GAUJANI- Arges

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Scrie răspuns
Avatar utilizator
broskoko
utilizator
utilizator
Mesaje: 13
Membru din: 01 Feb 2009, 11:37

GAUJANI- Arges

Mesaj de broskoko » 03 Oct 2011, 18:38

duminica 03 octombrie m-am deplasat cu un grup de amici la balta de la Gaujani -Arges , undeva la intrarea in Ungheni pe soseaua Pitesti - Rosiori de Vede cu gandul de a ne relaxa cateva ore la pescuit si in ciuda faptului ca locul cu pricina nu spunea prea multe intrucat in judetul Arges se mediatizeaza alte baltoace , am dat peste un peisaj pitoresc cu o balta de peste 10 ha care serpuieste printre cotloane cu o latime de cam 100-120 metri si o lungime de peste 1 km unde apa adinca de peste 2 m adaposteste o gama variata de peste. Daca mai adaugi si ospitalitatea administratorului Manea Viorel ( daca nu gresesc ) ai toate sansele sa ai o zi placuta . Pot spune ca am prins crap romanesc , salonta ca :-h ras maricel si biban si daca eliberezi crapul sub juma de kil si peste 5 kg iti ramane destul peste ca sa nu regreti taxa de 50 lei si sa vii cu placere data viitoare . INCERCATI dragi pescari amatori ! :-h

Avatar utilizator
roc
utilizator
utilizator
Mesaje: 39
Membru din: 15 Mar 2009, 13:18
Localitate: pitesti
Contact:

Re: GAUJANI- Arges

Mesaj de roc » 03 Oct 2011, 20:43

Da un lac frumos intradevar,peste mult am prins acolo dar administratori au uitat ca mai trebuie si sa mai adauge ceva peste.

Avatar utilizator
yo_yon
Veteran
Veteran
Mesaje: 632
Membru din: 04 Mai 2008, 09:53

Re: GAUJANI- Arges

Mesaj de yo_yon » 04 Oct 2011, 23:20

Cum e cu masina ?? Ai voie s-o tii langa tine sau trebuie s- o lasi in vreo parcare si sa cari cu carca zeci de kile de bagaje ?? Sau locul e inaccesibil cu masina ?? Dati mai multe detalii daca stiti bine locul . :-h

Avatar utilizator
roc
utilizator
utilizator
Mesaje: 39
Membru din: 15 Mar 2009, 13:18
Localitate: pitesti
Contact:

Re: GAUJANI- Arges

Mesaj de roc » 05 Oct 2011, 21:46

Daca ploua este imposibil sa intri si sa iesi,in rest este ok drumul,masina o poti lasa unde vrei nu este o regula,5 bete,7 kg nu le cantareste nimeni,peste mare mofturos foarte mult ten,la ce am prins eu acolo la 10 teni un romanesc,peste cu greutate intre 0,8kg-9kg,nu credeti paznicul ca este cel mai mare mincinos,acum apa este scazuta multcam 30% din capacitate iar din jumatatea lacului spre coada multa agatatura.
Fir intins.

Avatar utilizator
yo_yon
Veteran
Veteran
Mesaje: 632
Membru din: 04 Mai 2008, 09:53

Re: GAUJANI- Arges

Mesaj de yo_yon » 13 Oct 2011, 22:46

Merci de informatii !! Este cel mai important pentru mine , chestia cu masina , ca daca te-a prins ploaia , acolo ramai ! Sincer lucrul asta ma face sa renunt din start , adica daca trag masina langa mine , sa am acces la tot calabalicul si ma prinde ploaia , dupa asta trebuie sa ma rog sa vina vreo seceta !! Multumesc dar asta nu vreau , oricat de pitoresc , frumos sau mult peste ar avea balta !!

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”