Zona Brasov

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Scrie răspuns
Avatar utilizator
daddy caddy
senior
senior
Mesaje: 468
Membru din: 19 Ian 2011, 19:22
Localitate: BRASOV

Re: Zona Brasov

Mesaj de daddy caddy » 05 Feb 2012, 19:27

HAI SA-TI SPUN CUM STA TREABA CA VAD CA NU TE-AI PRINS:TI-A DAT PRIMELE 2 PARTIDE CA SA TE AGATE(GANDESTE-TE CA ITI MAI TREBUIA O VICTORIE DIN TREI MECIURI),DECI CU ALTE CUVINTEAI MUSCAT MOMEALA! **==
STIL OSTIL


ENERGY CARP

Avatar utilizator
Exo_luci
membru activ
membru activ
Mesaje: 143
Membru din: 18 Mai 2010, 22:16

Re: Zona Brasov

Mesaj de Exo_luci » 05 Feb 2012, 19:30

Da stiu ce e montura cu plumb pierdut , ma refeream ca poate sa fie si cu tija ce zicea Gabi ca nu are treaba ideea e sa nu ramana pestele cu plumbul dupa el in caz ca se rupe firu .....

Avatar utilizator
daddy caddy
senior
senior
Mesaje: 468
Membru din: 19 Ian 2011, 19:22
Localitate: BRASOV

Re: Zona Brasov

Mesaj de daddy caddy » 05 Feb 2012, 19:43

CA SA REVENIM LA TREABA NOASTRA,EU CRED CA SE VOR MAI INSCRIE SI ALTE ECHIPE!EU PERSONAL MAI ASTEPT CONFIRMARI DE LA 2-3 ECHIPE CARE-SI VOR ANUNTA PARTICIPAREA SAU NU,IN TIMP UTIL!REFERITOR LA CUPE,MEDALII,DIPLOME,O SA VORBESC SAPTAMANA URMATOARE CU CINEVA CARE SE OCUPA CU ASA CEVA SI VEDEM CUM NE INTELEGEM SA FIE BINE! P.S:POATE MAI VB SI VOI CU ALTI PRIETENI PESCARI CARE AR FI CURIOSI DE ACEST CONCURS '''ZONA BRASOV'' **==
STIL OSTIL


ENERGY CARP

Avatar utilizator
daddy caddy
senior
senior
Mesaje: 468
Membru din: 19 Ian 2011, 19:22
Localitate: BRASOV

Re: Zona Brasov

Mesaj de daddy caddy » 05 Feb 2012, 20:57

8.RUSEN IOAN+CHICHISAN MARIUS **==
STIL OSTIL


ENERGY CARP

Avatar utilizator
daddy caddy
senior
senior
Mesaje: 468
Membru din: 19 Ian 2011, 19:22
Localitate: BRASOV

Re: Zona Brasov

Mesaj de daddy caddy » 05 Feb 2012, 20:58

MAI ASTEPT 2 ECHIPE
STIL OSTIL


ENERGY CARP

Avatar utilizator
daddy caddy
senior
senior
Mesaje: 468
Membru din: 19 Ian 2011, 19:22
Localitate: BRASOV

Re: Zona Brasov

Mesaj de daddy caddy » 05 Feb 2012, 21:02

[quote="Yo_gabriel"]1 Gabriel + Siko Rober
2 Dragan Claudiu+Molnar Gabor.
3 Lucfish+daddy caddy
4 Biro Lucian +Tepeanu Florin
5 Sabin Titeiu + partener
6 Bogdan + Carmen
7 Claufishi + Partener
8 Rusen Ioan+Chichisan Marius
STIL OSTIL


ENERGY CARP

Avatar utilizator
lucfish
senior
senior
Mesaje: 349
Membru din: 25 Noi 2011, 18:27

Re: Zona Brasov

Mesaj de lucfish » 05 Feb 2012, 21:13

Montura se face pe firul principal(inaintaș), cum dorește fiecare, plumb pierdut sau in line, se face fără carabină ptr. eliberarea peștelui, în cazul în care se rupe linia.S-a arătat și campionul la șah.Ce faci dl. Florin, te înscri la concurs?Am surpriza neplăcută să nu te găsesc pe lista de concurs.Să înțeleg că nu ai DEMNITATE, CUVÂNT, etc?După terminarea partidelor de șah trebuia să intri pe forum și să-ți anunți participarea, conform rezultatului.

davidnicolaie
Veteran
Veteran
Mesaje: 1013
Membru din: 20 Noi 2009, 18:08
Localitate: brasov
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de davidnicolaie » 05 Feb 2012, 21:28

ok ,fac tot posibilu si particip.nu stiu mai mult de atat

davidnicolaie
Veteran
Veteran
Mesaje: 1013
Membru din: 20 Noi 2009, 18:08
Localitate: brasov
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de davidnicolaie » 05 Feb 2012, 21:46

REGULAMENT

1. 4 lansete / echipa, un singur carlig la fiecare .(ELIMINARE)5 lansete in apa, aduce automat eliminare
2. Este interzisa nada vie . (ELIMINARE)
3. Concurentii sunt obligati sa nu prezinte la cantar pesti raniti sau morti. (depunctare 30 de kg la I abatere, apoi ELIMINARE)
4. Concurentii trebuie sa manevreze cu grija crapii pe mal.(AVERTISMENT)
5. Numarul minim de saci pe care trebuie sa-l aiba o echipa este de 5 . Sacii de pastrare trebuie sa fie model mare. Pestii se vor pastra cate unul in fiecare sac ,sau mai multi daca sunt de dimensiuni mici
6. Sunt obligatorii monturile care sa permita eliberarea plumbului in caz de ruptura.
7. Concurentii sunt obligati sa anunte potentialii vizitatori ca nu au voie cu masina pe lac. Se pot primi vizite la stand pana la lasarea intunericului si doar pe jos.(AVERTISMENT)nu mai mult de 2 ore
8. Concurentii au voie sa circule cu masina DOAR pe timpul zilei si asta doar cu viteza redusa si fara sa deranjeze concurentii.(AVERTISMENT)
9. Concurentii sunt obligati sa trateze competitia cu sportivitate, fara urlete, scandal, muzica sau alte manifestari huliganice.(AVERTISMENT)
10. Este interzisa folosirea oricarui tip de de sonar sau barca de nadit. (ELIMINARE)
11. In cort este permis iluminatul de orice fel. In afara acestuia nu este permisa decat lanterna de cap.Rulota poate fi considerate “cort”.(AVERTISMENT)
12. Concurentii sunt rugati sa lase standul in perfecta stare de curatenie la final, fara chistoace de tigari , coji de seminte sau gunoaie imprastiate.
13. Toate activitatile legate de pescuit (nadit, lansat, drill) se desfasoara in zona standului, fara a deranja vecinii de pescuit.(AVERTISMENT
14. Nadirea grea este permisa DOAR PE TIMPUL ZILEI, intre orele 8.00-19.00, . Nadirea grea inseamna aruncarea in apa a oricarei nade cu diametrul mai mare de 30 mm sau folosirea rachetei de nadit sau a catapultei. In restul perioadei se poate nadi DOAR CU COBRA DE MAX 30 mm . (AVERTISMENT)
15.Se poate pescui cu plumb fix, pierdut sau in –line, feeder sau arc naditor.
16.Se poate pescui si nadi cu orice, mai putin nada vie.
17.Pana la ora oficiala de start a concursului, pescarii nu au voie sa nadeasca sau sa lanseze nimic in apa.(AVERTISMENT)
18.Drillurile se fac numai din stand, in cazuri de forta majora vecini putandu-si da acceptul la scoaterea pestelui in dreptul lor. In cazul in care nu sunt de acord si fac contestatie, concurentul va primi AVERTISMENT.
19. Orice incercare de fraudare a rezultatelor, a fiselor de arbitraj sau comportamentul necivilizat fata de organizator sau brigade de arbitrii, atrage ELIMINAREA directa din concurs.
20. Daca o echipa inteapa un peste la finalul concursului , are 15 min la dispozitie sa-l scoata si trebuie sa anunte OBLIGATORIU , un vecin de stand sau arbitrii , altfel pestele nu se va puncta .


asa cred eu ca ar trebui sa apara regulamentu ,poate sunt si alte pareri

Avatar utilizator
lucfish
senior
senior
Mesaje: 349
Membru din: 25 Noi 2011, 18:27

Re: Zona Brasov

Mesaj de lucfish » 05 Feb 2012, 21:48

Florin, eu am susținut la șah varianta 3 din 5 de la început nu cum afirmi tu că am schimbat regula în timpul jocului.Trebuie să-ți asumi rezultatul final și să nu trunchezi adevărul, realitatea, etc.Înscrie-te odată și nu mai fă atâtea figuri!!!Va fi frumos să concurăm atâți prieteni.În altă ordine de idei, cred că cele precizate de Bogdan sunt pertinente, regulament, premii, arbitraj, etc., vin cu propunerea ca la cântar sa facă parte și un vecin de stand, ptr. a nu apărea discuții inutile.Dacă se vor găsi spănsori va fi mult mai bine.

Avatar utilizator
daddy caddy
senior
senior
Mesaje: 468
Membru din: 19 Ian 2011, 19:22
Localitate: BRASOV

Re: Zona Brasov

Mesaj de daddy caddy » 05 Feb 2012, 22:00

EU ZIC CA ACEASTA DISCUTIE NU-SI ARE ROSTUL SI NU AR TREBUI CONTINUATA!CINE VREA SA VINA BINE, CINE NU SA FIE SANATOS,DECI IN CONTINUARE LISTA ESTE DESCHISA **==
STIL OSTIL


ENERGY CARP

Avatar utilizator
Bragau Laurentiu
senior
senior
Mesaje: 298
Membru din: 15 Mai 2009, 11:09
Localitate: Brasov
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de Bragau Laurentiu » 05 Feb 2012, 22:17

Vin si eu daca ma primiti si o sa il conving si pe david nicolae sa vina in echipa cu mine :))

Avatar utilizator
Yo_gabriel
membru activ
membru activ
Mesaje: 134
Membru din: 22 Iun 2009, 13:22
Localitate: Brasov

Re: Zona Brasov

Mesaj de Yo_gabriel » 05 Feb 2012, 22:23

Cum sa nu te primim asta e si cupa ta e cupa noastra :) a celor din ZONA BRASOV .. Florine te trec pe lista sper sa nu faci scandal :)))))

davidnicolaie
Veteran
Veteran
Mesaje: 1013
Membru din: 20 Noi 2009, 18:08
Localitate: brasov
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de davidnicolaie » 05 Feb 2012, 22:26

Bragau Laurentiu scrie:Vin si eu daca ma primiti si o sa il conving si pe david nicolae sa vina in echipa cu mine :))
laurentiu ramane batut atunci in cuie ,deci:
9 Laurentiu si Florin

Avatar utilizator
Yo_gabriel
membru activ
membru activ
Mesaje: 134
Membru din: 22 Iun 2009, 13:22
Localitate: Brasov

Re: Zona Brasov

Mesaj de Yo_gabriel » 05 Feb 2012, 22:30

1 Gabriel + Siko Rober
2 Dragan Claudiu+Molnar Gabor.
3 Lucfish+daddy caddy
4 Biro Lucian +Tepeanu Florin
5 Sabin Titeiu + partener
6 Bogdan + Carmen
7 Claufishi + Partener
8 Rusen Ioan+Chichisan Marius
9 Bragau Laurentiu + FLORIN =D>

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”