DUNAREA

Moderatori: gor965, mini_mic, Sebastian, vali003

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Doriano
utilizator
utilizator
Mesaje: 26
Membru din: 08 Sep 2011, 03:56
Localitate: Craiova,Dolj.
Contact:

Re: DUNAREA

Mesaj de Doriano » 17 Sep 2011, 21:44

Felicitari pentru captura...urmatorul mi-l trimiti mie? ;;)
"Semper Fidelis"-> CML-DC

Avatar utilizator
sorprodan
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 28 Feb 2010, 10:44

Re: DUNAREA

Mesaj de sorprodan » 20 Sep 2011, 11:17

Doriano scrie:Felicitari pentru captura...urmatorul mi-l trimiti mie? ;;)
este al tau daca vii dupa el eu nu prea ma omor cu carnea de crap prefer rapitorii,,,, :-?? de cateva zile insa a cam icetat sa muste s-a dat pe vegetale,,,, unul singur de 8 kg in 5 zile de pescuit ,,,, [-x
cand sunt in mijlocul dunarii ma simt rege, nu dau senzatia asta pe toti banii din lume

Avatar utilizator
bebe2011
Veteran
Veteran
Mesaje: 759
Membru din: 10 Mar 2011, 11:09

Re: DUNAREA

Mesaj de bebe2011 » 20 Sep 2011, 11:47

Sorine mi-ai ramas dator cu un raspuns,cu cat echivalau gramele alea ? :))

Avatar utilizator
Dan Mitranescu
Partener
Partener
Mesaje: 1464
Membru din: 14 Dec 2007, 04:42

Re: DUNAREA

Mesaj de Dan Mitranescu » 20 Sep 2011, 13:52

sorprodan scrie:
ROSCA MIREL scrie:marius caras mare am prins si ceva crap ; m-a omorit unul intr-o noapte nu l-am putut scoate . nea prodan nu ii lasa sa mai urce ia oprit la el la mai mare tata fir intins din partea mea
nu bre eu ai iau numa p-aia mari de va rup voua firele,,,,ai mici au unda verde sa mearga mai departe fire intinse va doresc si vouasi deasemenea vreau sa laud MTX-urile d-lui MITRANESCU bune lansete MAESTRE =D> urmatoarea captura ti-o dedic tie chiar daca este cam dura , asta-i viata [-(
Multumesc Sorin pentru dedicatie ! :D
Chiar daca pescuiesc mult pe Dunare nu am avut ocazia sa prind amuri ... Este un alt pescuit fata de cel pe care pot eu sa il fac ... si aici vorbesc de lipsa timpului.
Felicitari pentru pasiunea cu care pescuiesti ! Pentru capturi ... nu te felicit ... Astea vin de la sine ! :D
Glumesc ! Sunt invidios ! :D

Ma bucur ca MTX-urile isi fac treaba si pe Dunare mai ales cand o aud de la un pescar ca tine.

Nu ne cunoastem si nu cred ca au fost "vorbite" mai mult de doua -trei randuri aici pe forum intre noi . Totusi ti-am citit multe postari si zic ca am reusit sa te cunosc tragand concluzii printre randuri.
Ca semn al aprecierii mele te rog sa primesti o lanseta de spinning adecvata pescuitului pe care il faci la rapitor.
Este lanseta care mi-a dat ideea conceperii lansetelor de crap MTX14.
Acum este o lanseta de serie facuta pe blank-uri cu aceiasi calitate "MTX" .
Sper sa fie pe placul tau.

http://danmitranescu.ro/79-531/LANSETE- ... X-2-70.php

Re rog sa ma contactezi pentru detaliile legate de livrare. :)

Avatar utilizator
pharaoh
site team
site team
Mesaje: 1745
Membru din: 11 Feb 2010, 17:10
Localitate: Constanta
Contact:

Re: DUNAREA

Mesaj de pharaoh » 20 Sep 2011, 14:08

=D>
I Fish. Therefore I am.

Avatar utilizator
bebe2011
Veteran
Veteran
Mesaje: 759
Membru din: 10 Mar 2011, 11:09

Re: DUNAREA

Mesaj de bebe2011 » 20 Sep 2011, 14:55

Frumost gest! =D> =D> =D>

Avatar utilizator
georgemarian
Veteran
Veteran
Mesaje: 779
Membru din: 13 Noi 2010, 22:00

Re: DUNAREA

Mesaj de georgemarian » 20 Sep 2011, 18:27

Foarte frumos gest,si eu am avut ocazia sa primesc cadou la fel si de atunci m-am incurajat si m-am :x :x si mai mult de sportul asta,cand aveam eu posibilitatea sa imi iau asa scule,nu cred ca foarte curand,tot de la un om de nota 10...FELICIARI pt gest !!!

Avatar utilizator
cosmin mihut
Veteran
Veteran
Mesaje: 885
Membru din: 07 Ian 2010, 22:43
Localitate: MEDIAS

Re: DUNAREA

Mesaj de cosmin mihut » 21 Sep 2011, 20:06

Felicitari pentru frumosul gest d-le Dan Mitranescu ,Sorin chiar merita aceasta piesa ,este un om de calitate si de cuvant ,anul acesta am avut ocazia sa il cunosc si eu personal.Bravo..
MERCEDES S

Avatar utilizator
coool_marius
senior
senior
Mesaje: 342
Membru din: 19 Iul 2008, 17:52
Localitate: Drobeta Turnu Severin
Contact:

Re: DUNAREA

Mesaj de coool_marius » 22 Sep 2011, 11:00

la crap si eu folosesc de vreo 2 ani , atat pe dunare cat si pe balti pe unde ajung , aceleasi lansete Hakuyo . Nu este vorba despre renumitele MTX uri ci despre HAKUYO ADOANCE 393 (3elementi) . Cu toate ca au pretul destul de mic , sunt niste bete excelente . Am 4 bucati si se comporta extraordinar atat in drill cat si la aruncari . Dezavantajul este ca sunt cam greutze , dar nu sunt vergi sa stai cu ele in mana tot timpul , deci calitatile lor lasa net in urma acest dezavantaj . Felicitari celor care au creat acest concept pentru ca reusesc sa faca lucru bun la un pret mult sub al celor de fite , as spune eu . felicitari si dl-ui Mitanescu pentru gest si intr-adevar , Sorin este un pescar desavarsit , desi multi de pe aici vorbesc doar sa se afle in treaba si ei , sa-si mai faca simtita prezenta .

APPS , am ceva informatii cum ca ar merge f bine salaul seara , la PF 2 .... aviz celor care au timp .. personal am prg f incarcat in per asta si nu pot sa ajung , desi e la 50 km ... :(
Marius

---<><Dr.Tr.Severin

Avatar utilizator
sorprodan
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 28 Feb 2010, 10:44

Re: DUNAREA

Mesaj de sorprodan » 22 Sep 2011, 22:17

bebe2011 scrie:Sorine mi-ai ramas dator cu un raspuns,cu cat echivalau gramele alea ? :))
bre avea 20 de kg si vreo 700 de grame
cand sunt in mijlocul dunarii ma simt rege, nu dau senzatia asta pe toti banii din lume

Avatar utilizator
bebe2011
Veteran
Veteran
Mesaje: 759
Membru din: 10 Mar 2011, 11:09

Re: DUNAREA

Mesaj de bebe2011 » 22 Sep 2011, 22:21

Sa fii sanatos Sorine si la mai mare!Daca vreodata voi avea suficient timp sa pescuiesc pe Dunare si tu accepti,la tine vin sa invat meserie.

Avatar utilizator
sorprodan
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 28 Feb 2010, 10:44

Re: DUNAREA

Mesaj de sorprodan » 22 Sep 2011, 22:35

bebe2011 scrie:Sa fii sanatos Sorine si la mai mare!Daca vreodata voi avea suficient timp sa pescuiesc pe Dunare si tu accepti,la tine vin sa invat meserie.
sa-ti faci timp liber si ma gasesti ,,,,, doar ce am venit de la pescuit, aseara am luat un exemplar frumos ma chinui sa descarc pozele, azi a tras unul a luat fir doi metri si dus a fost nu s-a intepat dar e si maine o zi nu????
cand sunt in mijlocul dunarii ma simt rege, nu dau senzatia asta pe toti banii din lume

Avatar utilizator
sorprodan
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 28 Feb 2010, 10:44

Re: DUNAREA

Mesaj de sorprodan » 22 Sep 2011, 22:40

Dan Mitranescu scrie:
sorprodan scrie:
ROSCA MIREL scrie:marius caras mare am prins si ceva crap ; m-a omorit unul intr-o noapte nu l-am putut scoate . nea prodan nu ii lasa sa mai urce ia oprit la el la mai mare tata fir intins din partea mea
nu bre eu ai iau numa p-aia mari de va rup voua firele,,,,ai mici au unda verde sa mearga mai departe fire intinse va doresc si vouasi deasemenea vreau sa laud MTX-urile d-lui MITRANESCU bune lansete MAESTRE =D> urmatoarea captura ti-o dedic tie chiar daca este cam dura , asta-i viata [-(
Multumesc Sorin pentru dedicatie ! :D
Chiar daca pescuiesc mult pe Dunare nu am avut ocazia sa prind amuri ... Este un alt pescuit fata de cel pe care pot eu sa il fac ... si aici vorbesc de lipsa timpului.
Felicitari pentru pasiunea cu care pescuiesti ! Pentru capturi ... nu te felicit ... Astea vin de la sine ! :D
Glumesc ! Sunt invidios ! :D

Ma bucur ca MTX-urile isi fac treaba si pe Dunare mai ales cand o aud de la un pescar ca tine.

Nu ne cunoastem si nu cred ca au fost "vorbite" mai mult de doua -trei randuri aici pe forum intre noi . Totusi ti-am citit multe postari si zic ca am reusit sa te cunosc tragand concluzii printre randuri.
Ca semn al aprecierii mele te rog sa primesti o lanseta de spinning adecvata pescuitului pe care il faci la rapitor.
Este lanseta care mi-a dat ideea conceperii lansetelor de crap MTX14.
Acum este o lanseta de serie facuta pe blank-uri cu aceiasi calitate "MTX" .
Sper sa fie pe placul tau.

http://danmitranescu.ro/79-531/LANSETE- ... X-2-70.php

Re rog sa ma contactezi pentru detaliile legate de livrare. :)
MAESTRE ,,,, ce sa mai zic nu am cuvinte,,,, ne auzim pe mobil ,,,,,dupa vremea care a fost cam in schimbare ieri am punctat iar un ten de toata frumusetea ,,, cine insista , priveste , asculta DUNAREA nu poate sa dea gres,,, fire intise iti doresc si tie,,,
cand sunt in mijlocul dunarii ma simt rege, nu dau senzatia asta pe toti banii din lume

Avatar utilizator
sorprodan
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 28 Feb 2010, 10:44

Re: DUNAREA

Mesaj de sorprodan » 22 Sep 2011, 22:48

drilul a fost pe cinste ,,, ajutat iarasi de lanseta MTX care face ca drilul sa fie o placere , pestele nu are scapare ,,,,dupa ce l-am adus la mal de cateva ori , cand a vazut minciogul a innebunit si dus a fost cu inca cateva zeci de metri de fir ,,,,spectacol nene , asta a lupat ca un adevarat gladiator sfarsind dupa cateva plecari in larg in minciog,,,,
Fişiere ataşate
210920111121.jpg
cand sunt in mijlocul dunarii ma simt rege, nu dau senzatia asta pe toti banii din lume

Avatar utilizator
georgemarian
Veteran
Veteran
Mesaje: 779
Membru din: 13 Noi 2010, 22:00

Re: DUNAREA

Mesaj de georgemarian » 22 Sep 2011, 22:52

Felicitari,sunteti tare,bun,nemaipomenit **== **== ......am urmarit si eu subiectul asta despre dunare dar nu am vazut la nimeni asa ceva,macar unu!apropo asta cat avea?

Scrie răspuns

Înapoi la “Pe rauri si Dunare”