Fundulea 2

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Scrie răspuns
mircea pescar
Veteran
Veteran
Mesaje: 530
Membru din: 27 Feb 2009, 23:03

Re: Fundulea 2

Mesaj de mircea pescar » 02 Iul 2009, 15:14

As dorii sa-mi spui daca la Fundulea 2 poti planta si cu barca gonflabila , si la ce ar merge crapul mai bine , fir Intins multam . :?: **==

Avatar utilizator
sdaniel
senior
senior
Mesaje: 438
Membru din: 17 Iun 2008, 17:58
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Fundulea 2

Mesaj de sdaniel » 02 Iul 2009, 15:36

mircea pescar scrie:As dorii sa-mi spui daca la Fundulea 2 poti planta si cu barca gonflabila , si la ce ar merge crapul mai bine , fir Intins multam . :?: **==

Pentru Fundulea 2 nu cred ca ai nevoie sa plantezi , distanta intre maluri este de maxim 110 metri ; plus ca se prinde bine aproape la 30-40 de metri unde parerea mea ca poti nadi foarte usor cu racheta sau catapulta cu orice tip de lanseta.. Sfatul este sa nu te complici cu naditul pentru ca in general este foarte aglomerata balta si raspunde mult mai bine la momeli clasice rame,viermi si pe naditor mamaliga .Am stat 18 ore pe balta si la porumb am avut o singura trasatura (si ma indoiesc ca monturile sau momeala au fost gresite) in schimb niste baieti care au venit dimineata au avut 3 trasaturi de crap la montura clasica de caras cu 3 carlige si naditor , asta pe langa zecile de trasaturi de caras .

Daca iti place aglomeratia sau mizeria pe mal ...atunci du-te la Fundulea 2 , le gasesti pe ambele :D .
Fir intins !
Dan Serban

mircea pescar
Veteran
Veteran
Mesaje: 530
Membru din: 27 Feb 2009, 23:03

Re: Fundulea 2

Mesaj de mircea pescar » 02 Iul 2009, 18:59

Mai bine nu , multam :!: **==

Avatar utilizator
sdaniel
senior
senior
Mesaje: 438
Membru din: 17 Iun 2008, 17:58
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Fundulea 2

Mesaj de sdaniel » 02 Iul 2009, 20:08

mircea pescar scrie:Mai bine nu , multam :!: **==

Asta este punctul meu de vedere , eu am fost o data si mi-am promis ca nu o sa mai revin si nici nu o sa mai calc pe balti de acest gen .

Ce imi pare cel mai rau...balta chiar are peste .
Dan Serban

Avatar utilizator
bill77se
utilizator
utilizator
Mesaje: 31
Membru din: 25 Iun 2008, 14:58

Re: Fundulea 2

Mesaj de bill77se » 03 Iul 2009, 23:27

pescarusul scrie:pe aceasta balta am fost odata in urma cu o luna si am prins 3 kg caras la viermus si o crapaica la 6 kg[la boaba din conserva bonduele,fara sa nadesc si direct pe ac],iar acu 2 sapt am mai fost odata
am luat doi ciortani unu de 2kg si altu de 2,5kg si o sallonta la 1 kg,a mers bn carasu 6 kg,iar un prieten mai in varsta care a dat numai cu undita a luat 11 kg de caras numai la un cocolos facut de el.partidele au durat in jur de 8 ore...iar un doctor irachian care are vila aproape de apa,dadea cu 2 unditze la somotei si a luat 4 somotei la rama groasa si ficat de pui.....va recomand aceasta balta cu crap mult la numai 50 ron...fir intins

Amice deci nu mai face reclama, si defapt nu este vina ta, ma mira defapt ca Florentin si colaboratori accepta asta, ma rog in FUNDULEA 2 nu se prinde este o vrajealea, un patron spune ca in acel ochi de apa are opt tone de crap intradevar in podari unde unul din patroni este si acolo implicat se prinde somn jos palaria (reclama = adevar), ma asteptam la decenta in acest forum dar se pare ca si aici aici au intrat viermi de romania adica reclama ascunsa. Inteleg in totalitate ca trebuie facuta reclama si fiecare concesionar trebuie sa isi rezolve problemele dar sa fie si peste pe care nu il vom retine. Ceea ce fac oameni din Turcia cu crapul nu fac ceea ce se intampla adica genocid sau pot sal numesc altfel dar ma rog daca NOI ROMANI nu putem renunta la epoca de piatra (adica comercializare si ucidere in masa, Romania a tipat in WEST ca a facut Ceasuscu si defapt acelasi lucru GROW UP PEOPLE )ma refer ca celelate tari folosesc crap sa curete baltile si sa faca bani pe pescari se pare ca in Romania nu sa schimbat nimic, normal ca mai aproape este saramura decat camasa =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) imi cer scuze daca am deranjat pe cineva


P.S RELEASE ALL THE CARP FISH FOR FUN & for NATURE

Avatar utilizator
Coleman
site team
site team
Mesaje: 944
Membru din: 08 Aug 2008, 19:55
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Fundulea 2

Mesaj de Coleman » 04 Iul 2009, 01:07

bill77se scrie:
pescarusul scrie:pe aceasta balta am fost odata in urma cu o luna si am prins 3 kg caras la viermus si o crapaica la 6 kg[la boaba din conserva bonduele,fara sa nadesc si direct pe ac],iar acu 2 sapt am mai fost odata
am luat doi ciortani unu de 2kg si altu de 2,5kg si o sallonta la 1 kg,a mers bn carasu 6 kg,iar un prieten mai in varsta care a dat numai cu undita a luat 11 kg de caras numai la un cocolos facut de el.partidele au durat in jur de 8 ore...iar un doctor irachian care are vila aproape de apa,dadea cu 2 unditze la somotei si a luat 4 somotei la rama groasa si ficat de pui.....va recomand aceasta balta cu crap mult la numai 50 ron...fir intins

Amice deci nu mai face reclama, si defapt nu este vina ta, ma mira defapt ca Florentin si colaboratori accepta asta, ma rog in FUNDULEA 2 nu se prinde este o vrajealea, un patron spune ca in acel ochi de apa are opt tone de crap intradevar in podari unde unul din patroni este si acolo implicat se prinde somn jos palaria (reclama = adevar), ma asteptam la decenta in acest forum dar se pare ca si aici aici au intrat viermi de romania adica reclama ascunsa. Inteleg in totalitate ca trebuie facuta reclama si fiecare concesionar trebuie sa isi rezolve problemele dar sa fie si peste pe care nu il vom retine. Ceea ce fac oameni din Turcia cu crapul nu fac ceea ce se intampla adica genocid sau pot sal numesc altfel dar ma rog daca NOI ROMANI nu putem renunta la epoca de piatra (adica comercializare si ucidere in masa, Romania a tipat in WEST ca a facut Ceasuscu si defapt acelasi lucru GROW UP PEOPLE )ma refer ca celelate tari folosesc crap sa curete baltile si sa faca bani pe pescari se pare ca in Romania nu sa schimbat nimic, normal ca mai aproape este saramura decat camasa =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) imi cer scuze daca am deranjat pe cineva


P.S RELEASE ALL THE CARP FISH FOR FUN & for NATURE

Domnule linistiti-va un pic si haideti sa va raspund eu ca am observat ca aveti mai multe probleme , din care unele si cu noi.
1.Omul nu face reclama , ci doar si-a spus omul parerea despre o balta pe care el a prins peste.
2.Aici fiecare isi poate spune punctul de vedere ,atat timp cat nu ''loveste'' pe cineva.
3.Eu va spun sigur ca balta aceea are peste, desi eu in 2 partide facute acolo nu am prins crap sau somn, dar am vazut la altii care prindeau sau scapau.
4.Ce intelegeti dumneavoastra prin decenta?Ca cineva nu poate sa spuna despre o balta ca are peste?
5.Iar restul comentariului este ''dupa alta planeta'' si eu personal nu inteleg care e legatura
6.Personal nici eu nu cred ca ma voi mai duce curand pe balta aceea dar asta nu inseamna ca toata lumea trebuie sa faca asta, fiecare cu alegerea lui.
7. Si inca ceva fiti mai atent unde postati data viitoare


Asa ca sfatul meu este sa va mai calmati, daca nu reusiti stiu eu pe cineva la o farmacie care poate elibera niste medicamente care ajuta la asta si pe viitor face-ti un dus rece inainte de a posta pe forum.
TOTUL PENTRU CRAP

gogu steriade
VIP+++
VIP+++
Mesaje: 1094
Membru din: 22 Feb 2009, 07:43
Localitate: Vaslui

Re: Fundulea 2

Mesaj de gogu steriade » 04 Iul 2009, 14:22

bill77se scrie:.................
Ceea ce fac oameni din Turcia cu crapul nu fac ceea ce se intampla adica genocid sau pot sal numesc altfel dar ma rog daca NOI ROMANI nu putem renunta la epoca de piatra (adica comercializare si ucidere in masa, Romania a tipat in WEST ca a facut Ceasuscu si defapt acelasi lucru GROW UP PEOPLE )ma refer ca celelate tari folosesc crap sa curete baltile si sa faca bani pe pescari se pare ca in Romania nu sa schimbat nimic, normal ca mai aproape este saramura decat camasa .............
insane me...adica, sa-nebunesc ...asta e cea mai adanca fraza pa care am cetito da la ultima revolutie incoa !bili-man ,pai noi ie indecenti bre ? si mata le umbli in logica goala si fara gramatica la tine ! ie rusinica mare bre ! sa prinde somn jos palaria ,restu da peste -sus palaria =reclama up & down... grow up u2 ! <:-P
pss.
baci per tuti :-* ...minus bill-sevenseven-za kid... is freaking me out ! :-S
Decat cocosat de munca ,mai bine burtos de bere

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”