Miro Lake

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Scrie răspuns
Avatar utilizator
mirolaketeamfishing
utilizator
utilizator
Mesaje: 26
Membru din: 08 Apr 2013, 00:23

Re: Miro Lake

Mesaj de mirolaketeamfishing » 08 Apr 2013, 08:47

caramba scrie:care sint momelile la care trage pestele .crapul,carasul

rame, viermusi ,porumb,monturi fine...

Avatar utilizator
mirolaketeamfishing
utilizator
utilizator
Mesaje: 26
Membru din: 08 Apr 2013, 00:23

Re: Miro Lake

Mesaj de mirolaketeamfishing » 08 Apr 2013, 08:50

shahjaban scrie:dar cu barca pneumatica se poate planta ??... ma refer la pescuitul C&R...

doar cu navomodel

Avatar utilizator
georgemarian
Veteran
Veteran
Mesaje: 779
Membru din: 13 Noi 2010, 22:00

Re: Miro Lake

Mesaj de georgemarian » 08 Apr 2013, 17:38

Cum ajung de la ghimpati la balta ?

Avatar utilizator
caramba
membru activ
membru activ
Mesaje: 91
Membru din: 13 Sep 2012, 17:21
Localitate: bucuresti

Re: Miro Lake

Mesaj de caramba » 08 Apr 2013, 18:13

nu inteleg dece nu se retine crapul la varga care este problema

Avatar utilizator
georgemarian
Veteran
Veteran
Mesaje: 779
Membru din: 13 Noi 2010, 22:00

Re: Miro Lake

Mesaj de georgemarian » 08 Apr 2013, 23:14

Eu pescuit mult la match,nu pot retine ciortanul??

Avatar utilizator
mirolaketeamfishing
utilizator
utilizator
Mesaje: 26
Membru din: 08 Apr 2013, 00:23

Re: Miro Lake

Mesaj de mirolaketeamfishing » 08 Apr 2013, 23:38

georgemarian scrie:Cum ajung de la ghimpati la balta ?
de la ghimpati tineti drumul de alexandria pana la intrare in prunaru
un panou la sosea pe partea stanga a drumului cum veniti dinspre bucuresti...,acolo ve-ti face stanga spre carapancea
cum iesiti din carapancea ve-ti vedea iar un panou care va arata drumul spre mirolake...(fosta sapaturi 3)

avem foarte mult caras in lac,cand se va incalzi mai bine garantez minim 5 kg de caras doar la o singura undita,tinand cont ca carasul este la liber si avand multi unditari ,ptr a evita polemicile pe amenajarea piscicola privind diferentele
intre pescarii la crap(lansete) si cei care pescuiesc la undita..
s-a luat decizia in consecinta

Avatar utilizator
georgemarian
Veteran
Veteran
Mesaje: 779
Membru din: 13 Noi 2010, 22:00

Re: Miro Lake

Mesaj de georgemarian » 08 Apr 2013, 23:45

mirolaketeamfishing scrie:
georgemarian scrie:Cum ajung de la ghimpati la balta ?
de la ghimpati tineti drumul de alexandria pana la intrare in prunaru
un panou la sosea pe partea stanga a drumului cum veniti dinspre bucuresti...,acolo ve-ti face stanga spre carapancea
cum iesiti din carapancea ve-ti vedea iar un panou care va arata drumul spre mirolake...(fosta sapaturi 3)

avem foarte mult caras in lac,cand se va incalzi mai bine garantez minim 5 kg de caras doar la o singura undita,tinand cont ca carasul este la liber si avand multi unditari ,ptr a evita polemicile pe amenajarea piscicola privind diferentele
intre pescarii la crap(lansete) si cei care pescuiesc la undita..
s-a luat decizia in consecinta
OK,doar ca drilul la pluta se simte mult mai bine :D dar asa este,pescuim si cu lanseta :))
Cred ca nu e asa inspirata ideea,nu cred ca puteti sa fiti atent la toata lumea,la ce si cum l-a prins :D

Avatar utilizator
mirolaketeamfishing
utilizator
utilizator
Mesaje: 26
Membru din: 08 Apr 2013, 00:23

Re: Miro Lake

Mesaj de mirolaketeamfishing » 09 Apr 2013, 23:32

georgemarian scrie:
mirolaketeamfishing scrie:
georgemarian scrie:Cum ajung de la ghimpati la balta ?
de la ghimpati tineti drumul de alexandria pana la intrare in prunaru
un panou la sosea pe partea stanga a drumului cum veniti dinspre bucuresti...,acolo ve-ti face stanga spre carapancea
cum iesiti din carapancea ve-ti vedea iar un panou care va arata drumul spre mirolake...(fosta sapaturi 3)

avem foarte mult caras in lac,cand se va incalzi mai bine garantez minim 5 kg de caras doar la o singura undita,tinand cont ca carasul este la liber si avand multi unditari ,ptr a evita polemicile pe amenajarea piscicola privind diferentele
intre pescarii la crap(lansete) si cei care pescuiesc la undita..
s-a luat decizia in consecinta
OK,doar ca drilul la pluta se simte mult mai bine :D dar asa este,pescuim si cu lanseta :))
Cred ca nu e asa inspirata ideea,nu cred ca puteti sa fiti atent la toata lumea,la ce si cum l-a prins :D


norocul vostru! :lol:

Avatar utilizator
mirolaketeamfishing
utilizator
utilizator
Mesaje: 26
Membru din: 08 Apr 2013, 00:23

Re: Miro Lake

Mesaj de mirolaketeamfishing » 09 Apr 2013, 23:42

din acest weekend vom oferi un program de catering cu meniuri diverse,bere si cafea...,vom tine cont de solicitarile pescarilor ptr.largirea produselor care sa satisfaca dorintele pescarilor


tot la sfarsitul saptamanii ne dorim sa deschidem si magazinul cu articole de pescuit,incercam sa oferim o gama cat mai variata ptr. a satisface dorintele pescarilor

va asteptam cu propuneri

administratia miro lake va ureaza fir intins in acest sezon!

brokk3ns0ul

Re: Miro Lake

Mesaj de brokk3ns0ul » 11 Apr 2013, 01:20

mirolaketeamfishing scrie:din acest weekend vom oferi un program de catering cu meniuri diverse,bere si cafea...,vom tine cont de solicitarile pescarilor ptr.largirea produselor care sa satisfaca dorintele pescarilor


tot la sfarsitul saptamanii ne dorim sa deschidem si magazinul cu articole de pescuit,incercam sa oferim o gama cat mai variata ptr. a satisface dorintele pescarilor

va asteptam cu propuneri

administratia miro lake va ureaza fir intins in acest sezon!

Buna ziua.
Despre treaba cu catering-ul sa zicem ca este o idee buna, dar mai interesanta este balta si detaliile despre ea.
Am o intrebare: Trebuia sa mai fie o populare dupa cea din 23 martie... S-a efectuat cumva? (nu am vazut filamrea sau poze pe site)
De ce nu da-ti mai multe informatii despre partidele de pescuit saptamanale sau informatii in fiecare saptamana.
Suntem 3 baieti am dorii sa venim saptamana aceasta acolo dar nu am mai auzit mai nimic despre ce si cum sa prins in aceasta saptamana.

O zi buna si succes.
Fire intinse

Avatar utilizator
mirolaketeamfishing
utilizator
utilizator
Mesaje: 26
Membru din: 08 Apr 2013, 00:23

Re: Miro Lake

Mesaj de mirolaketeamfishing » 11 Apr 2013, 09:35

brokk3ns0ul scrie:
mirolaketeamfishing scrie:din acest weekend vom oferi un program de catering cu meniuri diverse,bere si cafea...,vom tine cont de solicitarile pescarilor ptr.largirea produselor care sa satisfaca dorintele pescarilor


tot la sfarsitul saptamanii ne dorim sa deschidem si magazinul cu articole de pescuit,incercam sa oferim o gama cat mai variata ptr. a satisface dorintele pescarilor

va asteptam cu propuneri

administratia miro lake va ureaza fir intins in acest sezon!

Buna ziua.
Despre treaba cu catering-ul sa zicem ca este o idee buna, dar mai interesanta este balta si detaliile despre ea.
Am o intrebare: Trebuia sa mai fie o populare dupa cea din 23 martie... S-a efectuat cumva? (nu am vazut filamrea sau poze pe site)
De ce nu da-ti mai multe informatii despre partidele de pescuit saptamanale sau informatii in fiecare saptamana.
Suntem 3 baieti am dorii sa venim saptamana aceasta acolo dar nu am mai auzit mai nimic despre ce si cum sa prins in aceasta saptamana.

O zi buna si succes.
Fire intinse


pana acum balta a fost populata cu 5 t de romananesc cu greutati cuprinse intre 1,3-3,5 kg
weekend-ul trecut crapul nu a raspuns cum ne asteptam din cauza presiunii oscilante si aglomeratiei,cu toate astea au fost pescari care si-au facut norma de crap dar au fost pescari care au prins doar caras
crapul baltii a fost estimat de inginerul piscicol la 10-12 t,avem bucati intre 2-18 kg


in weekend prioritate au rezervarile!
exista riscul ca pescarii care vin neanuntati sa nu aibe loc pe balta
multumim pentru intelegere

Avatar utilizator
georgemarian
Veteran
Veteran
Mesaje: 779
Membru din: 13 Noi 2010, 22:00

Re: Miro Lake

Mesaj de georgemarian » 12 Apr 2013, 10:49

O sa ajung si eu cu "echipa" :)) peste putin timp...astept o populare inainte :)
Au fost doi prieteni si au prins cativa carasei,si aia micuti!

Avatar utilizator
tibi_m
Veteran
Veteran
Mesaje: 593
Membru din: 07 Mai 2009, 16:25
Localitate: Bucuresti

Re: Miro Lake

Mesaj de tibi_m » 12 Apr 2013, 11:50

Maine echipa infopescar tv ajunge la Miro Lake. Filmam tot ce e de interes si va aratam saptamana viitoare.

brokk3ns0ul

Re: Miro Lake

Mesaj de brokk3ns0ul » 12 Apr 2013, 13:00

doream sa ajung dar nu am cu cine :))
ma vedeam si pe sticla :)) haha
data viitoare

Avatar utilizator
Eduard Daniel Vrabie
senior
senior
Mesaje: 193
Membru din: 21 Mar 2012, 20:46
Contact:

Re: Miro Lake

Mesaj de Eduard Daniel Vrabie » 15 Apr 2013, 15:25

NUMARELE DE TELEFON PENTRU INFORMATII SUNT: 0744.658.567; 0788.453.812

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”