Shimano super aero fliegen

Moderatori: gor965, florentiniuga

Avatar utilizator
Neamtul
Veteran
Veteran
Mesaje: 1384
Membru din: 02 Mar 2009, 00:55

Re: Shimano super aero fliegen

Mesaj de Neamtul » 20 Feb 2010, 20:19

La mine e chiar invers,eu imping cu stanga cand arung si mie ca stangaci mi-i se pare perfect normal. :-??
Sunt curios cum e la ceilalti. :-?

gogu steriade
VIP+++
VIP+++
Mesaje: 1094
Membru din: 22 Feb 2009, 07:43
Localitate: Vaslui

Re: Shimano super aero fliegen

Mesaj de gogu steriade » 20 Feb 2010, 20:30

Neamtul scrie:La mine e chiar invers,eu imping cu stanga cand arung si mie ca stangaci mi-i se pare perfect normal. :-??
Sunt curios cum e la ceilalti. :-?
matale esti stangaci ?
sa cam vede da la o vreme ! :-B
zi si lu Gogu o mulineta buna si ieftina si care prinde peste bine da tot si arunca daparte daparte , ca io dau pa Prut, da pa lungime la Prut ! ;)
Decat cocosat de munca ,mai bine burtos de bere

Avatar utilizator
stefan_kwr
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 25 Mar 2009, 21:23
Localitate: Craiova
Contact:

Re: Shimano super aero fliegen

Mesaj de stefan_kwr » 20 Feb 2010, 21:17

gor965 scrie: P.S
Am un vecin stangaci ...are manivela pe partea dreapta si priza la lanseta invers decat o am eu ; adica tine dreapta pe cotor si stanga la mandrina ...asta e chiar suspect ! >:)
Geoarge imi pare rau, dar nu e suspect deloc ceea ce spui:
-la dreptaci: mana dreapta pe mandrina, mana stanga pe manivela;
in aruncare: mana dreapta pe mandrina, mana stanga pe cotorul lansetei;
-la stangaci: mana stanga pe mandrina, mana dreapta pe manivela;
in aruncare: mana stanga pe mandrina, mana dreapta pe cotorul lansetei;
Mie unu mi se pare normal, la fel ca si vecinului tau...
ps: eu sunt dreptaci :D , ca si tine de alt fel...

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Shimano super aero fliegen

Mesaj de gor965 » 20 Feb 2010, 21:24

stefan_kwr scrie:
Geoarge imi pare rau, dar nu e suspect deloc ceea ce spui:
............................
Bine-nteles ca e normal...eu ma adresam ,la misto' , lui Neamtu ! :"> ... :))
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
stefan_kwr
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 25 Mar 2009, 21:23
Localitate: Craiova
Contact:

Re: Shimano super aero fliegen

Mesaj de stefan_kwr » 20 Feb 2010, 21:26

Neamtul scrie:La mine e chiar invers,eu imping cu stanga cand arung si mie ca stangaci mi-i se pare perfect normal. :-??
Sunt curios cum e la ceilalti. :-?
:)) :)) :)) Mai Neamtule esti de belea... cred ca prin dreptul tau a mai ramas o bucata din zidul Berlinului.
Si George a spus acelas lucru despre vecinul lui, cum de altefel ai spus si tu!!!
La tine cum e invers??? ca nu inteleg, nu tot mana stanga o tii pe mandrina??? Asta reiese din postul tau... :-??

Avatar utilizator
stefan_kwr
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 25 Mar 2009, 21:23
Localitate: Craiova
Contact:

Re: Shimano super aero fliegen

Mesaj de stefan_kwr » 20 Feb 2010, 21:33

gor965 scrie:
stefan_kwr scrie:
Geoarge imi pare rau, dar nu e suspect deloc ceea ce spui:
............................
Bine-nteles ca e normal...eu ma adresam ,la misto' , lui Neamtu ! :"> ... :))
Nu am observat raspunsul tau, deoarece scriam un post in acelas timp.
Nu am stiut ca de fapt este o gluma :-w , nici o problema...
Toate cele bune

Avatar utilizator
Tibi30
Veteran
Veteran
Mesaje: 777
Membru din: 03 Noi 2008, 20:12
Localitate: Bucuresti

Re: Shimano super aero fliegen

Mesaj de Tibi30 » 21 Feb 2010, 19:24

lasati frate glumele...intrati pe Plat co.jp.....sa va doara si pe voi capul cum ma doare pe mine de ceva timp...pana unde vor japonezii astia sa mearga,cu sculele astea?si pana la ce preturi normal...
PS-Am vb cu cineva,care mi-a atras atentia ca mulineta din imagine este Non Drag(fara frana),deci se poate folosi doar pt Spod...sau casting.. :(( ...exista Fliegen,si cu frana,dar arata altfel,gen Aerotehnium...
Fişiere ataşate
shimano super aero fliegen sd-517 euro.jpg
shimano super aero fliegen sd-517 euro.jpg (14.22 KiB) Vizualizat de 2911 ori


Avatar utilizator
Tibi30
Veteran
Veteran
Mesaje: 777
Membru din: 03 Noi 2008, 20:12
Localitate: Bucuresti

Re: Shimano super aero fliegen

Mesaj de Tibi30 » 21 Feb 2010, 20:31

ultima care ai postat-o,ultimul link,o fi buna George pt spod?? :D ..ce nu lnteleg eu,e de ce importatorii romani,nu aduc asa ceva..??macar sa fie expusa la ei ln showroom,sa o vada pescarii,sa puna mana pe ea,etc...si sa se aduca la comanada,pt doritori..nu zice nimeni sa aduca 50 de buc. sa tina banii blocati..macar cate una,din fiecare model..modelul Fliegen sau Kisu special,sa fie doar pt piata japoneza?sau doar denumirea e alta,si mulineta sa fie aero tehnium mgs??si sa aiba doar tamburul negru,asta din imagine??un site George,unde gasim Fliegen,ln Europa??sau cineva care stie...A COMANDAT CINEVA DIN JAPONIA direct??mulinete,lansete????

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Shimano super aero fliegen

Mesaj de gor965 » 22 Feb 2010, 00:39

Tibi30 scrie:ultima care ai postat-o,ultimul link,o fi buna George pt spod?? :D ..ce nu lnteleg eu,e de ce importatorii romani,nu aduc asa ceva..??macar sa fie expusa la ei ln showroom,sa o vada pescarii,sa puna mana pe ea,etc...si sa se aduca la comanada,pt doritori..nu zice nimeni sa aduca 50 de buc. sa tina banii blocati..macar cate una,din fiecare model..modelul Fliegen sau Kisu special,sa fie doar pt piata japoneza?sau doar denumirea e alta,si mulineta sa fie aero tehnium mgs??si sa aiba doar tamburul negru,asta din imagine??un site George,unde gasim Fliegen,ln Europa??sau cineva care stie...A COMANDAT CINEVA DIN JAPONIA direct??mulinete,lansete????
Nu da nimeni atatia bani ca sa le foloseasca la spod ! :D
Singurul motiv ptr. care nu cred ca le aduc importatorii , este acela ca ptr. astfel de modele nu au piata de desfacere la noi !...si nici la comanda nu cred ca aduc , ca nu prea au cum sa justifice cheltuielile cu transportul !
Astea 3 Aero (Fliegen ,Technium MGS , Kisu) , mie imi par construite pe aceiasi "platforma "...dar sunt diferente intre ele la raportul de recuperare ,greutate , nr. de rulmenti...
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
tonny
senior
senior
Mesaje: 301
Membru din: 27 Dec 2009, 01:09

Re: Shimano super aero fliegen

Mesaj de tonny » 22 Feb 2010, 21:03

am vb eu cu un prieten de al meu care se ocupa cu comenzi on-line si zice ca se pot aduce pe comanda oricand dar treaba sta cam asa: banii sinainte toti plus transportu pe o mulineta de exemplu costa cam 25 euro plus inca o taxa de 3,5% din valoarea produsului dorit pt. nu stiu exact ce cost de protectie al coletului (cost de manevrabilitate cica) :-? zic si eu ce mi-a spus el si cred ca o sa ma risc la cea mai ieftina sa vad daca se merita fac jumate jumate cu un amic la costul mulinetei.Stima

Avatar utilizator
Tibi30
Veteran
Veteran
Mesaje: 777
Membru din: 03 Noi 2008, 20:12
Localitate: Bucuresti

Re: Shimano super aero fliegen

Mesaj de Tibi30 » 23 Feb 2010, 11:50

si comanzi dupa Plat co.jp Tonny??eu le-am trimis un mail,si mi-au raspuns(ln engleza)..ce mulineta vrei sa comanzi??sa ne tii si pe noi la curent..ceva taxa cred ca se plateste,pt ca e din afara UE..daca coletul vine direct din japonia...eu sant curios,de ce nu se gaseste si ln Europa??eu nu am vazut Fliegen,pe nici un site european.. :-??

Avatar utilizator
tonny
senior
senior
Mesaje: 301
Membru din: 27 Dec 2009, 01:09

Re: Shimano super aero fliegen

Mesaj de tonny » 23 Feb 2010, 22:18

Eu am ales sa comand DAIWA WIND CAST 4000 cea cu 107,44 euro plus 25 euro transport si alte taxe si inca vreo 50 ron taxa la vama.Is tare curios sa vad cum arata cand ajunge cica in vreo 2 luni ar trebui sa vina apai nu stiu pana nu vad :D

Avatar utilizator
Tibi30
Veteran
Veteran
Mesaje: 777
Membru din: 03 Noi 2008, 20:12
Localitate: Bucuresti

Re: Shimano super aero fliegen

Mesaj de Tibi30 » 24 Feb 2010, 12:24

dupa Plat co.jp comanzi?? 2 luni mi se pare foarte mult...sa ne spui si noua ce ai facut...ai platit cu cardul on line nu(normal,ca altfel nu aveai cum)..la ce banca e facut cardul,a fost acceptat,de obicei sa platesti japonia,usa,nu prea accepta orice card romanesc,sau sant probleme..chiar vreau sa stiu ce ai facut,cand lti vine mulineta..ma lncapatinez sa nu cumpar BBLC,e prea grea frate..790g..si poate comand si eu tot din Japonia..

Avatar utilizator
tonny
senior
senior
Mesaje: 301
Membru din: 27 Dec 2009, 01:09

Re: Shimano super aero fliegen

Mesaj de tonny » 24 Feb 2010, 19:36

ce sa zic astept si eu sa vad cand apare curierul la poarta sau cred ca o sa vina prin posta romana deoarece se cere vama si in legatura cu cardul este unul de la BCR special pentru plati online mai exact pentru pay pal ca deaia lo facut prietenul ala al meu ca sa poat comanda de pe net din afara in special de pe ebay.O sa va tin la curent cu detaliile

Scrie răspuns

Înapoi la “Mulinete”