DUNAREA

Moderatori: gor965, mini_mic, Sebastian, vali003

Scrie răspuns
Avatar utilizator
bebe2011
Veteran
Veteran
Mesaje: 759
Membru din: 10 Mar 2011, 11:09

Re: DUNAREA

Mesaj de bebe2011 » 22 Iul 2011, 13:24

bitza35 scrie:imi cer scuze ca intervin...din punctul meu de vedere nu cred ca a gresit pt simplu fapt ca a cerut public un sfat pe acest forum,intradevar,a avut o atitudine un pic ironica dar eu cred ca trebe sa iertam aceasta iesire pt ca totusi este un copil,acum doua saptamani a luat examenul de BAC,lucru care nu lau facut 85% din tinerii acestei tari...ar trebui sa ne "mandrim"cu faptul ca pe acest forum exista oameni care vor cu adevarat sa invete,tinand cont ca el totusi a postat cu o frecventa nu tocmai redusa in timpul cand trebuia sa invete alte lucruri...cu deosebit respect,tot ce am scris este o parere strict personala,nu vreau sa se inteleaga ca il apar dar mi sa parut un pic cam dura atentionarea ,vis a vis de greseala lui.sper ca parerea mea sa fie luata in considerare ca atare si nimic mai mult.va multumesc
De acord cu tine,pustiul se astepta sa primeasca o multime de sfaturi si neprimindu-le a luat foc dovedind ca este tanar si incepator in toate.Se pare ca am uitat ca am fost candva de varsta lui si nu stiu cati dintre noi am fi avut puterea sa ne cerem scuze pentru o greseala care, pana la urma, nu e asa de mare!Din punctul meu de vedere Marian,cu intelepciunea care vine odata cu anii,va devenii un pescar adevarat si nu numai atat.Sfaturi nu pot sa-i dau pentru ca la Dunare sunt la fel de incepator ca si el,dar asta nu ma opreste sa-i urez,lui si tuturor,fire intinse!

Avatar utilizator
georgemarian
Veteran
Veteran
Mesaje: 779
Membru din: 13 Noi 2010, 22:00

Re: DUNAREA

Mesaj de georgemarian » 22 Iul 2011, 14:02

da :D ce pot sa mai zic eu acum...multumesc pentru incurajari

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: DUNAREA

Mesaj de gor965 » 22 Iul 2011, 17:59

Cand am intrat eu prima data pe un forum, prin 2000 , mi-era rusine sa nu intreb vre-o prostie...si din respect ptr. ceilalti utilizatori care pareau mai "versati" ca mine, n-am jignit, n-am luat peste picior si nici n-am pus la indoiala vre-o vorba, un alt coleg, vre-un subiect de dezbatere sau seriozitatea unui forum ! Ma prindeau zorile cat stateam sa citesc ca sa aflu ce mama draq inseamna galusca, boilies, buleta, peleta,spod,etc., etc. ! N-am pus intrebari decat cand efectiv n-am gasit nimic pe net despre lucrul care ma interesa...si-atunci internetul era la inceput...nu bubuia de atata informatie ! Nu cred ca am 5 intrebari puse (am maxim 3 topicuri tehnice deschise) in ultimii 10 ani in 4 forumuri mari unde sunt inregistrat ! Am stat pe acest forum aproape non-stop din 2007 raspunzand la toate intrebarile la care stiam raspunsul ! Mi-am dat cu parerea de cate ori am putut si cand a trebuit sa ma repet am preferat sa indrum lumea sa citeasca ce s-a mai scris deja ! Sa vina acum un tanar si sa-mi scrie : De ce s-o cheama forumul asta Info...ca lui nu i-a raspuns nimeni in 3 zile ? ...e ca si cum s-ar fi pisaht pa toata activitatea mea din ultimii 4 ani ! In loc sa incerce sa citeasca de oriunde toate informatiile de care are nevoie simte nevoia sa ne traga de urechi ca nu percutam la comanda ! Eu i-as fi putut raspunde dar am avut alta treaba, fiind plecat de acasa...acum, vazand cat respect ne poarta, nu i-as mai raspunde in veci ... si nu ptr. ca a pus cateva intrebari nevinovate ci doar ptr. ca ulterior a scris niste tampenii...de parca, de rusine ne-am fi apucat ca niste nebunii sa-i umplem paginile cu tot ce doreste ! Repet, am fost si eu tanar dar n-am luat pe nimeni peste picior ptr. ca nu mi-a raspus la o intrebare ! Cine are bun simt nu face (nu scrie) asa ceva ! Sper ca dl. tanar Marian George sa inteleaga ca forumul nu e un automat de informatii in care cand bagi o fisa , ori ii mai tragi un pumn, se apuca si-ti raspunde la intrebari ! Forumul e o baza de date la care contribuim toti cu intrebari si raspunsuri...benevol ! Ce daca nu ti-a raspuns nimeni in 3 zile ?...te duci la garla si faci ce te duce capul ...data viitoare o sa stii mai multe, ca ai timp sa inveti ! O sa ai la partide in care o sa casti gura la cer, fara sa vezi o trasatura si-atunci o sa constati ca si daca erai toba de pescuit , daca pestele nu vrea sa traga, nu poti sa faci nimic !...si nici nu e vina alora de pe forum !
Sanatate la toata lumea !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
georgemarian
Veteran
Veteran
Mesaje: 779
Membru din: 13 Noi 2010, 22:00

Re: DUNAREA

Mesaj de georgemarian » 22 Iul 2011, 18:57

da,am spus si ieri.....suparat ca am pierdut 15 forfacuri,am spus o prostioara.M-ia fost invatatura de minte asta,acum ce pot sa mai fac ?spuneti-mi si mie...

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: DUNAREA

Mesaj de gor965 » 22 Iul 2011, 19:01

georgemarian scrie:da,am spus si ieri.....suparat ca am pierdut 15 forfacuri,am spus o prostioara.M-ia fost invatatura de minte asta,acum ce pot sa mai fac ?spuneti-mi si mie...
In primul rand invata sa ai rabdare...multa rabdare...si sa fi mai tolerant ! :)
Unde zici c-ai pescuit si, concret, ce rezultate (cu tot cu pagube) ai avut ?
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
georgemarian
Veteran
Veteran
Mesaje: 779
Membru din: 13 Noi 2010, 22:00

Re: DUNAREA

Mesaj de georgemarian » 22 Iul 2011, 20:02

am pescuit pe bratul macin,am intrat prins satul ciobanu,locurile foarte bune,dar cu multa agataturaAm nadit putin cu mamaliga ca nu aveam mai multa,am aruncat 4 pe crap,pe boaba si mamaliga,si 4 pe somn...am avut 2 trasaturi la crap,am intepat si intrau direct in craci...si o lanseta zburata pur si simplu pe apa,nu imi venea sa cred asa ceva,prietenul meu a reusit sa scoata 3 ciortani intre 1,5-2 kg si un salau de 2,5...eu am prins 7 somotei la un kil,si 7 carase pana in kil si alea...daca aveam mai multa mamaliga sa nadesc era mult mai bine,dar cine stia....la oblete o trasatura puternica,am intepat si am scos fara carlig,am inteles ca era stiuca..foarta multa lume unde ne-am dus prima data(mai precis cand coborai de pe dig era un drum la dreapta si unul la stanga,am luato la dreapta si era foarta multa lume,ne-am intors si acolo a fost mai bine,cine cunoaste zona stie)

Avatar utilizator
PsiHo
senior
senior
Mesaje: 351
Membru din: 29 Sep 2008, 13:57
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: DUNAREA

Mesaj de PsiHo » 23 Iul 2011, 19:22

a luat bacul pe spaga !!! :))

Avatar utilizator
georgemarian
Veteran
Veteran
Mesaje: 779
Membru din: 13 Noi 2010, 22:00

Re: DUNAREA

Mesaj de georgemarian » 23 Iul 2011, 19:33

doi elevi stau de vorba,mihai si florin:
-ce faci ma,cum a fost la bac?(mihai)
-ma a fost bine(florin)
-cu cat l-ai luat?(mihai)
-cu 800 de euro(florin) :)) :))
De unde ma psiho atatia bani? :)) eu l-am luat fara,si mi-am luat mulinete drept rasplata :))

Avatar utilizator
sorprodan
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 28 Feb 2010, 10:44

Re: DUNAREA

Mesaj de sorprodan » 23 Iul 2011, 20:09

georgemarian scrie:doi elevi stau de vorba,mihai si florin:
-ce faci ma,cum a fost la bac?(mihai)
-ma a fost bine(florin)
-cu cat l-ai luat?(mihai)
-cu 800 de euro(florin) :)) :))
De unde ma psiho atatia bani? :)) eu l-am luat fara,si mi-am luat mulinete drept rasplata :))
pai prinde bre un crap romanesc de 20 kg si vinde-l viu,,,,,,,,,,,,,,, =))
cand sunt in mijlocul dunarii ma simt rege, nu dau senzatia asta pe toti banii din lume

Avatar utilizator
georgemarian
Veteran
Veteran
Mesaje: 779
Membru din: 13 Noi 2010, 22:00

Re: DUNAREA

Mesaj de georgemarian » 23 Iul 2011, 20:23

am 19 ani,de cand il caut de pe la 16 :)) si degeaba...macar unu mai micut putin sa imi scot al patrulea bat ca am rupt unu :)) cunosc un patron de balta care mi-a zis ca ii ia din metro :))

Avatar utilizator
bebe2011
Veteran
Veteran
Mesaje: 759
Membru din: 10 Mar 2011, 11:09

Re: DUNAREA

Mesaj de bebe2011 » 23 Iul 2011, 20:55

Georgica,cum ai rupt tata lanseta aia,in dril sau sa dat firul pe dupa varf la aruncare? :))

Avatar utilizator
georgemarian
Veteran
Veteran
Mesaje: 779
Membru din: 13 Noi 2010, 22:00

Re: DUNAREA

Mesaj de georgemarian » 23 Iul 2011, 21:02

bebe2011 scrie:Georgica,cum ai rupt tata lanseta aia,in dril sau sa dat firul pe dupa varf la aruncare? :))
Cand sa arunc a plesnit pur si simplu,dupa sa aflu ca,carbonul este sensibil,si trebui sa fi tare atent cu el, tronsoanele unde se imbina nu trebuiesc prea tare imbinate si eu fiind prima data cand dau cu asa bete de 3,6 2 buc,am zis sa le imbin ca ii dau in cap la crap pe malul celalant :))a plesnit de la jumate unde se imbina ele,imi venea sa plang :-S

Avatar utilizator
sorprodan
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 28 Feb 2010, 10:44

Re: DUNAREA

Mesaj de sorprodan » 27 Iul 2011, 22:11

georgemarian scrie:
bebe2011 scrie:Georgica,cum ai rupt tata lanseta aia,in dril sau sa dat firul pe dupa varf la aruncare? :))
Cand sa arunc a plesnit pur si simplu,dupa sa aflu ca,carbonul este sensibil,si trebui sa fi tare atent cu el, tronsoanele unde se imbina nu trebuiesc prea tare imbinate si eu fiind prima data cand dau cu asa bete de 3,6 2 buc,am zis sa le imbin ca ii dau in cap la crap pe malul celalant :))a plesnit de la jumate unde se imbina ele,imi venea sa plang :-S
se mai intampla maestre ,,,,sa vezi cum e cand le rupe pestele,,,, atunci sa vezi ce sunet scot,,,, >:)
cand sunt in mijlocul dunarii ma simt rege, nu dau senzatia asta pe toti banii din lume

Avatar utilizator
bebe2011
Veteran
Veteran
Mesaje: 759
Membru din: 10 Mar 2011, 11:09

Re: DUNAREA

Mesaj de bebe2011 » 27 Iul 2011, 22:21

A fost o gluma Sorine!Nu m-i s-a intamplat,dar cred ca sa iti rupa pestele lanseta e ceva ce nu se poate uita niciodata,iar asta nu o poate face decat unul din adancurila batranului Danubiu.Diferenta dintre noi,parafrazand,este ca tu vanezi in salbaticie iar eu impusc animalele de la zoo.Respect!

Avatar utilizator
georgemarian
Veteran
Veteran
Mesaje: 779
Membru din: 13 Noi 2010, 22:00

Re: DUNAREA

Mesaj de georgemarian » 27 Iul 2011, 22:25

.Diferenta dintre noi,parafrazand,este ca tu vanezi in salbaticie iar eu impusc animalele de la zoo.Respect![/quote]


asta mi-a placut! **== adevarat!
Poate o sa se intample sa imi rupa un peste batul,da stiti,nu imi parea rau cum imi pare ca am rupt-o in lanseu.Si inca ceva,nu cred ca o sa imi rupa lanseta pestele vreodata!

Scrie răspuns

Înapoi la “Pe rauri si Dunare”