Zona Brasov

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Scrie răspuns
Avatar utilizator
daddy caddy
senior
senior
Mesaje: 468
Membru din: 19 Ian 2011, 19:22
Localitate: BRASOV

Re: Zona Brasov

Mesaj de daddy caddy » 11 Apr 2011, 20:08

sorinbv scrie:cred ca nu o sa mai postez pe aici ca imi e scarba. va pup si **==
vezi ce patesti cu atitudinea si caracteru tau de taran?-iti da lumea peste nas :-$ SALUTARI LA "LUME" **== ---<>< ---<>< ---<><
STIL OSTIL


ENERGY CARP

Avatar utilizator
costin.vlasceanu
utilizator
utilizator
Mesaje: 36
Membru din: 29 Mai 2010, 21:38
Localitate: Brasov

Re: Zona Brasov

Mesaj de costin.vlasceanu » 11 Apr 2011, 21:08

Am citit niste lucruri interesante despre lacul de la Siriu aici: http://www.infopescar.tv/forum/lacuri-d ... -t532.html
Merg cam de 10 ori pe an la Buzau si opresc de fiecare data sa admir privelistea in diferite locuri mai inalte de pe malul barajului. E SUPERBA !!!. Spectaculoase sunt si viaductele din zona acestui baraj facute (cred) pe vremea lui nea Nicu.
Vreau sa merg neaaparat in aceasta vara pe acest lac superb - ma puteti ajuta va rog cu informatii/sfaturi despre locuri,nada, eventual ce taxa sau ce permis e valabil anul asta ???

Va urez fir intins !!! **==
Fiecare... cum doarme asa isi asterne !

Avatar utilizator
sece4u20
senior
senior
Mesaje: 227
Membru din: 09 Mai 2010, 20:06
Localitate: brasov;sacele; intorsura-buzaului
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de sece4u20 » 11 Apr 2011, 21:33

costin.vlasceanu scrie:Am citit niste lucruri interesante despre lacul de la Siriu aici: http://www.infopescar.tv/forum/lacuri-d ... -t532.html
Merg cam de 10 ori pe an la Buzau si opresc de fiecare data sa admir privelistea in diferite locuri mai inalte de pe malul barajului. E SUPERBA !!!. Spectaculoase sunt si viaductele din zona acestui baraj facute (cred) pe vremea lui nea Nicu.
Vreau sa merg neaaparat in aceasta vara pe acest lac superb - ma puteti ajuta va rog cu informatii/sfaturi despre locuri,nada, eventual ce taxa sau ce permis e valabil anul asta ???

Va urez fir intins !!! **==
cand doresti sa stam de vorba esti invitatul meu. ( id de mess: sece4u20 ) maine ( marti )nu prea sunt pe acasa dar miercuri voi la lucru si putem sta de vorba berechet )
eu sunt de la intorsura buzaului, merg des la siriu, si fac scoala la brasov.

Avatar utilizator
sorinbv
senior
senior
Mesaje: 460
Membru din: 13 Feb 2010, 17:56

Re: Zona Brasov

Mesaj de sorinbv » 11 Apr 2011, 21:58

daddy caddy scrie:
sorinbv scrie:cred ca nu o sa mai postez pe aici ca imi e scarba. va pup si **==
vezi ce patesti cu atitudinea si caracteru tau de taran?-iti da lumea peste nas :-$ SALUTARI LA "LUME" **== ---<>< ---<>< ---<><
ABTINE-TE!!!!!MAI PERICULOS E TARANUL DE ORAS :))

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de gor965 » 11 Apr 2011, 22:51

Domnilor, cand mai luati asa foc ,decat sa va jigniti mai bine numarati rar pana la 10 si apoi trageti tare aer in piept ! :D ;)
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
slo_bv
utilizator
utilizator
Mesaje: 40
Membru din: 11 Apr 2011, 22:08

Re: Zona Brasov

Mesaj de slo_bv » 11 Apr 2011, 22:58

rares_giurgiu scrie:fratilor, s-a stricat vremea si deja ati inceput cu discutiile despre baltile unora sau altora , si despre cum le administreaza unul sau altul, incepeti sa acuzati pe unul si pe altul, cea mai buna varianta, schimbati balta, nu va obliga nimeni sa acceptati conditiile de pe balti, oricare ar fi ele, si daca Bela impune anumite reguli are toate motivele sa o faca, daca un amic pe care il ai si care vine la tine in vizita de vreo 5 ani si la un moment dat te FURA , mai poti sa ai incredere in el????? eu nu , si asa a patit si Bela pe balta.
saptamina trecuta am fost la pescuit la Bela si in 3 zile de stat pe balta am prins (si eliberat) 49 de kg de crap si asta ca sa nu mai pun la socoteala galeata de caras care si el s-a intors in apa, e adevarat ca media la pesti a fost destul de mica aproximativ 1,5-1,75 kg/buc dar placerea de a fii pe balta si deconectat de toate problemele nu se compara, si o poza cu captura partidei
Fişierul ataşat poze pescuit 30.03--3.04 2011 049.jpg nu mai este disponibil
Fişierul ataşat poze pescuit 30.03--3.04 2011 047.jpg nu mai este disponibil
Fişierul ataşat poze pescuit 30.03--3.04 2011 048.jpg nu mai este disponibil
salutare Rares, salutare pescari, nu pot sa nu ma laud (imaginile spun totul) cu una din frumoasele exemplare care sunt in balta cu plopi de la Belin (sau a lui Bela, pentru cunoscatorii zonei): 2,03m lungime, 40kg si... restul e istorie. Ce ramane este doar senzatia unui dril nebun de 80minute si o "plimbare" de vreo 250m pe malul baltii cu pestele la celalalt capat al firului, tipatul disperat din toiul noptii catre un alt pescar aflat tocmai la deversor (fiind doar doi pescari aflati pe doua laturi ale baltii) sa ma ajute sa scot monstrul din apa...
asa ca ... va las sa admirati pozele si "Fire intinse"
Fişiere ataşate
somn la Belin, la balta lui Bela - 01
somn la Belin, la balta lui Bela - 01
somn la Belin, la balta lui Bela - 02
somn la Belin, la balta lui Bela - 02

Avatar utilizator
mazare
Veteran
Veteran
Mesaje: 523
Membru din: 10 Noi 2010, 21:06
Localitate: BRASOV

Re: Zona Brasov

Mesaj de mazare » 12 Apr 2011, 07:20

BRAVO DANE =D> =D> =D>
cred ca pe asta l-am avut si eu anul trecut dar nu am reusit sa-l scot din pacate ~x(
Succesul nu este cheia fericirii. Fericirea este cheia succesului. Daca iti place ce faci,vei avea succes

MUNTEANU BOGDAN
***CAMPION NATIONAL 2012 ***
***CAMPION NAȚIONAL 2017***
**CC CORBU**

Avatar utilizator
bucuka
utilizator
utilizator
Mesaje: 47
Membru din: 27 Iul 2010, 11:55

Re: Zona Brasov

Mesaj de bucuka » 12 Apr 2011, 11:08

frumos somn, in acea noapte eram pe malul opus, cred ca e raspunsul la criticile aduse lui bela, in cate balti mai poti prinde asemenea exemplare ? e o dovada ca administreaza relativ bine, punctul slab fiind dupa parerea mea aglomeratia, fapt pentru care eu ma duc mai rar la el.

Avatar utilizator
claufishi
Veteran
Veteran
Mesaje: 536
Membru din: 04 Noi 2010, 22:48
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de claufishi » 12 Apr 2011, 12:57

Frumooooooooooooooooooooos !!! Bravo domnu' Dan !!! La mai multi si mai mari . Asa se intampla..........cand esti singur iti intra namilele ca sa ai sansa sa ii scapi si sa ai ce povesti apoi. Ai muncit ceva (80 min).

FIR "INCINS" !!! **==
"Cine se fereste de agatatura , se fereste de crapi...in speta mari si foarte mari"
CLAUDIU CORAIU - B&C ENDURO CARP TEAM -

Avatar utilizator
papyllon
senior
senior
Mesaje: 433
Membru din: 18 Iun 2008, 19:27
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de papyllon » 12 Apr 2011, 14:13

gor965 scrie:Domnilor, cand mai luati asa foc ,decat sa va jigniti mai bine numarati rar pana la 10 si apoi trageti tare aer in piept ! :D ;)
multumesc pentru interventie !
din zona Brasov se transforma usor in zona de conflict =)) =))
prea puneti la suflet toate prostiile uni!

Avatar utilizator
dan70bv
utilizator
utilizator
Mesaje: 16
Membru din: 25 Iul 2010, 14:12
Localitate: BRASOV
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de dan70bv » 12 Apr 2011, 15:19

Stiu bobo cind ai avut somnul, sau ce naiba namila de peste era de nu se lasa adus la mal si ti-a rupt firul.eu pescuiam linga tine ,dar nu mai stiu daca ma mai ti minte!

Avatar utilizator
mazare
Veteran
Veteran
Mesaje: 523
Membru din: 10 Noi 2010, 21:06
Localitate: BRASOV

Re: Zona Brasov

Mesaj de mazare » 12 Apr 2011, 16:05

bucuka scrie:frumos somn, in acea noapte eram pe malul opus, cred ca e raspunsul la criticile aduse lui bela, in cate balti mai poti prinde asemenea exemplare ? e o dovada ca administreaza relativ bine, punctul slab fiind dupa parerea mea aglomeratia, fapt pentru care eu ma duc mai rar la el.
unde stateati :?: ca si eu am fost tot pe malul opus (cumva baietii cu cainele?) **==
Succesul nu este cheia fericirii. Fericirea este cheia succesului. Daca iti place ce faci,vei avea succes

MUNTEANU BOGDAN
***CAMPION NATIONAL 2012 ***
***CAMPION NAȚIONAL 2017***
**CC CORBU**

Avatar utilizator
mazare
Veteran
Veteran
Mesaje: 523
Membru din: 10 Noi 2010, 21:06
Localitate: BRASOV

Re: Zona Brasov

Mesaj de mazare » 12 Apr 2011, 16:06

dan70bv scrie:Stiu bobo cind ai avut somnul, sau ce naiba namila de peste era de nu se lasa adus la mal si ti-a rupt firul.eu pescuiam linga tine ,dar nu mai stiu daca ma mai ti minte!
da cred ca stiu cine esti :-h
spune-mi te rog poza de la avatar unde-i facuta? **==
Succesul nu este cheia fericirii. Fericirea este cheia succesului. Daca iti place ce faci,vei avea succes

MUNTEANU BOGDAN
***CAMPION NATIONAL 2012 ***
***CAMPION NAȚIONAL 2017***
**CC CORBU**

Avatar utilizator
dan70bv
utilizator
utilizator
Mesaje: 16
Membru din: 25 Iul 2010, 14:12
Localitate: BRASOV
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de dan70bv » 12 Apr 2011, 18:50

Poza cu pestele e facuta la Vadu Rosu pe" limba mare" .Ala e recordul meu personal 10.7kg

Avatar utilizator
mazare
Veteran
Veteran
Mesaje: 523
Membru din: 10 Noi 2010, 21:06
Localitate: BRASOV

Re: Zona Brasov

Mesaj de mazare » 12 Apr 2011, 19:50

dan70bv scrie:Poza cu pestele e facuta la Vadu Rosu pe" limba mare" .Ala e recordul meu personal 10.7kg
=D> bravo dane si la mai mare credeam ca e la dumbravita **==
tu pe unde mai mergi la peste ? pe la belin pe cand?
Succesul nu este cheia fericirii. Fericirea este cheia succesului. Daca iti place ce faci,vei avea succes

MUNTEANU BOGDAN
***CAMPION NATIONAL 2012 ***
***CAMPION NAȚIONAL 2017***
**CC CORBU**

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”