DUNAREA

Moderatori: gor965, mini_mic, Sebastian, vali003

Scrie răspuns
Avatar utilizator
fonnyhs
utilizator
utilizator
Mesaje: 22
Membru din: 20 Iun 2008, 13:01

Re: DUNAREA

Mesaj de fonnyhs » 06 Iun 2009, 14:21

gor965 scrie:Pai nici parapet nu vad...vine unu noapte ,obosit ,cu TIRu' si va ia pe sus pe toti ... :-? Off , sa vii Nelutu la noi sa auzi doar cum canta cucu in padure ...nici nu mai conteaza ca nu prinzi peste ! >:)
Sa vii la noi , sa auzi porcii mistreti cu guita pe langa tine 8->

Avatar utilizator
florin opris
utilizator
utilizator
Mesaje: 39
Membru din: 01 Noi 2008, 16:55

Re: DUNAREA

Mesaj de florin opris » 06 Iun 2009, 15:04

Ca bine zici de cuc ,Gore 965 , da si la sosea canta cateodata un ''cuc'' mai mare si mai negru ( TIR ) =)) . asta este , din pacate , cun spunea Nelutu locurile cu distanta la sosea sunt putine si scurte ( ca lungime ) dar din pctul meu de vedere cel mai expus esti daca te asezi in curbe .In linie dreapta mai treaca-mearga ca poate nu te nimereste daca adoarme dar in viraj esti tinta sigura. :-S
Fişiere ataşate
Picture 004.jpg

Avatar utilizator
florin opris
utilizator
utilizator
Mesaje: 39
Membru din: 01 Noi 2008, 16:55

Re: DUNAREA

Mesaj de florin opris » 06 Iun 2009, 15:05

destul de clare foto sper :D

Avatar utilizator
ROSCA MIREL
senior
senior
Mesaje: 161
Membru din: 19 Ian 2008, 13:27
Localitate: MOTRU
Contact:

Re: DUNAREA

Mesaj de ROSCA MIREL » 06 Iun 2009, 17:04

dupa ce a plecat nelutu ; 5 crapi unul l-am scapat ,un caras ,un morunas 800 g ,si o merenuta. sanatate celor din tm. baieti faini .
Imagine
Imagine

Avatar utilizator
Butaru Gabriel
Veteran
Veteran
Mesaje: 688
Membru din: 12 Sep 2008, 21:04

Re: DUNAREA

Mesaj de Butaru Gabriel » 06 Iun 2009, 17:59

O iesire care mi-a lasat un gust amar, nu datorita faptului ca rezultalele au fost sub asteptari,ci datorita faptului ca n-am avut in trusa cu scule un agheu.
IMG_0421.JPG
IMG_0420.JPG
IMG_0409.JPG
IMG_0400.JPG
IMG_0405.JPG

Avatar utilizator
florin opris
utilizator
utilizator
Mesaje: 39
Membru din: 01 Noi 2008, 16:55

Re: DUNAREA

Mesaj de florin opris » 06 Iun 2009, 22:40

Sper sa ajung curand si pe zona ta , Mirel , poate chiar intr-o fuga cu Nelutu , nu stiu , la mine depinde de cum se iveste o '' gaura '', asa vad Dunarea :-S

Avatar utilizator
Butaru Gabriel
Veteran
Veteran
Mesaje: 688
Membru din: 12 Sep 2008, 21:04

Re: DUNAREA

Mesaj de Butaru Gabriel » 07 Iun 2009, 09:59

gor965 scrie:Pai nici parapet nu vad...vine unu noapte ,obosit ,cu TIRu' si va ia pe sus pe toti ... :-? Off , sa vii Nelutu la noi sa auzi doar cum canta cucu in padure ...nici nu mai conteaza ca nu prinzi peste ! >:)
Cucu canta apa creste -ula peste 8->
Canta cucu apa scade -ula cade >:D<

Avatar utilizator
ciubicu
utilizator
utilizator
Mesaje: 12
Membru din: 08 Iun 2009, 20:21
Localitate: Brasov, Romania
Contact:

Re: DUNAREA

Mesaj de ciubicu » 08 Iun 2009, 20:30

Buna seara! Nu stiu daca postez unde trebuie dar am o intrebare:
Nu am mai fost pe bratul Borcea din 2002.Obisnuiam sa merg dupa Tandarei spre Vladeni si pana sa ajung la Vladeni faceam stanga pe un dig care ajunge sa fie paralel cu Dunarea.de acolo coboram de pe dig in padure si cautam un loc de campare.Stie cineva cum mai e acolo in zona? Se mai poate campa? In padurea unde stateam noi era si un lac caruia i se zicea Bentu.Acum nu stiu care din Benturi era.Ma poate ajuta cineva?

Avatar utilizator
avat43
utilizator
utilizator
Mesaje: 11
Membru din: 24 Ian 2009, 02:05

Re: DUNAREA

Mesaj de avat43 » 09 Iun 2009, 17:58

MIRELE NISTE LOCURI DE PESCUIT PE DUNARE DACA POTI SA IMI SPUI ? APROPO PRIN ZONA PRISTOL AI PESCUIT?
DACA DA SPUNEMI SI MIE LA CE MERGE MA REFER LA NADA -MOMEALA SI CE MAI IMI POTI SPUNE TU

Avatar utilizator
ROSCA MIREL
senior
senior
Mesaje: 161
Membru din: 19 Ian 2008, 13:27
Localitate: MOTRU
Contact:

Re: DUNAREA

Mesaj de ROSCA MIREL » 09 Iun 2009, 19:26

salut ! zona pristol este foarte buna pentru crap , (ten ; salbatic ) pe boabe si mamaliga ; mereana si somn; pe rima ,coropisnita ai vad de pescuit de la cozia si urcam in sus pristol ; gruia. am fost in zona acum dar nu am pescuit ; inca se mai dadea la scrumbie

Avatar utilizator
Butaru Gabriel
Veteran
Veteran
Mesaje: 688
Membru din: 12 Sep 2008, 21:04

Re: DUNAREA

Mesaj de Butaru Gabriel » 09 Iun 2009, 21:43

Stie cineva daca acest MICRO AVERTIZOR ELECTRONIC poate fi folosit la Dunare? Gor tu ce parere ai ?

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: DUNAREA

Mesaj de gor965 » 09 Iun 2009, 23:14

Multa Bafta scrie:Stie cineva daca acest MICRO AVERTIZOR ELECTRONIC poate fi folosit la Dunare? Gor tu ce parere ai ?
Nu am vazut exact modelul asta ,dar am vazut ceva asemanator...si era aiurea ca trebuia sa dai firul jos de pe rotita aia la fiecare trasatura ,ca altfel piuie intr-una (ala la orice trasatura piuia nonstop vre-o 10-20 de sec) ! La asta daca rotita e mai mare e posibil sa atinga firul in partea de jos si sa trebuiasca doar rasucit senzorul pe lanseta ca sa taca . In plus ca sa avertizeze ,trebuie lucrat cu tamburul pe liber (pestele sa ia fir) si aici e discutabila treaba ! :D
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
Butaru Gabriel
Veteran
Veteran
Mesaje: 688
Membru din: 12 Sep 2008, 21:04

Re: DUNAREA

Mesaj de Butaru Gabriel » 10 Iun 2009, 09:21

Multam de raspuns George ;) ,dar avertizori normali foloseste careva la Dunare ?.
Va intreb toate astea deoarece la ultima iesire pe care am avuto zilele trecute la Dunare,pestele nu manca deloc parca dadeam pe mal,dar cum se intampla de obicei atunci cand nu eram langa scule,am ramas fara una din lansete era pe patratica,(am recuperat batul,ca plutea).Ma gandesc ca daca as folosi avertizori nu-sar mai intampla astfel de incidente,cam dese la mine.
Rog pe cei care folosesc avertizori ( nu clopotei) la Dunare,sa-mi raspunda daca sint utili si ce modele folosesc.

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: DUNAREA

Mesaj de gor965 » 10 Iun 2009, 10:27

Multa Bafta scrie:Multam de raspuns George ;) ,dar avertizori normali foloseste careva la Dunare ?.
Va intreb toate astea deoarece la ultima iesire pe care am avuto zilele trecute la Dunare,pestele nu manca deloc parca dadeam pe mal,dar cum se intampla de obicei atunci cand nu eram langa scule,am ramas fara una din lansete era pe patratica,(am recuperat batul,ca plutea).Ma gandesc ca daca as folosi avertizori nu-sar mai intampla astfel de incidente,cam dese la mine.
Rog pe cei care folosesc avertizori ( nu clopotei) la Dunare,sa-mi raspunda daca sint utili si ce modele folosesc.
Vezi ca s-a mai discutat ceva asemanator AICI ! :)
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
freecarp
utilizator
utilizator
Mesaje: 19
Membru din: 18 Ian 2009, 20:25

Re: DUNAREA

Mesaj de freecarp » 10 Iun 2009, 11:06

pe rauri cu curenti puternici sant indicati avertizori la care le poti regla sensibilitatea, deci sa sune numai dupa ce se duce cativa cm. de fir de pe mulineta.

Scrie răspuns

Înapoi la “Pe rauri si Dunare”