Pareri Pezon@Michel si Mulineta Banax Zest LP

Moderatori: gor965, florentiniuga

Scrie răspuns
Avatar utilizator
candreir
senior
senior
Mesaje: 192
Membru din: 10 Mar 2011, 21:07
Localitate: Bucuresti
Contact:

Pareri Pezon@Michel si Mulineta Banax Zest LP

Mesaj de candreir » 10 Mar 2011, 21:21

Buna seara la toata lumea.
Va rog daca puteti sa imi spuneti si mie ce parere aveti despre lanseta de casting Pezon@Michel Redoutable Casting Bass. Este cea de 1,9m 5-25g.
Cunoaste cineva multiplicatorul Banax Zest LP?
Le-am primit cadou si as vrea sa stiu daca se potivesc si daca este ceva de capul lor.
Multumesc anticipat. :?:
Pescuiesc deci Exist

Avatar utilizator
candreir
senior
senior
Mesaje: 192
Membru din: 10 Mar 2011, 21:07
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Pareri Pezon@Michel si Mulineta Banax Zest LP

Mesaj de candreir » 10 Mar 2011, 22:13

Chiar nu stie nimeni nimic despre acest bat sau despre aceasta mulineta?
Le-am primit cadou de la prietena care m-a auzit vorbind de un bat si o mulineta de casting si mi-a facut o surpriza.
Am cautat pe net dar nu sunt foarte multe detalii despre ele. Sper sa fie cat de cat bune pentru o initiere in acest stil de pescuit.
Multumesc anticipat pentru eventualele raspunsuri.
Pescuiesc deci Exist

Avatar utilizator
candreir
senior
senior
Mesaje: 192
Membru din: 10 Mar 2011, 21:07
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Pareri Pezon@Michel si Mulineta Banax Zest LP

Mesaj de candreir » 11 Mar 2011, 17:25

Nu pot sa cred ca nu stie nimeni nimic despre ce v-am intrebat.
Stiu ca nu sunt niste scule profi dar cred ca toata lumea a fost incepatoare in acest sport.
Pescuiesc deci Exist

gogu steriade
VIP+++
VIP+++
Mesaje: 1094
Membru din: 22 Feb 2009, 07:43
Localitate: Vaslui

Re: Pareri Pezon@Michel si Mulineta Banax Zest LP

Mesaj de gogu steriade » 11 Mar 2011, 20:36

papusa tu nu sti ca calu da dar nu sa cauta la dinti ! ;;) astea ie scule da bass si la noi nu prea e bass da merge la biban si salau ca e tot rapitor ! <:-P cata si si btu cu unghiu gugal ca mai zice pa la uni da ce ie buna undita :-B ! mulineta ie buna ca ie mai scumpa ! ;) si am auzit da Bantax astia ca face lucru bun, la ei acasa in corea ! :D
Decat cocosat de munca ,mai bine burtos de bere

Avatar utilizator
candreir
senior
senior
Mesaje: 192
Membru din: 10 Mar 2011, 21:07
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Pareri Pezon@Michel si Mulineta Banax Zest LP

Mesaj de candreir » 11 Mar 2011, 21:54

Multumesc pentru raspuns.
Pentru bibani si strapazani am sa le folosesc, poate si pentru vreo stiuca mai infometata. Sper sa fie ceva de capul lor dar asta am sa constat doar dupa ce am sa le scot la apa. Am cautat pe net dar nu am gasit prea multe informatii.
Cat despre calul de dar ai dreptate. Nu strica niste scule in plus.
Pescuiesc deci Exist

Avatar utilizator
candreir
senior
senior
Mesaje: 192
Membru din: 10 Mar 2011, 21:07
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Pareri Pezon@Michel si Mulineta Banax Zest LP

Mesaj de candreir » 18 Mar 2011, 21:31

Am scos combo-ul format din acestea la pescuit(nici o captura)si se comporta bine.
Mulineta se comporta bine cu jiguri de 6g+shad de 7,5cm, am lansat fara probleme(asta dupa ce m-am obijnuit cu acest stil de pescuit ,si 2 ore de desfacut perucile firului).Apropo exista mai multe filmulete care te invata sa descurci aceste peruci si este super simplu.
Poate aflu mai multe detalii de la alti impatimiti ai acestui sport despre cum se comporta mulineta sau batul in dril(eu nu am avut noroc)
Pescuiesc deci Exist

Avatar utilizator
candreir
senior
senior
Mesaje: 192
Membru din: 10 Mar 2011, 21:07
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Pareri Pezon@Michel si Mulineta Banax Zest LP

Mesaj de candreir » 28 Mar 2011, 18:45

Multumesc mult pentru gazduirea acestui topic dar se poate inchide intrucat m-am convins singur de ce pot cele 2 scule, si oricum nu sunt foarte multi care sa le cunoasca sau sa fi pescuit cu ele.
Parerea mea este ca pentru initierea in acest stil de pescuit sunt destul de bune.Am citit pe unele site-uri ca pentru initiere in acest stil de pescuit este nevoie de niste scule bune ,implicit scumpe, ceea ce eu personal nu cred ca este edevarat. Pot spune ca dupa o scurta perioada de timp de acomodare m-am familiarizat destul de bine cu mulineta si reuseam sa lansez bine si la distanta chiar si cu naluci de 7,8,9g fara sa mai faca peruci.Despre bat pot sa va spun ca are o actiune fast este finisat bine si are o rezerva de putere mare .Repet aceasta este parerea mea.
Fire intinse la toti pescarii si multa sanatate va doresc.
Pescuiesc deci Exist

Scrie răspuns

Înapoi la “Undite si lansete”