scaun+tripod (feeder)+masuta

Moderatori: gor965, mini_mic

Scrie răspuns
Avatar utilizator
vulturul_pescar
utilizator
utilizator
Mesaje: 10
Membru din: 18 Aug 2010, 16:54
Localitate: Reghin-MS

scaun+tripod (feeder)+masuta

Mesaj de vulturul_pescar » 27 Aug 2010, 13:08

Va salut...Vreau sa achizitionez un scaun pentru pescuitul cu feeder , completat cu un tripod (2posturi)si o masuta reglabila atasata,dar nu stiu ce sa aleg.Ce parere aveti despre modelul FEEDER CHAIR NEVIS Complet dotat cu masuta si tripod KORUM XT FEEDER ARM?.multumesc
"Din orice OM poate iesi un PESCAR dar din orice pescar...om???"

Avatar utilizator
diccosmin
Veteran
Veteran
Mesaje: 886
Membru din: 28 Mai 2010, 19:53
Localitate: SB

Re: scaun+tripod (feeder)+masuta

Mesaj de diccosmin » 04 Sep 2010, 00:19

Parere foarte buna despre scaunul Korum si accesoriile Korum.

Avatar utilizator
Marius Vintila
senior
senior
Mesaje: 299
Membru din: 09 Noi 2010, 11:17
Localitate: Bucuresti

Re: scaun+tripod (feeder)+masuta

Mesaj de Marius Vintila » 15 Noi 2010, 11:31

Ti-ai luat? Ce parere ti-ai facut? Si eu ma uitam dupa asa ceva.
MARIUS VINTILA
AVIATORS FISHING CLUB

Avatar utilizator
vali003
site team
site team
Mesaje: 1380
Membru din: 20 Noi 2007, 23:31
Localitate: Long Sault

Re: scaun+tripod (feeder)+masuta

Mesaj de vali003 » 22 Dec 2010, 15:10

Am Korum de 4 ani , sint super , poate un pic cam grele , dar foarte rezistente , le recomand.

Avatar utilizator
stefan_kwr
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 25 Mar 2009, 21:23
Localitate: Craiova
Contact:

Re: scaun+tripod (feeder)+masuta

Mesaj de stefan_kwr » 22 Dec 2010, 16:20

Foarte interesant acest sistem ce se adapteaza la scaun, dar cred ca mai sigur este cu tripod+buzzbari sau picheti separati, decat asa conectati de scaun.

Avatar utilizator
catalin2804
membru activ
membru activ
Mesaje: 111
Membru din: 09 Noi 2008, 15:00
Localitate: Suceava
Contact:

Re: scaun+tripod (feeder)+masuta

Mesaj de catalin2804 » 22 Dec 2010, 19:06

A mai aparut ceva f interesant pe piata. http://www.northwestcarp.co.uk/index.ph ... carp-chair.
Cine are feeder arms poate da niste indicatii care sunt bune.

Avatar utilizator
diccosmin
Veteran
Veteran
Mesaje: 886
Membru din: 28 Mai 2010, 19:53
Localitate: SB

Re: scaun+tripod (feeder)+masuta

Mesaj de diccosmin » 22 Dec 2010, 21:47

Am scaun Korum modelul clasic si sunt foarte multumit, este foarte bine facut.
Feeder arm am avut tot de la Korum, varianta telescopica simpla. Era OK numai ca daca te miscai mai brusc pe scaun se cam "balanganea" lanseta. Am schimbat feeder armul simplu cu tripod feeder arm, dar nu am apucat sa-l testez pentru ca a venit iarna. Oricum cred ca o mare parte din problema s-a rezolvat.
Am avut mai multe accesorii de la Korum si despre toate pot spune ca se prezinta foarte bine ca si calitate. Am vandut o mare parte din ele pentru ca nu imi foloseau iar cei care le-au cumparat nu s-au aratat nemultumiti.
Recomand Korum fara nici un gand de a face reclama firmei respective, si ma refer doar la scaune si accesorii, despre lansete nu am nici o idee.
Mai am in dotare o geanta Korum despre care pot spune ca este traznet si o pereche de ochelari de care la fel sunt multumit. Am si masuta Preston ce se prinde pe piciorul scaunului si n-am nimic de reprosat. Prastie pentru bulgari Preston, suporti lansete fata/spate Preston/Korum... toate sunt bune.
**==

Daca citeste vreun distribuitor Preston/Korum postul meu poate sa ma contacteze pentru un discount. Am laudat produsele doar pentru ca pe mine ma multumesc.

Avatar utilizator
vulturul_pescar
utilizator
utilizator
Mesaje: 10
Membru din: 18 Aug 2010, 16:54
Localitate: Reghin-MS

Re: scaun+tripod (feeder)+masuta

Mesaj de vulturul_pescar » 08 Ian 2011, 18:07

salutari si ''La multi ani''cu scuzele de rigoare pentru intarzierea cu care vizitez acest subiect va pot informa ca folosesc cu placere acest ansamblu si sunt foarte multumit de el.precizez ca sunt novice la stilul feeder dar capturile din aceasta toamna tarzie au compensat acel mic incovenient sesizat de dvs. la ridicarea brusca de pe scaun si miscarea usoara a lansetelor , dar de cele mai multe ori daca te ridici brusc ori o faci cu lanseta in mana ori o faci pentru o alta actiune si atunci nu este foarte important daca se misca sau nu lansetele mai ales ca stii ce a determinat acest lucru. In rest ce pot sa confirm este ca scaunul e destul de comod (nu a-m avut probleme cu articulatiile nici dupa 12-16 ore de pescuit)masuta este de un real folos iar pentru soare (sau ploaie) am completat ansamblul cu o umbrela cu prelata ,de la EnergoTeam si astfel totul a devenit placere si relaxare acesta fiind si telul pentru iesirile mele pe malurile apelor .
"Din orice OM poate iesi un PESCAR dar din orice pescar...om???"

Avatar utilizator
laghi
utilizator
utilizator
Mesaje: 18
Membru din: 22 Apr 2010, 17:17

Re: scaun+tripod (feeder)+masuta

Mesaj de laghi » 26 Mar 2012, 15:54

Salut.Va rog daca ma puteti ajuta cu niste informatii despre un scaun.Este vorba de KORUM DELUXE.Are cineva? ma intereseaza cat este de stabil, de comod , daca merita sau nu investitia.

Scrie răspuns

Înapoi la “Altele”