Mulineta Shimano Seido 3000 FA - NOUA

dai un ban, da' stai in fata

Moderatori: mini_mic, Sebastian, pharaoh, Coleman

Reguli forum
-
-
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>MASURI DE SIGURANTA REFERITOARE LA TRANZACTIILE DE PE FORUMUL INFOPESCAR.TV<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
-
-
Avatar utilizator
sorinb
Partener
Partener
Mesaje: 2318
Membru din: 02 Sep 2008, 21:39
Localitate: sibiu

Re: Mulineta Shimano Seido 3000 FA - NOUA

Mesaj de sorinb » 29 Apr 2011, 15:03

V-am urmarit si eu... e hazliu... :)
Eu chiar nu inteleg, Paul a cerut 300 ron, tu ( marinarul) i-ai oferit 300 ron, deci ar trebui sa se inchida anuntul... ma gandesc eu...
Daca Paul nu ti-o da tie, singurul neserios din toata treaba asta o sa ramana chiar Paul... ( nu cred ca o sa fie asa) ;)
La urma urmei e un anunt de vanzare, nu licitatie... pentru licitatii sunt alte site-uri...
Numa' bine va doresc si fir intins! Scuze ca mi-am expus punctul de vedere...

Avatar utilizator
Marinarul
Veteran
Veteran
Mesaje: 517
Membru din: 10 Ian 2009, 13:59
Localitate: Bucuresti

Re: Mulineta Shimano Seido 3000 FA - NOUA

Mesaj de Marinarul » 29 Apr 2011, 16:11

@SorinB

Tot topicul devine putin ciudat si totul din cauza acestui cataneagoe care sincer nu stiu ce urmareste, dar cred ca se tine de mistouri si creaza situatii neplacute. Nu cred in oferta lui cea de 370, mi se pare ca totul e cam praf in ochi, pana la urma pe el nu-l costa nimic sa se dedea la discutii si sa incurce oamenii. Mulineta aceasta in magazine se gaseste la preturi undeva intre 350 si 420 lei cu garantie , dar acest neagoe nu cauta sa o cumpere din magazin mai ieftina ci vrea sa o ia de aici la un pret mai mare decat cel cerut de Paul, punandu-l si pe acesta din urma intr-o situatie usor delicata.
Atitudinea lui neagoe si stilul lui incep sa ma lase rece dar ceva imi spune ca el nu ar fi cumparat nici la 300 de lei si cu atat mai putin la 370 lei , ci poate doar la 250 lei de dragul chilipirului mai mult. Nu stiu ce-l mana atat de tare in "lupta" asta si nici n-am de gand sa aflu insa e ridicol si cel putin ciudat si numai de seriozitate nu-l poti banui.
Paul va hotari el ce va face mai departe, mi-o vinde mie , i-o vinde lui sau altuia , poate neagoe asta mai are prieteni si vorbeste cu ei sa mai apara aici cate unul dar deja ar fi pe fata , prea hilara treaba. Cred ca e o distractie cam ieftina sa ne incordam muschii pe site-uri si ma opresc aici.

Avatar utilizator
Marinarul
Veteran
Veteran
Mesaje: 517
Membru din: 10 Ian 2009, 13:59
Localitate: Bucuresti

Re: Mulineta Shimano Seido 3000 FA - NOUA

Mesaj de Marinarul » 03 Mai 2011, 22:06

Multumesc Paul ; mulineta a ajuns in posesia mea conform celor convenite anterior. O mulineta de exceptie, face fiecare banut desi e putin mare ptr gustul meu sunt sigur ca o voi acomoda cu brio pe lanseta si va contribui exemplar la partidele de stiucarit ce vor sa vina. Este o bijuterie fara sa exagerez, tipic Shimano din clasa medie-superioara.
Numai bine.
PS: era sa uit, neagoe tata, hai lasa, noapte buna.

Avatar utilizator
PaulC
utilizator
utilizator
Mesaje: 21
Membru din: 31 Aug 2010, 16:22

Re: Mulineta Shimano Seido 3000 FA - NOUA

Mesaj de PaulC » 04 Mai 2011, 18:06

Eu nu ma jucasem cu mulineta inainte si m-a impresionat placut chiar si pe mine calitatea ei.

Tranzactia a mers conform planului, si toata lumea e fericita.

Rog moderatorii sa-si faca mila si sa inchida acest topic.

Numai bine!

Închis

Înapoi la “Vanzari - articole pescuit”