mulinete Tornado

Moderatori: gor965, florentiniuga

Scrie răspuns
Avatar utilizator
dragan claudiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 662
Membru din: 02 Apr 2008, 16:58
Localitate: brasov
Contact:

mulinete Tornado

Mesaj de dragan claudiu » 12 Ian 2010, 20:31

despre mulinetele Tornado poate cineva sa ne dea mai multe detalii? **==

Avatar utilizator
marian_popescu
Veteran
Veteran
Mesaje: 1064
Membru din: 13 Aug 2008, 11:18
Localitate: Prahova

Re: mulinete Tornado

Mesaj de marian_popescu » 13 Ian 2010, 00:14

daca la bete ai nimerit-o catusi de cat...la mulinete de ce nu incerci okuma? sunt mai de incredere decat tornado, se misca mai bine, nu stiu in ce bani le-ai gasit, poate ai prins vreo oferta la gipo...dar eu tot pe okuma as merge. eventual pe bannax helicon. pana zilele trecute nu mai vazusem de iarna trecuta, iar astea se misca surprinzator de bine. cred ca au scapat cateva in cutia cu vaselina chinezoii.si in 130 de lei e parfum
Fishing is life. The rest...just details

Avatar utilizator
dragan claudiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 662
Membru din: 02 Apr 2008, 16:58
Localitate: brasov
Contact:

Re: mulinete Tornado

Mesaj de dragan claudiu » 13 Ian 2010, 00:30

marian_popescu scrie:daca la bete ai nimerit-o catusi de cat...la mulinete de ce nu incerci okuma? sunt mai de incredere decat tornado, se misca mai bine, nu stiu in ce bani le-ai gasit, poate ai prins vreo oferta la gipo...dar eu tot pe okuma as merge. eventual pe bannax helicon. pana zilele trecute nu mai vazusem de iarna trecuta, iar astea se misca surprinzator de bine. cred ca au scapat cateva in cutia cu vaselina chinezoii.si in 130 de lei e parfum
nu vreau sa le cumpar doar intrebam , le-am vazut in decembrie la gipo si eram curios.... **==

Avatar utilizator
mihi78
senior
senior
Mesaje: 380
Membru din: 16 Noi 2009, 19:24
Localitate: B U C U R E S T I

Re: mulinete Tornado

Mesaj de mihi78 » 22 Ian 2010, 20:39

marian_popescu scrie:daca la bete ai nimerit-o catusi de cat...la mulinete de ce nu incerci okuma? sunt mai de incredere decat tornado, se misca mai bine, nu stiu in ce bani le-ai gasit, poate ai prins vreo oferta la gipo...dar eu tot pe okuma as merge. eventual pe bannax helicon. pana zilele trecute nu mai vazusem de iarna trecuta, iar astea se misca surprinzator de bine. cred ca au scapat cateva in cutia cu vaselina chinezoii.si in 130 de lei e parfum
130 lei ce anume?
Se pare ca diacritica ar trebui exclusa din gramatica lb romane,ca sa nu mai sesizam atatea"vipuri" cocosate de statul pe la scoala!So, remember printre altele ca: mi-au nu este=cu miau!

Avatar utilizator
marian_popescu
Veteran
Veteran
Mesaje: 1064
Membru din: 13 Aug 2008, 11:18
Localitate: Prahova

Re: mulinete Tornado

Mesaj de marian_popescu » 22 Ian 2010, 23:27

helicon. au fost
acum sunt 150. dar tot merita
Fishing is life. The rest...just details

Avatar utilizator
Neamtul
Veteran
Veteran
Mesaje: 1384
Membru din: 02 Mar 2009, 00:55

Re: mulinete Tornado

Mesaj de Neamtul » 23 Ian 2010, 18:50

Unde ai vazut cu 150Lei.Atat costa in urma cu un an.
Unde ai vazut asa ieftin?

Avatar utilizator
chituctin
senior
senior
Mesaje: 242
Membru din: 07 Ian 2010, 16:15
Localitate: Bucuresti

Re: mulinete Tornado

Mesaj de chituctin » 23 Ian 2010, 22:30

Neamtul scrie:Unde ai vazut cu 150Lei.Atat costa in urma cu un an.
Unde ai vazut asa ieftin?


Cred ca este vb de modelul 500nf-153,00ron la TotalFishing. :P

Avatar utilizator
mihi78
senior
senior
Mesaje: 380
Membru din: 16 Noi 2009, 19:24
Localitate: B U C U R E S T I

Re: mulinete Tornado

Mesaj de mihi78 » 24 Aug 2010, 13:54

Pana la urma despre tornado 7500 ne poate da cineva care l-a folosit niste lamuriri?
Am vazut modelul la Gipo si costa acum undeva peste 200 ron.
Aparent e robust insa m-ar interesa ceva opinii din partea celor ce au chinuit acest tip de mulineta.
Se pare ca diacritica ar trebui exclusa din gramatica lb romane,ca sa nu mai sesizam atatea"vipuri" cocosate de statul pe la scoala!So, remember printre altele ca: mi-au nu este=cu miau!

Avatar utilizator
Neamtul
Veteran
Veteran
Mesaje: 1384
Membru din: 02 Mar 2009, 00:55

Re: mulinete Tornado

Mesaj de Neamtul » 29 Aug 2010, 11:58

Hai ca te ajut eu.Are un prieten doua bucati de 7500.Mulinetele merg bine in primele luni dupa care incep sa scartzaie si apar mici jocuri in angrenaje.Mulinetele au acum un an si ceva,au prins cativa pesti frumosti(crap si somn,cel mai mare 13kg)si inca mai merg...dar nu la fel de bine ca la inceput.
Eu in locul tau as lua Okuma sau Banax.

Avatar utilizator
mihi78
senior
senior
Mesaje: 380
Membru din: 16 Noi 2009, 19:24
Localitate: B U C U R E S T I

Re: mulinete Tornado

Mesaj de mihi78 » 26 Sep 2010, 19:35

[quote="Neamtul"]Hai ca te ajut eu.Are un prieten doua bucati de 7500.Mulinetele merg bine in primele luni dupa care incep sa scartzaie si apar mici jocuri in angrenaje.Mulinetele au acum un an si ceva,au prins cativa pesti frumosti(crap si somn,cel mai mare 13kg)si inca mai merg...dar nu la fel de bine ca la inceput.
Eu in locul tau as lua Okuma sau Banax.[/quotes]

sa stii ca ai ai dreptate
banaxuri am 4 bucati modelul corean, cred ca voi opta pana la urma pt 2 synexuri 65.
Se pare ca diacritica ar trebui exclusa din gramatica lb romane,ca sa nu mai sesizam atatea"vipuri" cocosate de statul pe la scoala!So, remember printre altele ca: mi-au nu este=cu miau!

Avatar utilizator
Tavi2
Veteran
Veteran
Mesaje: 797
Membru din: 13 Noi 2009, 21:45
Localitate: Bucuresti

Re: mulinete Tornado

Mesaj de Tavi2 » 27 Sep 2010, 07:38

Vezi ca au aparut si AXEON AXS 65 pe la magazinele online.

Scrie răspuns

Înapoi la “Mulinete”