Zona Brasov

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Scrie răspuns
Avatar utilizator
sorinbv
senior
senior
Mesaje: 460
Membru din: 13 Feb 2010, 17:56

Re: Zona Brasov

Mesaj de sorinbv » 07 Iun 2011, 19:32

**== :)) deci nu sunt singurul. ce sa zic eu am incercat sa ma las de baltile aste unde unul baga peste si altul scoate. ma duc pe olt unde salbaticia isi spune cuvantul. nimic nu se compara ca sa nu vb de ,,baltile populate"" unde faci pe smecheri cu bani. cam tarziu ati aflat ca bela a vandut pestela

Avatar utilizator
adi.bogdan
membru activ
membru activ
Mesaje: 50
Membru din: 27 Apr 2010, 16:07
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de adi.bogdan » 07 Iun 2011, 19:54

sorine, am citit ca ai fost pe olt la olteni:d aici pe la fagaras cand ai de gand sa mergi?

Avatar utilizator
sorinbv
senior
senior
Mesaje: 460
Membru din: 13 Feb 2010, 17:56

Re: Zona Brasov

Mesaj de sorinbv » 07 Iun 2011, 21:29

NU AM GASIT CU CINE SA MERG PE AICI. AM FOST ACASA SI AM LUAT SALAI LA 2 - 3 KG, CARAS. CRAP A LUAT CINEVA SUB BARAJ EU NU AM REUSIT. DAR SAPTĂMÂNA VIITOARE SPER SA IAU SI EU CEVA

Avatar utilizator
slo_bv
utilizator
utilizator
Mesaje: 40
Membru din: 11 Apr 2011, 22:08

Re: Zona Brasov

Mesaj de slo_bv » 08 Iun 2011, 23:44

crocodilusincer scrie:acum sa va vad .:-& locotenenti a-lui bela .stiti ca pesti lui bela se afla la doripesco si voi mergeti sa prindeti ciortani .ce a bagat in primavara .acum ciocu mic si mergeti la vadu pe balta 4 si vedeti toti pesti care bela se mandrea . ia vandut si nu va spune si va duce cu zaharelu .ciocu mic si joc de glezne =))vreau sa vad primul peste de 8-12 kg la el ca ani trecuti .unde e amurul ?a va raspund eu la vandut ...............recunoaste acum .astept dovezi 8->
e suficienta dovada asta? prins in 10aprilie2011

Oricum si orice s-ar zice si/sau scrie despre "balta lui Bela" (si nu numai, ci in general despre oricare alta balta), tot ceea ce conteaza este iesirea pe care o faci la sfarsit de saptamana, intlnirea cu tovarasii de "viciu" si senzatia de libertate, iesire din stresul cotidian si... mai sunt mmmmmmmmulte motive, pentru care ar trebui luata in considerare urmatoarea ecuatie: PESCUIT=FERICIRE/CAPTURI*BUNA_DISPOZITIE. Pentru cei care pescuitul inseamna altceva, atunci exista si alte variante: Olt, Mures, Dunare, Delta, balta"x" din comuna "cutare"... in orice loc in care nu va obliga nimeni sa mergeti cu sila.

Si, oricum si orice s-ar zice, chiar daca saptamana asta ai fost dezamagit si iti promiti solemn ca nu te mai duci la balta respectiva, astepti cu nerabdare sa vina urmatorul weekend sa ajungi...tot acolo.
Asa ca va propun, in loc sa postati pe forumuri fel de fel de contradictii, mai bine ... impartasiti retete de boilliesuri sau monturi "ecologice" , ca tot sunt in "pe val".

In incheiere, chiar daca este cum zice "crocodilusincer", pe mine ma gasiti tot acolo; si vor mai fii, le langa mine, destui pescari dornici sa incerce "balta lui Bela".

fire intinse.
Fişiere ataşate
100_4481.JPG
Crede in ceea ce faci; si capturile nu te vor dezamagi niciodata !

Avatar utilizator
gabri3l
membru activ
membru activ
Mesaje: 64
Membru din: 26 Iul 2010, 17:06

Re: Zona Brasov

Mesaj de gabri3l » 09 Iun 2011, 09:57

Frumos si adevarat ce ai scris.Felicitari si fire intinse!

Avatar utilizator
dan70bv
utilizator
utilizator
Mesaje: 16
Membru din: 25 Iul 2010, 14:12
Localitate: BRASOV
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de dan70bv » 09 Iun 2011, 13:36

Foarte frumos somnul ! Nimeni nu te obliga sa mergi pe o balta,nici Bela, nici Dorin (Doripesco).Fiecare e liber sa aleaga pe ce balta merge.Si daca e o balta fara nici un peste si mie imi place sa merg acolo...merg!

davidnicolaie
Veteran
Veteran
Mesaje: 1013
Membru din: 20 Noi 2009, 18:08
Localitate: brasov
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de davidnicolaie » 11 Iun 2011, 19:24

sa lasat linistea? sau sa lasat omul de pescuit

Avatar utilizator
dan.bv
utilizator
utilizator
Mesaje: 19
Membru din: 15 Iun 2010, 15:14

Re: Zona Brasov

Mesaj de dan.bv » 11 Iun 2011, 19:32

maine as face o iesire la sanpaul. cineva interesat?

Avatar utilizator
ciprianradu
senior
senior
Mesaje: 181
Membru din: 17 Dec 2010, 23:17
Localitate: Brasov
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de ciprianradu » 13 Iun 2011, 14:29

la movile a mai fost cineva?cum se mai prezinta balta?
Imagine

Avatar utilizator
OvidiuBV
senior
senior
Mesaje: 404
Membru din: 03 Mar 2010, 15:04
Localitate: Brasov

Re: Zona Brasov

Mesaj de OvidiuBV » 14 Iun 2011, 15:34

Pentru Zona Brasov vand urmatoarele
:
Pachetul 1:1.Lansete Formax Axum Carp 3,6m 3,5lb(1 iesire pe balta,cumparate in primavara)
2.Mulinete Sanger UltraTech Big Runner 70 cu fir Carp Expert 0,3(o iesire pe balta,cumparate in primavara)
Pret pachet 1= 550lei

Pachetul 2: 1.Minciog Hakuyo deschidere mare,coada din carbon telescopica+burete special Peltzer(plutitor)(o iesire...)
2.Rod Pod 4 posturi Baracuda+sistem prindere de ponton(cumparat acum saptamani,este nefolosit)
Pret pachet 2= 250lei
Sunt un amator profesionist....Pescuitul este cel mai puternic drog al carui remediu nu ma intereseaza!!!

Avatar utilizator
OvidiuBV
senior
senior
Mesaje: 404
Membru din: 03 Mar 2010, 15:04
Localitate: Brasov

Re: Zona Brasov

Mesaj de OvidiuBV » 14 Iun 2011, 19:37

OvidiuBV scrie:Pentru Zona Brasov vand urmatoarele
:
Pachetul 1:1.Lansete Formax Axum Carp 3,6m 3,5lb(1 iesire pe balta,cumparate in primavara)
2.Mulinete Sanger UltraTech Big Runner 70 cu fir Carp Expert 0,3(o iesire pe balta,cumparate in primavara)
Pret pachet 1= 550lei

Pachetul 2: 1.Minciog Hakuyo deschidere mare,coada din carbon telescopica+burete special Peltzer(plutitor)(o iesire...)
2.Rod Pod 4 posturi Baracuda+sistem prindere de ponton(cumparat acum saptamani,este nefolosit)
Pret pachet 2= 250lei

Pachetul 1 s-a dat...
Ultima oară modificat 14 Iun 2011, 22:36 de către OvidiuBV, modificat 1 dată în total.
Sunt un amator profesionist....Pescuitul este cel mai puternic drog al carui remediu nu ma intereseaza!!!

Avatar utilizator
slo_bv
utilizator
utilizator
Mesaje: 40
Membru din: 11 Apr 2011, 22:08

Re: Zona Brasov

Mesaj de slo_bv » 14 Iun 2011, 22:16

Salutare pescari,

pentru cei care au ratat partida de pescuit de saptamana asta... o imagine cu una din capturile de la "balta lui Bela" de la Belin: un minunat crap de 12kg.

Fire intinse!
Fişiere ataşate
Crap de 12kg
Crap de 12kg
Crede in ceea ce faci; si capturile nu te vor dezamagi niciodata !

Avatar utilizator
daddy caddy
senior
senior
Mesaje: 468
Membru din: 19 Ian 2011, 19:22
Localitate: BRASOV

Re: Zona Brasov

Mesaj de daddy caddy » 15 Iun 2011, 13:13

>:D< =D> =D> =D> =D> =D> **== la home made? =)) =)) **==
STIL OSTIL


ENERGY CARP

Avatar utilizator
crocodilusincer
junior
junior
Mesaje: 7
Membru din: 03 Iun 2011, 22:20
Localitate: feldioara(brasov)

Re: Zona Brasov

Mesaj de crocodilusincer » 15 Iun 2011, 17:59

slo_bv scrie:Salutare pescari,

pentru cei care au ratat partida de pescuit de saptamana asta... o imagine cu una din capturile de la "balta lui Bela" de la Belin: un minunat crap de 12kg.

Fire intinse!
:^O :^O :^O :^O

Avatar utilizator
crocodilusincer
junior
junior
Mesaje: 7
Membru din: 03 Iun 2011, 22:20
Localitate: feldioara(brasov)

Re: Zona Brasov

Mesaj de crocodilusincer » 15 Iun 2011, 18:14

slo_bv scrie:Salutare pescari,

pentru cei care au ratat partida de pescuit de saptamana asta... o imagine cu una din capturile de la "balta lui Bela" de la Belin: un minunat crap de 12kg.

Fire intinse!
pinocchioooooooooooooooo!!??ai pus poza si dupa aia ai inceput sa gandesti! :)) de cati ani e poza?nu ti se pare ca malu opus e cam jos????te rog sa fi mai atent la detalii data viitoare si ma opresc aici ca nu am interes sa ma cert cu tine,tu esti nevinovat,tu doar executi [-x :-$ sa auzim de bine :D

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”