Zona Brasov

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Scrie răspuns
Avatar utilizator
claufishi
Veteran
Veteran
Mesaje: 536
Membru din: 04 Noi 2010, 22:48
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de claufishi » 06 Feb 2012, 23:06

Atunci sa ii dam drumul ........la topic sa curgaaaaaa .
Sa cedam aceasta actiune onorifica celui care a venit primul cu ideea acestui concurs.

Gabriel ....unde esti ? Deschide larg usile topicului - Concursul "ZONA BRASOV"

**==
"Cine se fereste de agatatura , se fereste de crapi...in speta mari si foarte mari"
CLAUDIU CORAIU - B&C ENDURO CARP TEAM -

Avatar utilizator
Yo_gabriel
membru activ
membru activ
Mesaje: 134
Membru din: 22 Iun 2009, 13:22
Localitate: Brasov

Re: Zona Brasov

Mesaj de Yo_gabriel » 06 Feb 2012, 23:52

Acum am deschis un nou topic Concurs "ZONA BRASOV"
Ma bucur foarte mult ca ne-am strans atat de multi si imi pare la fel de rau pentru cei care nu au loc din cauza marimii baltii '''

Avatar utilizator
mazare
Veteran
Veteran
Mesaje: 523
Membru din: 10 Noi 2010, 21:06
Localitate: BRASOV

Re: Zona Brasov

Mesaj de mazare » 07 Feb 2012, 00:48

dupa cum spunea si Gabriel a deschis un topic nou cu concursul care mi se pare ff ok ca si regulament si as dori sa va rog eventualele discutii care mai sunt sa le facem aici si nu in acel topic
in legatura cu amanarea concursului eu nu sunt de acord :-?
acuma ce parere aveti cumulam captura cu un premiu sau se va putea lua doar un premiu ???? :?:
Succesul nu este cheia fericirii. Fericirea este cheia succesului. Daca iti place ce faci,vei avea succes

MUNTEANU BOGDAN
***CAMPION NATIONAL 2012 ***
***CAMPION NAȚIONAL 2017***
**CC CORBU**

Avatar utilizator
Yo_gabriel
membru activ
membru activ
Mesaje: 134
Membru din: 22 Iun 2009, 13:22
Localitate: Brasov

Re: Zona Brasov

Mesaj de Yo_gabriel » 07 Feb 2012, 01:09

Parerea mea este urmatoarea : captura sa nu se puna la cantitatea finala a celui care ia si premiul adica abonamentul pe un an.. mie unu asa mi se pare corect

Avatar utilizator
Exo_luci
membru activ
membru activ
Mesaje: 143
Membru din: 18 Mai 2010, 22:16

Re: Zona Brasov

Mesaj de Exo_luci » 07 Feb 2012, 10:04

Pai Gabi si daca castigi primul loc si ai si captura, unul din premii il donezi ? sau sa zic castigi locul 6 ,renunti la unul din premii?Sau poate daca aduni captura castigai locul 1 si te oftici si in concursuri de multe ori nu e vorba de bani ,premii ci mai mult orogolii , dorinte , fiecare ar vrea sa demonstreze ca e mai bun , poate cel mai bun.
La aproape toate concursurile se cumuleaza captura cu un alt premiu ..si cred ca decizia asta au lua-o dupa ce au organizat destule concursuri , tocmai sa nu apara discutii **==
Ultima oară modificat 07 Feb 2012, 10:07 de către Exo_luci, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
claufishi
Veteran
Veteran
Mesaje: 536
Membru din: 04 Noi 2010, 22:48
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de claufishi » 07 Feb 2012, 10:05

Pentru a exista mai multi premiati si mai multe sanse la premiu cred ca ar trebui sa nu se cumuleze premiile.
Asadar captura sa fie un premiu de sine statator , care oricum va fi destul de mare si de ravnit.
Iar daca sponsorizarile vor fi substantiale , astfel incat sponsorizarea pentru locul 4 de exemplu va avea o valoare mai mare decat premiul pt locul 1,2,3, ar trebui sa se divida si sa serveasca premiului nu doar pentru locul 4 ci si pentru urmatorul (locul 5), pt a nu se ajunge la discutii cum ca locul 4 a primit o sponsorizare in valoare mai mare decat locul 1 .

Oricum captura va avea cel mai de valoare premiu , dar cred ca este bine meritat stiind ca cel mai greu este sa iei "MONSTRUL".

Trebuie totusi sa facem o ierarhizare a premiilor in ordinea locurilor obtinute pe podium.

**==
"Cine se fereste de agatatura , se fereste de crapi...in speta mari si foarte mari"
CLAUDIU CORAIU - B&C ENDURO CARP TEAM -

Avatar utilizator
claufishi
Veteran
Veteran
Mesaje: 536
Membru din: 04 Noi 2010, 22:48
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de claufishi » 07 Feb 2012, 10:13

Are si Luci dreptate ca poate cmmc va fi sa zicem de 15 kg iar urmatorul peste ca marime sa aiba 9 kg si astfel nu ar fi merituos sa castige premiul pt cmmc cel cu pestele de 9 kg.
Hmmmmmmmmmm...... :-?

Cred ca cel mai bine ar trebui sa votam pro sau contra cumularii premiului pentru captura si asa nu vor mai exista divergente
:-B

Fiecare echipa/reprezentant echipa sa trimita aici in acest topic votul si care parte -pro sau contra -va avea jumatate + unu cel putin va castiga.
Trebuie sa se adune 20 de voturi in total , deci un vot pe echipa


**==
"Cine se fereste de agatatura , se fereste de crapi...in speta mari si foarte mari"
CLAUDIU CORAIU - B&C ENDURO CARP TEAM -

Avatar utilizator
Exo_luci
membru activ
membru activ
Mesaje: 143
Membru din: 18 Mai 2010, 22:16

Re: Zona Brasov

Mesaj de Exo_luci » 07 Feb 2012, 10:41

Biro Lucian +B. Adrian - +cumulare
T. Florin + P Florin - +cumulare

Avatar utilizator
Yo_gabriel
membru activ
membru activ
Mesaje: 134
Membru din: 22 Iun 2009, 13:22
Localitate: Brasov

Re: Zona Brasov

Mesaj de Yo_gabriel » 07 Feb 2012, 11:38

nu ati inteles ce am vrut eu sa spun ..... am zis sa nu se puna la cantitatea finala a pescarului care il prinda ... nu ma deranjeaza sa poata catiga cineva 2 premii dar ma deranjeaza ca pestele respectiv sa se puna si la cantitatea finala a concurentului respectiv
Ultima oară modificat 07 Feb 2012, 11:45 de către Yo_gabriel, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
mazare
Veteran
Veteran
Mesaje: 523
Membru din: 10 Noi 2010, 21:06
Localitate: BRASOV

Re: Zona Brasov

Mesaj de mazare » 07 Feb 2012, 11:44

eu zic sa se castige un singur premiu asa fiind mai multi castigatori (EX alegand intre captura si locul 1)si oricum in nici un caz captura nu se cumuleaza cu cantitatea totala de peste [-x
Succesul nu este cheia fericirii. Fericirea este cheia succesului. Daca iti place ce faci,vei avea succes

MUNTEANU BOGDAN
***CAMPION NATIONAL 2012 ***
***CAMPION NAȚIONAL 2017***
**CC CORBU**

Avatar utilizator
mazare
Veteran
Veteran
Mesaje: 523
Membru din: 10 Noi 2010, 21:06
Localitate: BRASOV

Re: Zona Brasov

Mesaj de mazare » 07 Feb 2012, 11:50

claufishi scrie:TOATA STIMA PENTRU D-L "DAN" (MAZARE) CARE SE PARE CA A ADUS SPONSORI DIN VREO 3 PARTI SI INCA MAI CAUTA. "MARE OM MARE CARACTER" :D
CRED CA MERITA MULTUMIRILE NOASTRE

LA FEL SI PT Exo_Luci CARE A VB CU CRISTI SI A OBTINUT UN ABONAMENT

BRAVOS

**==
IMI PUTETI MULTUMI CU UN "CIUCAS" PE BALTA :D 20 ECHIPE X O BERE =20 BERI =P~ ===UN PARTICIPANT LA PODEA KO I-) =)) =)) =))
===MAI MULTE SANSE PENTRU CEILALTI ;) ;)
Succesul nu este cheia fericirii. Fericirea este cheia succesului. Daca iti place ce faci,vei avea succes

MUNTEANU BOGDAN
***CAMPION NATIONAL 2012 ***
***CAMPION NAȚIONAL 2017***
**CC CORBU**

Avatar utilizator
dragan claudiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 662
Membru din: 02 Apr 2008, 16:58
Localitate: brasov
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de dragan claudiu » 07 Feb 2012, 11:55

La toate concursurile pe care le-am vazut a fost cind cistigatorul concursului a luat si captura si a fost premiat de doua ori,dar cum acesta e un concurs mai special :P cred ca cel mai bine e daca se-ntimpla c-a cistigatorul sa ia si captura atunci sa poata alege intre locul 1 si captura.
asa cel de pe locul doi urca pe 1 si ....smd.
si captura sa nu se adauge la cantitatea finala... **==

Avatar utilizator
Yo_gabriel
membru activ
membru activ
Mesaje: 134
Membru din: 22 Iun 2009, 13:22
Localitate: Brasov

Re: Zona Brasov

Mesaj de Yo_gabriel » 07 Feb 2012, 11:59

Chiar meriti multumirile noastre pentru efortul depus si cred ca meriti mai mult de o bere de fiecare dar nu stiu ce o sa spuna doamna Carmen despre cate bere o sa bei cred ca o sa concureze singura :))

Avatar utilizator
Exo_luci
membru activ
membru activ
Mesaje: 143
Membru din: 18 Mai 2010, 22:16

Re: Zona Brasov

Mesaj de Exo_luci » 07 Feb 2012, 15:25

Mazare daca ne nimerim unii langa altii e clar ce pescuit facem <:-P

Avatar utilizator
FloTzep
junior
junior
Mesaje: 4
Membru din: 06 Feb 2012, 23:27

Re: Zona Brasov

Mesaj de FloTzep » 07 Feb 2012, 15:46

iar te gandesti numai la tine mah:D....de ce sa nu ne nimerim si noi langa voi...sa vezi atunci craparie:))...voi aduceti bere si tarie si eu "vin":D

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”