Spro Vs Okuma Vs Banax - Ce sa aleg?

Moderatori: gor965, florentiniuga

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Spro Vs Okuma Vs Banax - Ce sa aleg?

Mesaj de gor965 » 16 Noi 2010, 17:20

stefan_kwr scrie:George stii daca vor aparea in iarna asta in magazine noile modele de la okuma ? ca bine mai arata...
Cei de la Arrow nu cred ca or sa aduca seria Distance dar am inteles ca aduc Axeon in variante diferite !
Totusi din gama Distance am vazut pe unele sit-uri ...
http://www.sipcarp.ro/magazin/product_i ... ts_id=6427
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
Mefisto81
utilizator
utilizator
Mesaje: 29
Membru din: 11 Oct 2010, 16:44
Localitate: Bucuresti

Re: Spro Vs Okuma Vs Banax - Ce sa aleg?

Mesaj de Mefisto81 » 16 Noi 2010, 19:51

Astazi am avut in mana si Maxxis si PL860, Maxxis-ul mi s-a parut mai bun, fara cea mai mica vibratie, iar Okuma mai are un minus, nu are Worm Shaft. K-Karp Excellence este exact aceeasi mulineta? Aceleasi materiale? Cine poate sa-mi spuna si cum se comporta Trabucco Maxxis Sk 8000 sau K-Karp Excellence Vx 8000 comparatil cu PL 865 d.p.d.v. al distantei la care lanseaza?

Avatar utilizator
Dragos85
membru activ
membru activ
Mesaje: 123
Membru din: 02 Feb 2010, 20:52

Re: Spro Vs Okuma Vs Banax - Ce sa aleg?

Mesaj de Dragos85 » 16 Noi 2010, 21:05

daca vrei ceva bun am eu la vanzare 4 k-karp excellence vx8000 ...le am din martie si au 5-6 partide ..le dau ca mi-am luat bblc-uri ...sunt noi noute si au si garantie ... si eu am cautat mult pana sa le aleg pe astea ... aveam de ales intre pl ..banax si ele ... cele mai complete sunt k-karpurile ...au si wormshaft si bait-runner ...iar in comparatie cu maxxisurile sunt mai grele deci cred ca mai au ceva in plus in ele ..:) le-am avut combinate cu magicuri si aruncam bine de tot cu ele ...iar probleme cu frana sau cu perucile nu au existat niciodata ...la categoria asta de preturi eu le-am ales pe ele si nu am gresit .... daca esti interesat de poze cu ele sau de ele da un pm

Avatar utilizator
zfcristian
senior
senior
Mesaje: 408
Membru din: 26 Mai 2009, 17:20
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Spro Vs Okuma Vs Banax - Ce sa aleg?

Mesaj de zfcristian » 16 Noi 2010, 21:54

Spro Incognito LCS865
Am avut inainte niste synnex iar astea sunt MUUULT peste ele, banax nu mi-au placut niciodata.
Pune mana pe ele si vezi ce si cum iti place.
1) Esti pe net
2) Esti pe forumul Infopescar.tv
3) Imi citesti semnatura
5) Nu ai observat ca lipseste punctul 4
6) Tocmai ai verificat daca exista punctul 4 sau nu
7) Zambesti, sau chiar razi!!!

Avatar utilizator
mirceasd
Veteran
Veteran
Mesaje: 2023
Membru din: 11 Noi 2010, 17:36
Localitate: Popesti-Leordeni

Re: Spro Vs Okuma Vs Banax - Ce sa aleg?

Mesaj de mirceasd » 01 Dec 2010, 19:16

Daca nu ai fonduri ia-ti LCS 460,daca ai mai mult maruntis ia-ti Incognito LCS 865 ,au si tambur de rezerva din Al .Spro sunt mult mai bune decat PL-urile ,Banax-urile chinezesti uita de ele.Daca ai si mai multi bani comanda-ti Shimano Biomaster XSB si gata cu joaca.
Fire intinse.
Nu sunt un pescar grozav dar ma simt grozav pe balta.

Scrie răspuns

Înapoi la “Mulinete”