stejeris

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Scrie răspuns
Avatar utilizator
jvlad
membru activ
membru activ
Mesaje: 79
Membru din: 23 Iun 2010, 21:05
Localitate: Piatra Neamt/Cluj-Napoca
Contact:

stejeris

Mesaj de jvlad » 28 Feb 2011, 23:53

Salut! as dori niste informatii despre aceasta balta de la cei care au pescuit sezonul trecut (sau acesta, desi nu cred ca a fost cineva atat de precoce :D ) si au avut rezultate. Ma intereseaza orice informatie care considerati ca mi-ar putea fi de folos. Multumesc.

Cu stima,
Membru C&R Fishing Club
Un om destept stie a iesi dintr-o situatie in care un om intelept stie sa nu intre.
www.crfishingclub.ro

Avatar utilizator
rares_giurgiu
membru activ
membru activ
Mesaje: 90
Membru din: 13 Feb 2011, 13:10

Re: stejeris

Mesaj de rares_giurgiu » 02 Mar 2011, 23:16

te referi la balta care e in apropiere de satul Unirea in jud Alba pe drumul de la aiud la turda? ultima oara cind am trecut pe acolo inainte sa vina iarna am vazut ca se lucra la ea, buldozer , excavator, parca am vazut si vreo 2 pontoane, eu de loc sunt din zona aia dar nu am de unde sa cer informatii pina nu se dezgheata sa inceapa lumea sa umble la peste asa cum trebuie, esti cumva din cj? stii ceva despre balta de pescuit de la intrarea in campia turzii? " la trei lacuri"?
LA TOTI NII GREU...................... DA' NU LA FEL!!!!!!!

Avatar utilizator
jvlad
membru activ
membru activ
Mesaje: 79
Membru din: 23 Iun 2010, 21:05
Localitate: Piatra Neamt/Cluj-Napoca
Contact:

Re: stejeris

Mesaj de jvlad » 03 Mar 2011, 00:19

salut! da, DN1 km12 Turda-Aiud. eu sunt din piatra neamt dar locuiesc in cluj. la trei lacuri am fost anul trecut,dar nu am pescuit. Mai multe informatii decat unde e localizata nu as putea sa iti ofer din pacate.
Membru C&R Fishing Club
Un om destept stie a iesi dintr-o situatie in care un om intelept stie sa nu intre.
www.crfishingclub.ro

Avatar utilizator
cristea radu
senior
senior
Mesaje: 383
Membru din: 01 Dec 2007, 11:08
Localitate: TURDA
Contact:

Re: stejeris

Mesaj de cristea radu » 03 Mar 2011, 10:03

Salutari rares si vlad
Eu sunt din turda si pot sa va spun ca si la stejeris este peste si la intrarea in campia-turzii dinspre ludus este(da mai mic ca si la stejeris).De prins sa prins atat la bile cat si la porumb pe ambele.
Numai bine

Avatar utilizator
jvlad
membru activ
membru activ
Mesaje: 79
Membru din: 23 Iun 2010, 21:05
Localitate: Piatra Neamt/Cluj-Napoca
Contact:

Re: stejeris

Mesaj de jvlad » 03 Mar 2011, 10:46

multumim de informatie radu!
Membru C&R Fishing Club
Un om destept stie a iesi dintr-o situatie in care un om intelept stie sa nu intre.
www.crfishingclub.ro

Avatar utilizator
Lorand_
junior
junior
Mesaje: 1
Membru din: 17 Feb 2011, 16:30

Re: stejeris

Mesaj de Lorand_ » 08 Mar 2011, 04:10

rares_giurgiu scrie:te referi la balta care e in apropiere de satul Unirea in jud Alba pe drumul de la aiud la turda? ultima oara cind am trecut pe acolo inainte sa vina iarna am vazut ca se lucra la ea, buldozer , excavator, parca am vazut si vreo 2 pontoane, eu de loc sunt din zona aia dar nu am de unde sa cer informatii pina nu se dezgheata sa inceapa lumea sa umble la peste asa cum trebuie, esti cumva din cj? stii ceva despre balta de pescuit de la intrarea in campia turzii? " la trei lacuri"?
salut!
"La trei lacuri" din campia am fost eu azi-vara. Am pescuit pe lacul din dreapta cabanutei, este un lac cu adancime medie-mare (este o fosta balastiera) , densitate buna de peste in cateva ore am prins un ciortan la 2 kg si un clean la boilie de peste. loc foarte frumos. taxa este de 30 de lei C&R iar cu retinere nu stiu dar retin ca poti duce acasa 3 kg de crap de la 1.2kg mai mare. In concluzie eu recomand acest lac . iar in apropriere este lacul Luncani iarasi un lac foarte bun. Sper ca v-am fost de ajutor!! si FIR INTINS pe 2011!

Avatar utilizator
aurel_ovidiu
junior
junior
Mesaje: 4
Membru din: 27 Mar 2011, 12:08

Re: stejeris

Mesaj de aurel_ovidiu » 27 Mar 2011, 17:24

am pescuit anul trecut pe stejeris si am avut capturi frumoase si la boilies si la porumb taxa a fost 30ron C&R si 60 ron daca vrei sa duci peste acasa .2kg de caras si un peste 3 kg :-h se pescuieste cu 3 bete pentru al 4 plateai inca 10 ron :D

Avatar utilizator
jvlad
membru activ
membru activ
Mesaje: 79
Membru din: 23 Iun 2010, 21:05
Localitate: Piatra Neamt/Cluj-Napoca
Contact:

Re: stejeris

Mesaj de jvlad » 28 Mar 2011, 16:32

Multumesc pentru informatie! Fire intinse in noul an!
Membru C&R Fishing Club
Un om destept stie a iesi dintr-o situatie in care un om intelept stie sa nu intre.
www.crfishingclub.ro

Avatar utilizator
zamfi
senior
senior
Mesaje: 457
Membru din: 16 Dec 2007, 20:47

Re: stejeris

Mesaj de zamfi » 28 Mar 2011, 18:28

Stejaris?Hmmm...O balta buna anul trecut .Peste mare si deloc rar.Normal ,pentru cei dispusi sa faca eforturi :D
Insa! Insa traim in Ro...Zice gura targului ca in toamna patronul a vrut sa pregateasca balta de vanzare ,deci a cam pierdut controlul.Rezultatul? In toamna tarzie au cam facut pescarii balta praf! :-q Au ajuns sa dea si la grebla! Stiuca de 12 kg nu vezi in fiecare zi :O Deci ar trebui sa vedem vestile pe 2011 .Ca balta nu a mai vandut-o!Insa nu prea cred ca mai este peste daca nu se repopuleaza.

Avatar utilizator
jvlad
membru activ
membru activ
Mesaje: 79
Membru din: 23 Iun 2010, 21:05
Localitate: Piatra Neamt/Cluj-Napoca
Contact:

Re: stejeris

Mesaj de jvlad » 28 Mar 2011, 23:10

Mersi Zamfi! intradevar ramane de vazut. revin cu detalii dupa prima partida.
Membru C&R Fishing Club
Un om destept stie a iesi dintr-o situatie in care un om intelept stie sa nu intre.
www.crfishingclub.ro

Avatar utilizator
zamfi
senior
senior
Mesaje: 457
Membru din: 16 Dec 2007, 20:47

Re: stejeris

Mesaj de zamfi » 17 Mai 2011, 10:30

Noutati?

Avatar utilizator
jvlad
membru activ
membru activ
Mesaje: 79
Membru din: 23 Iun 2010, 21:05
Localitate: Piatra Neamt/Cluj-Napoca
Contact:

Re: stejeris

Mesaj de jvlad » 22 Mai 2011, 15:09

am fost de 2 ori pe aceasta balta in luna aprilie.o data la un concurs si o data de placere. rezultatele au fost insa nesatisfacatoare. balta este insa ingrijita iar patronul baltii un domn serios. intre timp s-a populat balta iar rezultatele s-au vazut in scurt timp. se prinde bine. cunosc multe persoane care au fost si au obtinut rezultate bune in ultima vreme pe aceasta balta. din pacate eu nu am mai putut ajunge din pricina programului incarcat dar sper cat de curand sa-mi programez o iesire de placere si pe stejeris.
Membru C&R Fishing Club
Un om destept stie a iesi dintr-o situatie in care un om intelept stie sa nu intre.
www.crfishingclub.ro

Avatar utilizator
zamfi
senior
senior
Mesaje: 457
Membru din: 16 Dec 2007, 20:47

Re: stejeris

Mesaj de zamfi » 23 Mai 2011, 09:54

Merci! Am fost si eu vineri seara ,dar din pacate ploaia m-a alungat :O Nu am pescuit.Erau doua corturi instalate deja (mai se monta unul) ,care aveau deja 24 de ore si nu aveau nimic prins.Baietii ,dupa scule cel putin , erau chiar pescari de crap! :D Povesteau de rezultate bune cu cca o saptamana inainte. Se pare ca pestele este cam la 50% din ce era anul trecut ,cu poulare cu tot.Popularea s-a facut cu bucati intre 1-3 kg asa ca nu ma prea incanta...Tariful este de 35 lei /12 ore C&R.Si parca 60 de lei /12 ore cu ceva peste dus acasa. O sa mai incerc odata ,desi 70lei/24 ore C&R pare un pic mult pentru pestele care exista in apa ...Cica cel mai mare crap are cam 17 kg ...Foarte bun dar rarutz... :D
O sa vedem ce se mai intampla >:D<

Avatar utilizator
viorel8668
junior
junior
Mesaje: 1
Membru din: 03 Iun 2012, 16:35

Re: stejeris

Mesaj de viorel8668 » 03 Iun 2012, 18:51

Lacul stejerisi este foarte bine populat si are exemplare foarte frumoase pentru poze noi si pareri va asteptam pe www.lacstejeris.ro

Avatar utilizator
danny_mro7
junior
junior
Mesaje: 2
Membru din: 12 Iun 2012, 14:20

Re: stejeris

Mesaj de danny_mro7 » 12 Iun 2012, 14:23

Corect Viorel...am postat galerii foto din data de 08.06.2012 pe. Accesati www.lacstejeris.ro pentru vizualizare. Orice parere sau idee despre site si lac este binevenita.Fire intinse....

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”