Noutati (unde am pescuit)

Parerile dumneavoastra despre partidele avute.

Moderator: Coleman

Reguli forum
Nu postati aici inainte de a citi regulamentul specific pentru aceasta categorie !
Scrie răspuns
Avatar utilizator
Margescu Romeo
senior
senior
Mesaje: 263
Membru din: 27 Ian 2008, 14:57

Re: Noutati (unde am pescuit)

Mesaj de Margescu Romeo » 16 Mar 2009, 20:54

Am fost ieri o tura pe Budeasa (Bascov) O aglomeratie de nedescris ,nimeni nu lua nimic dedeau la rosioara si biban. Ieu am urcat in sus pana la ''Lighian "' dar nu am avut nici un atac.

Avatar utilizator
eugen
senior
senior
Mesaje: 250
Membru din: 10 Mar 2008, 09:31

Re: Noutati (unde am pescuit)

Mesaj de eugen » 16 Mar 2009, 22:42

Dintoasa se lasa greu de prins.
La ce ai dat?

Avatar utilizator
Margescu Romeo
senior
senior
Mesaje: 263
Membru din: 27 Ian 2008, 14:57

Re: Noutati (unde am pescuit)

Mesaj de Margescu Romeo » 17 Mar 2009, 21:02

In afara de carasel ,la tot ce aveam in trusa. Problema e ca in Bascov nu prea mai este ' dintoasa '. Urmatoarea tura o fac ori in Budeasa ori in Barajul de la Prundu . In Prundu nu am fost nici o data , nu stiu nici un loc nici un detaliu.Dar cred ca toata stiuca din Bascov anul trecut cand au golit barajul a coborit pe rau in jos.

Avatar utilizator
eugen
senior
senior
Mesaje: 250
Membru din: 10 Mar 2008, 09:31

Re: Noutati (unde am pescuit)

Mesaj de eugen » 21 Mar 2009, 16:11

Nu am auzit pe cineva sa se laude cu dintoase pe la Prundu, in cel mai fericit caz biban si clencioi.
Din cate am inteles, la Prundu, se da pe canal, si pe urma, o sa vezi cand ajungi acolo, unde este aglomeratia mare, unde este cea mai mare densitate de pescari pe metru patrat :)

Avatar utilizator
Tedy28
utilizator
utilizator
Mesaje: 32
Membru din: 01 Mar 2009, 21:26

Re: Noutati (unde am pescuit)

Mesaj de Tedy28 » 22 Mar 2009, 10:22

Buna ziua, am amanat partida de pescuit din cauza instabilitatii vremii, insa acum 2 saptamani am fost pe un mic iaz comunal si am reusit sa imi fac un stoc de carasei pentru perioada imediat urmatoare.Adresez pe aceasta cale domnului Romeo, care observ ca este perseverenta intruchipata, rugamintea de a-mi da de stire cand se va produce ,,fericitul eveniment" ca deja ma cuprinde un val de nostalgie la amintirea anilor trecuti, desi daca stau sa ma gandesc bine in perioada februarie-martie nu am avut cine stie ce capturi, regula valabila in cazul meu.Referitor la locuri de pescuit sunt curios sa aflu daca la Mosteni, a inceput sa muste salaul si bibanul cel putin sa ne mai descretim un pic fruntile.Anul trecut tragea frumos bibanul si mai dadeai si peste un salau la pestisor, desi cei care veneau strict dupa salau (la rosiara) aveau capturi destul de impresionante.Multumesc inca o data celor care posteaza pe acest forum si fir intins la toata lumea.

Avatar utilizator
Margescu Romeo
senior
senior
Mesaje: 263
Membru din: 27 Ian 2008, 14:57

Re: Noutati (unde am pescuit)

Mesaj de Margescu Romeo » 24 Mar 2009, 20:11

Prima ;dintoasa;care o prind pe anul asta o sa o pozez pe toate partile mai ales la dinti , si o sa fac poze si cu locul cu pricina, ca sa ne strangem cu totii sa le prindem tot neamul. Apropo ultima care am prinso anul trecut am eliberato, anul asta nu se va mai repeta ,va promit .Nici eu nu am auzit pe cineva ca a prins in Prundu dar am presupus ca atunci cand a dat drumul la baraj o fi scapat ceva si la vale nu o fii prinso jmecherii pe toata.La Mosteni nu am fost nici- o data astept niste detalii daca se poate

Avatar utilizator
timer
Veteran
Veteran
Mesaje: 1396
Membru din: 14 Ian 2008, 09:29

Re: Noutati (unde am pescuit)

Mesaj de timer » 24 Mar 2009, 20:45

Margescu Romeo scrie:Prima ;dintoasa;care o prind pe anul asta o sa o pozez pe toate partile mai ales la dinti , si o sa fac poze si cu locul cu pricina, ca sa ne strangem cu totii sa le prindem tot neamul. Apropo ultima care am prinso anul trecut am eliberato, anul asta nu se va mai repeta ,va promit .Nici eu nu am auzit pe cineva ca a prins in Prundu dar am presupus ca atunci cand a dat drumul la baraj o fi scapat ceva si la vale nu o fii prinso jmecherii pe toata.La Mosteni nu am fost nici- o data astept niste detalii daca se poate
Uite-i dintii... :) :) :)
http://retronew.net/nicu/photos/proc/tr ... 0116_n.jpg

Avatar utilizator
Margescu Romeo
senior
senior
Mesaje: 263
Membru din: 27 Ian 2008, 14:57

Re: Noutati (unde am pescuit)

Mesaj de Margescu Romeo » 24 Mar 2009, 22:53

Cam dintoasa pentru luna martie >:D<

Avatar utilizator
eugen
senior
senior
Mesaje: 250
Membru din: 10 Mar 2008, 09:31

Re: Noutati (unde am pescuit)

Mesaj de eugen » 24 Mar 2009, 23:10

Margescu Romeo scrie:Prima ;dintoasa;care o prind pe anul asta o sa ...
Cand am vazut inceputul acesta m-am gandit la bancul ala cu tiganul.

Se duce tiganul o data, de doua ori, de noua ori la pescuit si nu prinde nimic. Se hotaraste , la o tuica mica cu amicii sa plece iar , numai asa de ciuda.
-Maine o sa ma duc iar la pescuit, si daca tot nu am prins nimic pana acum, primul peste pe care il prind il f...t in gura.
Se duce el pe balta.A doua zi amicii curiosi sa vada ce a facut. Se intalnesc ei iar la bar, dar tiganul mergea cam nasol, aplecat, sontac-sontac.
-Ce ai facut mai tigane? Ai prins ceva, nu de altceva , sa vedem daca ai avut ce f...te in gura.
Si se puneau pe ras.
-Auzi, mai tigane, apropos, dar ce ai de mergi asa greu si aplecat, si schiopatat?
-Mai fratilor, beleaua este ca de prins, am prins, de f..tut in gura am facut-o, asa cum am zis.
-Pai si de ce schioapeti, si mergi aplecat? Fii fericit.
-Pai beleaua este ca, dupa ce n-am prins nimic pana acum, de data aceasta, primul peste prins a fost o stiuca de vreo doua kilograme. :D

Avatar utilizator
Margescu Romeo
senior
senior
Mesaje: 263
Membru din: 27 Ian 2008, 14:57

Re: Noutati (unde am pescuit)

Mesaj de Margescu Romeo » 26 Mar 2009, 21:37

''Buna buna asta :))

Avatar utilizator
Madalin013
membru activ
membru activ
Mesaje: 122
Membru din: 15 Ian 2009, 00:29
Localitate: Pitesti
Contact:

Re: Noutati (unde am pescuit)

Mesaj de Madalin013 » 27 Mar 2009, 16:54

Margescu Romeo scrie:In afara de carasel ,la tot ce aveam in trusa. Problema e ca in Bascov nu prea mai este ' dintoasa '. Urmatoarea tura o fac ori in Budeasa ori in Barajul de la Prundu . In Prundu nu am fost nici o data , nu stiu nici un loc nici un detaliu.Dar cred ca toata stiuca din Bascov anul trecut cand au golit barajul a coborit pe rau in jos.
romeo mai bine incerci pe barajul de la golesti .. poate pe acolo mai ai sanse sa prinzi cate o marlita ...sau pe canalul vechi de la varsarea barajului dein prundu in golesti ... cred ca o sa ma duc si eu maine prin basvov si budeasa sa dau o tura ..poate poate reusesc sa agat vro marliza pe anu asta :d

Avatar utilizator
Margescu Romeo
senior
senior
Mesaje: 263
Membru din: 27 Ian 2008, 14:57

Re: Noutati (unde am pescuit)

Mesaj de Margescu Romeo » 27 Mar 2009, 20:17

Sa nu o prnzi pe toata ca ma duc si eu duminica .Astept sa vad ce ai facut.Fir intins

Avatar utilizator
eugen
senior
senior
Mesaje: 250
Membru din: 10 Mar 2008, 09:31

Re: Noutati (unde am pescuit)

Mesaj de eugen » 27 Mar 2009, 22:35

Cica s-a nasolit treaba si la Golesti, cel putin asa am auzit de la cei care au fost acolo.
Cica nu de mai prinde nimic, decat niste ciortani d-aia de la 15 kg in sus :P (pescareasca, reclama sufletul comertului).
Ultima vizita a unor prieteni acolo a fost soldata cu o bataie cu pietre cu jandarmii. Vizele, bata-le-ar vina si amenzi de 300 Ron. Asta este viata de pescar, ziua cu amenda, noaptea in bar :D

Cu stima.

Avatar utilizator
Margescu Romeo
senior
senior
Mesaje: 263
Membru din: 27 Ian 2008, 14:57

Re: Noutati (unde am pescuit)

Mesaj de Margescu Romeo » 29 Mar 2009, 16:45

Am fost astazi la Budeasa,,, La pruni,,.Cand am ajus pe mal mam dazumflat de tot. Scazuse apa mult de tot,am asteptato vreo 4 ore dar nu a venit .
Fişiere ataşate
Imag383.jpg
A baut cineva apa acum trei zile
A baut cineva apa acum trei zile

Avatar utilizator
cippy
membru activ
membru activ
Mesaje: 56
Membru din: 20 Iun 2008, 11:09
Localitate: Pitesti/Bucuresti

Re: Noutati (unde am pescuit)

Mesaj de cippy » 29 Mar 2009, 17:21

Margescu Romeo scrie:Am fost astazi la Budeasa,,, La pruni,,.Cand am ajus pe mal mam dazumflat de tot. Scazuse apa mult de tot,am asteptato vreo 4 ore dar nu a venit .
o sa ma duc si eu sambata si duminica viitoare:D poate o gasesc eu :D tot ce mai trebuie e sa fie vremea frumoasa :D o sa caut si un clean ceva pe valsan, poate poate ...

Scrie răspuns

Înapoi la “Unde am pescuit”