Zona Brasov

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Scrie răspuns
Avatar utilizator
avat
utilizator
utilizator
Mesaje: 15
Membru din: 14 Iul 2008, 18:55

Re: Zona Brasov

Mesaj de avat » 28 Mai 2011, 15:36

mai merge cineva la dumbravita??? M-ar tenta o iesire cu fetele dar nu stiu ce sa aleg,cismasu sau dumbravita

77neo
senior
senior
Mesaje: 231
Membru din: 19 Feb 2011, 22:26
Localitate: Brasov

Re: Zona Brasov

Mesaj de 77neo » 31 Mai 2011, 10:40

bobo_pescar scrie:
77neo scrie:sal am fost de vineri de la 18 pana duminica la 13,am stat la apa mica si am reusit sa prind 60 de kg la bile home made
am luat pesti frumosi cu o medie de 3,5 kg
cu exceptia a 4 crapceni toti pestii au fost prinsi noaptea
daca te mai pot ajuta cu ceva


sal. daca vrei sa ma ajuti da-mi un nr de tel sa te pot suna si intervalul orar la care sa te pot suna(sa nu deranjez prea mult)
sau un sms la 0742 662 673 si te sun eu

multumesc anticipat
scuza-ma ca nu ti-am raspuns dar sunt felul 3 si nu am mai intrat pe site (te sun eu) ;)


a fost frumos. am stat la apa adanca(acolo am avut rezervare). am prins mai bine seara si dimineata. peste noapte slab la mine. pentru prima data cand dau la bile a fost bine. am prins doar 6 crapceni dar eu sunt multumit. cand revin in tara mai merg sigur. pana atunci fire intinse **==
'Viteza luminii este mai mare decât cea a sunetului. De aceea par unii strălucitori înainte să-i auzi vorbind.'

davidnicolaie
Veteran
Veteran
Mesaje: 1013
Membru din: 20 Noi 2009, 18:08
Localitate: brasov
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de davidnicolaie » 31 Mai 2011, 20:11

te astept cu mare placere :D

77neo
senior
senior
Mesaje: 231
Membru din: 19 Feb 2011, 22:26
Localitate: Brasov

Re: Zona Brasov

Mesaj de 77neo » 31 Mai 2011, 22:20

davidnicolaie scrie:te astept cu mare placere :D
ramane stabilit ;) . fir intins pana atunci
:-h
'Viteza luminii este mai mare decât cea a sunetului. De aceea par unii strălucitori înainte să-i auzi vorbind.'

Avatar utilizator
dan70bv
utilizator
utilizator
Mesaje: 16
Membru din: 25 Iul 2010, 14:12
Localitate: BRASOV
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de dan70bv » 02 Iun 2011, 17:08

Nu mai merge nimeni pe nicaieri la pescuit? Oricum pe la vadu" pe unde am mai fost eu in ultima vreme nu prea se mai prinde.nu stiu ce se intimpla cu crapii dar nu prea mai maninca in ultima vreme.prin alte parti(pe linga Brasov) cum mai merge?

Avatar utilizator
claufishi
Veteran
Veteran
Mesaje: 536
Membru din: 04 Noi 2010, 22:48
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de claufishi » 02 Iun 2011, 22:33

dan70bv scrie:Nu mai merge nimeni pe nicaieri la pescuit? Oricum pe la vadu" pe unde am mai fost eu in ultima vreme nu prea se mai prinde.nu stiu ce se intimpla cu crapii dar nu prea mai maninca in ultima vreme.prin alte parti(pe linga Brasov) cum mai merge?
Ce sa se intample.................din moment ce se cara pestele acasa cu zecile de kg de la deschidere in continuu...normal ca densitatea scade si prezentarile aidoma. Ca si un buzunar sau un portofel din care tot iei bani si nu ii mai pui la loc se goleste. O balta cu o densitate piscicola cel putin buna imperecheata cu tehnica si o momeala adoptata eficienta , ofera satisfactie.
Sigur ca trebuie luata in calcul si incalzirea vremii si mai ales a apei care nu mai este oarecum rece si saraca in macro si microorganisme animale si vegetale si crapul nu se mai arata atat de disperat de un viermisor energic sau de un sanwich de boabe de porumb sau pelete

Noapte buna si desigur ............ FIR "INCINS" **==
"Cine se fereste de agatatura , se fereste de crapi...in speta mari si foarte mari"
CLAUDIU CORAIU - B&C ENDURO CARP TEAM -

Avatar utilizator
crocodilusincer
junior
junior
Mesaje: 7
Membru din: 03 Iun 2011, 22:20
Localitate: feldioara(brasov)

Re: Zona Brasov

Mesaj de crocodilusincer » 03 Iun 2011, 22:26

acum sa va vad .:-& locotenenti a-lui bela .stiti ca pesti lui bela se afla la doripesco si voi mergeti sa prindeti ciortani .ce a bagat in primavara .acum ciocu mic si mergeti la vadu pe balta 4 si vedeti toti pesti care bela se mandrea . ia vandut si nu va spune si va duce cu zaharelu .ciocu mic si joc de glezne =))vreau sa vad primul peste de 8-12 kg la el ca ani trecuti .unde e amurul ?a va raspund eu la vandut ...............recunoaste acum .astept dovezi 8->

davidnicolaie
Veteran
Veteran
Mesaje: 1013
Membru din: 20 Noi 2009, 18:08
Localitate: brasov
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de davidnicolaie » 04 Iun 2011, 07:53

crocodilusincer scrie:acum sa va vad .:-& locotenenti a-lui bela .stiti ca pesti lui bela se afla la doripesco si voi mergeti sa prindeti ciortani .ce a bagat in primavara .acum ciocu mic si mergeti la vadu pe balta 4 si vedeti toti pesti care bela se mandrea . ia vandut si nu va spune si va duce cu zaharelu .ciocu mic si joc de glezne =))vreau sa vad primul peste de 8-12 kg la el ca ani trecuti .unde e amurul ?a va raspund eu la vandut ...............recunoaste acum .astept dovezi 8->
subiectul e discutabil tonul e cam dur cred eu :-S

Avatar utilizator
OvidiuBV
senior
senior
Mesaje: 404
Membru din: 03 Mar 2010, 15:04
Localitate: Brasov

Re: Zona Brasov

Mesaj de OvidiuBV » 04 Iun 2011, 13:27

crocodilusincer scrie:acum sa va vad .:-& locotenenti a-lui bela .stiti ca pesti lui bela se afla la doripesco si voi mergeti sa prindeti ciortani .ce a bagat in primavara .acum ciocu mic si mergeti la vadu pe balta 4 si vedeti toti pesti care bela se mandrea . ia vandut si nu va spune si va duce cu zaharelu .ciocu mic si joc de glezne =))vreau sa vad primul peste de 8-12 kg la el ca ani trecuti .unde e amurul ?a va raspund eu la vandut ...............recunoaste acum .astept dovezi 8->

...simti ca imi pasa prea tare?Stiam lucrul asta de mult.Nu trebuia sa vi tu sa ne zici.Dute linistit pe balta 4 si pescuieste cat vrei tu.Ai fost si tu vre-un taran care nu stia cum sa plece de la Bela cu peste si te-a prins de sari asa?Eu la Bela merg de cand ma stiu si nu o sa schimb balta pentru nimic in lume.Si alta chestie importanta eu nu sunt locotenentul lui Bela,sunt un simplu pescar.Bela nici nu ma cunoaste...Daca vrei sa vorbim vino si zi despre o balta noua,nu veni cu figuri de pescar sportiv
Ps:Ce ai patit de vorbesti asa?Esti cumva oparit la c...e?

Imi cer scuze pentru restul userilor dar m-am saturat de retardatii mintal care nu au ce face acasa si cauta scandal pe forum.Daca vrei sa vorbim vino si zi despre o balta noua,nu veni cu figuri
Sunt un amator profesionist....Pescuitul este cel mai puternic drog al carui remediu nu ma intereseaza!!!

Avatar utilizator
papyllon
senior
senior
Mesaje: 433
Membru din: 18 Iun 2008, 19:27
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de papyllon » 04 Iun 2011, 15:51

OvidiuBV scrie:
crocodilusincer scrie:acum sa va vad .:-& locotenenti a-lui bela .stiti ca pesti lui bela se afla la doripesco si voi mergeti sa prindeti ciortani .ce a bagat in primavara .acum ciocu mic si mergeti la vadu pe balta 4 si vedeti toti pesti care bela se mandrea . ia vandut si nu va spune si va duce cu zaharelu .ciocu mic si joc de glezne =))vreau sa vad primul peste de 8-12 kg la el ca ani trecuti .unde e amurul ?a va raspund eu la vandut ...............recunoaste acum .astept dovezi 8->

...simti ca imi pasa prea tare?Stiam lucrul asta de mult.Nu trebuia sa vi tu sa ne zici.Dute linistit pe balta 4 si pescuieste cat vrei tu.Ai fost si tu vre-un taran care nu stia cum sa plece de la Bela cu peste si te-a prins de sari asa?Eu la Bela merg de cand ma stiu si nu o sa schimb balta pentru nimic in lume.Si alta chestie importanta eu nu sunt locotenentul lui Bela,sunt un simplu pescar.Bela nici nu ma cunoaste...Daca vrei sa vorbim vino si zi despre o balta noua,nu veni cu figuri de pescar sportiv
Ps:Ce ai patit de vorbesti asa?Esti cumva oparit la c...e?

Imi cer scuze pentru restul userilor dar m-am saturat de retardatii mintal care nu au ce face acasa si cauta scandal pe forum.Daca vrei sa vorbim vino si zi despre o balta noua,nu veni cu figuri
no comment !
=D> =D> =D> =D> =D>

Avatar utilizator
bodean
junior
junior
Mesaje: 1
Membru din: 04 Iun 2011, 20:06

Re: Zona Brasov

Mesaj de bodean » 04 Iun 2011, 20:24

buna ziua spunetim si mie despre care balta a lu Bela este vorba este oare vorba de vestitul Bela depe balta 3 mentionez ca nu am mai fost la Rotbav de vreo 4 ani pe accea vreme faceam echipa buna cu el cu JEAN CU DAN cel cu cainele cualt Dan cu nenea suciu dum sal hodineau fost vremuri frumoase anul acesta vreau sa revin daca stie cineva taxe pescuit daca e voie sa campezi linga lac daca se pesc noaptea cu stima

Avatar utilizator
OvidiuBV
senior
senior
Mesaje: 404
Membru din: 03 Mar 2010, 15:04
Localitate: Brasov

Re: Zona Brasov

Mesaj de OvidiuBV » 04 Iun 2011, 23:46

bodean scrie:buna ziua spunetim si mie despre care balta a lu Bela este vorba este oare vorba de vestitul Bela depe balta 3 mentionez ca nu am mai fost la Rotbav de vreo 4 ani pe accea vreme faceam echipa buna cu el cu JEAN CU DAN cel cu cainele cualt Dan cu nenea suciu dum sal hodineau fost vremuri frumoase anul acesta vreau sa revin daca stie cineva taxe pescuit daca e voie sa campezi linga lac daca se pesc noaptea cu stima
Buna seara si bine ati venit printre noi.Este vorba despre balta cu Plopi din Belin.Despre balta de la Rotbav nu cunosc foarte multe detalii.Poate va ajuta alti useri
Sunt un amator profesionist....Pescuitul este cel mai puternic drog al carui remediu nu ma intereseaza!!!

Avatar utilizator
crocodilusincer
junior
junior
Mesaje: 7
Membru din: 03 Iun 2011, 22:20
Localitate: feldioara(brasov)

Re: Zona Brasov

Mesaj de crocodilusincer » 05 Iun 2011, 19:19

cum a fost pescuitul la bela? :D

Avatar utilizator
OvidiuBV
senior
senior
Mesaje: 404
Membru din: 03 Mar 2010, 15:04
Localitate: Brasov

Re: Zona Brasov

Mesaj de OvidiuBV » 05 Iun 2011, 23:01

crocodilusincer scrie:cum a fost pescuitul la bela? :D

Sincer,eu nu sunt pescar sportiv sau pescar profesionist.Eu merg la pescuit odata la 2-3 luni ca sa ma mai relaxez.Si ca o chestie informativa,,locotenenti lui Bela nu pleaca cu peste acasa,,Eu de fiecare data am plecat cu peste si nu pentru ca vai doamne trebuie sa imi scot bani dati la intrare ci doar pentru a manca o friptura de peste prospat prins de mine.
Si acum sa iti spun motivul pentru care merg la Bela.Am fost si la Vadu Rosu si la Rotbav dar nici macar o trasatura nu aveam.La Bela am avut cele mai frumoase capturi ale mele(maxim 3kg)dar pentru mine erau mai mult decat puteam visa deoarece nu sunt un pescar profesionist.

Fir intins,
Sunt un amator profesionist....Pescuitul este cel mai puternic drog al carui remediu nu ma intereseaza!!!

Avatar utilizator
rares_giurgiu
membru activ
membru activ
Mesaje: 90
Membru din: 13 Feb 2011, 13:10

Re: Zona Brasov

Mesaj de rares_giurgiu » 06 Iun 2011, 23:01

Ovidiule, nu mai intra in polemici care nu au nici un rost, si ptr " crocodilul sincer" daca nu-ti place balta lui bela de ce o mai frecventezi? sau poate esti unul din cei care vineri seara a fost prins de Bela cu pestele in portbagaj, si trimis la plimbare impreuna cu alte 3 masini? e afacerea omului si o administreaza asa cum crede de cuviinta, asta e , si recunosc si eu duc dorul acelui mister despre care vb cu Bogdan caarunci si nu mai stii la ce sa te astepti dar repet inca o data E AFACEREA OMULUI SI O ADMINISTREAZA ASA CUM VREA, si " crocodilule" nu ai decit sa ma consideri "locotenentul lui Bela" dacaatit te duce cutia cu idei................... STAI JOS!!!
LA TOTI NII GREU...................... DA' NU LA FEL!!!!!!!

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”