Zona Brasov

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Scrie răspuns
Avatar utilizator
dan70bv
utilizator
utilizator
Mesaje: 16
Membru din: 25 Iul 2010, 14:12
Localitate: BRASOV
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de dan70bv » 12 Apr 2011, 21:02

Cit de curind ajung si la Belin .Probabil dupa Paste,pt ca astept sa se mai incalzeasca putin ca sa se dezmorteasca si pestii aia mai batrani de prin balta. :D

Avatar utilizator
Exo_luci
membru activ
membru activ
Mesaje: 143
Membru din: 18 Mai 2010, 22:16

Re: Zona Brasov

Mesaj de Exo_luci » 13 Apr 2011, 00:12

Bobo_pescar da mergem la acelasi concurs ....chiroiu 4 e balta mea de suflet , o balta care iti ofera liniste si satisfactii mari daca cunosti cat de cat locurile...eu acolo anu trecut mi-am doborat record peste record si salbaticia pestilor pfff zici ca esti pe dunare. Te ajut cu orice info vrei poate chiar si plecam impreuna vineri la concurs , eu pe la 9 plec din Brasov.

Avatar utilizator
Exo_luci
membru activ
membru activ
Mesaje: 143
Membru din: 18 Mai 2010, 22:16

Re: Zona Brasov

Mesaj de Exo_luci » 13 Apr 2011, 00:25

sa nu considere nimeni ca e reclama, si chiar daca ar fii asa asta chiar merita . Pun cateva poze de anu trecut pe Chiroiu 4 , daca vrea cineva amanunte sa ma intrebe >:D<
Fişiere ataşate
Fotografie0283.jpg
Fotografie0277.jpg
Fotografie0272.jpg
Fotografie0270.jpg
101_1592.JPG
101_1571.JPG
101_1567.JPG
101_1531.JPG

Avatar utilizator
claufishi
Veteran
Veteran
Mesaje: 536
Membru din: 04 Noi 2010, 22:48
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de claufishi » 13 Apr 2011, 09:59

Exo_luci scrie:Bobo_pescar da mergem la acelasi concurs ....chiroiu 4 e balta mea de suflet , o balta care iti ofera liniste si satisfactii mari daca cunosti cat de cat locurile...eu acolo anu trecut mi-am doborat record peste record si salbaticia pestilor pfff zici ca esti pe dunare. Te ajut cu orice info vrei poate chiar si plecam impreuna vineri la concurs , eu pe la 9 plec din Brasov.
Salut ! eu sunt coechipierul lui bobo_pescar si chiar nu ne-ar strica sa plecam impreuna , mai ales ca noi nu cunosatem drumul spre balta deoarece nu am mai fost niciodata. Si desigur , niste info referitoare la bilele care sunt dorite de mustaciosii din aceasta balta , nu ne-ar strica. Noi am auzit ca ar fi plina de agatatori ....... si ca ne-ar cam trebui o "geanta" de monturi .......asa este ?

Iti multumim anticipat !

FIR "INCINS" **==
"Cine se fereste de agatatura , se fereste de crapi...in speta mari si foarte mari"
CLAUDIU CORAIU - B&C ENDURO CARP TEAM -

Avatar utilizator
costin.vlasceanu
utilizator
utilizator
Mesaje: 36
Membru din: 29 Mai 2010, 21:38
Localitate: Brasov

Re: Zona Brasov

Mesaj de costin.vlasceanu » 13 Apr 2011, 12:17

Fir intins baieti !!!
Sa aduceti cupa la Brasov. **==
Va asteptam cu vesti.
Fiecare... cum doarme asa isi asterne !

Avatar utilizator
Exo_luci
membru activ
membru activ
Mesaje: 143
Membru din: 18 Mai 2010, 22:16

Re: Zona Brasov

Mesaj de Exo_luci » 13 Apr 2011, 20:08

claufishi scrie:
Exo_luci scrie:Bobo_pescar da mergem la acelasi concurs ....chiroiu 4 e balta mea de suflet , o balta care iti ofera liniste si satisfactii mari daca cunosti cat de cat locurile...eu acolo anu trecut mi-am doborat record peste record si salbaticia pestilor pfff zici ca esti pe dunare. Te ajut cu orice info vrei poate chiar si plecam impreuna vineri la concurs , eu pe la 9 plec din Brasov.
Salut ! eu sunt coechipierul lui bobo_pescar si chiar nu ne-ar strica sa plecam impreuna , mai ales ca noi nu cunosatem drumul spre balta deoarece nu am mai fost niciodata. Si desigur , niste info referitoare la bilele care sunt dorite de mustaciosii din aceasta balta , nu ne-ar strica. Noi am auzit ca ar fi plina de agatatori ....... si ca ne-ar cam trebui o "geanta" de monturi .......asa este ?

Iti multumim anticipat !

FIR "INCINS" **==
Salut ! Bilele pe care le folosim noi le cumparam de la George Alexandru si sunt la baza pe s&o cu capsuna , mai sunt bune Frankfurter si in general orice bila dar atentie mare sa fie cat de cat proaspete solubile si in principiu cam asta da rezultate bune s&o cu capsuna. Nada in principiu sa fie dulce pe baza de capsuna ..noi am avut rezultate bune cu cea de la benzar de capsuna ca nada de baza . Oricum nu considerati ca va dau lectii sunt doar ceva sfaturi eu cam asa am prins ...Am observat nu stiu din ce motive crapii sunt mai atrasi de montura daca e fara momitor , doar plumb eventual gasiti in steagu plumb cu striatii pe care poti pune si ceva nada.Saculetii solubili sunt sfinti cu 2-3 bile in ei.

Balta are si ceva agatatura dar nu ceva de speriat sunt cateva locuri cu ceva mai multa agatatura dar dupa ce pierzi 2-3 monturi iti cam dai seama cum sa faci sa nu mai pierzi, oricum daca ai 10 monturi de rezerva nu cred ca o sa le rupi pe toate, oricum mai mult de 6-7 monturi in 50 si ceva de ore de pescuit la o partida nu am lasat niciodata.

Va garantez ca o sa ramaneti foarte placut impresionati de balta , de pesti si de oamenii care o administreaza.
Ne auzim si sa plecam impreuna nr meu de telefon e 0726750239.
Fire intinse >:D<

Avatar utilizator
mazare
Veteran
Veteran
Mesaje: 523
Membru din: 10 Noi 2010, 21:06
Localitate: BRASOV

Re: Zona Brasov

Mesaj de mazare » 13 Apr 2011, 20:36

@exo_luci multumesc frumos pentru sfaturi si promptitudine si o sa ne auzim la tel sa mai povestim de una alta
Succesul nu este cheia fericirii. Fericirea este cheia succesului. Daca iti place ce faci,vei avea succes

MUNTEANU BOGDAN
***CAMPION NATIONAL 2012 ***
***CAMPION NAȚIONAL 2017***
**CC CORBU**

Avatar utilizator
mazare
Veteran
Veteran
Mesaje: 523
Membru din: 10 Noi 2010, 21:06
Localitate: BRASOV

Re: Zona Brasov

Mesaj de mazare » 13 Apr 2011, 20:43

costin.vlasceanu scrie:Fir intins baieti !!!
Sa aduceti cupa la Brasov. **==
Va asteptam cu vesti.
multumim frumos **== noi asa am vrea dar sa vedem ce o sa se intample :D
oricum noi mergem mai mult sa vedem cum e cu concursurile si pentru emotiile traite intr-un concurs pentru ca banii si daca,castigam tot nu nii scoatem **== ---<>< ---<><
Succesul nu este cheia fericirii. Fericirea este cheia succesului. Daca iti place ce faci,vei avea succes

MUNTEANU BOGDAN
***CAMPION NATIONAL 2012 ***
***CAMPION NAȚIONAL 2017***
**CC CORBU**

Avatar utilizator
Exo_luci
membru activ
membru activ
Mesaje: 143
Membru din: 18 Mai 2010, 22:16

Re: Zona Brasov

Mesaj de Exo_luci » 13 Apr 2011, 21:00

Si la noi e prima oara cand mergem la un concurs **==

Avatar utilizator
bucuka
utilizator
utilizator
Mesaje: 47
Membru din: 27 Iul 2010, 11:55

Re: Zona Brasov

Mesaj de bucuka » 14 Apr 2011, 10:54

bobo_pescar scrie:
bucuka scrie:frumos somn, in acea noapte eram pe malul opus, cred ca e raspunsul la criticile aduse lui bela, in cate balti mai poti prinde asemenea exemplare ? e o dovada ca administreaza relativ bine, punctul slab fiind dupa parerea mea aglomeratia, fapt pentru care eu ma duc mai rar la el.
unde stateati :?: ca si eu am fost tot pe malul opus (cumva baietii cu cainele?) **==

la 20m stanga de la cabana lui bela

davidnicolaie
Veteran
Veteran
Mesaje: 1013
Membru din: 20 Noi 2009, 18:08
Localitate: brasov
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de davidnicolaie » 15 Apr 2011, 23:19

nimeni nu mai spune nimic .mi-am vandut betele si acum astept in casa sa treaca zilele sa merg de pasti la pescuit
:D

Avatar utilizator
sorinbv
senior
senior
Mesaje: 460
Membru din: 13 Feb 2010, 17:56

Re: Zona Brasov

Mesaj de sorinbv » 18 Apr 2011, 19:32

week end-ul asta nu a fost nimeni la pescuit? la vadu mai merge?

Avatar utilizator
costin.vlasceanu
utilizator
utilizator
Mesaje: 36
Membru din: 29 Mai 2010, 21:38
Localitate: Brasov

Re: Zona Brasov

Mesaj de costin.vlasceanu » 18 Apr 2011, 19:49

bobo_pescar scrie:
costin.vlasceanu scrie:Fir intins baieti !!!
Sa aduceti cupa la Brasov. **==
Va asteptam cu vesti.
multumim frumos **== noi asa am vrea dar sa vedem ce o sa se intample :D
oricum noi mergem mai mult sa vedem cum e cu concursurile si pentru emotiile traite intr-un concurs pentru ca banii si daca,castigam tot nu nii scoatem **== ---<>< ---<><
Asteptam cu nerabdare vesti , cum a fost? -Organizare/balta/ rezultate... 8->
Fiecare... cum doarme asa isi asterne !

Avatar utilizator
OvidiuBV
senior
senior
Mesaje: 404
Membru din: 03 Mar 2010, 15:04
Localitate: Brasov

Re: Zona Brasov

Mesaj de OvidiuBV » 19 Apr 2011, 08:03

Imagine

Dupa cum am promis am revenit si cu pozele....Prima captura
Toti pesti au fost prinsi la boiliesuri facute de Don Mazare...Multumesc inca odata pentru boiliesuri
Acum chiar fac reclama dar la boiliesurile lu Don Mazare nu la balta deoarece sunt de nota 20.Daca aveti ocazia sa incercati boiliesurile facute de el nu ezitati.
Ultima oară modificat 19 Apr 2011, 08:21 de către OvidiuBV, modificat 1 dată în total.
Sunt un amator profesionist....Pescuitul este cel mai puternic drog al carui remediu nu ma intereseaza!!!

Avatar utilizator
OvidiuBV
senior
senior
Mesaje: 404
Membru din: 03 Mar 2010, 15:04
Localitate: Brasov

Re: Zona Brasov

Mesaj de OvidiuBV » 19 Apr 2011, 08:11

Imagine
Imagine

Cumnatul meu.Amandoi am pescuit la aceeasi nada si aceleasi boiliesuri
Sunt un amator profesionist....Pescuitul este cel mai puternic drog al carui remediu nu ma intereseaza!!!

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”