DUNAREA

Moderatori: gor965, mini_mic, Sebastian, vali003

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Doriano
utilizator
utilizator
Mesaje: 26
Membru din: 08 Sep 2011, 03:56
Localitate: Craiova,Dolj.
Contact:

Re: DUNAREA

Mesaj de Doriano » 10 Sep 2011, 01:47

Dunarea nu mai e ce-a fost odata, si-a pierdut din splendoarea ei de odinioara. Braconajul, mizeria si multi alti factori perturbatori, artificiali sau naturali dar ca urmare a activitatii omului au distrus mult fauna acestui fluviu. Dupa cum a aratat reportajul Info Pescar Dunarea de la izvor si pana la varsare pot spune ca numai pe teritoriul romaniei este cea mai mizerabila. Dar asa-i romanu, tot gunoiu se duce pe unde prinde, nu s-au inventat tomberoane pentru unii ( primitivii astia ). Si cel mai rau e faptul ca nimeni nu ia masuri, toti vor bani, dar nu fac nimic ca sa-i merite. Statul roman are cea mai nenorocita conducere, ce le pasa lor de natura, stau bine mersi in biroul lor de parlamentari, deputati si mai ce-or fi ei pe-acolo cu mana pe ea ( eventual cu vre-o fetita cu ora ). Promisiuni sunt destule, dar fapte ioc. Cativa mititei, o berica, si asa votam, iar dupa "Vai doamne pe cine am votat!" si ne lom cu mainile de cap.
Eu singur nu pot schimba nimic, dar sper ca macar cei care dau atentie la ceea ce spun sa-mi dea dreptate si cand se va putea face ceva sa nu stea jos, sa-i infrunte pe nenorociti, doar e democratie (demos-putere ; cratos-popor => puterea poporului ), caci fara votul nostru nu ar mai fi unde sunt si nu ar mai face ce vor ei. Noi i-am pus sus noi ii dam jos, mi se pare corect asa.
P.S: Sper ca ceea ce spun ( si simt eu ) sa nu fie luat in nume de rau, sau sa se supere conducerea forumului pe mine din vina a ceea ce spun.
"Semper Fidelis"-> CML-DC

Avatar utilizator
sorprodan
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 28 Feb 2010, 10:44

Re: DUNAREA

Mesaj de sorprodan » 10 Sep 2011, 13:56

georgemarian scrie:
sorprodan scrie:ieri si azi la Dunare patru pesti,,,,,cel mare a dat noaptea dupa ora 2 ,m-am speriat am zis ca iar am dat de vre-un submarin,,,,,,, :D
Cum v-am mai spus,aratati-ne si noua eu chiar sunt curios....si cate kg avea?
era trecut de 17 kg,,,,,,,,,,,, :O cu pozele o lasam mai usor ca iar sar vulturii pe mine,,,,,,,,,,,,,, [-x
Fişiere ataşate
080920111107.jpg
cand sunt in mijlocul dunarii ma simt rege, nu dau senzatia asta pe toti banii din lume

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: DUNAREA

Mesaj de gor965 » 10 Sep 2011, 14:15

Bravo ! Felicitari ! =D> ... tot la aroma aia secreta ? :D
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
georgemarian
Veteran
Veteran
Mesaje: 779
Membru din: 13 Noi 2010, 22:00

Re: DUNAREA

Mesaj de georgemarian » 10 Sep 2011, 14:38

sorprodan scrie:
georgemarian scrie:
sorprodan scrie:ieri si azi la Dunare patru pesti,,,,,cel mare a dat noaptea dupa ora 2 ,m-am speriat am zis ca iar am dat de vre-un submarin,,,,,,, :D
Cum v-am mai spus,aratati-ne si noua eu chiar sunt curios....si cate kg avea?
era trecut de 17 kg,,,,,,,,,,,, :O cu pozele o lasam mai usor ca iar sar vulturii pe mine,,,,,,,,,,,,,, [-x
Nu e corect,cine vrea sa se uite bine,cine nu sanatate!Mie unu imi place si am bucura cand vad astfel de pesti **== si nu stiu cine poate sa mai zica ceva.Fir intins si la mai mare:D

Avatar utilizator
sorprodan
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 28 Feb 2010, 10:44

Re: DUNAREA

Mesaj de sorprodan » 10 Sep 2011, 15:21

gor965 scrie:Bravo ! Felicitari ! =D> ... tot la aroma aia secreta ? :D
dap maestre ,,,,,degeaba va zic cum ai zice ca nu o gasesti in ROMANIA,,,, azi a intrebat un prieten la expozitie la bucuresti ,,,,,,se stramabau aia cand auzeau i-au vandut o multime de arome ca sa-i ia banutii ,,,,usturoi cica :-@ cred ca e mort crapul dupa el =P~
cand sunt in mijlocul dunarii ma simt rege, nu dau senzatia asta pe toti banii din lume

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: DUNAREA

Mesaj de gor965 » 10 Sep 2011, 15:35

sorprodan scrie: dap maestre ,,,,,degeaba va zic cum ai zice ca nu o gasesti in ROMANIA,,,, azi a intrebat un prieten la expozitie la bucuresti ,,,,,,se stramabau aia cand auzeau i-au vandut o multime de arome ca sa-i ia banutii ,,,,usturoi cica :-@ cred ca e mort crapul dupa el =P~
Aroma princpala la grambelul lui Tata Nitu este Garlic-ul (usturoi)...si moshu' face treaba cu nada lui ! ;) Sunt multe arome care dau rezultate...si fiecare crede ca cea cu care prinde el (la un moment dat) e cea mai buna ! :)
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
sorprodan
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 28 Feb 2010, 10:44

Re: DUNAREA

Mesaj de sorprodan » 10 Sep 2011, 18:56

gor965 scrie:
sorprodan scrie: dap maestre ,,,,,degeaba va zic cum ai zice ca nu o gasesti in ROMANIA,,,, azi a intrebat un prieten la expozitie la bucuresti ,,,,,,se stramabau aia cand auzeau i-au vandut o multime de arome ca sa-i ia banutii ,,,,usturoi cica :-@ cred ca e mort crapul dupa el =P~
Aroma princpala la grambelul lui Tata Nitu este Garlic-ul (usturoi)...si moshu' face treaba cu nada lui ! ;) Sunt multe arome care dau rezultate...si fiecare crede ca cea cu care prinde el (la un moment dat) e cea mai buna ! :)
sigur asa este,,,,,,,,,, :-B
cand sunt in mijlocul dunarii ma simt rege, nu dau senzatia asta pe toti banii din lume

Avatar utilizator
sorprodan
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 28 Feb 2010, 10:44

Re: DUNAREA

Mesaj de sorprodan » 10 Sep 2011, 21:17

inca un submarin a dat acum o ora in lanseta 4 cea cu aroma secreta #:-S
cand sunt in mijlocul dunarii ma simt rege, nu dau senzatia asta pe toti banii din lume

Avatar utilizator
bebe2011
Veteran
Veteran
Mesaje: 759
Membru din: 10 Mar 2011, 11:09

Re: DUNAREA

Mesaj de bebe2011 » 11 Sep 2011, 15:49

Sorine,nici nu ma gandeam sa nu-ti traga la lanseta 4! :)) Fir intins in continuare!

Avatar utilizator
georgemarian
Veteran
Veteran
Mesaje: 779
Membru din: 13 Noi 2010, 22:00

Re: DUNAREA

Mesaj de georgemarian » 11 Sep 2011, 16:16

Sa ne spuneti si noua cat are si sa il vedem si noi.... :D

Avatar utilizator
sorprodan
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 28 Feb 2010, 10:44

Re: DUNAREA

Mesaj de sorprodan » 12 Sep 2011, 19:53

uit bre colea
Fişiere ataşate
110920111116.jpg
cand sunt in mijlocul dunarii ma simt rege, nu dau senzatia asta pe toti banii din lume

Avatar utilizator
sorprodan
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 28 Feb 2010, 10:44

Re: DUNAREA

Mesaj de sorprodan » 12 Sep 2011, 19:55

cu mentiunea ca cei sub 10 kg nu au punctat adica nu au meres la poza,,,,, [-x
cand sunt in mijlocul dunarii ma simt rege, nu dau senzatia asta pe toti banii din lume

Avatar utilizator
georgemarian
Veteran
Veteran
Mesaje: 779
Membru din: 13 Noi 2010, 22:00

Re: DUNAREA

Mesaj de georgemarian » 12 Sep 2011, 20:06

sorprodan scrie:cu mentiunea ca cei sub 10 kg nu au punctat adica nu au meres la poza,,,,, [-x
Deci au peste 10 kg...felicitari,sunteti tare.... **== ia spuneti-mi si mie cat stati sa scoateti unu'dasta afara?fiind salbatic cred ca va da de furca :D

Avatar utilizator
sorprodan
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 28 Feb 2010, 10:44

Re: DUNAREA

Mesaj de sorprodan » 12 Sep 2011, 20:54

georgemarian scrie:
sorprodan scrie:cu mentiunea ca cei sub 10 kg nu au punctat adica nu au meres la poza,,,,, [-x
Deci au peste 10 kg...felicitari,sunteti tare.... **== ia spuneti-mi si mie cat stati sa scoateti unu'dasta afara?fiind salbatic cred ca va da de furca :D
de adus ai aduci usor problema e cand vad malul , minciogul omul ,,,,
cand sunt in mijlocul dunarii ma simt rege, nu dau senzatia asta pe toti banii din lume

Avatar utilizator
georgemarian
Veteran
Veteran
Mesaje: 779
Membru din: 13 Noi 2010, 22:00

Re: DUNAREA

Mesaj de georgemarian » 12 Sep 2011, 21:03

sorprodan scrie:
georgemarian scrie:
sorprodan scrie:cu mentiunea ca cei sub 10 kg nu au punctat adica nu au meres la poza,,,,, [-x
Deci au peste 10 kg...felicitari,sunteti tare.... **== ia spuneti-mi si mie cat stati sa scoateti unu'dasta afara?fiind salbatic cred ca va da de furca :D
de adus ai aduci usor problema e cand vad malul , minciogul omul ,,,,
Cred ca face ca fiara :)) tamburul slab :)) fir de 0,50? :D

Scrie răspuns

Înapoi la “Pe rauri si Dunare”