Zona Brasov

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Scrie răspuns
Avatar utilizator
slo_bv
utilizator
utilizator
Mesaje: 40
Membru din: 11 Apr 2011, 22:08

Re: Zona Brasov

Mesaj de slo_bv » 15 Mai 2013, 22:40

a fost o partida reusita in toate aspectele ei: prieteni, locatie, atmosfera!

Peste sa fii, ca tot iti dau lacrimile :)) :)))
Fişiere ataşate
si cel mai tanar pescar de pe balta lui Bela de la Belin
si cel mai tanar pescar de pe balta lui Bela de la Belin
Pescuit la Belin Plopi - mai 2013
Pescuit la Belin Plopi - mai 2013
Pescuit la Belin Plopi - mai 2013
Pescuit la Belin Plopi - mai 2013
Pescuit la Belin Plopi - mai 2013
Pescuit la Belin Plopi - mai 2013
Pescuit la Belin Plopi - mai 2013
Pescuit la Belin Plopi - mai 2013
Pescuit la Belin Plopi - mai 2013
Pescuit la Belin Plopi - mai 2013
Pescuit la Belin Plopi - mai 2013
Pescuit la Belin Plopi - mai 2013
Pescuit la Belin Plopi - mai 2013
Pescuit la Belin Plopi - mai 2013
Pescuit la Belin Plopi - mai 2013
Pescuit la Belin Plopi - mai 2013
Pescuit la Belin Plopi - mai 2013
Pescuit la Belin Plopi - mai 2013
Crede in ceea ce faci; si capturile nu te vor dezamagi niciodata !

Avatar utilizator
slo_bv
utilizator
utilizator
Mesaje: 40
Membru din: 11 Apr 2011, 22:08

Re: Zona Brasov

Mesaj de slo_bv » 15 Mai 2013, 22:43

lucfish scrie:În echipa standard ați făcut ravagii, prăpăd la Bela-Belin!!! Felicitări, Șoni, Marcel, Dan și Celmare!!! =D> **==
Multumim Luci.
Crede in ceea ce faci; si capturile nu te vor dezamagi niciodata !

Avatar utilizator
soni
membru activ
membru activ
Mesaje: 88
Membru din: 22 Feb 2012, 11:35
Localitate: Brasov

Re: Zona Brasov

Mesaj de soni » 16 Mai 2013, 08:18

slo_bv scrie:a fost o partida reusita in toate aspectele ei: prieteni, locatie, atmosfera!

Peste sa fii, ca tot iti dau lacrimile :)) :)))
peste este doar ca trebuie prins ,locatie care merita sa fie "pescuita",dealungul anilor am avut nenumarate satisfactii,una din cele mai frumoase balti din zona brasov
felicitari dl Bela patronul baltii!!!!

Avatar utilizator
lucfish
senior
senior
Mesaje: 349
Membru din: 25 Noi 2011, 18:27

Re: Zona Brasov

Mesaj de lucfish » 16 Mai 2013, 16:55

Subscriu mesajul lui Șoni, cu pecizarea că Bela trebuie să facă controalele la autoturisme și pescari mult mai drastice decât cele actuale. Poate va răscumpăra cteno pe care i-a vândut în anii precedenți, mă refer aici la cei de pest 8-10 kg!!! **==

Avatar utilizator
lucfish
senior
senior
Mesaje: 349
Membru din: 25 Noi 2011, 18:27

Re: Zona Brasov

Mesaj de lucfish » 16 Mai 2013, 20:25

Cine dorește să facem o brăilă la Stigma Fisfing pe o perioadă de 24h? Ca și propunere, intrăm pe baltă la orele 18.00 și terminăm a doua zi la orele 18.00, facem un cântar dimineața la 07.00 și cântarul final la ora 18.00. Se stâng banii și de comun acord se împart la locurile 1-3. Rezervăm balta de la locurile 10-20, ptr. echilibrarea ei și ne apucăm de pescuit. Regulamentul să fie cel știut de la concursurile anterioare cu nădirea grea până la orele 20.00 și de la 08.00-18.00. Totodată propun să strângem câte 150 lei, la 10 pescari se adună 1500 lei. Locul I/700 lei, locul II/500 lei și locul III/300 lei. Stabilim de comun acord o dată, suma de 150 lei să se adune înaintea rezervării locurilor pe baltă, iar standurile le tragem la sorți. Un singur pescar cu patru bețe, fără nadă vie și ca arbitru să fie un prieten comun. Cântărirea cu vecinii de stand!!! **==

davidnicolaie
Veteran
Veteran
Mesaje: 1013
Membru din: 20 Noi 2009, 18:08
Localitate: brasov
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de davidnicolaie » 16 Mai 2013, 21:38

1 florin maciuca.

Avatar utilizator
lucfish
senior
senior
Mesaje: 349
Membru din: 25 Noi 2011, 18:27

Re: Zona Brasov

Mesaj de lucfish » 17 Mai 2013, 10:45

2. Lucian Mustățea.

Avatar utilizator
Exo_luci
membru activ
membru activ
Mesaje: 143
Membru din: 18 Mai 2010, 22:16

Re: Zona Brasov

Mesaj de Exo_luci » 17 Mai 2013, 13:14

Daca e de sambata pana Duminica ne bagam si noi. Singura chestie e ca putem cam pe 1 iunie si sa participam in echipa de 3...

Biro Lucian +Biro Adrian+Tepeanu Florin

Avatar utilizator
lucfish
senior
senior
Mesaje: 349
Membru din: 25 Noi 2011, 18:27

Re: Zona Brasov

Mesaj de lucfish » 17 Mai 2013, 16:55

Lucian, nu știu dacă Cristi lasă mai mulți pescari în același stand cu patru bețe!!! Este mult mai bine în echipă de 2-3 pescari. Problema se pune la rezervarea locurilor 10-20, pentru ziua de sâmbătă deoarece pescarii care rezervă vinerea standurile și stau până duminică nu-i poți da afară, o mare problemă. Cred că vinerea este mult mai bine și avem mai multe șanse la rezervarea locurilor!!! **==

Avatar utilizator
slo_bv
utilizator
utilizator
Mesaje: 40
Membru din: 11 Apr 2011, 22:08

Re: Zona Brasov

Mesaj de slo_bv » 18 Mai 2013, 00:46

lucfish scrie:Subscriu mesajul lui Șoni, cu pecizarea că Bela trebuie să facă controalele la autoturisme și pescari mult mai drastice decât cele actuale. Poate va răscumpăra cteno pe care i-a vândut în anii precedenți, mă refer aici la cei de pest 8-10 kg!!! **==
Luci, cred ca stii care erau consecintele daca cineva "cumpara" vreun cteno de la Bela. El a tinut si tine in continuare la calitatea pestelui din balta. Pana acum am citit doar lucruri pozitive din acest punct de vedere. Imi pare rau , pentru tine, ca nu ai fost anul acesta; driluri demente si spectacol pe cinste. Iti era lehamite sa intepi pestele cand auzeai tamburul cum se deruleaza.
Din pacate stim cu totii nume de pescari C&R care pleaca cu pestele prins.
Fire intinse la Ucea.
Crede in ceea ce faci; si capturile nu te vor dezamagi niciodata !

Avatar utilizator
Exo_luci
membru activ
membru activ
Mesaje: 143
Membru din: 18 Mai 2010, 22:16

Re: Zona Brasov

Mesaj de Exo_luci » 18 Mai 2013, 09:50

lucfish scrie:Lucian, nu știu dacă Cristi lasă mai mulți pescari în același stand cu patru bețe!!! Este mult mai bine în echipă de 2-3 pescari. Problema se pune la rezervarea locurilor 10-20, pentru ziua de sâmbătă deoarece pescarii care rezervă vinerea standurile și stau până duminică nu-i poți da afară, o mare problemă. Cred că vinerea este mult mai bine și avem mai multe șanse la rezervarea locurilor!!! **==


Luci daca suni din timp locurile raman rezervate.Si Cristi lasa mai multi pescari cu 4 bete , trebuie doar sa respecti delimitarea standului **==

Avatar utilizator
Mr47
utilizator
utilizator
Mesaje: 49
Membru din: 18 Mai 2013, 12:30
Localitate: CL/BV

Re: Zona Brasov

Mesaj de Mr47 » 18 Mai 2013, 12:36

Salut!
Am tot cautat pe net ceva indrumari catre lacurile din rotbav, dar imi prind urechile. Initial am crezut ca este vorba de baltile doripesco dar am fost sapt trecuta acolo(balta 2-3, numai peste mic), si nu este aceeasi locatie.
Va rog sa ma indrumati si pe mine catre acele balti(rotbav-feldioara), m-am uitat pe harta si parca trebe' sa fac stanga la iesire din Feldioara.
Merci!
Dunăre dacă n-aveam, Jiul Dunăre-l făceam!
Fire turbate!

Avatar utilizator
Exo_luci
membru activ
membru activ
Mesaje: 143
Membru din: 18 Mai 2010, 22:16

Re: Zona Brasov

Mesaj de Exo_luci » 18 Mai 2013, 12:47

Mr47 scrie:Salut!
Am tot cautat pe net ceva indrumari catre lacurile din rotbav, dar imi prind urechile. Initial am crezut ca este vorba de baltile doripesco dar am fost sapt trecuta acolo(balta 2-3, numai peste mic), si nu este aceeasi locatie.
Va rog sa ma indrumati si pe mine catre acele balti(rotbav-feldioara), m-am uitat pe harta si parca trebe' sa fac stanga la iesire din Feldioara.
Merci!


Salut
baltile de la rotbav sunt si mai slabe decat cele de la doripesco, parerea mea e sa cauti alta locatie **==

Avatar utilizator
frosty
utilizator
utilizator
Mesaje: 14
Membru din: 18 Apr 2013, 10:11
Localitate: Brasov

Re: Zona Brasov

Mesaj de frosty » 18 Mai 2013, 15:11

Salut. A fost cineva la Belin balta noua deschisa anu asta?

Avatar utilizator
Mr47
utilizator
utilizator
Mesaje: 49
Membru din: 18 Mai 2013, 12:30
Localitate: CL/BV

Re: Zona Brasov

Mesaj de Mr47 » 18 Mai 2013, 16:48

Sunt din CL iar BV ul m-a adoptat in urma cu vreo 6 ani, am tot sperat ca o sa reusesc sa ma mut inapoi in CL, nu am reusit, asa ca mi-am adus sculele de pescuit. NU cunosc baltile de prin Bv, am tot citit pe ici si pe colo, sapt trecuta am mers pe 2-3 la doripesco si am facut scurta de la atatia carasei. La Budila cica au bagat alte crengi in apa.
Ma poate ajuta cineva cu indicatii catre balta Ilieni? Ma descurc sa ajung pana in sat, dar de acolo...
Dunăre dacă n-aveam, Jiul Dunăre-l făceam!
Fire turbate!

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”