Chiroiu 4

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Master
membru activ
membru activ
Mesaje: 107
Membru din: 31 Dec 2008, 00:31
Localitate: The Land Of Choice
Contact:

Re: Chiroiu 4

Mesaj de Master » 17 Apr 2009, 01:02

De la Obor se iese din Bucuresti pe sos. Colentina si urmezi drumul catre Urziceni.

In localitatea Movilita spre sfarsitul satului se face dreapta pe un drum asfaltat care este flancat de copaci - drumul merge spre Dragoesti. Mergi pe drumul ala cam 9 km si la intrare in Dragoesti se vede pe stanga o biserica. Se face dreapta pe o strada pietruita inainte de biserica si se merge cam 1 km pana dai de balta :D

De la intersectia Doamna Ghica unde stau eu pana pe balta sunt fix 48 km. De la Obor sunt 50 de km.
Traiesc in tara tuturor posibilitatilor. Frumoasa tara... pacat ca e locuita...

Avatar utilizator
faraon tudor
membru activ
membru activ
Mesaje: 99
Membru din: 20 Iul 2008, 21:38
Localitate: bucuresti

Re: Chiroiu 4

Mesaj de faraon tudor » 22 Apr 2009, 21:19

Am fost cu prietenul Marinita luni la o partida de 24 ore.O partida minunata in care s-au prins,atit la porumb cit si la boiles, multi crapi de 4-5kg dar si unul de 7 si unul de 8kg
Fişiere ataşate
DSC06369.JPG

Avatar utilizator
mih_IL
senior
senior
Mesaje: 365
Membru din: 23 Noi 2007, 12:44
Localitate: urziceni
Contact:

Re: Chiroiu 4

Mesaj de mih_IL » 23 Apr 2009, 09:37

Felicitari domnule Tudor, am fost si eu marti cu un prieten. Partida a fost scurta, de cateva ore, dar au fost prinsi doi crapi de aprox. 5 kg ( nu am avut cantar ). Mii de multumiri domnului Valer.
I love carp!

Avatar utilizator
Teddy
Veteran
Veteran
Mesaje: 588
Membru din: 26 Apr 2008, 18:35
Localitate: Ploiesti
Contact:

Re: Chiroiu 4

Mesaj de Teddy » 23 Apr 2009, 10:06

In primul rand vreau sa multumesc domnului Valer Rus pentru ospitalitate, a fost o gazda deosebita. Felicitari pentru balta superba, imi doresc din tot sufletul sa ramana asa cum este acum, salbatica si plina de surpize.
Am fost si eu luni, o partida nu foarte reusita pentru mine din pv al capturilor, nefiind pregatit pentru ce am gasit acolo. Capturi au fost, dar la colegii mei din club,carora tin sa le multumesc pentru sfaturi si ajutor (Mary, Cristi, Petrica, George). Locatia pe care am stat este una dintre cele mai grele, cu plaur in fata si stanga, orice peste fugind direct sub plaur. Am avut 2 prezentari, cu lanseta luata dupa suport si infipta in stuf, pestele insa nu l-am scos, a rupt in parii ce tin plaurul.
Colegul cu care am fost a luat o salonta de 4,5 k si un romanesc de 2 k la sheffield, in buza plaurului, driluri superbe cu pesti foarte luptatori. Abia astept sa revin acolo, stiind acum ce ma asteapta voi fac si pregatirile de rigoare.
Dragos Dimache - Pescar sportiv
Fieldtester si colaborator SUPERBAITS

Avatar utilizator
Marian Constantin
Veteran
Veteran
Mesaje: 898
Membru din: 16 Dec 2007, 13:55

Re: Chiroiu 4

Mesaj de Marian Constantin » 23 Apr 2009, 16:38

Eu am prins un numar de 19 crapi cu greutati cuprinse intre 3 kg si 6 kg in primele 24 ore iar in urmatoarele 24 ore inca 3 buc , am pescuit cu 2 lansete la boiliesuri si 2 la porumb , frecventa fiind deja mai mare la boilies ..

Avatar utilizator
Master
membru activ
membru activ
Mesaje: 107
Membru din: 31 Dec 2008, 00:31
Localitate: The Land Of Choice
Contact:

Re: Chiroiu 4

Mesaj de Master » 29 Apr 2009, 17:28

FIR INTINS PARTICIPANTILOR LA CONCURSUL DE PE 5-9 MAI ! **==

Se pare ca pe durata concursului o sa aveti vreme buna :D

Marti - 05 Mai 2009 - Cer partial noros - Min 9 ° C - Max 24 ° C - Precipitatii 20%
Miercuri - 06 Mai 2009 - Cer partial noros - Min 9 ° C - Max 23 ° C - Precipitatii 20%
Joi - 07 Mai 2009 - Averse de ploaie - Min 10 ° C - Max 22 ° C - Precipitatii 60%
Vineri - 08 Mai 2009 - Cer partial noros - Min 10 ° C - Max 23 ° C - Precipitatii 20%

Sursa http://www.vremea-on-line.ro/vremea-ilfov/otopeni/

Sau din alte surse http://www.vremea-meteo.com/prognoza/vr ... |Bucuresti
Un pic mai frig ...

E posibil sa apara modificari dar trebuie urmarite aceste linkuri duminica sau luni ...
Traiesc in tara tuturor posibilitatilor. Frumoasa tara... pacat ca e locuita...

Avatar utilizator
Master
membru activ
membru activ
Mesaje: 107
Membru din: 31 Dec 2008, 00:31
Localitate: The Land Of Choice
Contact:

Re: Chiroiu 4

Mesaj de Master » 18 Mai 2009, 11:54

Revin cu niste poze de pe chiroiu 4 :D

Balta s-a deschis oficial pentru pescuit ... Eu am fost duminica seara doar pentru o plimbare scurta cu bicicleta pe coclauri ...
Peste 2 saptamani dupa ce trec cele 2 nunti unde sunt invitat sper sa revin la o partida de pescuit ...

Pana atunci fire intinse tuturor !
Fişiere ataşate
IMG_6109.jpg
IMG_7378.jpg
IMG_7366.jpg
IMG_7440.jpg
IMG_7465.jpg
IMG_7473.jpg
Traiesc in tara tuturor posibilitatilor. Frumoasa tara... pacat ca e locuita...

Avatar utilizator
MisuBaboi
junior
junior
Mesaje: 1
Membru din: 19 Mai 2009, 11:17

Re: Chiroiu 4

Mesaj de MisuBaboi » 19 Mai 2009, 11:25

Salut domnilor.Sunt MisuBaboi sivreau sa va spun ca balta Chiroiu 4 este super.Bravo patromului Valer si angajatilor sai :ing. Catalin - sef paza Stelica.Imi pare rau ca trebuie sa va spun sa nu va duce-ti pe tura asa zisului Mauru.Domne nu are ce cauta acest om la balta. Strica imaginea balti si a patronului!! Nu suntem multumiti de aceasta persoana!!!!!Este arogant si inganfat!!!Se mai da si smecher!!!!!!!!!! =))

Avatar utilizator
faraon tudor
membru activ
membru activ
Mesaje: 99
Membru din: 20 Iul 2008, 21:38
Localitate: bucuresti

Re: Chiroiu 4

Mesaj de faraon tudor » 19 Mai 2009, 22:19

Ce ai domnule cu omul ce ti-a facut,probabil ca ai vrut sa ascunzi un peste si sa luat de tine X-(

Avatar utilizator
Master
membru activ
membru activ
Mesaje: 107
Membru din: 31 Dec 2008, 00:31
Localitate: The Land Of Choice
Contact:

Re: Chiroiu 4

Mesaj de Master » 20 Mai 2009, 08:55

MisuBaboi scrie:Salut domnilor.Sunt MisuBaboi sivreau sa va spun ca balta Chiroiu 4 este super.Bravo patromului Valer si angajatilor sai :ing. Catalin - sef paza Stelica.Imi pare rau ca trebuie sa va spun sa nu va duce-ti pe tura asa zisului Mauru.Domne nu are ce cauta acest om la balta. Strica imaginea balti si a patronului!! Nu suntem multumiti de aceasta persoana!!!!!Este arogant si inganfat!!!Se mai da si smecher!!!!!!!!!! =))
POTI DETALIA INCIDENTUL PE CARE L-AI AVUT CU DAN MAURU ??? CAND AI PESCUIT TU PE TURA LUI DAN ???
Traiesc in tara tuturor posibilitatilor. Frumoasa tara... pacat ca e locuita...

Avatar utilizator
Coleman
site team
site team
Mesaje: 944
Membru din: 08 Aug 2008, 19:55
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Chiroiu 4

Mesaj de Coleman » 20 Mai 2009, 12:10

Acum ca s-a terminat cu amenajarea si cu concursul poate ne spune si noua cineva cum poate un pescar ''obisnuit'' sa pescuiasca pe aceasta balta.Care este procedura care trebuie urmata pentru a pescui acolo?
TOTUL PENTRU CRAP

Avatar utilizator
george-alexandru
Veteran
Veteran
Mesaje: 765
Membru din: 26 Noi 2007, 15:12
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Chiroiu 4

Mesaj de george-alexandru » 20 Mai 2009, 12:19

diseara voi posta conditiile si regulamentul final.
George Alexandru
Presedinte CS.Green Lake
Brand Manager-4Carp
mail - greenlaketeam@yahoo.com
Imagine

Avatar utilizator
elby_82
membru activ
membru activ
Mesaje: 135
Membru din: 04 Dec 2007, 13:12
Localitate: Bucuresti

Re: Chiroiu 4

Mesaj de elby_82 » 20 Mai 2009, 19:15

De abia astept :D

Avatar utilizator
george-alexandru
Veteran
Veteran
Mesaje: 765
Membru din: 26 Noi 2007, 15:12
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Chiroiu 4

Mesaj de george-alexandru » 21 Mai 2009, 00:54

A.
-pescuit cu maxim 3 scule,un carlig pe fiecare(undita-feeder)-12 ore-50 ron si se poate retine 10kg de caras,albitura.
B.
-.Pescuit C/R
• 60 ron / 12 ore - indiferent de zi
• 80 ron / 24 ore - incepand de luni ora 6 00 pana vineri ora 600
• 100 ron /24 ore – de vineri ora 600 pana luni ora 600

Regulament de pescuit

1.Se pescuieste cu maxim 4 lansete.
2.Fiecare pescar poate fi insotit de o persoana cu drepturi si obligatii egale in ceea ce priveste pescuitul( se poate pescui in echipa de 2).
3.Este interzis pescuitul la rapitor, capturile accidentale se elibereaza neconditionat.
4.Copii cu varsta sub 14 ani si femeile care insotesc pescarii care achita taxa de pescuit pot pescui cu o undita gratuit, exclusiv in sistemul C/R.
5.Plantatul cu navomodele sau barca este permis fara extrataxa.
6.Este interzisa nadirea cu seminte in stare uscata.
7.Este interzisa folosirea oricarui tip de inaintas (monofilament sau multifilament).
8.Se pescuieste exclusiv cu momeala pe fir de par.
9.Sunt permise doar monturi cu un singur carlig si cu posibilitatea eliberarii plumbului (sau naditorului) in cazul ruperii firului principal.
10.Pescarii trebuie sa fie dotati cu saltea de primire, spray dezinfectant.
11.Pescarii si insotitorii sunt obligati sa se comporte civilizat, fara urlete, scandal, muzica si alte manifestari huliganice.
12.Standurile se vor lasa curate, gunoiul fiind strans si depozitat in sacii de gunoi primiti la venirea pe balta.
13.In standurile din zona de protectie in care cuibaresc pasarile, accesul se face cu barca, cu ajutorul personalului baltii.
14.O data cu primirea bonului in urma achitatii taxei, pescarii vor semna pentru insusirea regulamentului si a penalitatilor in cazul nerespectarii acestuia.
15. Inaintea venirii pe balta se face rezervare.
16. Pentru pescuitul de noapte este obligatorie recomandare .
17.Contra sumei de 20ron pescarul poate pescui si retine 5kg de caras

18..Premii acordate la sfarsitul sezonului de pescuit ( 15 noiembrie)valabil doar pentru pescarii care pescuiesc in sistemul C/R :
- Cel mai mare crap: 500 euro
- Cel mai mare cteno: 500 euro
* De la aceste premii sunt exceptati angajatii firmei SC VENUS STONES SRL .

• Sunt disponibile 10 abonamente anuale cu numar nelimitat de partide /600 euro


Relatii, recomandari, rezervari:
- George Alexandru – 0761.284.968/ 0723.878.564
- Dan Marinita – 0744.841.033/ 0728.942.421
George Alexandru
Presedinte CS.Green Lake
Brand Manager-4Carp
mail - greenlaketeam@yahoo.com
Imagine

Avatar utilizator
Teddy
Veteran
Veteran
Mesaje: 588
Membru din: 26 Apr 2008, 18:35
Localitate: Ploiesti
Contact:

Re: Chiroiu 4

Mesaj de Teddy » 25 Mai 2009, 08:52

Am fost de vineri pana sambata pe balta Chiroiu 4, impreuna cu un amic,la insistentele caruia am cedat (vazand emisiunea in care a fost prezentat concursul a ramas impresionat de balta si a vrut sa o incerce ). Eu vorbisem cu Valer de la turneu si mi-a spus ca ma asteapta oricand. Vreau sa ii multumesc pe aceasta cale pentru amabilitatea si ospitalitatea cu care ne-a obisnuit deja,cred ca am reusit sa rezerv ultimul loc liber de pe balta , pontonul 1.

Cateva detalii despre partida: crapul nu l-am vazut la ochi, colegul a luat unul la 2,5 k. Am incercat la porumb cu diverse arome, nada pe baza de miere, boilies solubil. Carasul insa a mancat foarte bine, la toate lansetele de crap am prins doar caras. Vazand ca nu merge am scos lansetele de crap, si am inceput sa ma joc la sheffield, cu rezultate extraordinare, carasul facand partida de vis. Au intrat si cativa ciortanei la bat, bineinteles eliberati. A fost o partida relaxanta, asa cum mi-am si dorit. Crapul inca mai are alte preocupari, poate in 2-3 saptamani va incepe sa manance mai bine. Sambata dimineata a fost vremea mai urata cu vant , plaurii care au plecat la plimbare facandu-ne ceva probleme dupa ce ne-au agatat lansetele.

Felicitari d-lui Valer pentru amenajarea baltii, pontoanele sunt extraordinare, foarte comode si confortabile.
Paznici sunt baieti de treaba, daca iti vezi de treaba si respecti balta si regulamentul, nu ai probleme. Dar atentie, sunt cu ochii in patru asa ca nu incercati sa le inselati vigilenta, patruleaza tot timpul pe ambele maluri.

Pacat ca in noaptea de vineri cei care erau in fata cabanei paznicilor au preferat sa chefuiasca deranjand astfel prin comportamentul lor linistea baltii. La fel si a doua zi facand baie chiar in fata locurilor de pescuit, lucru care de altfel nu stiu de ce s-a permis de catre paznici si administrator, chiar daca a fost foarte cald.
Nu dau nume, ii cunosc pe cei care au fost acolo,se cred mari pescari la ei in club, sper insa ca pe viitor asemenea elemente sa nu mai fie lasate sa strice imaginea si linistea baltii . Daca vor distractie de acest gen , exista stranduri si berarii !
Dragos Dimache - Pescar sportiv
Fieldtester si colaborator SUPERBAITS

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”