Zona Brasov

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Scrie răspuns
Avatar utilizator
dragan claudiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 662
Membru din: 02 Apr 2008, 16:58
Localitate: brasov
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de dragan claudiu » 03 Feb 2012, 14:06

[quote="lucfish"]Pentru concurs se poate lua în calcul și balta de la Sânpaul, costă 21 ron pentru 12 ore și are potențial(crapi 2-6 kg).Cred că ar trebui să întocmim o scrisoare cu propunerea concursului, semnată de toți participanții, cu mențiunea că pescuim în regim C/R pe o perioadă de 24h sau după caz 12 h și să o trimitem patronului, administrator, director, etc.Poate cunoaște cineva adresa societății, nr. telefon sau alte informații utile vis-a-vis de acest subiect.Bogdan, Claudiu, Radu, Florin, etc. cunosc balta destul de bine și pot expune mai multe puncte de vedere în acest sens.La fel de bine se poate face propunerea și la Belin balta dl. Bela, acesta este un om de bună credință și cred că ar fi de acord cu concursul nostru fără a solicita prețuri piperate.La fel, pe
scarii enumerați mai sus cunosc balta f. bine cât și pe patron.[/qu
iti spun sigur ca la sinpaul nu se tin concursuri si nu se pescuieste noaptea....

Avatar utilizator
mazare
Veteran
Veteran
Mesaje: 523
Membru din: 10 Noi 2010, 21:06
Localitate: BRASOV

Re: Zona Brasov

Mesaj de mazare » 03 Feb 2012, 18:45

Florin, cred că ai o amnezie totală când vine vorba de făcut bile.Tu bați câmpii cu discuțiile de pe acest forum și cunoști foare bine faptul că Radu stă mult mai bine ca tine la acest capitol PESCUIT LA CRAP.Legat de dialogul neortodox dintre Gabriel și Radu cred că se poate rezolva foarte simplu prin SCUZE DE AMBELE PĂRȚI, un dialog civilizat întere doi oameni civilizați.Pe Radu îl cunosc bine ca om și pescar, are o inteligență peste medie și sunt sigur de faptul că va rezolva problema într-un mod decent și civilizat.Totodată pot preciza că nu îl cunosc pe Gabriel, dar cred că este un băiat de treabă și că va rezolva problema cu Radu.Propunerea cu acest concurs expusă de Gabriel, consider că este constructivă și de bun simț, fapt pentru care pescarii de crap din Brașov și împrejurimi vor de curs propunerii.Nu pot să închei fără să-i reamintesc domnuli Florin că PESCUITUL ESTE O ARTĂ, pe care domnia lui nu o stăpânește bine.De asemenea doresc să precizez că sunt imparțial în problemuța celor doi, Radu și Gabriel și că acest dialod nu ar trebui să existe.Mă scuzați dacă v- am plictisit cu sfaturile mele și vă doresc FIRE ÎNTINSE ȘI FRÂNE INCINSE.[/quote]

LIKE =)) :)) =)) :)) :-@
Succesul nu este cheia fericirii. Fericirea este cheia succesului. Daca iti place ce faci,vei avea succes

MUNTEANU BOGDAN
***CAMPION NATIONAL 2012 ***
***CAMPION NAȚIONAL 2017***
**CC CORBU**

Avatar utilizator
kolonelu
junior
junior
Mesaje: 1
Membru din: 03 Feb 2012, 20:04

Re: Zona Brasov

Mesaj de kolonelu » 03 Feb 2012, 20:25

N-am auzit nimic de la voi despre pescuitul la copca. A incervat cineva?

77neo
senior
senior
Mesaje: 231
Membru din: 19 Feb 2011, 22:26
Localitate: Brasov

Re: Zona Brasov

Mesaj de 77neo » 03 Feb 2012, 22:46

ne vedem si noi la o bere weekendu asta?
'Viteza luminii este mai mare decât cea a sunetului. De aceea par unii strălucitori înainte să-i auzi vorbind.'

Avatar utilizator
Yo_gabriel
membru activ
membru activ
Mesaje: 134
Membru din: 22 Iun 2009, 13:22
Localitate: Brasov

Re: Zona Brasov

Mesaj de Yo_gabriel » 04 Feb 2012, 06:57

Eu unul vin....daca ne strangem ...0766214948 asta e nr meu daca e ceva astept un telefon.. nu de alta dar cum sunt schimbu'3 si o sa dorm pana mai dupamasa :) :-h

davidnicolaie
Veteran
Veteran
Mesaje: 1013
Membru din: 20 Noi 2009, 18:08
Localitate: brasov
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de davidnicolaie » 04 Feb 2012, 09:41

Yo_gabriel ,as dori sa nu mai fiu luat in calcul cu ce organizati .mersi

Avatar utilizator
daddy caddy
senior
senior
Mesaje: 468
Membru din: 19 Ian 2011, 19:22
Localitate: BRASOV

Re: Zona Brasov

Mesaj de daddy caddy » 04 Feb 2012, 10:02

davidnicolaie scrie:Yo_gabriel ,as dori sa nu mai fiu luat in calcul cu ce organizati .mersi
FLORINE, FA CA DRUJBA! :D TE-AI TREZIT MARAIT? >:P :)) **==
STIL OSTIL


ENERGY CARP

Avatar utilizator
lucfish
senior
senior
Mesaje: 349
Membru din: 25 Noi 2011, 18:27

Re: Zona Brasov

Mesaj de lucfish » 04 Feb 2012, 12:58

Florin, un antrenament înainte de concursul de la Lateș este bine venit, testat bile, scule, monturi etc.Cred că nu este cazul să te superi datorită unor discuții de pe forum.Glumele sunt DE BUN SIMȚ și invers.În concluzie anunță-ți participarea la concursul propus de Gabriel, personal îmi cer scuze dacă ți-am lezat personalitatea și nu numai( ți-am subestimat valoarea de pescar la crap), vis-a-vis de discuțiile anterioare și doresc să la accepți.TE SUPERI CA MĂGARUL PE DĂSAGĂ, consider că ești luminat la minte și că vei revenii la sentimente mai bune.CU MULT RESPECT!!!
Claudiu Drăgan, cunosc foarte bine regulamentul de la Sânpaul ptr. că am fost pe baltă, esența era că: o scrisoare către patronatul societății era benefică nu numai ptr. concurs ci și ptr. viitor, indiferent de răspunsul dat vis-a-vis de concursul nostru. Propuneam în scrisoare un mic regulament în care precizam că pescuim exclusiv C/R și propuneam un preț ușor mărit, fiind o baltă bună. A FOST O PROPUNERE, eu nu comand pe portofelul nimănui.Nu doresc să te superi!!!.Cred că concursul în sine nu are o mare valoare, mai valoroasă ar fi întâlnirea noastră și discuțiile, părerile, filozofia fiecăruia despre pescuitul la crap și nu în ultimul rând ptr. a ne cunoaște mai bine.

Avatar utilizator
Exo_luci
membru activ
membru activ
Mesaje: 143
Membru din: 18 Mai 2010, 22:16

Re: Zona Brasov

Mesaj de Exo_luci » 04 Feb 2012, 13:30

Salutare ma gag si eu plus 2 prieteni la concurs.
Propun luna mai pentru concurs sa nu fie chiar frig noaptea sa ne simtim bine.
M-am intalnit ieri cu patronul de la Stigma (balta din Ucea) care are destul peste si cel mai important crapi mari...Propun sa inceapa concursul vineri dupa masa si sa se incheie duminica dupa masa(48h),in 24 de ore nici nu apuca sa isi faca nada bilele efectul...E anuntat din timp deci oricine poate sa isi rezolve cu munca.

Pentru toata balta de vineri pana duminica ne-am inteles la 1500ron si o ciorba pescareasca din partea casei.Deci daca suntem 20 inseamna 75 ron de persoana sau 37,5 de pers pe 24h :D ceea ce mi se pare foarte ok. Daca sunteti de acord sa strangem mai multi bani si pentru ceva premii simbolice pentru locul 1,2,3 si captura ar fii si mai bine.O sa pun si ceva poze cu balta.

1 Dragan Claudiu
2 Bogdan(Mazare)
3 Gabriel
4 Sabin Titeiu
5 David Nicolae
6 77 Neo
7 Lucfish
8 Claudiu
9 Siko Robert
10.Biro Lucian(Exo_luci)
11.Pricop Florin
12.Tepeanu Florin

Avatar utilizator
daddy caddy
senior
senior
Mesaje: 468
Membru din: 19 Ian 2011, 19:22
Localitate: BRASOV

Re: Zona Brasov

Mesaj de daddy caddy » 04 Feb 2012, 13:45

Exo_luci scrie:Salutare ma gag si eu plus 2 prieteni la concurs.
Propun luna mai pentru concurs sa nu fie chiar frig noaptea sa ne simtim bine.
M-am intalnit ieri cu patronul de la Stigma (balta din Ucea) care are destul peste si cel mai important crapi mari...Propun sa inceapa concursul vineri dupa masa si sa se incheie duminica dupa masa(48h),in 24 de ore nici nu apuca sa isi faca nada bilele efectul...E anuntat din timp deci oricine poate sa isi rezolve cu munca.

Pentru toata balta de vineri pana duminica ne-am inteles la 1500ron si o ciorba pescareasca din partea casei.Deci daca suntem 20 inseamna 75 ron de persoana sau 37,5 de pers pe 24h :D ceea ce mi se pare foarte ok. Daca sunteti de acord sa strangem mai multi bani si pentru ceva premii simbolice pentru locul 1,2,3 si captura ar fii si mai bine.O sa pun si ceva poze cu balta.

1 Dragan Claudiu
2 Bogdan(Mazare)
3 Gabriel
4 Sabin Titeiu
5 David Nicolae
6 77 Neo
7 Lucfish
8 Claudiu
9 Siko Robert
10.Biro Lucian(Exo_luci)
11.Pricop Florin
12.Tepeanu Florin
SALUT!1500 RON VREA PATRONUL DE ACOLO INDIFERENT DE CATI PARTICIPANTI VOR FI ? **==
STIL OSTIL


ENERGY CARP

Avatar utilizator
lucfish
senior
senior
Mesaje: 349
Membru din: 25 Noi 2011, 18:27

Re: Zona Brasov

Mesaj de lucfish » 04 Feb 2012, 13:51

O părere foarte bună, o ofertă f. bună, eu pot suporta cheltuiala pt concurs (balta, premii) până la 120ron/48h.UN PREȚ DE BUN SIMȚ.Cred că se poate organiza mai repede, în condițiile în care vremea ne ajută.

Avatar utilizator
daddy caddy
senior
senior
Mesaje: 468
Membru din: 19 Ian 2011, 19:22
Localitate: BRASOV

Re: Zona Brasov

Mesaj de daddy caddy » 04 Feb 2012, 14:22

BUNA IDEEA!PROPUN SA SE PARTICIPE IN ECHIPE DE CATE DOI PESCARI ,250RON/ECHIPA DIN CARE 150RON BALTAIAR RESTUL DE 100RON SA SE DUCA LA PREMII!AM PUTEA MERGE URMATORUL WEEKEND DUPA PASTI DACA SUNTETI DE ACORD!ASTEPTAM PROPNERI DIN PARTEA VOASTRA DUPA CARE SA INTOCMIM UN REGULAMENT IN ACEST SENS.DACA SUNTETI DE ACORD PUTEM DRUMUL LA LISTA 'OFICIALA' .VOR MAI PARTICIPA SI ALTI PESCARI CARE NU INTRA PE FORUM.ASTEPTAM MAI MULTE INFORMATII DESPRE BALTA DE LA CEI CARE AU MAI PESCUIT ACOLO SAU CHIAR DE LA PATRONUL BALTII!(LA CE MERGE IN GENERAL PESTELE DE ACOLO,E INVATAT LA BILE SAU NU,DACA VA AVEA LOC O POPULARE IN PRIMAVARA ACEASTA ETC....)CU SIGURANTA SE VOR STRANGE 10 ECHIPE CEL PUTIN! RESPECTE
STIL OSTIL


ENERGY CARP

Avatar utilizator
Exo_luci
membru activ
membru activ
Mesaje: 143
Membru din: 18 Mai 2010, 22:16

Re: Zona Brasov

Mesaj de Exo_luci » 04 Feb 2012, 14:26

Da putem fii si 30....daca suntem mai putini de 15 poate platim mai putin ...sincer dupa cum l-am cunoscut omu nu vrea sa faca avere cu balta e chiar pasionat.

Ok propun inscriere la concurs 120 ron si sa plateasca avansul cine doreste sa vina 50 ron pana in martie.
Daca suntem 20 ne raman 900ron sa ii impartim in premii.
Daca se incalzeste putem face si mai repede la inceputul lui aprilie...la sfarsitul lui aprilie suntem vreo 5 care avem concurs la chiroiu..

Vi se pare ok?

Avatar utilizator
Exo_luci
membru activ
membru activ
Mesaje: 143
Membru din: 18 Mai 2010, 22:16

Re: Zona Brasov

Mesaj de Exo_luci » 04 Feb 2012, 14:39

Din ce stiu se mai face o populare..oricum are peste si cel mai frumos e ca a tot bagat crapi intre 6-15kg..s-au folosit si bile pe balta dar nu in exces .Trebuie sa fim oricum pregatiti nu se stie in ce toane ii prindem pe mustaciosi .

Eu propun sa participam singuri sunt multi care nu se cunosc sau altii care nu au cu cine face echipa..

poze-
Fişiere ataşate
Fotografie0031.jpg
Fotografie0029.jpg
IMG00274-20110806-2026.jpg
IMG00173-20110527-1936.jpg
IMG00170-20110527-1932.jpg
IMG00080-20110312-1443.jpg
IMG00080-20110312-1443.jpg (39.57 KiB) Vizualizat de 1643 ori

Avatar utilizator
daddy caddy
senior
senior
Mesaje: 468
Membru din: 19 Ian 2011, 19:22
Localitate: BRASOV

Re: Zona Brasov

Mesaj de daddy caddy » 04 Feb 2012, 14:44

OK!100 RON/ECHIPA SE DUC LA PREMII SI IN FUNCTIE DE CATE ECHIPE SE STRANG STABILIM SUMA PT A STRANGE CEI 1500 RON CARE REVIN PATRONULUI BALTII(ASTEPTAM O REPLICA A LUI IN ACEST SENS)
STIL OSTIL


ENERGY CARP

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”