DUNAREA

Moderatori: gor965, mini_mic, Sebastian, vali003

Scrie răspuns
Avatar utilizator
xela
utilizator
utilizator
Mesaje: 12
Membru din: 11 Aug 2011, 19:10

Re: DUNAREA

Mesaj de xela » 11 Aug 2011, 19:31

luigibosu scrie:Mda crapul a fost prins la mamaliga si a avut 13kg pentru ca a fost cu mine la peste atunci si Mariuse acolo am fost unde deja ti-ai dat seama .. :!: Fire-ntinse sa aveti
Salut ! Mda crapul a fost prins de un pescar cu experienta,si altii se lauda cu el :))

Avatar utilizator
sorprodan
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 28 Feb 2010, 10:44

Re: DUNAREA

Mesaj de sorprodan » 12 Aug 2011, 10:03

pharaoh scrie:Sorine, varsa tot acuma: fire, carlige, momeala, nada.... :D
nu bre baestre ,,, ca o sa stea baietii o saptamana sa faca inventarul [-x la cate cele de pescuit am [-x
cand sunt in mijlocul dunarii ma simt rege, nu dau senzatia asta pe toti banii din lume

Avatar utilizator
ROSCA MIREL
senior
senior
Mesaje: 161
Membru din: 19 Ian 2008, 13:27
Localitate: MOTRU
Contact:

Re: DUNAREA

Mesaj de ROSCA MIREL » 12 Aug 2011, 12:19

aseara am venit de la dunare nu am putut pescui din cauza vintului si a ierbi care venea dar tot am prins ceva 2 platici o mereana si un caras foarte frumos . tot pestele este prins pe locuri momite ; prins la mamaliga cu harpacas si uneori mai bag porumb spart . locul batoti

Avatar utilizator
sorprodan
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 28 Feb 2010, 10:44

Re: DUNAREA

Mesaj de sorprodan » 13 Aug 2011, 05:34

ROSCA MIREL scrie:aseara am venit de la dunare nu am putut pescui din cauza vintului si a ierbi care venea dar tot am prins ceva 2 platici o mereana si un caras foarte frumos . tot pestele este prins pe locuri momite ; prins la mamaliga cu harpacas si uneori mai bag porumb spart . locul batoti
eu de cand bat campii cu locurile momite,,,,unde e nada e si peste,,,eu am plecat vorbim luni :-@
cand sunt in mijlocul dunarii ma simt rege, nu dau senzatia asta pe toti banii din lume

Avatar utilizator
sorprodan
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 28 Feb 2010, 10:44

Re: DUNAREA

Mesaj de sorprodan » 14 Aug 2011, 09:02

a inceput sa puna botul de dimineata i-a rup lui SORIN colegul meu ,,,,a intrat la craca cu ea ,,,in celalalt loc azi noapte unul de 7 kg si azi dimineata au rupt doi,,, pacat ca nea COSMIN MIHUT nu m-a ascultat si s-a mutat din locul unde l-am instalat si in prima zi a prins crap,,,,,,,,,, [-x sper sa reuseasca marea captura :-/
cand sunt in mijlocul dunarii ma simt rege, nu dau senzatia asta pe toti banii din lume

Avatar utilizator
cosmin mihut
Veteran
Veteran
Mesaje: 885
Membru din: 07 Ian 2010, 22:43
Localitate: MEDIAS

Re: DUNAREA

Mesaj de cosmin mihut » 15 Aug 2011, 08:50

Da, aseara am ajuns acasa de la Dunare dezamagire totala doar un crap de 4 kg si 2 platici la 500g ,in rest nici o trasatura in 4 zile de pescuit,dar a fost frumos ,am avut ocazia sa-l cunosc pe Sorin Prodan,un om de foarte mare calitate ,altfel decat pe forum si cu aceasta ocazie il salut.
MERCEDES S

Avatar utilizator
sorin1362
Veteran
Veteran
Mesaje: 2053
Membru din: 03 Feb 2009, 00:06

Re: DUNAREA

Mesaj de sorin1362 » 15 Aug 2011, 09:15

cosmin mihut scrie:Da, aseara am ajuns acasa de la Dunare dezamagire totala doar un crap de 4 kg si 2 platici la 500g ,in rest nici o trasatura in 4 zile de pescuit,dar a fost frumos ,am avut ocazia sa-l cunosc pe Sorin Prodan,un om de foarte mare calitate ,altfel decat pe forum si cu aceasta ocazie il salut.
Deci dezamagire zici ? Da' unde-s crapii aia de minim 12 kg ? Aia cu care ne aburea Prodan ca locomotiva ... :-? Ori acolo numai momiti cu generatoare ...? Hahaha, de platici nici n-a suflat o vorba, ori carasi, ori alte caracude ... numai capturi capitale =)) ... de se minuna tot poporul si aplauda mai ceva ca la Jean Michel Jarre. :))
"O zi în care nu ai râs, este o zi pierdută." Charlie Chaplin

Avatar utilizator
Sebastian
site team
site team
Mesaje: 1412
Membru din: 08 Mar 2008, 11:48
Localitate: baia mare
Contact:

Re: DUNAREA

Mesaj de Sebastian » 15 Aug 2011, 09:29

cosmin mihut scrie:Da, aseara am ajuns acasa de la Dunare dezamagire totala doar un crap de 4 kg si 2 platici la 500g ,in rest nici o trasatura in 4 zile de pescuit,dar a fost frumos ,am avut ocazia sa-l cunosc pe Sorin Prodan,un om de foarte mare calitate ,altfel decat pe forum si cu aceasta ocazie il salut.
La fel ca si data trecuta,cosmine,esti tare scump la vorba,trebuie sa tragem inf si pov cu ,,clestele'' de la tine.hai fi mai stufos.Dar sincer nu te inteleg :-? cum adica dezamagire totala?pai in 4 zile ,crap de 4kg ,platici...eu sincer as fi multumit numai sa fiu acolo 8-> :x bine mai putin compania pe care o evocai tu si in legatura cu,care m ai pus iarasi pe ganduri.Cum adica este altfel decit pe forum?[la nea high voltage am refer]-e mai inalt,e blond si la par :D ,e shemale,e destept :))? ... ca nu inteleg.Rogute dumirestene cu toate, caci, uite salivam aici =P~ .

Avatar utilizator
sorprodan
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 28 Feb 2010, 10:44

Re: DUNAREA

Mesaj de sorprodan » 15 Aug 2011, 21:39

sorin1362 scrie:
cosmin mihut scrie:Da, aseara am ajuns acasa de la Dunare dezamagire totala doar un crap de 4 kg si 2 platici la 500g ,in rest nici o trasatura in 4 zile de pescuit,dar a fost frumos ,am avut ocazia sa-l cunosc pe Sorin Prodan,un om de foarte mare calitate ,altfel decat pe forum si cu aceasta ocazie il salut.
Deci dezamagire zici ? Da' unde-s crapii aia de minim 12 kg ? Aia cu care ne aburea Prodan ca locomotiva ... :-? Ori acolo numai momiti cu generatoare ...? Hahaha, de platici nici n-a suflat o vorba, ori carasi, ori alte caracude ... numai capturi capitale =)) ... de se minuna tot poporul si aplauda mai ceva ca la Jean Michel Jarre. :))
CRAPII sunt sub apa trebuie numai ademeniti ,,,,,cat despre poze sunt pe telefon ,,,,unul de 8 kg prins , unul de peste 10 scapat ,unul de 16 kg prins a doua zi la 6 dimineata am iesit cu barca dupa el l-am scos foarte greu,,,locul este foarte greu ,,,,,
cand sunt in mijlocul dunarii ma simt rege, nu dau senzatia asta pe toti banii din lume

Avatar utilizator
sorprodan
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 28 Feb 2010, 10:44

Re: DUNAREA

Mesaj de sorprodan » 15 Aug 2011, 21:59

asta este locul unde am dat ,,,,nadit cu boaba de porumb a doua zi au dat doi pesti numai unul a fost capturat,,,celalalt a fost mai hot s-o dus,,,,,,,, a treia zi va las pe voi =))
Fişiere ataşate
140820111082.jpg
cand sunt in mijlocul dunarii ma simt rege, nu dau senzatia asta pe toti banii din lume

Avatar utilizator
sorprodan
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 28 Feb 2010, 10:44

Re: DUNAREA

Mesaj de sorprodan » 15 Aug 2011, 22:01

asa ceva am prins ,,,,,, :D
Fişiere ataşate
150820111086.jpg
cand sunt in mijlocul dunarii ma simt rege, nu dau senzatia asta pe toti banii din lume

Avatar utilizator
Allen Besnovich
Veteran
Veteran
Mesaje: 1061
Membru din: 26 Oct 2009, 17:25
Localitate: Craiova
Contact:

Re: DUNAREA

Mesaj de Allen Besnovich » 15 Aug 2011, 22:36

Sorine, cam gros inaintasul ala :))))
C.S. OLTENIA FISHING

Avatar utilizator
costelino
senior
senior
Mesaje: 488
Membru din: 05 Iul 2008, 15:35
Localitate: Aproape de Buc.

Re: DUNAREA

Mesaj de costelino » 16 Aug 2011, 09:53

In zona Ilganii de sus si Partizani se poate campa si ce permise as avea nevoie respectiv unde le platesc ?
Multumesc

Avatar utilizator
sorprodan
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 28 Feb 2010, 10:44

Re: DUNAREA

Mesaj de sorprodan » 16 Aug 2011, 14:07

alinuu scrie:Sorine, cam gros inaintasul ala :))))
nu bre nu e , il tracta p-ala din juvelnic ,,,,,
cand sunt in mijlocul dunarii ma simt rege, nu dau senzatia asta pe toti banii din lume

Avatar utilizator
sorprodan
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 28 Feb 2010, 10:44

Re: DUNAREA

Mesaj de sorprodan » 16 Aug 2011, 18:35

sorin1362 scrie:
cosmin mihut scrie:Da, aseara am ajuns acasa de la Dunare dezamagire totala doar un crap de 4 kg si 2 platici la 500g ,in rest nici o trasatura in 4 zile de pescuit,dar a fost frumos ,am avut ocazia sa-l cunosc pe Sorin Prodan,un om de foarte mare calitate ,altfel decat pe forum si cu aceasta ocazie il salut.
Deci dezamagire zici ? Da' unde-s crapii aia de minim 12 kg ? Aia cu care ne aburea Prodan ca locomotiva ... :-? Ori acolo numai momiti cu generatoare ...? Hahaha, de platici nici n-a suflat o vorba, ori carasi, ori alte caracude ... numai capturi capitale =)) ... de se minuna tot poporul si aplauda mai ceva ca la Jean Michel Jarre. :))
maestre eu nu dau dupa caras mi-e mila de el cand il vad asa mic , as lua ceva de1 kg dar numai pt. bors asa ca mai bine dau la submarine,,,,,,,,,,,,
cand sunt in mijlocul dunarii ma simt rege, nu dau senzatia asta pe toti banii din lume

Scrie răspuns

Înapoi la “Pe rauri si Dunare”