Mulineta EnergoTeam Long Cast

Moderatori: gor965, florentiniuga

Avatar utilizator
eden
Veteran
Veteran
Mesaje: 612
Membru din: 12 Dec 2009, 11:37
Localitate: Bucureşti
Contact:

Re: ce parere aveti de ET Long Cast 8000 ?

Mesaj de eden » 07 Feb 2011, 22:48

nimeni ?
este tot ceea ce nu poți vedea...

aron dan

Avatar utilizator
alexx
utilizator
utilizator
Mesaje: 35
Membru din: 06 Feb 2010, 16:16
Localitate: baia mare
Contact:

Re: ce parere aveti de ET Long Cast 8000 ?

Mesaj de alexx » 09 Feb 2011, 12:27

Saptamina trecuta s-a desfasurat la BAIA MARE un expo pescuit in cadrul caruia a fost si un mic concurs de casting(ce-i drept nu cu mize enorme si nu chiar la un nivel profesionist).Si eu am participat,a fost interesant,insa ce vreau sa spun e ca s-au folosit doar produse ENERGOTEAM(mulineta ET LONGCAST 8000 si lanseta cu acelasi nume) si s-au inregistrat rezultate chiar surprinzatoare...cea mai lunga aruncare a fost de 166m(echipamentul a fost asigurat integral de organizatori(clubul NORD-CRAP)lansarile au fost facute doar cu 0,25.Lansetele s-au comportat excelent insa mulinetele lasa inca multe de dorit.Parerea mea e ca desi arata extra,producatorii mai au multe de imbunatatit la ea(desi nu pre cred ca o vor face deoarece ET se adreseaza prin politica lor celor cu bugete mici,orice mica imbunatatire v-a schimba si pretul).Recuperare slaba iar dupa citeva zeci de lanseuri aparitia unor jocuri cel putin dubioase(suruburi destranse)plus eliberarea firului defectuoasa(de aici si o gramada de peruci pe fir)plus inchiderea pick-up-ului in timpul lanseului(lipsa unui blocaj al acestuia).....eu zic ca sunt variante mai bune decit aceasta mulineta la acest nivel de pret. :-q
MEFI CARP TEAM

Avatar utilizator
danybrasov
junior
junior
Mesaje: 9
Membru din: 16 Feb 2011, 15:49

Mulineta EnergoTeam Long Cast

Mesaj de danybrasov » 17 Feb 2011, 19:04

salut,ce imi puteti spune despre aceasta mulineta?mi se pare draguta dar o fi si buna in comparatie cu Okuma Longbow Baitfeeder 665

Avatar utilizator
CRAPULL
membru activ
membru activ
Mesaje: 98
Membru din: 03 Aug 2010, 23:03
Localitate: BUCURESTI

Re: Mulineta EnergoTeam Long Cast

Mesaj de CRAPULL » 20 Feb 2011, 00:32

sal eu am 4 buc si cred ca sunt singuru din buc. nimeni nu mai are pt. ca nimeni nu scrie ceva bun de aceasta mulineta. Eu nu am avut nici o problema cu ele absolut nici una pt mine sunt extraordinare din punctul meu de vedere. Merg usor fir recupereaza 80 cm si scot peste pe banda rulanta. daca te mai intereseaza ceva spune si te ajut cu cea mai mare placere
:-h :-h

Avatar utilizator
razvy
senior
senior
Mesaje: 262
Membru din: 18 Dec 2009, 18:17

Re: Mulineta EnergoTeam Long Cast

Mesaj de razvy » 10 Dec 2011, 04:12

Salut @ danybrasov am avut si okuma longbow si et lond cast varianta de 6000 ....ce pot sa iti spun este ca nu se compara okuma cu et .. et long cast ese forate slaba si in scurt timp apar probleme ... inafara faptului k poti lansa la o distanta mare cu ea et nu e de nimik ....

Scrie răspuns

Înapoi la “Mulinete”