TOPIC STEAUA (interzis copiilor sub 14 ani)

discutii off-topic despre orice

Moderatori: mini_mic, vali003, Coleman

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Desideiu Bogdan
Veteran
Veteran
Mesaje: 654
Membru din: 24 Mar 2010, 21:26
Localitate: Bucuresti

Re: TOPIC STEAUA

Mesaj de Desideiu Bogdan » 19 Sep 2012, 11:52

=)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) Buna asta.

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Veteran
Mesaje: 1163
Membru din: 02 Apr 2012, 02:46
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: TOPIC STEAUA

Mesaj de osc1or » 19 Sep 2012, 12:01

VfB - Steaua 1-2
Critic echilibrat

Avatar utilizator
Desideiu Bogdan
Veteran
Veteran
Mesaje: 654
Membru din: 24 Mar 2010, 21:26
Localitate: Bucuresti

Re: TOPIC STEAUA

Mesaj de Desideiu Bogdan » 19 Sep 2012, 12:05

osc1or scrie:VfB - Steaua 1-2
Nu stiu ce sa zic...meci greu :-SS :-SS :-SS

Avatar utilizator
Madalin Dirla
Veteran
Veteran
Mesaje: 3312
Membru din: 03 Mai 2008, 14:46

Re: TOPIC STEAUA

Mesaj de Madalin Dirla » 19 Sep 2012, 19:53

jonny_23 scrie:va prinde peste numai cand castiga steaua
Inseamna ca trebuie sa ma las de pescuit,sa vezi golaveraje acum in Uefa ce fac astia cu steaua =)) =)) =)) =)) =)) Jony,
sa-nteleg ca-mi sugerezi sa merg la anul la pescuit:)) :))

Avatar utilizator
papyllon
senior
senior
Mesaje: 433
Membru din: 18 Iun 2008, 19:27
Contact:

Re: TOPIC STEAUA

Mesaj de papyllon » 19 Sep 2012, 20:21

gor965 scrie:Ne-am invatat cu succesele mici, de duzina ptr. altii, si-am uitat ce inseamna sa jucam fotbal de valoare ! Savuram succesele cu echipele mici, obscure, prin prisma rezultatelor negative reusite de contracandidatele la campionatul intern. Cu cat iau mai multe echipe romanesti bataie in etapele preliminare ale cupelor Uefa, cu atat e mai mare victoria impotriva unor necunoscuti ! Nea Gigi cu ani in urma se batea cu oaia in piept ca vrea sa faca o echipa mare, care sa stea la aceiasi masa cu Barca, Real, Manchester, Milan, etc.,etc. . Astazi, al mai incult mare machedon, a gasit o cale de facut bani cu echipa lui de duzina...bate niste necunoscuti, se califica in grupa mica a Uefa si daca are noroc scoate intre 6 si 10 de miloane de euro, jucand evident la alta masa decat visa in anii trecuti ! Ptr. ce a fost Steaua in Europa in anii 80-90, genul asta de afacere e o rusine ! Fotbalul romaneasc a incaput pe mana unor samsari, avari si zgarciti, care au eliminat termenul valoare si au introdus termenul profit ! In loc sa vinzi un jucator pe 20 de milioane si sa iei alte 20 de milioane la calificarea in Champeons League, vindem jucatori de nationala pe 500.000 si facem baie de multime in piata Universitatii cand castigam 600.000 ... asta e valoarea la care a ajuns fotbalul romanesc ! ...multumiti-i lui Giginio, Copos, Badea, Mititelu, Iancu, etc.,etc., ptr. kktul de fotbal pe care-l jucam ! X-(
=D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D>

Avatar utilizator
Sebastian
site team
site team
Mesaje: 1412
Membru din: 08 Mar 2008, 11:48
Localitate: baia mare
Contact:

Re: TOPIC STEAUA

Mesaj de Sebastian » 25 Sep 2012, 10:40

CLANTA RAPID!!! o:-) :D >:)

Avatar utilizator
mircione
senior
senior
Mesaje: 180
Membru din: 02 Aug 2012, 08:58

Re: TOPIC STEAUA

Mesaj de mircione » 25 Sep 2012, 11:49

clatna de doua ori >:) >:)

davidnicolaie
Veteran
Veteran
Mesaje: 1013
Membru din: 20 Noi 2009, 18:08
Localitate: brasov
Contact:

Re: TOPIC STEAUA

Mesaj de davidnicolaie » 25 Sep 2012, 18:48

visati ,saracuti de voi ,drumul e lung :D

Avatar utilizator
Desideiu Bogdan
Veteran
Veteran
Mesaje: 654
Membru din: 24 Mar 2010, 21:26
Localitate: Bucuresti

Re: TOPIC STEAUA

Mesaj de Desideiu Bogdan » 25 Sep 2012, 18:49

Daca esti dinamovist...spre deosebire de un stelist , tu nici macar nu poti visa ;)

davidnicolaie
Veteran
Veteran
Mesaje: 1013
Membru din: 20 Noi 2009, 18:08
Localitate: brasov
Contact:

Re: TOPIC STEAUA

Mesaj de davidnicolaie » 25 Sep 2012, 20:53

Desideiu Bogdan scrie:Daca esti dinamovist...spre deosebire de un stelist , tu nici macar nu poti visa ;)
asa este ai dreptate .sunt dinamovist.roata e rotunda ,poate e anul vostru ,cu toate ca nu mi-as dori .ar fii culmea dupa atatia ani.oricum stelist ,dinamovist ,rapidist.....toate echipele sunt mediocre in acest campionat .dar asta este ne coboram la nivelul unde suntem .traim cu trecutul si ne hranim cu el.dar adevarul gol golut este ca avem un campionat slab .o nationala slaba ,jucatori slabi.ce sa facem asta e jucam cu ce avem . :(

Avatar utilizator
Desideiu Bogdan
Veteran
Veteran
Mesaje: 654
Membru din: 24 Mar 2010, 21:26
Localitate: Bucuresti

Re: TOPIC STEAUA

Mesaj de Desideiu Bogdan » 25 Sep 2012, 22:04

davidnicolaie scrie:
Desideiu Bogdan scrie:Daca esti dinamovist...spre deosebire de un stelist , tu nici macar nu poti visa ;)
asa este ai dreptate .sunt dinamovist.roata e rotunda ,poate e anul vostru ,cu toate ca nu mi-as dori .ar fii culmea dupa atatia ani.oricum stelist ,dinamovist ,rapidist.....toate echipele sunt mediocre in acest campionat .dar asta este ne coboram la nivelul unde suntem .traim cu trecutul si ne hranim cu el.dar adevarul gol golut este ca avem un campionat slab .o nationala slaba ,jucatori slabi.ce sa facem asta e jucam cu ce avem . :(

De acord cu tine...PARE ca este anul nostru...si scriu cu litere mari pentru ca mai sunt multeeeeee etapeeeeee pana la finalul campionatului , si multe se pot intampla cand patron iti este un cioban.
Legat de valoarea campionatului nostru , iar sunt de acord cu tine...insa vin si intreb...daca este asa de slab , de ce rivalele Stelei jubileaza atunci cand nu este anul Stelei? De ce se uita nivelul campionatului autohton atunci cand Rapid , dinamo , CFR , Vaslui , etc. sunt pe val?
In alta ordine de idei , chiar imi pare rau da' nu am cum sa zic ce vreau sa zic fara sa intep dinamovistii... asa ca TRECUTUL STELEI DIN CARE NE HRANIM , NU ESTE CHIAR ATAT DE INDEPARTAT CA AL ALTOR ECHIPE DIN LIGA NOASTRA , recte dinamo...nu cu foarte mult timp in urma Steaua ajungea in fazele finale ale Cupei UEFA ...ori asta nu se pune? erati in piua atunci ? :))
Cum am mai zis....sa ajungi de 9 ori consecutiv (daca nu ma insel) in Europa nu e de trecut cu vederea .
Cunosc multi dinamovisti pentru care satisfactia lor este sa piarda Steaua tot timpul....indiferent daca dinamo retrogradeaza...scopul lor este sa moara capra vecinului. Pentru ei in special am o zicala "calul moare de drum lung , si fraierii de grija altuia" :))

P.S. M-am intalnit azi la Mitranescu la magazin cu un spartan care este ca si fratili meu...parerea lui despre Steaua :)) citez " BAH...EU NU IUBESC DINAMO CAT URASC STEAUA" =))
Madaline...te salut :D

Avatar utilizator
LARY
Veteran
Veteran
Mesaje: 1390
Membru din: 22 Iun 2008, 18:13
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: TOPIC STEAUA

Mesaj de LARY » 25 Sep 2012, 22:24

E normal sa nu ne intelegem Stelisti cu Dinamolisti, proasta ideie a avut ala de la deschis.
A bagat raca in noi si el nu a mai aparut pentru a sustine subiectul.
Ar trebui sa ne veden de treaba si sa facem cu totul altceva :D Sa legam carlige, sa facem monturi, sa discutam de strategi si abordarea unei partide de pescuit la crap si alte lucruri interesante care sar putea discuta pe forum. :-h :-h :-h >:D< >:D< >:D< <:-P <:-P <:-P :x :x :x
Tel0762.865.274

Avatar utilizator
Desideiu Bogdan
Veteran
Veteran
Mesaje: 654
Membru din: 24 Mar 2010, 21:26
Localitate: Bucuresti

Re: TOPIC STEAUA

Mesaj de Desideiu Bogdan » 25 Sep 2012, 22:29

Sa nu te recunosc auzi... :)) Azi esti chiar Zen ;)

Avatar utilizator
LARY
Veteran
Veteran
Mesaje: 1390
Membru din: 22 Iun 2008, 18:13
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: TOPIC STEAUA

Mesaj de LARY » 05 Oct 2012, 00:02

Se pare ca noi suntem sefi in campionar si in europa
LOCUL 1 peste tot
Tel0762.865.274

Avatar utilizator
Desideiu Bogdan
Veteran
Veteran
Mesaje: 654
Membru din: 24 Mar 2010, 21:26
Localitate: Bucuresti

Re: TOPIC STEAUA

Mesaj de Desideiu Bogdan » 05 Oct 2012, 00:05

Usurel prietene...vad ca Madalin e online...urmeaza replica =))

Scrie răspuns

Înapoi la “Diverse”