DUNAREA

Moderatori: gor965, mini_mic, Sebastian, vali003

Scrie răspuns
Avatar utilizator
bebe2011
Veteran
Veteran
Mesaje: 759
Membru din: 10 Mar 2011, 11:09

Re: DUNAREA

Mesaj de bebe2011 » 27 Sep 2011, 14:19

Bai nea Cosmine,de mers as merge cu draga inima numai ca eu lucrez afara iar cand ajung acasa de-abia imi permit o iesire de o zi-doua!La un pescuit pe Dunare asta e vax!Nu stiu cum ai dedus ca il provoc pe Sorin sau ca mi se pare ca pescuitul pe Dunare e usor,dar daca citesti cu atentie posturile mele ai sa vezi ca sustin exact contrariul.In alta ordine de idei,nu sunt chiar incepator,acum doi ani,la Mila 23, am parcat si eu in minciog ceva torpile si am idee cat de cat cum se pescuieste pe fluviu. Desi n-am pretins niciodata ca as fi vreun maestru crede-ma pe cuvant ca nu m-as face de rusine,asa novice cum sunt,la o eventuala provocare.Fire intinse in continuare si numai bine!
Ultima oară modificat 27 Sep 2011, 16:00 de către bebe2011, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
sorprodan
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 28 Feb 2010, 10:44

Re: DUNAREA

Mesaj de sorprodan » 27 Sep 2011, 15:18

Dan Mitranescu scrie:
sorprodan scrie:
ROSCA MIREL scrie:marius caras mare am prins si ceva crap ; m-a omorit unul intr-o noapte nu l-am putut scoate . nea prodan nu ii lasa sa mai urce ia oprit la el la mai mare tata fir intins din partea mea
nu bre eu ai iau numa p-aia mari de va rup voua firele,,,,ai mici au unda verde sa mearga mai departe fire intinse va doresc si vouasi deasemenea vreau sa laud MTX-urile d-lui MITRANESCU bune lansete MAESTRE =D> urmatoarea captura ti-o dedic tie chiar daca este cam dura , asta-i viata [-(
Multumesc Sorin pentru dedicatie ! :D
Chiar daca pescuiesc mult pe Dunare nu am avut ocazia sa prind amuri ... Este un alt pescuit fata de cel pe care pot eu sa il fac ... si aici vorbesc de lipsa timpului.
Felicitari pentru pasiunea cu care pescuiesti ! Pentru capturi ... nu te felicit ... Astea vin de la sine ! :D
Glumesc ! Sunt invidios ! :D

Ma bucur ca MTX-urile isi fac treaba si pe Dunare mai ales cand o aud de la un pescar ca tine.

Nu ne cunoastem si nu cred ca au fost "vorbite" mai mult de doua -trei randuri aici pe forum intre noi . Totusi ti-am citit multe postari si zic ca am reusit sa te cunosc tragand concluzii printre randuri.
Ca semn al aprecierii mele te rog sa primesti o lanseta de spinning adecvata pescuitului pe care il faci la rapitor.
Este lanseta care mi-a dat ideea conceperii lansetelor de crap MTX14.
Acum este o lanseta de serie facuta pe blank-uri cu aceiasi calitate "MTX" .
Sper sa fie pe placul tau.

http://danmitranescu.ro/79-531/LANSETE- ... X-2-70.php

Re rog sa ma contactezi pentru detaliile legate de livrare. :)
lanseta a ajuns este super tare de asa ceva aveam nevoie pentru salau pe curenti puternici cu jiguri de 50 gr,,, si pentru somn este foarte buna ,,,,promit sa va incant cu capturile mele pe DUNARE, MESTRE,,,,, :-c
cand sunt in mijlocul dunarii ma simt rege, nu dau senzatia asta pe toti banii din lume

Avatar utilizator
georgemarian
Veteran
Veteran
Mesaje: 779
Membru din: 13 Noi 2010, 22:00

Re: DUNAREA

Mesaj de georgemarian » 27 Sep 2011, 15:41

Ce tare esti :)) ti se pare ca il provoc?il felicit nene,doar atat,pt ca merita **==

Avatar utilizator
coool_marius
senior
senior
Mesaje: 342
Membru din: 19 Iul 2008, 17:52
Localitate: Drobeta Turnu Severin
Contact:

Re: DUNAREA

Mesaj de coool_marius » 27 Sep 2011, 21:34

hai sa mai rupem un pik firul crapilor lui sorin si cu alt peste :)
vine toamna .... vine stiuca .... slider-ul , ca de obicei , face ravagii in randul stiucilor .
Fişiere ataşate
DSC00799.JPG
DSC00798.JPG
Marius

---<><Dr.Tr.Severin

Avatar utilizator
sorprodan
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 28 Feb 2010, 10:44

Re: DUNAREA

Mesaj de sorprodan » 28 Sep 2011, 08:19

superbe stiuci maestre,,,pe DUNARE??? :O
cand sunt in mijlocul dunarii ma simt rege, nu dau senzatia asta pe toti banii din lume

Avatar utilizator
coool_marius
senior
senior
Mesaje: 342
Membru din: 19 Iul 2008, 17:52
Localitate: Drobeta Turnu Severin
Contact:

Re: DUNAREA

Mesaj de coool_marius » 28 Sep 2011, 09:28

sorprodan scrie:superbe stiuci maestre,,,pe DUNARE??? :O
APROXIMATIV ... CATEVA BALTI DE PE MARGINEA DUNARII
Marius

---<><Dr.Tr.Severin

Avatar utilizator
sorprodan
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 28 Feb 2010, 10:44

Re: DUNAREA

Mesaj de sorprodan » 01 Oct 2011, 21:46

am avut zile astea cea mai atre partida de pescui,,,,,si cei ce ma cunosc stiu ca sunt un pretentios ,,,,ma exprim in doua cuvinte L-AM NENOROCIT,,,,, :-q
cand sunt in mijlocul dunarii ma simt rege, nu dau senzatia asta pe toti banii din lume

Avatar utilizator
sorprodan
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 28 Feb 2010, 10:44

Re: DUNAREA

Mesaj de sorprodan » 01 Oct 2011, 21:53

acum poza maine poate pun si filmarile,,,,,,, :))
Fişiere ataşate
011020111142.jpg
cand sunt in mijlocul dunarii ma simt rege, nu dau senzatia asta pe toti banii din lume

Avatar utilizator
georgemarian
Veteran
Veteran
Mesaje: 779
Membru din: 13 Noi 2010, 22:00

Re: DUNAREA

Mesaj de georgemarian » 01 Oct 2011, 22:24

Cata monstrul :O asteptam cu nerabdare si filmarile:D felicitari....cel mai tare ce sa mai spun! **== **==

Avatar utilizator
bebe2011
Veteran
Veteran
Mesaje: 759
Membru din: 10 Mar 2011, 11:09

Re: DUNAREA

Mesaj de bebe2011 » 02 Oct 2011, 14:26

=D> =D> =D> =D> =D>

Avatar utilizator
xela
utilizator
utilizator
Mesaje: 12
Membru din: 11 Aug 2011, 19:10

Re: DUNAREA

Mesaj de xela » 02 Oct 2011, 15:49

coool_marius scrie:hai sa mai rupem un pik firul crapilor lui sorin si cu alt peste :)
vine toamna .... vine stiuca .... slider-ul , ca de obicei , face ravagii in randul stiucilor .
Frumoase stiucile mariusica;) la mai mare ! :D La ce le-ai prins:>

gogu steriade
VIP+++
VIP+++
Mesaje: 1094
Membru din: 22 Feb 2009, 07:43
Localitate: Vaslui

Re: DUNAREA

Mesaj de gogu steriade » 02 Oct 2011, 17:13

sorprodan scrie:acum poza maine poate pun si filmarile,,,,,,, :))
bah pupatiash chelia matale faci ce faci si ne bagi mortu in coliba lu unchiu Sam ! #-o lasal dracu da Photoshop ca neai imbolnavit da inima rea ! ~x( matale ai uitat vere sa prinzi o platica sau un carase ? :-/ ce dracu santem si noi oameni normali si matale vi sa bne bagi in boala [-( cu animale dalea prinse la porumbu ala secret ! :P rusine ! [-x nam vazut pescar mai abitir da ofensiv ca tine care ne face orgoliu praf si ne umileste zilnic :-S si in vazu la atata lume ! =(( rusine ! >:D< de trei ori rusine :x ca mie rau sa te felicit mancatiash ;) ca ce plachie faceam si io la gura lu tot clanu meu dan bucata aia da oblete ! <:-P
Decat cocosat de munca ,mai bine burtos de bere

Avatar utilizator
sorin1362
Veteran
Veteran
Mesaje: 2053
Membru din: 03 Feb 2009, 00:06

Re: DUNAREA

Mesaj de sorin1362 » 02 Oct 2011, 17:43

D'apai Prodane, ne-ai cam intoxicat cu atatia teni, ori amuri, ori elefanti ... da un crap adevarat, mustacios, cocosat, romanesc neaos, n-ai in repertoriu ? Ca de chinezarii suntem satui :)) Ori ai prins doar unul si te-ai pozat in diverse pozitii ? Chiar, o pozitie stand in cap n-ai ? :)) Hai, mai baga si cate un crap indigen, ori un salau, ori un avat ... ori o cegutza ... hmmm ? Aaaa ... nu-i voie ? :)) Atunci merge si fara cegutza ... =))
"O zi în care nu ai râs, este o zi pierdută." Charlie Chaplin

Avatar utilizator
oL_feeLing
utilizator
utilizator
Mesaje: 14
Membru din: 14 Noi 2010, 21:45

Re: DUNAREA

Mesaj de oL_feeLing » 02 Oct 2011, 21:02

Adevarul e ca atunci cand a zis sorin ca l-a nenorocit chiar vorbea serios. Am fost de fata in ziua aia si chiar a prins intr-o zii cat au prins altii in 2 ani si tot la boabele secrete.

Avatar utilizator
oL_feeLing
utilizator
utilizator
Mesaje: 14
Membru din: 14 Noi 2010, 21:45

Re: DUNAREA

Mesaj de oL_feeLing » 02 Oct 2011, 21:05

O sa vina si de la mine in curand o poza cu 1 frumusel tot in locul ala si tot la "bobu' otravit" ca de ala ii place sa manance. Asta e el i-am dat heroina si a devenit dependent =))

Scrie răspuns

Înapoi la “Pe rauri si Dunare”