ce parere aveti despre daiwa black widow?

Moderatori: gor965, florentiniuga

Avatar utilizator
secuc
utilizator
utilizator
Mesaje: 11
Membru din: 21 Mar 2011, 12:55

Re: ce parere aveti despre daiwa black widow?

Mesaj de secuc » 17 Mar 2012, 10:48

iar BBLC-urile le-am cumparat deja....

Avatar utilizator
cristian505ro
Veteran
Veteran
Mesaje: 1275
Membru din: 22 Dec 2007, 15:00
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: ce parere aveti despre daiwa black widow?

Mesaj de cristian505ro » 17 Mar 2012, 14:35

secuc scrie:,am avut in mana beastmaster-ul,tribalul si sonik-ul(dar in magazin)si la o prima impresie sonik-ul mia placut cel mai mult.....
E si normal ca ti-a placut mai mult. BBLC merge fb si cu sk3 de 3.60, dar sk3/ 3.60 M nu are inel de plecare de 50 ci doar de 40.sk4 sunt mai scumpe dar la 3.60 au si inel de 40 si de 50.
Cristian Bebesel

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: ce parere aveti despre daiwa black widow?

Mesaj de gor965 » 17 Mar 2012, 16:23

secuc scrie:Buna,in intrebarea initiala,asteptam si sfaturi pentru ansamblu(poate nu m-am exprimat explicit)daca nu merg BBLC-urile cu sonik,atunci cu ce le putem "combina"?
Nu cred c-o sa-ti spuna nimeni ca BBRLC nu merge cu o lanseta anume. E de notorietate faptul ca e o mulineta grea si se potriveste MAI BINE pe lansetele de 3.90m sau pe cele cu inel de plecare de 50. Ideea e ca toata lumea urmareste sa scoata maximul posibil dintr-un ansamblu de genul asta si sunt mai putini care-si cumpara lansete potrivite pentru o anume mulineta...majoritatea alagandu-si lansetele in functie de stilul si locul de pescuit ! Avand deja mulinetele trebuie doar sa te gandesti ce lansete preferi si sa le si probezi inainte (daca e posibil). Din cate inteleg preferi lansetele de 3.60m...mai departe gandeste-te la ce stil de pescuit practici de fel...plantat, din mana, partide scurte, cu momitor, cu punga PVA, doar la bile, peste mare, mult, etc... si-asa iti stabilesti ce TC si ce actiune vrei sa aiba lanseta. Ulterior, in functie de buget, gasesti destule lansete care sa se impace bine cu BBRLC...Chub Outcast 50, Greys Prodigy Plus 50, Fox Horizon,etc. Retine ca alegerea echipamentului, pe langa criteriile de optimizare, eficienta si functionalitate, are si o chestie de gust...adica, oricat te-ar convinge lumea de pe forum ca cel mai bine BBRLC se pupa cu o teava de irigat, daca tie nu-ti place, nu ti-o lua ! :)
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
cristian505ro
Veteran
Veteran
Mesaje: 1275
Membru din: 22 Dec 2007, 15:00
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: ce parere aveti despre daiwa black widow?

Mesaj de cristian505ro » 18 Mar 2012, 00:31

gor965 scrie:..adica, oricat te-ar convinge lumea de pe forum ca cel mai bine BBRLC se pupa cu o teava de irigat, daca tie nu-ti place, nu ti-o lua ! :)
Corect, la cat iubesc eu BBLC-urile (mai ales acuma modelul nou XT-A LC ) sincer le-as pune si pe o teava de irigat :)) Problema e ca dupa 23 de ani de tranzitie imi poti spune pe unde se mai gasesc tevi de irigat ? =)) Sa nu-mi spui ca mai exista vreo teava prin Calarasi ca nu te cred =P~
Cristian Bebesel

Avatar utilizator
secuc
utilizator
utilizator
Mesaje: 11
Membru din: 21 Mar 2011, 12:55

Re: ce parere aveti despre daiwa black widow?

Mesaj de secuc » 19 Mar 2012, 19:45

#:-S multumesc domnilor !!! =D>

Scrie răspuns

Înapoi la “Undite si lansete”