CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

la pomul laudat...

Moderator: Sebastian

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Blackstar
junior
junior
Mesaje: 6
Membru din: 18 Feb 2011, 10:58

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de Blackstar » 02 Mai 2011, 12:43

In primul rand multumesc pentru raspuns :)

In al doilea rand, stiu ca se poate ajunge doar cu barca, asta ar fi un avantaj....in locurile in care se ajunge cu masina e plin de badarani...

Eu as vrea sa ajung in locul acela pe la sfarsitul lunii iunie.L-am vazut.... e un loc super pentru campat, padure, umbra, fara manelisti :) Eu speram ca imi poate spune cineva (care a pescuit prin zona) daca locul e ok si pt pescuit, nu numai de campat.

Avatar utilizator
Blackstar
junior
junior
Mesaje: 6
Membru din: 18 Feb 2011, 10:58

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de Blackstar » 06 Mai 2011, 15:27

Despre reteaua de canale din interiorul buclei mari, in partea dreapta pe sensul de curgere a apei, stie cineva ceva? Tine peste? se poate pescui acolo? orice informatii sunt binevenite :)

Avatar utilizator
cosmin mihut
Veteran
Veteran
Mesaje: 885
Membru din: 07 Ian 2010, 22:43
Localitate: MEDIAS

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de cosmin mihut » 16 Mai 2011, 18:49

Va salut domnii mei am o mica intrebare .Cine iasa pe bratul Sf. Ghe acum la deschidere ?Eu ca in fiecare an voi fii acolo ,nu vreau sa ratez deschiderea ,pentru mine este ca un eveniment ,si vreau sa zic ,ca daca mai sunt ,,colegi' care merg in perioada aia pe Sfintu,sa ne auzim :-c poate chiar sa n-e vedem .Noroc va doresc la toti... :-h
MERCEDES S

Avatar utilizator
pharaoh
site team
site team
Mesaje: 1745
Membru din: 11 Feb 2010, 17:10
Localitate: Constanta
Contact:

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de pharaoh » 16 Mai 2011, 18:56

Cand e deschiderea nea Mihut? pe 19 mai?
I Fish. Therefore I am.

Avatar utilizator
cosmin mihut
Veteran
Veteran
Mesaje: 885
Membru din: 07 Ian 2010, 22:43
Localitate: MEDIAS

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de cosmin mihut » 16 Mai 2011, 19:02

Salut ,nu pe 04 iunie..
MERCEDES S

Avatar utilizator
cosmin mihut
Veteran
Veteran
Mesaje: 885
Membru din: 07 Ian 2010, 22:43
Localitate: MEDIAS

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de cosmin mihut » 16 Mai 2011, 19:09

Si mai vreau sa-ti zic ceva zi-mi pe nume ca doar suntem cam de aceasi varsta ,deci Cosmin..
MERCEDES S

Avatar utilizator
pharaoh
site team
site team
Mesaje: 1745
Membru din: 11 Feb 2010, 17:10
Localitate: Constanta
Contact:

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de pharaoh » 16 Mai 2011, 21:21

Ok Cosmin. Multumesc.
I Fish. Therefore I am.

Avatar utilizator
bebe2011
Veteran
Veteran
Mesaje: 759
Membru din: 10 Mar 2011, 11:09

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de bebe2011 » 19 Mai 2011, 12:23

Marius,am inteles gresit sau ai postat intr-un topic ca ai pescuit pe 6 Martie?Daca da,te rog spune-mi si mie ce mai stii de pe-acolo,tot Straja administreaza balta?Am cateva amintiri frumoase,am fost cu familia acum 3 ani si am stat vreo patru zile,am pescuit pe balta de 100 ron,ceva de vis,crap la 5-6 kg a scos si nevasta-mea.Ma bate gandul sa mai fac o partida cand ajung acasa,daca stii ceva te rog fa o postare si-ti raman indatorat.Numai bine!A,era sa uit,drumul cum mai e,ca atunci am crezut ca rup masina in doua!

Avatar utilizator
pharaoh
site team
site team
Mesaje: 1745
Membru din: 11 Feb 2010, 17:10
Localitate: Constanta
Contact:

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de pharaoh » 19 Mai 2011, 12:34

N-am mai pescuit la 6 Martie de vreo 2 ani, deoarece consider ca nu merita tot deranjul. 120 lei/ 24 h in weekend (numai atunci pot merge), locuri putine de pescuit si posibil ocupate, peste putin si mic in comparatie cu banii ceruti, drumul lung, etc. E drept, poti pleca linistit cu sacul de ciortani acasa. Dar eu nu asta urmaresc. Ceea ce mai compenseaza din neajunsuri este frumusetea si salbaticia baltilor. Mi-as dori sa mai pescuiesc acolo, ce-i drept. In concluzie noutati nu am. Daca te referi la drumul de pe balta cred ca e la fel. In schimb DJ-ul de la 2 cantoane pana-n Salcioara e reasfaltat complet si se merge excelent. Nu acelasi lucru il pot spune despre continuarea catre Enisala. Au trecut tancuri pe-acolo la propriu :).
I Fish. Therefore I am.

Avatar utilizator
bebe2011
Veteran
Veteran
Mesaje: 759
Membru din: 10 Mar 2011, 11:09

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de bebe2011 » 19 Mai 2011, 12:51

DJ-ul ma interesa,despre el am intrebat.Referitor la sacul cu ciortani sa stii ca in cele 4 zile am prins peste 100 de kg din care am oprit cat am putut consuma la fata locului,asta insemnand cam un peste pe zi.Restul,afara de inca doi pe care i-am dat unui pescar mai putin norocos,au ajuns inapoi,in mediul lor.Asta asa,ca informatie,nu ca ar trebui sa ma justific fata de cineva.Multumesc ptr. informatii,numai bine!

Avatar utilizator
Blackstar
junior
junior
Mesaje: 6
Membru din: 18 Feb 2011, 10:58

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de Blackstar » 30 Mai 2011, 12:37

Imi poate recomanda cineva o persoana de incredere din Murighiol care sa poata transporta 8 persoane + bagaje cu barca? as avea nevoie de transport in dimineata zilei de 18 iunie, de la Murighiol pana in apropierea complexului Cormoran.

Multumesc anticipat!

PS: s-a prins ceva anul acesta pe crsul vechi al Bratului Sf. Gheorghe?

Avatar utilizator
Nickynick
membru activ
membru activ
Mesaje: 95
Membru din: 06 Iun 2011, 09:28

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de Nickynick » 06 Iun 2011, 09:44

Salutare tuturor,
Cine ma poate ajuta cu niste info/sfaturi despre pescuitul la crap in zona Mustaca - Dranov, ar fi prima iesire in acest an in Delta , zona este total necunoscuta pentru mine :noob: ( except ceva foto via internet si googlemap) iar amicii cu care merg imi tot lauda zona 8 ore pe zi deja de 2 saptamani ( la munca tre' sa ne ocupam timpul cu ceva) .Multumesc anticipat

Avatar utilizator
cosmin mihut
Veteran
Veteran
Mesaje: 885
Membru din: 07 Ian 2010, 22:43
Localitate: MEDIAS

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de cosmin mihut » 13 Iun 2011, 11:46

Sambata seara am ajuns acasa de pe Sf. Ghe.,am avut 6 zile splendide,in ultimele 2 zile a cam batut vantul,iar in noaptea dinaintea plecarii spre casa a plouat,in rest toate bune apa faina ,curata si joasa ,am avut si capturi frumoase ,si rateuri in agataturi ,multe monturi pierdute (care m-au cam lasat chel prin truse ),am avut parte si de hoti care m-au lasat fara 3 bete de crap (luaiar dracu de nenorociti)am mai auzit ca se practica dar nu am crezut niciodata sa mii se intample chiar mie .Dar odata si o data trebuie sa ne invatam minte sa nu-i mai apropiem nici macar prin jurul taberei, inca o data zic sa-i ieie dracu de gunoaie .Asadar PAZITI-VA fratilor....Cand o sa imi mai revin din nervii si greata pe care mi-au facut-o niste ticalosi o sa pun si poze cu aceasta iesire,care in mare parte a fost reusita ....Va salut pe toti, si celor care pleaca in Delta FIRE INTINSE ,si mare atentie..
MERCEDES S

Avatar utilizator
miyagi
Veteran
Veteran
Mesaje: 530
Membru din: 15 Aug 2010, 18:55

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de miyagi » 13 Iun 2011, 11:53

cosmin mihut scrie:Sambata seara am ajuns acasa de pe Sf. Ghe.,am avut 6 zile splendide,in ultimele 2 zile a cam batut vantul,iar in noaptea dinaintea plecarii spre casa a plouat,in rest toate bune apa faina ,curata si joasa ,am avut si capturi frumoase ,si rateuri in agataturi ,multe monturi pierdute (care m-au cam lasat chel prin truse ),am avut parte si de hoti care m-au lasat fara 3 bete de crap (luaiar dracu de nenorociti)am mai auzit ca se practica dar nu am crezut niciodata sa mii se intample chiar mie .Dar odata si o data trebuie sa ne invatam minte sa nu-i mai apropiem nici macar prin jurul taberei, inca o data zic sa-i ieie dracu de gunoaie .Asadar PAZITI-VA fratilor....Cand o sa imi mai revin din nervii si greata pe care mi-au facut-o niste ticalosi o sa pun si poze cu aceasta iesire,care in mare parte a fost reusita ....Va salut pe toti, si celor care pleaca in Delta FIRE INTINSE ,si mare atentie..
Unde ati stat Cosmine de v-au calcat?
....restul e folclor ca istorie n-are cum.

Avatar utilizator
miyagi
Veteran
Veteran
Mesaje: 530
Membru din: 15 Aug 2010, 18:55

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de miyagi » 13 Iun 2011, 11:57

Daca intereseaza pe cineva am 5 bete Ron Thompson Hardcore 2, modelul nou de 3 metrii la vanzare. Sunt pescuite doar anul trecut la trei iesiri si sunt foarte bine facute. Rezistente la greutate si un varf sensibil incat semnalizeaza si ciortanul de un kg. Sunt in stare excelenta si le dau ca sa-mi mai completez echipamentul de crap pentru concurs. Pretul e de 100 bucata.
....restul e folclor ca istorie n-are cum.

Scrie răspuns

Înapoi la “Delta Dunarii”