Sarulesti - Sandulita

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Vornicu
membru activ
membru activ
Mesaje: 73
Membru din: 31 Ian 2013, 18:17

Re: Sarulesti - Sandulita 2013

Mesaj de Vornicu » 06 Feb 2013, 10:46

Salutari din nou ,dragii mei ! Am fost plecat un pic din localitate , a trebuit sa merg sa vad un cal la Caciulati pentru cineva si nu prea am mai urmarit acerb ce mai este pe aici . Acum dupa ce am citit pot spune cu tarie ca , mi se pare mie , domnul intef are dreptate . Dar nu va lasa Vornicu pe voi balta nici de data asta . Am creat un topic nou in sectiunea "Discutii pe diverse alte teme" numit "PESTI, AMINTIRI , BALTI, SUETE" unde putem sa dam fraul liber amintirilor , fotografiilor ce insotesc expeditii fructuoase si nu numai atat . Va astept cu nerabdare pe toti cei care aveti curiozitatea si placerea sa puneti umarul la ce poate fi unul din cele mai gingase topicuri de pe acest forum !
Stiu ca mutarea fotografiilor de pe un topic pe altul e grea ,poate imposibila , si mai stiu ca domnul florentin iuga are multe treburi ,oricum, pe langa acest forum (televiziune,revista etc) si poate timpul este pretios si la dumnealui ca la toata lumea.
Dar poate macar fratele ,domnul Doru Iuga am inteles , are mai mult timp si ne ajuta sa punem ordine un pic in topicuri,posturi cum foarte bine a observat domnul intef. Toate cele bune pentru moment ! Si nu uitati : Vornicu va asteapta de acum si aici pentru momente de invidiat (http://www.infopescar.tv/forum/diverse/ ... 16798.html). Haideti sa iasa bine si acum ! ---<><

Avatar utilizator
meo_mdc
senior
senior
Mesaje: 415
Membru din: 14 Feb 2009, 12:11
Localitate: Bucuresti

Re: Sarulesti - Sandulita

Mesaj de meo_mdc » 06 Feb 2013, 11:23

Domnule Vornicu, nu cred ca exista vre-o relatie de rubedenie intre dl. Florentin Iuga si dl. Doru Iuga. Cu toate acestea exista un sambure de adevar in spusele dvs. si anume faptul ca dl Doru. Iuga chiar are suficient timp, de vreme ce e la racoare ;)
MLDD

Avatar utilizator
Vornicu
membru activ
membru activ
Mesaje: 73
Membru din: 31 Ian 2013, 18:17

Re: Sarulesti - Sandulita 2011

Mesaj de Vornicu » 06 Feb 2013, 11:34

Inseamna ca am confundat ,dle meo . Imi cer scuze de incurcatura dar in mintea mea era ceva cu o emisiune de pescuit de la o televiziune prin cablu . Oricum ,ramane valabil ce am zis , daca poate sa ne ajute cu topicurile este binevenit :arrow: ---<><

Avatar utilizator
Vornicu
membru activ
membru activ
Mesaje: 73
Membru din: 31 Ian 2013, 18:17

Bai nebunilor

Mesaj de Vornicu » 07 Feb 2013, 02:00

Cine imi zice si mie ce se intampla , domnule caramba , pe baltile din nordul Bucurestiului ? Sa zica si dl intef daca nu-i asa . Pai,nu,robert,gresesc cu ceva ? Asa e , va zic io ! Pai, daca a spus si la televizor , e pe bune ,fratilor !

Avatar utilizator
meo_mdc
senior
senior
Mesaje: 415
Membru din: 14 Feb 2009, 12:11
Localitate: Bucuresti

Re: Balti

Mesaj de meo_mdc » 07 Feb 2013, 11:16

La ce va referiti domnule Vornic ? Cumva la macelul de pe Baneasa, Grivita, Straulesti?
MLDD

Avatar utilizator
caramba
membru activ
membru activ
Mesaje: 91
Membru din: 13 Sep 2012, 17:21
Localitate: bucuresti

Re: Sarulesti - Sandulita 2011

Mesaj de caramba » 07 Feb 2013, 13:57

nene vornicu nu stiu nu prea ma uit la stiri.dar daca dai mai multe detail iti pot raspunde ce stiu este ca pe straulesti halaiele sint la ele acasa mogosoaia garduri de scule ma mir de unde mai este peste

Avatar utilizator
Vornicu
membru activ
membru activ
Mesaje: 73
Membru din: 31 Ian 2013, 18:17

Re: Sarulesti - Sandulita 2011

Mesaj de Vornicu » 07 Feb 2013, 14:27

Da,caramba,ai mare dreptate . Eu Incerc sa aflu mai multe despre ce planuri are municipalitatea cu lacurile din nordul bucurestiului ,poate s-ar gasi cineva sa adune gunoaiele de pe acolo si sa fie o zona de relaxare pe care sa poti pune si un bat pe apa ,fara cine stie ce capturi , dar sa te simti bine ,sa mai scapi dintre betoane ,cum s-ar zice . Daca iti parvin informatii ,barfe despre subiect ,astept cu nerabdare si pe http://www.infopescar.tv/forum/diverse/ ... ml#p186441. Cu respect,vornicu ---<><

Avatar utilizator
meo_mdc
senior
senior
Mesaje: 415
Membru din: 14 Feb 2009, 12:11
Localitate: Bucuresti

Re: Lacurile nordului

Mesaj de meo_mdc » 07 Feb 2013, 16:21

Lacurile din nordul Bucurestiului sunt oficial chele in ceea ce priveste pestele. Acum o saptamana a fost secata toata salba de lacuri, iar "pescarii" au "greblat" tot noroiul si au carat acasa peste cu sacii, deci despre pescuit nu se mai poate vorbi. Pe de alta parte zonele aferente lacurilor (intentionat lasate in paragina) sunt deja in procesul de trecere catre domeniul privat, unde au o deosebita cautare pentru latura imobiliara.
MLDD

Avatar utilizator
robert048
senior
senior
Mesaje: 418
Membru din: 22 Mar 2011, 00:10
Localitate: bucuresti

Re: Sarulesti - Sandulita 2011

Mesaj de robert048 » 07 Feb 2013, 19:00

Nu pot raspunde concret deoarece nu prea ma uit la televizor dar nu cred ca vreunul din lacurile precizate mai sus vor avea parte de un tratament de transformare intr un loc de relaxare si pescuit,cel putin in timpul apropiat.Eu am mai vazut la pvtv o emisiune care vorbea de cateva dintre baltile distruse din jurul bucurestiului si chiar de arges care iti lasa un gust amar.......dar asa este la noi.Cineva spunea ca daca dorim o schimbare trebuie sa incepem cu noi insine insa unele lucruri oricat de mult ne am dorii nu putem face nimic pt a le scimba in bine.

Avatar utilizator
meo_mdc
senior
senior
Mesaje: 415
Membru din: 14 Feb 2009, 12:11
Localitate: Bucuresti

Re: Sarulesti - Sandulita 2013

Mesaj de meo_mdc » 09 Feb 2013, 11:28

Oare pe cat o incepe treaba anul acesta la Sandulita?
MLDD

Avatar utilizator
intef
senior
senior
Mesaje: 315
Membru din: 10 Apr 2011, 15:29

Re: Sarulesti - Sandulita 2011

Mesaj de intef » 09 Feb 2013, 15:57

Anul trecut pe 9 martie.Nu s-a prins mare lucru...Din pacate am ajuns la 7 si a trebuit sa plec urgent la 9,nu am apucat sa prind niciun peste,dar mi-au spus 2 din cei ramasi. Anul asta...cine stie...?!

Avatar utilizator
intef
senior
senior
Mesaje: 315
Membru din: 10 Apr 2011, 15:29

Re: Sarulesti - Sandulita 2011

Mesaj de intef » 09 Feb 2013, 22:20

Nu stiu de ce nu-mi pot edita mesajul,trebuie sa postez din nou.Meo,tu aveai nr lui nea Marin,poti sa-l suni,poate stie ceva.Desi cred ca-i cam devreme chiar si pentru el. :!! Si daca nu ai vazut,ai pm. :-@

Avatar utilizator
meo_mdc
senior
senior
Mesaje: 415
Membru din: 14 Feb 2009, 12:11
Localitate: Bucuresti

Re: Sarulesti - Sandulita 2013

Mesaj de meo_mdc » 10 Feb 2013, 12:24

Am vorbit aseara cu el. Sarulestiul e inca, in mare parte, inghetat. Mi-a zis ca nu e o data batuta in cuie, dar preconizeaza ca o sa se dea drumul pe la jumatatea lui martie, sau chiar mai devreme daca vremea permite. Oricum mi-a promis ca o sa ma anunte dinainte cand incepe sezonul.
MLDD

Avatar utilizator
intef
senior
senior
Mesaje: 315
Membru din: 10 Apr 2011, 15:29

Re: Sarulesti - Sandulita 2011

Mesaj de intef » 10 Feb 2013, 15:00

Adica cca o luna...Nici nu ma asteptam mai devreme si nici nu avea rost.Anul asta insa,vreau sa vad cine mi-a pierdut atatea plute primavara trecuta.Am sa pun un fir de 0,22 pe mulineta cu forfac vad eu de care si tot il scot.La varga nu am nicio sansa,mai mult de 10 secunde(si 10 secunde cred ca este exagerat de mult) nu am putut controla drilul.Suspectez salau,crap,sturion sau unul din carasii aia ce bat spre 2 kg(am vazut unul mort mai spre wc incolo,mi-a ramas gandul la el).Daca prind un caras din asta jur dau o naveta de bere!!!!!! =P~ =P~ =P~

Avatar utilizator
meo_mdc
senior
senior
Mesaje: 415
Membru din: 14 Feb 2009, 12:11
Localitate: Bucuresti

Re: Sarulesti - Sandulita 2013

Mesaj de meo_mdc » 10 Feb 2013, 17:46

Doamne ajuta sa prinzi atunci :))
MLDD

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”