Zona Brasov

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Scrie răspuns
Avatar utilizator
lucfish
senior
senior
Mesaje: 349
Membru din: 25 Noi 2011, 18:27

Re: Zona Brasov

Mesaj de lucfish » 04 Feb 2012, 15:00

Cred că propunerea expusă de Radu este pertinentă, ținând cont de faptul că concursul se va întinde pe o perioadă de 48h, iar suma vehiculată este de bun simț.Presupun că se va puncta crapul și cteno nu și alte specii.Toți cititorii acestui forum pot expune puncte de vedere, pentru o mai bună organizare a concursului.Gabriel, ptr. că tu ai venit cu propunerea concursului cât și cu lacația trebuie să faci front comun cu pescarul care a negociat cu patronul bălții prețul, alte detalii.Totodată trebuie să stabilim data concursului și să plătim acontul.Ne putem vedea la o dată ulterior stabilită, într-o locație și să achităm întreaga sumă de bani, utilă desfășurării concursului.

Avatar utilizator
Exo_luci
membru activ
membru activ
Mesaje: 143
Membru din: 18 Mai 2010, 22:16

Re: Zona Brasov

Mesaj de Exo_luci » 04 Feb 2012, 15:09

ok daca toata lumea vrea facem echipe.

p.s.poate gasim si ceva sponsori pentru castigatori(nade,bile,etc)

Mazare parca tu cunosteai pe cineva care si-a deschis un magazin de pescuit ..poate se baga si asa isi face si reclama.

Avatar utilizator
claufishi
Veteran
Veteran
Mesaje: 536
Membru din: 04 Noi 2010, 22:48
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de claufishi » 04 Feb 2012, 15:21

Buna ideea !!!

Tocmai am vb cu Cristi de la Stigmafishing , si m-am interesat de lungimea malului (pt ca se pescuieste de pe un mal ceea ce si in concurs este indicat) care se pare ca are 800m . Astfel ar iesi 20 de standuri. Cred ca ar fi in regula sa fie 20 echipe de cate 2. Referitor la taxa putem putem ramane la 175 roni cum s-a propus mai devreme de catre RADU si GABRIEL sau putem sa rotunjim la 200 lei/ echipa ramanand de la 20 echipe , dupa achitarea baltii 2500 lei dedicati premiilor, organizarii si sa nu uitam ca trebuie sa gasim pe cineva care sa se ocupe de notarea punctajelor si cantariri (care ar fi indicat sa nu fie cunostinta apropiata a vreunei echipe pt a nu iesi discrepante , ci un angajat al baltii care sa fie CORECT si de INCREDERE) , trebuind astfel platita si aceasta persoana care va avea ceva de munca.
"Cine se fereste de agatatura , se fereste de crapi...in speta mari si foarte mari"
CLAUDIU CORAIU - B&C ENDURO CARP TEAM -

Avatar utilizator
claufishi
Veteran
Veteran
Mesaje: 536
Membru din: 04 Noi 2010, 22:48
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de claufishi » 04 Feb 2012, 15:33

Ca si data de desfasurare ma gandeam undeva dupa Paste respectiv 20-22 aprilie , desigur si in functie de "viforul" de afara deoarece balta este destul de adanca mai peste tot >2,5m si cu un areal salbatic care necesita "aclimatizare" piscicola mai de durata fata de alte bazine piscicole cu adancimi medii mai mici , artificiale s.a.m.d . , astfel pestele fiind mai scump la vedere.................................sau poate apelam la tehnica ZIG-RIG :)) pentru a prinde pestele din stratul de apa mai calda dar sincer nu prea cred. Asadar daca vremea va fi foarte rece si balta sa zicem abia s-a dezghetat de vreo saptamana mai bine amanam cu inca o sapt data concursului.
"Cine se fereste de agatatura , se fereste de crapi...in speta mari si foarte mari"
CLAUDIU CORAIU - B&C ENDURO CARP TEAM -

Avatar utilizator
Exo_luci
membru activ
membru activ
Mesaje: 143
Membru din: 18 Mai 2010, 22:16

Re: Zona Brasov

Mesaj de Exo_luci » 04 Feb 2012, 15:38

clau ai uitat de concursul de la chiroiu? e chiar dupa pasti...

Si eu de aia ziceam sa facem in mai sa se mai incalzeasca si are adancimea intre 1,5 pe langa maluri si 8 metrii...daca e rece nu prea vedem crapi...

Avatar utilizator
claufishi
Veteran
Veteran
Mesaje: 536
Membru din: 04 Noi 2010, 22:48
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de claufishi » 04 Feb 2012, 15:41

Referitor la sponsori o sa discut aceasta idee si cu d-na Cristina Malutan poate se va arata interesata

Pentru garantarea locului ar trebui sa introducem un AVANS.

Ca si regulament cred ca putem adopta unul general valabil in majoritatea concursurilor de pescuit la Crap

O Zi buna va doresc si FIR INCINS !!! **==
"Cine se fereste de agatatura , se fereste de crapi...in speta mari si foarte mari"
CLAUDIU CORAIU - B&C ENDURO CARP TEAM -

Avatar utilizator
claufishi
Veteran
Veteran
Mesaje: 536
Membru din: 04 Noi 2010, 22:48
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de claufishi » 04 Feb 2012, 15:43

Exo_luci scrie:clau ai uitat de concursul de la chiroiu? e chiar dupa pasti...

Si eu de aia ziceam sa facem in mai sa se mai incalzeasca si are adancimea intre 1,5 pe langa maluri si 8 metrii...daca e rece nu prea vedem crapi...
Exact aceasta e marea problema. Da se suprapune cu Chiroiu . Nici o problema - atunci in mai prima saptamana 4-6 mai.
"Cine se fereste de agatatura , se fereste de crapi...in speta mari si foarte mari"
CLAUDIU CORAIU - B&C ENDURO CARP TEAM -

Avatar utilizator
Exo_luci
membru activ
membru activ
Mesaje: 143
Membru din: 18 Mai 2010, 22:16

Re: Zona Brasov

Mesaj de Exo_luci » 04 Feb 2012, 15:57

dap e perfect pe 4-6 mai si pentru ceilalti care i-am anuntat

Avatar utilizator
Yo_gabriel
membru activ
membru activ
Mesaje: 134
Membru din: 22 Iun 2009, 13:22
Localitate: Brasov

Re: Zona Brasov

Mesaj de Yo_gabriel » 04 Feb 2012, 17:54

Salutare... 200 lei de echipa este foarte bine deci daca ati spu ca patronul vrea 1500 pe balta ar ramane daca suntem 20 de echipe 2500 lei de premii .... eu zic acum sa scrie fiecare componenta echipei ... si sper sa vina si Florin

1 Gabriel + Siko Robert
................................


Toate cele bune

Avatar utilizator
slo_bv
utilizator
utilizator
Mesaje: 40
Membru din: 11 Apr 2011, 22:08

Re: Zona Brasov

Mesaj de slo_bv » 04 Feb 2012, 18:27

Salutare pentru prima data pe 2012,
pentru concursul care se mediatizeaza pe forum, propun, cam tarziu ce-i drept, o locatie noua: balta Colonesti, in judetul Olt.
Haideti sa schimbam aerul de munte pentru o partida pe un lac necunoscut de nimeni !?!
Balta este situata in apropierea primariei Colonesti la aproximativ jumatatea drumului (30km)dintre Pitesti si Slatina. De la Brasov sunt aproximativ 170-180km pana acolo, se merge doar pe drum asfaltat, fara traseu "off-road".
Informatii suplimentare gasiti la linkul http://www.topbalti.ro/balta-de-pescuit ... nesti.aspx
Personal cunosc balta de mic copil, in jurul varstei de 14-16 ani frecventand aceasta balta... insa au trecut vreo 14 ani de atunci.
Anul trecut, intr-o nebunie temporara de a intinde firele la o partida de pescuit prin luna februarie 2011, am sunat la numerele de telefon de contact de pe site si am vorbit cu patronul. Mi s-a parut OK ce am vorbit la telefon, deschis la alte variante posibile legate de pescuit: C/R, 12h/24h, etc.

Se poate suna de orice doritor si interesa, mai ales ca in zona respectiva, la campie, baltile se dezgheata cu 4-6saptamani mai devreme.

Daca propunerea prezinta interes, trimiteti-mi un email s.dannu@gmail.com

Pana la "Fire intinse"... o cana cu vin fiert la buza unei copci.

D.
Crede in ceea ce faci; si capturile nu te vor dezamagi niciodata !

Avatar utilizator
Yo_gabriel
membru activ
membru activ
Mesaje: 134
Membru din: 22 Iun 2009, 13:22
Localitate: Brasov

Re: Zona Brasov

Mesaj de Yo_gabriel » 04 Feb 2012, 18:52

Buna seara la toata lumea
Raportat la cealalta locatie mie sincer mi se pare cam departe si nici nu cunoastem nimic despre balta ....la balta de la stigma este deja ceva clarificat si este un pic mai simplu caci eu unu imi doresc mai mult o intalnire a noastra cei de aici de pe forum ..nu o consider eu neaparat o competitie ... dar pana la urma conteaza ce spune majoritatea .... e foarte bine ca a vorbit si Claudiu si Luci cu Cristi si taxa daca este de 1500 pe balta este foarte buna
Acum sper sa ne strangem 20 de echipe caci 40 de persoane nu prea cred eu ca sunt dar cine stiu cu prietenii fiecaruia poate reusim .... O seara faina :-h :-h

Avatar utilizator
daddy caddy
senior
senior
Mesaje: 468
Membru din: 19 Ian 2011, 19:22
Localitate: BRASOV

Re: Zona Brasov

Mesaj de daddy caddy » 04 Feb 2012, 20:10

Yo_gabriel scrie:Salutare... 200 lei de echipa este foarte bine deci daca ati spu ca patronul vrea 1500 pe balta ar ramane daca suntem 20 de echipe 2500 lei de premii .... eu zic acum sa scrie fiecare componenta echipei ... si sper sa vina si Florin

1 Gabriel + Siko Robert
................................


Toate cele bune
2lucfish+daddy caddy
STIL OSTIL


ENERGY CARP

Avatar utilizator
dragan claudiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 662
Membru din: 02 Apr 2008, 16:58
Localitate: brasov
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de dragan claudiu » 04 Feb 2012, 20:15

daddy caddy scrie:
Yo_gabriel scrie:Salutare... 200 lei de echipa este foarte bine deci daca ati spu ca patronul vrea 1500 pe balta ar ramane daca suntem 20 de echipe 2500 lei de premii .... eu zic acum sa scrie fiecare componenta echipei ... si sper sa vina si Florin

1 Gabriel + Siko Rober
2 Dragan Claudiu+Molnar Gabor.

Toate cele bune
2lucfish+daddy caddy

Avatar utilizator
Exo_luci
membru activ
membru activ
Mesaje: 143
Membru din: 18 Mai 2010, 22:16

Re: Zona Brasov

Mesaj de Exo_luci » 04 Feb 2012, 20:33

Biro Lucian +Tepeanu Florin

Avatar utilizator
Yo_gabriel
membru activ
membru activ
Mesaje: 134
Membru din: 22 Iun 2009, 13:22
Localitate: Brasov

Re: Zona Brasov

Mesaj de Yo_gabriel » 05 Feb 2012, 03:54

1 Gabriel + Siko Rober
2 Dragan Claudiu+Molnar Gabor.
3 Lucfish+daddy caddy
4 Biro Lucian +Tepeanu Florin
5 Sabin Titeiu + partener
..............................

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”