Parere de la cunoscatori

Moderatori: gor965, florentiniuga

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Marius Vintila
senior
senior
Mesaje: 299
Membru din: 09 Noi 2010, 11:17
Localitate: Bucuresti

Parere de la cunoscatori

Mesaj de Marius Vintila » 14 Apr 2011, 20:00

Am un amic care are 4 Daiwa Mulineta DAIWA TOURNAMENT LINEAR X 5000/ 8RUL/ 360M X 035MM/ 4,6:1.
Vreau sa stiu si eu ce parere aveti si daca ati incercat aceste mulinete. Vreau sa stiu daca si care sunt lipsurile acestui model. Pare a fi o mulineta buna si pentru ca are baitrunner si wormshaft (Worm gear oscillation) mi se pare a fi o mulineta excelenta. Am pus mana pe ea si arata super bine.
Multumesc anticipat pentru pareri, fire intinse!
MARIUS VINTILA
AVIATORS FISHING CLUB

Avatar utilizator
Marius Vintila
senior
senior
Mesaje: 299
Membru din: 09 Noi 2010, 11:17
Localitate: Bucuresti

Re: Parere de la cunoscatori

Mesaj de Marius Vintila » 15 Apr 2011, 16:42

Nimeni?
MARIUS VINTILA
AVIATORS FISHING CLUB

Avatar utilizator
stan nicolae
senior
senior
Mesaje: 256
Membru din: 05 Dec 2009, 10:38

Re: Parere de la cunoscatori

Mesaj de stan nicolae » 15 Apr 2011, 17:49

daca tot ai pus mana pe ea...ia-o...vorb-aia...ce-i in mana nu-i minciuna ;)

Avatar utilizator
Marius Vintila
senior
senior
Mesaje: 299
Membru din: 09 Noi 2010, 11:17
Localitate: Bucuresti

Re: Parere de la cunoscatori

Mesaj de Marius Vintila » 15 Apr 2011, 22:32

da, problema e ca nu stiu nimic despre ea, decat ca arata fff bine. Nu stiu daca e rezistenta, daca merita sa dai 430 ron pe ea, daca are cusururi sau defecte ascunse, etc.
MARIUS VINTILA
AVIATORS FISHING CLUB

Avatar utilizator
Neamtul
Veteran
Veteran
Mesaje: 1384
Membru din: 02 Mar 2009, 00:55

Re: Parere de la cunoscatori

Mesaj de Neamtul » 15 Apr 2011, 23:20

Vrei sa sti daca merita 430lei?merita cu varf si indesat,merita chiar mai mult!E la fel de solida ca un BBLC si din cate am citit si pe forumuri straine sunt mulinete extrem de fiabile.Spune-mi tu mie ce alta mulineta cu baitrunner,corp din aluminiu si 2 tamburi din metal mai gasesti la banii aia si sa fie si la fel de buna.Multi din cei care le au le considera mai bune decat Ultegra XTB.Nu am auzit inca sa se fi stricat vreo mulineta din asta,nici la nemti,nici la austrieci si nici la englezi.
Ah,am uitat sa specific,le-am avut si eu o scurta perioada imediat dupa ce s-au lansat in Romania.Mi-au lasat o impresie foarte buna.Extrem de solida si excelent finisata.
Le-am dat.... :-??
Mare greseala ~x( #-o

Avatar utilizator
Marius Vintila
senior
senior
Mesaje: 299
Membru din: 09 Noi 2010, 11:17
Localitate: Bucuresti

Re: Parere de la cunoscatori

Mesaj de Marius Vintila » 16 Apr 2011, 21:23

Neamtul scrie:Vrei sa sti daca merita 430lei?merita cu varf si indesat,merita chiar mai mult!E la fel de solida ca un BBLC si din cate am citit si pe forumuri straine sunt mulinete extrem de fiabile.Spune-mi tu mie ce alta mulineta cu baitrunner,corp din aluminiu si 2 tamburi din metal mai gasesti la banii aia si sa fie si la fel de buna.Multi din cei care le au le considera mai bune decat Ultegra XTB.Nu am auzit inca sa se fi stricat vreo mulineta din asta,nici la nemti,nici la austrieci si nici la englezi.
Ah,am uitat sa specific,le-am avut si eu o scurta perioada imediat dupa ce s-au lansat in Romania.Mi-au lasat o impresie foarte buna.Extrem de solida si excelent finisata.
Le-am dat.... :-??
Mare greseala ~x( #-o
Deci sa nu scap o asa oferta, nu? Ms pentru impresii.
MARIUS VINTILA
AVIATORS FISHING CLUB

Avatar utilizator
Neamtul
Veteran
Veteran
Mesaje: 1384
Membru din: 02 Mar 2009, 00:55

Re: Parere de la cunoscatori

Mesaj de Neamtul » 16 Apr 2011, 22:52

Ia-le!N-o sa-ti para rau! ;)

Scrie răspuns

Înapoi la “Mulinete”