DUNAREA

Moderatori: gor965, mini_mic, Sebastian, vali003

Scrie răspuns
Avatar utilizator
bebe2011
Veteran
Veteran
Mesaje: 759
Membru din: 10 Mar 2011, 11:09

Re: DUNAREA

Mesaj de bebe2011 » 28 Mai 2011, 12:27

adi.bogdan scrie:l-ai ras si pe asta !!! mai bine nu mai raspundeai ce avea in burta si ramaneam la parerea ca i-ai dat si tu drumu.oricum esti meserias,dar ai un defect.
Care-i ala,ii place saramura?

Avatar utilizator
georgemarian
Veteran
Veteran
Mesaje: 779
Membru din: 13 Noi 2010, 22:00

Re: DUNAREA

Mesaj de georgemarian » 28 Mai 2011, 13:11

sunt si eu curios cate kg au avut cei 2 crapi din poze ?

gogu steriade
VIP+++
VIP+++
Mesaje: 1094
Membru din: 22 Feb 2009, 07:43
Localitate: Vaslui

Re: DUNAREA

Mesaj de gogu steriade » 28 Mai 2011, 15:23

sorprodan scrie:nu bre avea in burta aia mare vreo 5 kg de boaba fiarta ,,,,o inghite de zici ca e aspirator al naibii peste fomist,,,,,
ce vrajala ai in tine ! :-w io tentreb cum sa prinde submarine dastea si matale ma iei cu boabe fierte si aspiratoare ! ~x( zi si lu moshu cum ai facut cum ai dres cat iera ochiurile la plasa #-o , pardon la lanseta ! #:-S o montura un carlig :-B , ace brice si carice lame si chiloti da dame >:D< , spune tot ca aicia navem secrete ! ;) aicia toti ne dazbracam da secrete si da caracter ! <:-P
Decat cocosat de munca ,mai bine burtos de bere

Avatar utilizator
sorin1362
Veteran
Veteran
Mesaje: 2053
Membru din: 03 Feb 2009, 00:06

Re: DUNAREA

Mesaj de sorin1362 » 28 Mai 2011, 15:34

georgemarian scrie:sunt si eu curios cate kg au avut cei 2 crapi din poze ?
Mai si eu :-? ... si mai ales ce a facut cu atata carne de peste ? O fi facut o plachie la caminul cultural pentru toti locuitorii din Dabuleni ? :-/ Poate candideaza de primar ... =))
"O zi în care nu ai râs, este o zi pierdută." Charlie Chaplin

Avatar utilizator
AcidAzotic
membru activ
membru activ
Mesaje: 144
Membru din: 07 Mar 2009, 18:35

Re: DUNAREA

Mesaj de AcidAzotic » 28 Mai 2011, 21:23

Prodane so tii tot asa, si sa ai noroc de cat mai multi crapi anul asta, cu toate ca se oftica unii.

Avatar utilizator
sorprodan
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 28 Feb 2010, 10:44

Re: DUNAREA

Mesaj de sorprodan » 28 Mai 2011, 21:52

sorin1362 scrie:
georgemarian scrie:sunt si eu curios cate kg au avut cei 2 crapi din poze ?
Mai si eu :-? ... si mai ales ce a facut cu atata carne de peste ? O fi facut o plachie la caminul cultural pentru toti locuitorii din Dabuleni ? :-/ Poate candideaza de primar ... =))
am neamul mare bre, mai dau si la saraci bre ,,,
cand sunt in mijlocul dunarii ma simt rege, nu dau senzatia asta pe toti banii din lume

Avatar utilizator
sorprodan
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 28 Feb 2010, 10:44

Re: DUNAREA

Mesaj de sorprodan » 28 Mai 2011, 21:54

AcidAzotic scrie:Prodane so tii tot asa, si sa ai noroc de cat mai multi crapi anul asta, cu toate ca se oftica unii.
lasa-i bre,,,,apropo am doi baieti de la craiova trimisi intr-un loc nadit de mine si au deja doi crapi,,, sunt veniti de ieri ,,,,,vedem maine cantarul,,,,,
cand sunt in mijlocul dunarii ma simt rege, nu dau senzatia asta pe toti banii din lume

Avatar utilizator
sorprodan
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 28 Feb 2010, 10:44

Re: DUNAREA

Mesaj de sorprodan » 28 Mai 2011, 22:00

gogu steriade scrie:
sorprodan scrie:nu bre avea in burta aia mare vreo 5 kg de boaba fiarta ,,,,o inghite de zici ca e aspirator al naibii peste fomist,,,,,
ce vrajala ai in tine ! :-w io tentreb cum sa prinde submarine dastea si matale ma iei cu boabe fierte si aspiratoare ! ~x( zi si lu moshu cum ai facut cum ai dres cat iera ochiurile la plasa #-o , pardon la lanseta ! #:-S o montura un carlig :-B , ace brice si carice lame si chiloti da dame >:D< , spune tot ca aicia navem secrete ! ;) aicia toti ne dazbracam da secrete si da caracter ! <:-P
bre nu intelegi ca nu de foame ma duc la peste ce dracu daca am bani si dau pe barca si lansete voblere cateva mii de euro crezi ca nu pot sa-mi permit sa cumpar ceva peste,,,,,,,dar nu e tot una sa stii sa pescuiesti sa fii rege pe apa,,,, senzatia asta e tare ,,,,cunoscatorii stiu,,,,matale esti greu de cap,,,ce tot o dai pe aratura,,,,,,,,,,,, >:)
cand sunt in mijlocul dunarii ma simt rege, nu dau senzatia asta pe toti banii din lume

Avatar utilizator
sorprodan
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 28 Feb 2010, 10:44

Re: DUNAREA

Mesaj de sorprodan » 28 Mai 2011, 22:01

adi.bogdan scrie:l-ai ras si pe asta !!! mai bine nu mai raspundeai ce avea in burta si ramaneam la parerea ca i-ai dat si tu drumu.oricum esti meserias,dar ai un defect.
si cine nu are defecte ,,,,sa arunce primul cu piatra :-@
cand sunt in mijlocul dunarii ma simt rege, nu dau senzatia asta pe toti banii din lume

Avatar utilizator
sorprodan
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 28 Feb 2010, 10:44

Re: DUNAREA

Mesaj de sorprodan » 28 Mai 2011, 22:06

georgemarian scrie:sunt si eu curios cate kg au avut cei 2 crapi din poze ?
7 si 12 kg
cand sunt in mijlocul dunarii ma simt rege, nu dau senzatia asta pe toti banii din lume

gogu steriade
VIP+++
VIP+++
Mesaje: 1094
Membru din: 22 Feb 2009, 07:43
Localitate: Vaslui

Re: DUNAREA

Mesaj de gogu steriade » 28 Mai 2011, 22:29

sorprodan scrie:
gogu steriade scrie:
sorprodan scrie:nu bre avea in burta aia mare vreo 5 kg de boaba fiarta ,,,,o inghite de zici ca e aspirator al naibii peste fomist,,,,,
ce vrajala ai in tine ! :-w io tentreb cum sa prinde submarine dastea si matale ma iei cu boabe fierte si aspiratoare ! ~x( zi si lu moshu cum ai facut cum ai dres cat iera ochiurile la plasa #-o , pardon la lanseta ! #:-S o montura un carlig :-B , ace brice si carice lame si chiloti da dame >:D< , spune tot ca aicia navem secrete ! ;) aicia toti ne dazbracam da secrete si da caracter ! <:-P
bre nu intelegi ca nu de foame ma duc la peste ce dracu daca am bani si dau pe barca si lansete voblere cateva mii de euro crezi ca nu pot sa-mi permit sa cumpar ceva peste,,,,,,,dar nu e tot una sa stii sa pescuiesti sa fii rege pe apa,,,, senzatia asta e tare ,,,,cunoscatorii stiu,,,,matale esti greu de cap,,,ce tot o dai pe aratura,,,,,,,,,,,, >:)
da ce bah prodane am zis io ca te duci da foame la peste ? :-/ ce draco team intrebat io si ce raspunzi tu :-?? ! ce ie ma asa secret sa zici la lume cum si cu ce lai prins pala mare ? :-? si la faza cu bagatu la bani in scule asculta la mosu , cele mai scumpe scule le are braconieri mah ;) ca aia isi scot parleala intrun an si tre sa fuga tare in caz ca vine garda ! <:-P spre deosebire da alte situri unde iti place sa te lauzi cu capturile tale aicia mai tre sa spui si tu o vorba doua ca nu mori ! :-h ca se cheama situ INFO-bla bla bla ! :-B mantelegi ? ia fi atent :
- lai luat dan barca pa fraier sau da pa mal ?
- ce laseta aveai ?
- cu ce mulineta ?
- ce fir ?
- ce carlig ? numar,firma ?
- forfac pa direct ? mono, textil ?
- ce momeala aveai la carlig ?
- mai intreabama si tu ceva ca nu mai stiu ce sa mai scriu ! #:-S
Decat cocosat de munca ,mai bine burtos de bere

Avatar utilizator
sorprodan
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 28 Feb 2010, 10:44

Re: DUNAREA

Mesaj de sorprodan » 28 Mai 2011, 22:41

daca dai la crap mare din barca se duce dracu crapul,,,eram pe mal ,,,lanseta MTX 9 mulinete am nr 8 de la okuma ,,fir numai de 0,45 nu dau cu fire mai subtiri ca nu-s de incredere ,,,la somn dau cu 0.60 ,,,,,asa mai depatre carligul gamakastsu cu boaba pe el direct nu pe cordita ca seinucrca tare pe apa curgatoare apropo mai merge bine si pe silicon,,,,la montura obligatoriu struna de textil de 0,50 findca crapul umbla cu fierastraul dupa el :))
cand sunt in mijlocul dunarii ma simt rege, nu dau senzatia asta pe toti banii din lume

Avatar utilizator
sorin1362
Veteran
Veteran
Mesaje: 2053
Membru din: 03 Feb 2009, 00:06

Re: DUNAREA

Mesaj de sorin1362 » 28 Mai 2011, 22:56

sorprodan scrie:... mai dau si la saraci bre ,,,
Mai bre, da mare haiduc esti, de moda veche ... sa stii ca haiducul zilelor noastre ia de la saraci si da la bogati :))
"O zi în care nu ai râs, este o zi pierdută." Charlie Chaplin

gogu steriade
VIP+++
VIP+++
Mesaje: 1094
Membru din: 22 Feb 2009, 07:43
Localitate: Vaslui

Re: DUNAREA

Mesaj de gogu steriade » 29 Mai 2011, 00:33

sorprodan scrie:daca dai la crap mare din barca se duce dracu crapul,,,eram pe mal ,,,lanseta MTX 9 mulinete am nr 8 de la okuma ,,fir numai de 0,45 nu dau cu fire mai subtiri ca nu-s de incredere ,,,la somn dau cu 0.60 ,,,,,asa mai depatre carligul gamakastsu cu boaba pe el direct nu pe cordita ca seinucrca tare pe apa curgatoare apropo mai merge bine si pe silicon,,,,la montura obligatoriu struna de textil de 0,50 findca crapul umbla cu fierastraul dupa el :))
vezi ca sa poate ! >:D< brava ! <:-P si la mai mare ! :-h
Decat cocosat de munca ,mai bine burtos de bere

Avatar utilizator
bitza35
senior
senior
Mesaje: 154
Membru din: 06 Mar 2011, 16:31
Localitate: bucuresti

Re: DUNAREA

Mesaj de bitza35 » 29 Mai 2011, 06:51

da intradevar,capturi demne de invidiat :O ...dar cand esti vecin cu,crapul,stii si cand doarme si cand bea apa...asta e avantajul tau si se vede ca profiti de asta =D> .fir intins si la mai mare(si la mai multi)... [-x nu toti avem parte de asemenea rezultate de crap salbatic... X-( ---<><
niciodata nu spun NICIODATA...

Scrie răspuns

Înapoi la “Pe rauri si Dunare”