Zona Brasov

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Scrie răspuns
Avatar utilizator
OvidiuBV
senior
senior
Mesaje: 404
Membru din: 03 Mar 2010, 15:04
Localitate: Brasov

Re: Zona Brasov

Mesaj de OvidiuBV » 19 Apr 2011, 08:16

Imagine
Nepotelul care mai avea un pic si dormea
Imagine
Alt pestisor
Imagine
Eu cu nepotelul....au fost prinsi in acelasi timp
Sunt un amator profesionist....Pescuitul este cel mai puternic drog al carui remediu nu ma intereseaza!!!

Avatar utilizator
OvidiuBV
senior
senior
Mesaje: 404
Membru din: 03 Mar 2010, 15:04
Localitate: Brasov

Re: Zona Brasov

Mesaj de OvidiuBV » 19 Apr 2011, 08:19

Imagine
Imagine
Imagine
Sunt un amator profesionist....Pescuitul este cel mai puternic drog al carui remediu nu ma intereseaza!!!

Avatar utilizator
rares_giurgiu
membru activ
membru activ
Mesaje: 90
Membru din: 13 Feb 2011, 13:10

Re: Zona Brasov

Mesaj de rares_giurgiu » 19 Apr 2011, 10:46

salut, Ovidiule, dar cam batea vintul la partida asta, daca le mai faci reclama multa la Mazare si la Claudiu( ca doar impreuna s-au chinuit sa faca bilele) astia o sa-si deschida o afacere cu asa ceva, oricum sunt baieti de milioane si le tin pumnii la concurs si la competitiile viitoare. Si asteptam sa se mai dezmorteasca vremea sa inceapa si "batranii pesti" sa umble la mincare
LA TOTI NII GREU...................... DA' NU LA FEL!!!!!!!

Avatar utilizator
OvidiuBV
senior
senior
Mesaje: 404
Membru din: 03 Mar 2010, 15:04
Localitate: Brasov

Re: Zona Brasov

Mesaj de OvidiuBV » 19 Apr 2011, 10:56

rares_giurgiu scrie:salut, Ovidiule, dar cam batea vintul la partida asta, daca le mai faci reclama multa la Mazare si la Claudiu( ca doar impreuna s-au chinuit sa faca bilele) astia o sa-si deschida o afacere cu asa ceva, oricum sunt baieti de milioane si le tin pumnii la concurs si la competitiile viitoare. Si asteptam sa se mai dezmorteasca vremea sa inceapa si "batranii pesti" sa umble la mincare
Poi le fac reclama pentru ca merita...si in legatura cu vantul nu a batut asa tare...doar cat sa iti zboare rod-pod cu tot cu bete in apa daca nu era legat =)) =)) .Daca nu acopeream casuta cu nailon nu aveam cum sa stam.Asa vant nu am vazut in viata mea.Masina era parcata intre casute si se legana de la vant noaptea.
Ultima oară modificat 19 Apr 2011, 10:57 de către OvidiuBV, modificat 1 dată în total.
Sunt un amator profesionist....Pescuitul este cel mai puternic drog al carui remediu nu ma intereseaza!!!

Avatar utilizator
OvidiuBV
senior
senior
Mesaje: 404
Membru din: 03 Mar 2010, 15:04
Localitate: Brasov

Re: Zona Brasov

Mesaj de OvidiuBV » 19 Apr 2011, 10:56

Greseala
Sunt un amator profesionist....Pescuitul este cel mai puternic drog al carui remediu nu ma intereseaza!!!

Avatar utilizator
Exo_luci
membru activ
membru activ
Mesaje: 143
Membru din: 18 Mai 2010, 22:16

Re: Zona Brasov

Mesaj de Exo_luci » 19 Apr 2011, 11:42

costin.vlasceanu scrie:
bobo_pescar scrie:
costin.vlasceanu scrie:Fir intins baieti !!!
Sa aduceti cupa la Brasov. **==
Va asteptam cu vesti.
multumim frumos **== noi asa am vrea dar sa vedem ce o sa se intample :D
oricum noi mergem mai mult sa vedem cum e cu concursurile si pentru emotiile traite intr-un concurs pentru ca banii si daca,castigam tot nu nii scoatem **== ---<>< ---<><
Asteptam cu nerabdare vesti , cum a fost? -Organizare/balta/ rezultate... 8->

Concursul de la Chiroiu 4 e urmatoarea vineri de dupa Pasti **==

Avatar utilizator
claufishi
Veteran
Veteran
Mesaje: 536
Membru din: 04 Noi 2010, 22:48
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de claufishi » 19 Apr 2011, 14:24

rares_giurgiu scrie:salut, Ovidiule, dar cam batea vintul la partida asta, daca le mai faci reclama multa la Mazare si la Claudiu( ca doar impreuna s-au chinuit sa faca bilele) astia o sa-si deschida o afacere cu asa ceva, oricum sunt baieti de milioane si le tin pumnii la concurs si la competitiile viitoare. Si asteptam sa se mai dezmorteasca vremea sa inceapa si "batranii pesti" sa umble la mincare
Multumesc pentru remarca Rares ................. impreuna au fost facute bilele si se numesc ENDURO SS (Super Squid) , iar echipa noastra a fost botezata B&C ENDURO CARP TEAM.

FIR "INCINS" **==
"Cine se fereste de agatatura , se fereste de crapi...in speta mari si foarte mari"
CLAUDIU CORAIU - B&C ENDURO CARP TEAM -

Avatar utilizator
claufishi
Veteran
Veteran
Mesaje: 536
Membru din: 04 Noi 2010, 22:48
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de claufishi » 19 Apr 2011, 14:32

OvidiuBV scrie:Imagine

Dupa cum am promis am revenit si cu pozele....Prima captura
Toti pesti au fost prinsi la boiliesuri facute de Don Mazare...Multumesc inca odata pentru boiliesuri
Acum chiar fac reclama dar la boiliesurile lu Don Mazare nu la balta deoarece sunt de nota 20.Daca aveti ocazia sa incercati boiliesurile facute de el nu ezitati.
Ma bucura foarte mult sa aud ca bilele NOASTRE au dat rezultate foarte bune(cel putin pentru noi dar nu numai) si pe o vreme extraordinar de rebela .

Am prins cu aceste bile si la vadul rosu pe balta 3 in data de 06 aprilie.
Sper sa fie bune si pe alte balti ................... le vom testa in curand si in alte locuri.

FIR "INCINS" **==
Ultima oară modificat 19 Apr 2011, 14:41 de către claufishi, modificat de 2 ori în total.
"Cine se fereste de agatatura , se fereste de crapi...in speta mari si foarte mari"
CLAUDIU CORAIU - B&C ENDURO CARP TEAM -

Avatar utilizator
claufishi
Veteran
Veteran
Mesaje: 536
Membru din: 04 Noi 2010, 22:48
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de claufishi » 19 Apr 2011, 14:39

Iata si unul putin mai rasarit
Fişiere ataşate
prins acum 2 saptamini
prins acum 2 saptamini
"Cine se fereste de agatatura , se fereste de crapi...in speta mari si foarte mari"
CLAUDIU CORAIU - B&C ENDURO CARP TEAM -

Avatar utilizator
OvidiuBV
senior
senior
Mesaje: 404
Membru din: 03 Mar 2010, 15:04
Localitate: Brasov

Re: Zona Brasov

Mesaj de OvidiuBV » 19 Apr 2011, 20:34

Claudiu va folosit nailonul si lemnele care vi le-am lasat?Adica cosmelia facuta de mine si cumnat =)) Noi daca nu aveam acea improvizatie nu rezistam pe balta si plecam acasa.Ne-a ajutat foarte mult
Sunt un amator profesionist....Pescuitul este cel mai puternic drog al carui remediu nu ma intereseaza!!!

Avatar utilizator
sece4u20
senior
senior
Mesaje: 227
Membru din: 09 Mai 2010, 20:06
Localitate: brasov;sacele; intorsura-buzaului
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de sece4u20 » 19 Apr 2011, 21:31

@ claufishi : cum pot sa fac sa intru si eu in posesia catorva bile magice de ale voastre ?? sunt la inceput si o nada buna ma-ar avantaja cat de cat.

o seara buna tuturor

Avatar utilizator
claufishi
Veteran
Veteran
Mesaje: 536
Membru din: 04 Noi 2010, 22:48
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de claufishi » 19 Apr 2011, 21:45

OvidiuBV scrie:Claudiu va folosit nailonul si lemnele care vi le-am lasat?Adica cosmelia facuta de mine si cumnat =)) Noi daca nu aveam acea improvizatie nu rezistam pe balta si plecam acasa.Ne-a ajutat foarte mult
Eu nu am fost atunci la peste doar Bogdan , insa mi-a spus ca au fost foarte feriti de vant datorita improvizatiei voastre.De lemne nu mai vorbesc.............le-a tinut mult si bine de cald .......... fara ele nu prea mai bagau bilele pe firul de par datorita tremorului. Foarte tare.

O seara buna
"Cine se fereste de agatatura , se fereste de crapi...in speta mari si foarte mari"
CLAUDIU CORAIU - B&C ENDURO CARP TEAM -

Avatar utilizator
mazare
Veteran
Veteran
Mesaje: 523
Membru din: 10 Noi 2010, 21:06
Localitate: BRASOV

Re: Zona Brasov

Mesaj de mazare » 20 Apr 2011, 01:07

sece4u20 scrie:@ claufishi : cum pot sa fac sa intru si eu in posesia catorva bile magice de ale voastre ?? sunt la inceput si o nada buna ma-ar avantaja cat de cat.

o seara buna tuturor
intradevar bilele au fost facute impreuna cu Claudiu dupa ff multe nopti nedormite citind prin reviste sau pe net din dorinta de a pescui cu nada noastra si se pare ca le-am reusit (poate si din cauza ca au tot ce le trebuie incepand cu nutritie,ph,atractie ssmd)si spun asta dupa ce am pescuit cu ele atat noi cat si prieteni sau cunoscuti de-ai nostri pe diferite balti din Brasov si nu numai
si revenind la intrebarea ta daca ne vom intalnii vreodata iti vom da niste bile dar magice nu sunt adica nu vor face minuni pe balti unde nu este peste sau daca nu abordezi corect o partida de pescuit de ex localizarea crapului,nada pe care o folosesti si multi alti factori de care multi pescari nu tin cont ;) :-h
Succesul nu este cheia fericirii. Fericirea este cheia succesului. Daca iti place ce faci,vei avea succes

MUNTEANU BOGDAN
***CAMPION NATIONAL 2012 ***
***CAMPION NAȚIONAL 2017***
**CC CORBU**

Avatar utilizator
djflor
membru activ
membru activ
Mesaje: 135
Membru din: 09 Sep 2009, 23:19
Localitate: brasov

Re: Zona Brasov

Mesaj de djflor » 20 Apr 2011, 20:15

pentru brasoveni vand,Set avertizoare Pelzer DX 4+1 folositi 5-6 partide pret 330 ron (ii vand pentru ca vreau delkim) 6 Suporti K-Karp telescopic 60-100cm folositi o singura partida,cumparati cu 41 de lei bucta si ii vand cu 30 lei bucata.
Fişiere ataşate
set avertizoare pelzer.jpg
image.php.jpg

Avatar utilizator
rares_giurgiu
membru activ
membru activ
Mesaje: 90
Membru din: 13 Feb 2011, 13:10

Re: Zona Brasov

Mesaj de rares_giurgiu » 21 Apr 2011, 09:53

cred ca azi fac o iesire la belin (Bela) ca nu mai8 am rabdare sa testez si eu bilele facute de mine in colaborare cu Dan Slobozeanu, spre deosebire de Claudiu si Mazare ale mele sunt pe baza de faina de peste cu capsuna su fructe de padure, primele teste (in pahar) arata ca dupa 30 de min se formeaza deja norisorul si in 2h+30 de min incep sa se desfaca. Oricum nu am mari asteptari fiind prima transa de productie dar nerabdarea e mare mare mare
LA TOTI NII GREU...................... DA' NU LA FEL!!!!!!!

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”