CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

la pomul laudat...

Moderator: Sebastian

Scrie răspuns
Avatar utilizator
valentin...
Veteran
Veteran
Mesaje: 820
Membru din: 03 Sep 2010, 19:00

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de valentin... » 14 Aug 2011, 00:55

da am mai vb noi.si asa am vrut sa plec cu cortu,dar am vb cu nea bebe la tel si el mia zis la fel ca nu mai ai voie cu cortu si ca risti sa iti iei amenda.fapt care ma dezamagit tare mult..as vrea sa merg in alta parte unde as putea sa stau cu cortu,dar tot mai frumos e la crisan si anu asta tot acolo o sa merg.am vb cu nea bebe camera e de 50 lei pe noapte dar am uitat sa il intreb daca e de persoana sau camera si barca e 100 de ron pe zi barca cu motor.plec cu claudiu si vrem sa stam o saptamana dar te rupe de bani barca 7 zile...
DE LA AN LA AN SI DELTA DUNARII SE DUCE DE RAPA....

Avatar utilizator
miyagi
Veteran
Veteran
Mesaje: 530
Membru din: 15 Aug 2010, 18:55

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de miyagi » 14 Aug 2011, 01:14

valentin... scrie:da am mai vb noi.si asa am vrut sa plec cu cortu,dar am vb cu nea bebe la tel si el mia zis la fel ca nu mai ai voie cu cortu si ca risti sa iti iei amenda.fapt care ma dezamagit tare mult..as vrea sa merg in alta parte unde as putea sa stau cu cortu,dar tot mai frumos e la crisan si anu asta tot acolo o sa merg.am vb cu nea bebe camera e de 50 lei pe noapte dar am uitat sa il intreb daca e de persoana sau camera si barca e 100 de ron pe zi barca cu motor.plec cu claudiu si vrem sa stam o saptamana dar te rupe de bani barca 7 zile...
DE LA AN LA AN SI DELTA DUNARII SE DUCE DE RAPA....
Mai ieftin de-atat nu gasesti nicaieri. Asta e un pret pentru cunostinte. Acum in sezon cam orice deplasare cu barca e 200 de lei. Dar eu ti-am zis ca poti s-o faci din umbrela. Fara sa se vada ca campezi. Doar umbrela, scaun, momeli, bete si accesorii. Nu stiu exact daca s-a dat voie legal la pescuitul pe timp de noapte. Altfel n-au ce sa va zica. Le spuneti ca sunteti observatori astronomici si studiati constelatiile :D daca se dau destepti, iar de pescuit va ocupati cand nu sunt stele pe cer, nuuuu! Sa n-aveti peste oprit sub limita legala, iar pe Nea Bebe il chemati doar sa va ia pestele si sa vi-l duca la lada frigorifica. Nu il inchiriati cu ziua. Ii platiti depozitarea la lada, transferul pe locul de pescuit, eventual va cazati o noapte doua sa va faceti baie, etc sa nu se incurce nici el degeaba.
....restul e folclor ca istorie n-are cum.

Avatar utilizator
miyagi
Veteran
Veteran
Mesaje: 530
Membru din: 15 Aug 2010, 18:55

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de miyagi » 14 Aug 2011, 01:16

Pa unde esti acum ? :))
....restul e folclor ca istorie n-are cum.

Avatar utilizator
valentin...
Veteran
Veteran
Mesaje: 820
Membru din: 03 Sep 2010, 19:00

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de valentin... » 14 Aug 2011, 01:25

asa ziceam sa fac,plecam luni,luni seara stateam la nea bebe si marti dimineata ne ducea pe dunarea veche si stateam pana vineri seara sau sambata seara ne intorceam si mai stateam o noapte la nea bebe si ne pregateam pentru duminica de drum.il omeneam si noi sambata seara pe nea bebe cu ce bun adus de baieti de la VD.si duminica ne puneam la pasager.ma gandeam sa merg si sa imi campez cortu undeva mai feriti de vazu lumi si eventual sa il acopar cu ceva salci sau suf,...daca nu o sa merg la nea bebe si o sa stau la el ca nu am ce sa fac

Avatar utilizator
valentin...
Veteran
Veteran
Mesaje: 820
Membru din: 03 Sep 2010, 19:00

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de valentin... » 14 Aug 2011, 01:27

acasa azi plec la bistrita unde sunt cele mai frumoase fete din tara :P ...pleci diseara?

Avatar utilizator
miyagi
Veteran
Veteran
Mesaje: 530
Membru din: 15 Aug 2010, 18:55

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de miyagi » 14 Aug 2011, 01:30

valentin... scrie:acasa azi plec la bistrita unde sunt cele mai frumoase fete din tara :P ...pleci diseara?
Sunt iarasi in concediu. Inca nu stiu cand si unde o sa plec ca am niste chestii nerezolvate. Nu te aventura cu camuflatu` ca nu scapi de ochiu` lor si e mai naspa. Puneti umbrela, pe fata si descurca-te cu Nea Bebe.
Ai grija si cu fetele sa nu ramai p-acolo :)) .
....restul e folclor ca istorie n-are cum.

Avatar utilizator
valentin...
Veteran
Veteran
Mesaje: 820
Membru din: 03 Sep 2010, 19:00

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de valentin... » 14 Aug 2011, 01:32

am mare grija =)) era sa raman odata pe acolo =)) o fi bine in concediu?

Avatar utilizator
miyagi
Veteran
Veteran
Mesaje: 530
Membru din: 15 Aug 2010, 18:55

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de miyagi » 14 Aug 2011, 01:34

valentin... scrie:am mare grija =)) era sa raman odata pe acolo =)) o fi bine in concediu?
Nu stiu de data asta. Am mai avut inca 4 perioade si m-am si distrat, dar acum s-ar putea sa ma desunflu un pic. Hai ca vorbim despre astea cand ne vedem ca suntem offtopic.
Fire intinse si sa aveti grija de voi, apoi la intoarcere sa ne spuneti si noua cum a fost. :-h
....restul e folclor ca istorie n-are cum.

Avatar utilizator
valentin...
Veteran
Veteran
Mesaje: 820
Membru din: 03 Sep 2010, 19:00

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de valentin... » 14 Aug 2011, 01:36

o seara buna

Avatar utilizator
Nessi
junior
junior
Mesaje: 9
Membru din: 04 Aug 2011, 14:43
Contact:

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de Nessi » 14 Aug 2011, 17:45

valentin... scrie:in ce zona?
Pai , trec cu bacu pe la Nufaru si o sa campez , pana in localitatea Partizani ...
Da ... eu am scris ;)

Avatar utilizator
valentin...
Veteran
Veteran
Mesaje: 820
Membru din: 03 Sep 2010, 19:00

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de valentin... » 17 Aug 2011, 16:24

si ai voie sa campezi acolo
eu vreau sa merg in crisan si am inteles ca nu ai voie nicaieri in delta sa campezi

Avatar utilizator
tzu_tzu_rel
senior
senior
Mesaje: 201
Membru din: 13 Iul 2011, 10:58
Contact:

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de tzu_tzu_rel » 19 Aug 2011, 09:42

Salutari! Dupa 7 zile de ''odihna'' in Delta, scadem 2 zile drumul au ramas 3 zile in care apa a fost tulbure din cauza Siretului si in care nu a miscat nimic iar in ultimele 2 mi-au tras cativa dar am reusit sa dau afara doar 2..stiti ca se intampla, uneori, prin absurd..traiasca legea lui Murphy, sa traga cand stai cu spatele? ba esti la masa, ba mai faci un pipi, mai aduni lemne..atunci le gaseam ''incovoiate'' agatate.. Atmosfera buna, nu m-a intrebat nimeni de sanatate, doar frontiera ce au trecut de 2 ori cu salupa, mi-am pus cortul la risc, saci menajeri peste tot, curatenie, pesti la dimensiune si cu atitudine umila daca era vreun control..

Abia astept data viitoare, cand nu mai sunt tantari, cand nu mai trec milioane de salupe..cand cad frunzele de pe salcii, cand mai apare cate o bruma...cand cauti soarele, sa te mai incalzeasca un pic, sa faci un vin fiert seara si sa stai zgribulit, cand cu fata cand cu spatele, in bataia focului..sa auzi numai cucuveaua sau cate un monstru` si sa adormi in scaun cu speranta..ca maine e ziua norocoasa! Asta-i .. raiul pentru noi, pescarii, in vremurile actuale in care traim, muncim..trudim din greu, sa ne bucuram de ''placerile vietii''!

Avatar utilizator
cosmin mihut
Veteran
Veteran
Mesaje: 885
Membru din: 07 Ian 2010, 22:43
Localitate: MEDIAS

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de cosmin mihut » 20 Aug 2011, 20:14

Frate cata dreptate ai ,si eu mai fac o iesire prin 20 octombrie ,drept sa zic cand am citit ce ai scris tu parca ma vedeam acolo ,pentru mine luna octombrie este o luna perfecta pentru Delta ..Fire intinse va doresc la toti...
MERCEDES S

Avatar utilizator
catalinmas
utilizator
utilizator
Mesaje: 12
Membru din: 04 Mai 2011, 17:49

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de catalinmas » 20 Aug 2011, 21:13

Azi am ajuns de la partizani, dupa 5 zile de pescuit. Binisor a mers, am stat cazati la d-nul Emil acolo in partizani si am dat pe canal, ne ducea el la 10 min de mers cu barca.Am prins de toate intr- o zi mult caras in alta ciortanasi dar nu mari pana la 1,5 kg oricum nici o zi nu a fost ca alta.
am incercat sa pun ceva poze da nu merge [-(

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de gor965 » 20 Aug 2011, 21:52

catalinmas scrie:..........
am incercat sa pun ceva poze da nu merge [-(
Ce nu merge ? ...nu stii sa le atasezi sau nu-ti incarca atasamentul ?
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Scrie răspuns

Înapoi la “Delta Dunarii”