CUPA SULIMANU

Moderator: florentiniuga

Scrie răspuns
Avatar utilizator
mosharu
Veteran
Veteran
Mesaje: 544
Membru din: 15 Iul 2008, 22:58
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CUPA SULIMANU

Mesaj de mosharu » 09 Mar 2012, 16:21

Marinita scrie:
cony scrie:stie cineva ,se va topi gheata sau, pescuim la copca ?
Pe la mal sa topit dar ingheata din nou noaptea.
Daca ploua si incepe sa bata vantul se desgheata in cateva zile.
La deversor e desghetata in permanenta , oricum pe gheata de pe lac nu se mai poate intra mai ales la amiaza.
Saptamana trecuta am facut niste pontoane si sa lasat gheata cu noi era sa facem baie :))

Danute, daca Doamne fereste nu se topeste gheata pana pe 30, cand il reprogramezi? :D
Cristian Surdu
mosharu carp fishing team

http://www.facebook.com/cristimosharu

Avatar utilizator
Macinic
membru activ
membru activ
Mesaje: 122
Membru din: 18 Mar 2008, 21:57

Re: CUPA SULIMANU

Mesaj de Macinic » 10 Mar 2012, 07:30

Salut , Cristi.....ma bucur ca ai spart gheata tu.Probabil, ca se va topi gheata, vezi reprogramare concurs MV2,pentru care unele echipele au fost de acord sa reprogrameze concursul in perioada 29 martie-1 aprilie, altele in perioada 05.04-08.04.
Urmatorul concurs pe balta Sulimanu, ar fi "MEMORIAL GABI NEAMTU", din ce am vazut eu pe forum, in perioada 04-06 Mai, adica la cateva zile de cel la care suntem noi programati. Ar trebui, zic eu luata o decizie , in perioada urmatoare, poate in jurul datei de 16 (parere personala). De amanat , eu personal sunt de acord , pentru ca mai sunt si alte conditii decat dezghetul apei ,pentru un concurs reusit. Nu stiu ce zic si celelalte echipe, dar poate posteaza si ele aici ,parerile lor........sau poate ne lamureste Dan, sau ne mai lasa sa fierbem in suc propriu.......

Avatar utilizator
Marinita
Veteran
Veteran
Mesaje: 1191
Membru din: 08 Feb 2008, 17:43

Re: CUPA SULIMANU

Mesaj de Marinita » 12 Mar 2012, 09:42

Macinic scrie:Salut , Cristi.....ma bucur ca ai spart gheata tu.Probabil, ca se va topi gheata, vezi reprogramare concurs MV2,pentru care unele echipele au fost de acord sa reprogrameze concursul in perioada 29 martie-1 aprilie, altele in perioada 05.04-08.04.
Urmatorul concurs pe balta Sulimanu, ar fi "MEMORIAL GABI NEAMTU", din ce am vazut eu pe forum, in perioada 04-06 Mai, adica la cateva zile de cel la care suntem noi programati. Ar trebui, zic eu luata o decizie , in perioada urmatoare, poate in jurul datei de 16 (parere personala). De amanat , eu personal sunt de acord , pentru ca mai sunt si alte conditii decat dezghetul apei ,pentru un concurs reusit. Nu stiu ce zic si celelalte echipe, dar poate posteaza si ele aici ,parerile lor........sau poate ne lamureste Dan, sau ne mai lasa sa fierbem in suc propriu.......
Sigur ca nu va las sa fierbeti in suc propriu :))
De desgetat se dezgata dar sa vedem daca se mentine timpul cum se spune la meteo.
Pentru sapatmana viitoare se pare ca vor fi temparaturi de pana la 17-18grade
In caz ca nu se dezgheata total ceea ce nu cred mai amanam cu o saptamana .
Nu cred ca sunt probleme deoarece concursul se desfasoara la sfarsitul saptamanii.
Sau cum ziceti si voi. >:D<
Dan Marinita
AVIATORS FISHING CLUB

Avatar utilizator
Marinita
Veteran
Veteran
Mesaje: 1191
Membru din: 08 Feb 2008, 17:43

Re: CUPA SULIMANU

Mesaj de Marinita » 12 Mar 2012, 09:46

Macinic scrie:Salut , Cristi.....ma bucur ca ai spart gheata tu.Probabil, ca se va topi gheata, vezi reprogramare concurs MV2,pentru care unele echipele au fost de acord sa reprogrameze concursul in perioada 29 martie-1 aprilie, altele in perioada 05.04-08.04.
Urmatorul concurs pe balta Sulimanu, ar fi "MEMORIAL GABI NEAMTU", din ce am vazut eu pe forum, in perioada 04-06 Mai, adica la cateva zile de cel la care suntem noi programati. Ar trebui, zic eu luata o decizie , in perioada urmatoare, poate in jurul datei de 16 (parere personala). De amanat , eu personal sunt de acord , pentru ca mai sunt si alte conditii decat dezghetul apei ,pentru un concurs reusit. Nu stiu ce zic si celelalte echipe, dar poate posteaza si ele aici ,parerile lor........sau poate ne lamureste Dan, sau ne mai lasa sa fierbem in suc propriu.......

@Macinic
Urmatorul concurs pe balta Sulimanu, ar fi "MEMORIAL GABI NEAMTU", din ce am vazut eu pe forum, in perioada 04-06 Mai, adica la cateva zile de cel la care suntem noi programati.

Concursul Cupa Sulimanu este programat sa se desfasoare pe data 30martie -01aprilie
Dan Marinita
AVIATORS FISHING CLUB

Avatar utilizator
mily
junior
junior
Mesaje: 7
Membru din: 12 Mar 2012, 09:40

Re: CUPA SULIMANU

Mesaj de mily » 12 Mar 2012, 09:49

Eu zic sa se tina,ca nu toti suntem patroni sa luam libere cand vrem :-q altii le au programate cu ceva timp in urma,dar pescarul e pescar pe orice vreme,adica aia pe moara pot sa concureze 29-01apr iar noi nu cui ii este frig exista palinca

Avatar utilizator
mosharu
Veteran
Veteran
Mesaje: 544
Membru din: 15 Iul 2008, 22:58
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CUPA SULIMANU

Mesaj de mosharu » 12 Mar 2012, 13:03

mily scrie:Eu zic sa se tina,ca nu toti suntem patroni sa luam libere cand vrem :-q altii le au programate cu ceva timp in urma,dar pescarul e pescar pe orice vreme,adica aia pe moara pot sa concureze 29-01apr iar noi nu cui ii este frig exista palinca
@Mily, nu este vorba ca saracul pescar o sa faca frigul pe balta, ci sa fie dezghetata pista de concurs.....in rest...fiecare cu "palinca lui" :))
norocul meu este ca, patronul meu e baiat bun si ma lasa sa ma duc la ce concurs vreau eu :P

PS- Danute, daca fiecare echipa vine cu cate un feon de acasa....om' putea sa dezghetam balta, ca sa prindem si noi cativa baboi, ca suntem statuti rau de prin noiembrie....? :D :))
Cristian Surdu
mosharu carp fishing team

http://www.facebook.com/cristimosharu

Avatar utilizator
mily
junior
junior
Mesaje: 7
Membru din: 12 Mar 2012, 09:40

Re: CUPA SULIMANU

Mesaj de mily » 12 Mar 2012, 13:10

salutare Cristi de dezghetat nu o sa fie problema,de duminica vor fi 17,18 grade constant,problema este sa traga mustaciosul.
Fire intinse la toate concursurile de pe anul asta si ne vedem pe balta pe 30 martie

Avatar utilizator
REMUSGL
senior
senior
Mesaje: 347
Membru din: 26 Oct 2010, 12:03
Localitate: Galati
Contact:

Re: CUPA SULIMANU

Mesaj de REMUSGL » 12 Mar 2012, 13:14

Eu zic ca se dezgheata sigur, ca se anunta grade cu plus si noaptea ;). Numai am rabdare :).

Avatar utilizator
Marinita
Veteran
Veteran
Mesaje: 1191
Membru din: 08 Feb 2008, 17:43

Re: CUPA SULIMANU

Mesaj de Marinita » 12 Mar 2012, 15:55

REMUSGL scrie:Eu zic ca se dezgheata sigur, ca se anunta grade cu plus si noaptea ;). Numai am rabdare :).

Pai eu ce sa mai zic ca ma uit la lac :))
Dar mult a fost putin a mai ramas :D
Dan Marinita
AVIATORS FISHING CLUB

Avatar utilizator
Danyy
membru activ
membru activ
Mesaje: 58
Membru din: 28 Iun 2011, 23:43

Re: CUPA SULIMANU

Mesaj de Danyy » 12 Mar 2012, 16:43

mosharu scrie:
mily scrie:Eu zic sa se tina,ca nu toti suntem patroni sa luam libere cand vrem :-q altii le au programate cu ceva timp in urma,dar pescarul e pescar pe orice vreme,adica aia pe moara pot sa concureze 29-01apr iar noi nu cui ii este frig exista palinca
@Mily, nu este vorba ca saracul pescar o sa faca frigul pe balta, ci sa fie dezghetata pista de concurs.....in rest...fiecare cu "palinca lui" :))
norocul meu este ca, patronul meu e baiat bun si ma lasa sa ma duc la ce concurs vreau eu :P

PS- Danute, daca fiecare echipa vine cu cate un feon de acasa....om' putea sa dezghetam balta, ca sa prindem si noi cativa baboi, ca suntem statuti rau de prin noiembrie....? :D :))
Ce feon!eu vin cu tunu de caldura:)

Avatar utilizator
mosharu
Veteran
Veteran
Mesaje: 544
Membru din: 15 Iul 2008, 22:58
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CUPA SULIMANU

Mesaj de mosharu » 13 Mar 2012, 21:56

REMUSGL scrie:. Numai am rabdare :).

LIKE :))
Cristian Surdu
mosharu carp fishing team

http://www.facebook.com/cristimosharu

Avatar utilizator
mosharu
Veteran
Veteran
Mesaje: 544
Membru din: 15 Iul 2008, 22:58
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CUPA SULIMANU

Mesaj de mosharu » 13 Mar 2012, 21:57

Danyy scrie:
Ce feon!eu vin cu tunu de caldura:)
ptiu' drace! la asta nu m-am gandit, m-ai "facut" aici =))
Cristian Surdu
mosharu carp fishing team

http://www.facebook.com/cristimosharu

Avatar utilizator
mosharu
Veteran
Veteran
Mesaje: 544
Membru din: 15 Iul 2008, 22:58
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CUPA SULIMANU

Mesaj de mosharu » 13 Mar 2012, 21:58

Marinita scrie:
REMUSGL scrie:Eu zic ca se dezgheata sigur, ca se anunta grade cu plus si noaptea ;). Numai am rabdare :).

Pai eu ce sa mai zic ca ma uit la lac :))
Dar mult a fost putin a mai ramas :D
jos cu gheata! :-q

sus cu pescarii! **==
Cristian Surdu
mosharu carp fishing team

http://www.facebook.com/cristimosharu

Avatar utilizator
mosharu
Veteran
Veteran
Mesaje: 544
Membru din: 15 Iul 2008, 22:58
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CUPA SULIMANU

Mesaj de mosharu » 13 Mar 2012, 21:59

mily scrie: Fire intinse la toate concursurile de pe anul asta si ne vedem pe balta pe 30 martie
AMIN! <:-P
Cristian Surdu
mosharu carp fishing team

http://www.facebook.com/cristimosharu

Avatar utilizator
mily
junior
junior
Mesaje: 7
Membru din: 12 Mar 2012, 09:40

Re: CUPA SULIMANU

Mesaj de mily » 15 Mar 2012, 20:10

Danutemai am si eu o propunere,poate faci adunarea mai repede pe balta :!!
Ora 14 mi se pare cam tarziu,pana ne strangem,pana barfim,pana tragem locurile trece timpul si ne apucam de pescuit la 17.
Eu zic sa ne vedem pe la 11,fa si tu un sondaj :)]

Scrie răspuns

Înapoi la “Crap si somn”