Zona Brasov

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Scrie răspuns
Avatar utilizator
ZORAN
junior
junior
Mesaje: 4
Membru din: 01 Apr 2011, 21:17

Re: Zona Brasov

Mesaj de ZORAN » 01 Apr 2011, 21:29

Am fost azi la vadu la bronzat findca peste nu s-a prins. Parerea mea e ca nu sa bagat peste de si ei zic ca da

Avatar utilizator
sorinbv
senior
senior
Mesaje: 460
Membru din: 13 Feb 2010, 17:56

Re: Zona Brasov

Mesaj de sorinbv » 02 Apr 2011, 08:28

chiar nu s-a prins? la cati erati acolo? ce tarife mai au? la cat te lasa pe balta 6 sau 7? ai incercat la cierme si pufuleti(expadant) si nimic?

Avatar utilizator
Radu25
membru activ
membru activ
Mesaje: 128
Membru din: 26 Mai 2009, 10:37

Re: Zona Brasov

Mesaj de Radu25 » 02 Apr 2011, 17:53

Am fost la San Paul duminica trecuta cu Lau,am prins 46,2 kg cintarit.O partida frumoasa doar ca ne-am cam enervet ca am stat la poarta din cauza ca paznicul nu si-a schimbat ora si am intrat la opt pe balta. **==

Avatar utilizator
ZORAN
junior
junior
Mesaje: 4
Membru din: 01 Apr 2011, 21:17

Re: Zona Brasov

Mesaj de ZORAN » 02 Apr 2011, 18:45

Am incercat virme cu pufulet si separat si rama si porumb .Doi pescari am vazut scotand cate un crapceande apr 800gr

Avatar utilizator
sorinbv
senior
senior
Mesaje: 460
Membru din: 13 Feb 2010, 17:56

Re: Zona Brasov

Mesaj de sorinbv » 02 Apr 2011, 19:47

am vb cu paznicul de la movile(david) si urmeaza sa dea drumul la pescuit si noaptea dar de la ora 6 la 6 nu cum era pana acum si poate umbla si la cantitatea de peste ce poate fi retinuta. maine merge cineva la peste, ...unde?

Avatar utilizator
iuuli
senior
senior
Mesaje: 209
Membru din: 06 Noi 2008, 12:26
Localitate: BRASOV

Re: Zona Brasov

Mesaj de iuuli » 02 Apr 2011, 20:28

sorinbv scrie:am vb cu paznicul de la movile(david) si urmeaza sa dea drumul la pescuit si noaptea dar de la ora 6 la 6 nu cum era pana acum si poate umbla si la cantitatea de peste ce poate fi retinuta. maine merge cineva la peste, ...unde?
Asta ar fi o veste buna =D>

Avatar utilizator
dan70bv
utilizator
utilizator
Mesaje: 16
Membru din: 25 Iul 2010, 14:12
Localitate: BRASOV
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de dan70bv » 02 Apr 2011, 20:31

Zoran,poate mai conteaza si ce nada pui pe momitor ,nu doar
ce pui in cirlig!

Avatar utilizator
Yo_gabriel
membru activ
membru activ
Mesaje: 134
Membru din: 22 Iun 2009, 13:22
Localitate: Brasov

Re: Zona Brasov

Mesaj de Yo_gabriel » 02 Apr 2011, 20:39

Salutare tuturor , vreau sa spun ca la Movile marea problema este acea populare pe care patronul spune ca a facut-o (3 tone de peste) - pescarii care frecventeaza aceasta balta stiu ca atunci cand se facea si o populare cu 500 de kg prideai foarte bine dar acum capturile sunt mult mai putine iar peste mare in balta slabe sanse sa mai fie :( . parerea mea ca atunci cand vrei sa ai clienti care practica c&r lacul trebuie sa aiba si ceva exemplare mai respectate . In legatura cu balta de la Bela : acel om e foarte ..... si nu prea se intelege cu nimeni iar tariful pe care il are mi se pare cam exagerat , peste e si sunt sigur ca e si mare dar daca cineva vrea c&r si peste mare la pretul asta merge pe o balta din apropierea Bucurestiului .Sunt curios cand o sa se faca si in jurul Brasovului o balta stil Moara vlasiei .....
Toate cele bune si FIRE CAT MAI INTINSE :D

Avatar utilizator
ZORAN
junior
junior
Mesaje: 4
Membru din: 01 Apr 2011, 21:17

Re: Zona Brasov

Mesaj de ZORAN » 02 Apr 2011, 21:35

A fost azi cineva la vadu si daca s-a prins ceva ?

Avatar utilizator
Incepatorul
junior
junior
Mesaje: 5
Membru din: 30 Mar 2011, 16:33

Re: Zona Brasov

Mesaj de Incepatorul » 02 Apr 2011, 21:39

catta scrie:Un nr. de la Belin movile 0721546490. Cred ca mai e bun, eu am sunet vara trecuta.

Multumesc catta.

Avatar utilizator
sorinbv
senior
senior
Mesaje: 460
Membru din: 13 Feb 2010, 17:56

Re: Zona Brasov

Mesaj de sorinbv » 02 Apr 2011, 22:12

Yo_gabriel scrie:Salutare tuturor , vreau sa spun ca la Movile marea problema este acea populare pe care patronul spune ca a facut-o (3 tone de peste) - pescarii care frecventeaza aceasta balta stiu ca atunci cand se facea si o populare cu 500 de kg prideai foarte bine dar acum capturile sunt mult mai putine iar peste mare in balta slabe sanse sa mai fie :( . parerea mea ca atunci cand vrei sa ai clienti care practica c&r lacul trebuie sa aiba si ceva exemplare mai respectate . In legatura cu balta de la Bela : acel om e foarte ..... si nu prea se intelege cu nimeni iar tariful pe care il are mi se pare cam exagerat , peste e si sunt sigur ca e si mare dar daca cineva vrea c&r si peste mare la pretul asta merge pe o balta din apropierea Bucurestiului .Sunt curios cand o sa se faca si in jurul Brasovului o balta stil Moara vlasiei .....
Toate cele bune si FIRE CAT MAI INTINSE :D
ai grija ca bela citeste pe aici si are cativa ,,locotenenti" pe aici care dau raportul. dupa cum era laudat bela mi-am dat seama ca ceva e necurat....dar viata e o CURVA locotenetilor. O sa vedeti la ce ma refer. iar primii care vor comenta... va veti da seama ca sunt ...LINGAI (SCUZE PT EXPRESIE DAR NU MA MAI PUTEAM ABTINE) :-q
DOMNILOR SUNTETI ,,PRIETENII"" DOMNULUI BELA CA VREA EL DAR CAND NU VA MAI AVEA NEVOIE DE VOI .... ~x(

Avatar utilizator
sorinbv
senior
senior
Mesaje: 460
Membru din: 13 Feb 2010, 17:56

Re: Zona Brasov

Mesaj de sorinbv » 02 Apr 2011, 22:18

VA DORESC TUTUROR FIRE INTINSE SI SPER SA MA ABTIN SA NU INTRU IN POLEMICI CU VOI. VOI DA INFORMATII SI DOAR ATAT. **== FIECARE PESCUIESTE UNDE VREA SI CUM VREA. C&R PT UNII INSEAMNA ZILE LIBERE. NU VA MAI ASCUNDETI DUPA CIRES. :^O

Avatar utilizator
sece4u20
senior
senior
Mesaje: 227
Membru din: 09 Mai 2010, 20:06
Localitate: brasov;sacele; intorsura-buzaului
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de sece4u20 » 02 Apr 2011, 23:39

inca o veste buna pentru pescarii de prin brasov. anul acesta se trece la constructia unui lac pentru practicarea de pescuit sportiv de aproximativ 5 hectare. locatia este undeva la 40-50 km de brasov. terenul a fost cumparat, proiectul este demarat. cel tarziu la anul vom avea o noua balta. mai multe detalii nu pot sa dau, din motive diverse. insa pot sa spun ca daca merge treaba si nu se intampina dificultati datorate terenului din toamna cred ca se poate deschide.
o sa va tin la curent. o seara buna.

Avatar utilizator
ama74
senior
senior
Mesaje: 191
Membru din: 03 Dec 2007, 19:29

Re: Zona Brasov

Mesaj de ama74 » 03 Apr 2011, 08:24

am fost ieri la movile.liniste aer curat,s-a prins si peste,unii mai mult unii mai putin dar ceea ce e mai important nimeni chiar si cei care aveau multi prinsi nu mai plecau cu sacul in portbagaj.ieri am vazut pentru prima data crapceni eliberati la movile!
daca o sa lase si noaptea tot in regulamentul asta zic ca e ok.daca baga si peste mare cum ziceau e si mai bine.
se poate si altfel!bravo! =D> =D>
Life is fishing rest just details!
Imagine

Avatar utilizator
costin.vlasceanu
utilizator
utilizator
Mesaje: 36
Membru din: 29 Mai 2010, 21:38
Localitate: Brasov

Re: Zona Brasov

Mesaj de costin.vlasceanu » 03 Apr 2011, 08:30

sece4u20 scrie:inca o veste buna pentru pescarii de prin brasov. anul acesta se trece la constructia unui lac pentru practicarea de pescuit sportiv de aproximativ 5 hectare. locatia este undeva la 40-50 km de brasov. terenul a fost cumparat, proiectul este demarat. cel tarziu la anul vom avea o noua balta. mai multe detalii nu pot sa dau, din motive diverse. insa pot sa spun ca daca merge treaba si nu se intampina dificultati datorate terenului din toamna cred ca se poate deschide.
o sa va tin la curent. o seara buna.

Doamne ajuta ! =D> **==
Fiecare... cum doarme asa isi asterne !

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”