ericsangling

Moderatori: gor965, florentiniuga

Scrie răspuns
Avatar utilizator
onu_eckou3
Veteran
Veteran
Mesaje: 687
Membru din: 29 Sep 2010, 10:14
Localitate: Ploiesti

ericsangling

Mesaj de onu_eckou3 » 25 Mar 2011, 09:19

buna ziua. a facut careva comanda pe acest site? ericsangling.co.uk daca da va rog sa imi spuneti si mie cum ati procedat cu plata produselor si a transportului. multumesc!

Avatar utilizator
mirceasd
Veteran
Veteran
Mesaje: 2023
Membru din: 11 Noi 2010, 17:36
Localitate: Popesti-Leordeni

Re: ericsangling

Mesaj de mirceasd » 13 Apr 2011, 07:52

onu_eckou3 scrie:buna ziua. a facut careva comanda pe acest site? ericsangling.co.uk daca da va rog sa imi spuneti si mie cum ati procedat cu plata produselor si a transportului. multumesc!
PayPal si totul se rezolva de la sine.Daca nu ai PayPal le dai datele de pe credit card si iti trag si transportul alaturi de valoarea produselor.Recomand totusi PayPal - este mai sigur si maI rapid.Cand dai comanda suna-i la telefon in jur de ora 11.20 am ,ora noastra ,cere cu managerul si negociaza pretul produselor daca comanzi mai multe bucati ,exemplu ar fi set 4 buc mulinete sau set 4 lansete, chiar daca nu au preturi mai mici pentru multiple orders la toate bucatile ,poti sa mai ciugulesti ceva din transport.Vezi ca si la Danson Angling poti proceda la fel ,astia au lansete de 13" destul de multe ,din pacate transportul la ei este fix de 35 de lire pentru 4 lansete dar este acelasi si daca alaturi de lansete iti cumperi si mulinete si seturi de senzori.
Succes
Nu sunt un pescar grozav dar ma simt grozav pe balta.

Avatar utilizator
ionutpopescu24
senior
senior
Mesaje: 412
Membru din: 24 Feb 2009, 16:44
Localitate: Bucuresti

Re: ericsangling

Mesaj de ionutpopescu24 » 15 Mai 2011, 16:11

PayPal si totul se rezolva de la sine.Daca nu ai PayPal le dai datele de pe credit card si iti trag si transportul alaturi de valoarea produselor.Recomand totusi PayPal - este mai sigur si maI rapid.Cand dai comanda suna-i la telefon in jur de ora 11.20 am ,ora noastra ,cere cu managerul si negociaza pretul produselor daca comanzi mai multe bucati ,exemplu ar fi set 4 buc mulinete sau set 4 lansete, chiar daca nu au preturi mai mici pentru multiple orders la toate bucatile ,poti sa mai ciugulesti ceva din transport.Vezi ca si la Danson Angling poti proceda la fel ,astia au lansete de 13" destul de multe ,din pacate transportul la ei este fix de 35 de lire pentru 4 lansete dar este acelasi si daca alaturi de lansete iti cumperi si mulinete si seturi de senzori.
Succes[/quote]
Salutare,
Cum ai facut plata cu PayPal? pt ca am vazut ca nu este una din metodele de plata pe site-ul lor.
Multumesc.

Avatar utilizator
mirceasd
Veteran
Veteran
Mesaje: 2023
Membru din: 11 Noi 2010, 17:36
Localitate: Popesti-Leordeni

Re: ericsangling

Mesaj de mirceasd » 16 Mai 2011, 22:37

ionutpopescu24 scrie: Cum ai facut plata cu PayPal? pt ca am vazut ca nu este una din metodele de plata pe site-ul lor.
Multumesc.

Simplu ,vorbesti cu managerul ,ii spui ca vrei sa platesti cu PayPal ,iti trimite mail cu detaliile de pret ale comenzii si detaliile de plata cu PayPal ,accesezi direct link-ul din mail-ul lor ,te log-ezi cu parola si user-ul tau si faci plata direct.
In 2 minute ti-au luat banii ,asa ca fii cu grija cand comanzi :D .
Fire intinse.
Apropos ,la inglezii astia se foloseste metoda de plata prin PayPal pe scara larga ,pana acum nu am vazut magazin online sa nu aiba ca metoda de plata acest instrument bancar ,este foarte utilizat si pentru plati instantanee intre persoane fizice ,metoda a inlocuit cu succes vechiul cec care se trimetea prin posta sau se dadea din mana in mana.
Nu sunt un pescar grozav dar ma simt grozav pe balta.

Avatar utilizator
ionutpopescu24
senior
senior
Mesaje: 412
Membru din: 24 Feb 2009, 16:44
Localitate: Bucuresti

Re: ericsangling

Mesaj de ionutpopescu24 » 17 Mai 2011, 18:39

Simplu ,vorbesti cu managerul ,ii spui ca vrei sa platesti cu PayPal ,iti trimite mail cu detaliile de pret ale comenzii si detaliile de plata cu PayPal ,accesezi direct link-ul din mail-ul lor ,te log-ezi cu parola si user-ul tau si faci plata direct.
In 2 minute ti-au luat banii ,asa ca fii cu grija cand comanzi :D .
Fire intinse.
Apropos ,la inglezii astia se foloseste metoda de plata prin PayPal pe scara larga ,pana acum nu am vazut magazin online sa nu aiba ca metoda de plata acest instrument bancar ,este foarte utilizat si pentru plati instantanee intre persoane fizice ,metoda a inlocuit cu succes vechiul cec care se trimetea prin posta sau se dadea din mana in mana.[/quote]

Multumesc frumos pentru raspuns.
Numai bine si fire intinse!

Scrie răspuns

Înapoi la “Mulinete”