mulineta spro incognito lcs 855

Moderatori: gor965, florentiniuga

Scrie răspuns
Avatar utilizator
golancrap
junior
junior
Mesaje: 1
Membru din: 03 Ian 2011, 13:22

mulineta spro incognito lcs 855

Mesaj de golancrap » 03 Ian 2011, 16:09

la multi ani pentru inceput!!!as dori sa achizitionez 6 mulinete spro incognito lcs 855 si as dori informatii de la pescarii mai experimentati ca mine... mentionez ca am bete hakuyo mtx de 3.60m 3.5 lbs.vi se par prea mici pentru pescuitul la crap???as dori sa le tin in mana inainte sa le achizionez si poate ma ajuta cineva care locuieste in bucuresti.multumesc anticipat

Avatar utilizator
Marius Vintila
senior
senior
Mesaje: 299
Membru din: 09 Noi 2010, 11:17
Localitate: Bucuresti

Re: mulineta spro incognito lcs 855

Mesaj de Marius Vintila » 04 Ian 2011, 12:17

golancrap scrie:la multi ani pentru inceput!!!as dori sa achizitionez 6 mulinete spro incognito lcs 855 si as dori informatii de la pescarii mai experimentati ca mine... mentionez ca am bete hakuyo mtx de 3.60m 3.5 lbs.vi se par prea mici pentru pescuitul la crap???as dori sa le tin in mana inainte sa le achizionez si poate ma ajuta cineva care locuieste in bucuresti.multumesc anticipat
La multi ani!
Despre Spro incognito lcs 855 am inteles ca sunt mulinete bune, Wormshaft oscillation, baitrunner, 8 rulmenti...ma batea gandul sa-mi iau si eu. Eu oscilez intre mulineta asta si Okuma Synex cu plusul pentru Spro ca are baitrunner.
Exista un topic aici pe site care se numeste "Cumpar SPRO Incognito LCS 865" da-i cu optiunea "Cauta" si ai sa gasesti cateva comentarii despre ea si mai sunt si alte comentarii despre mulinete spro care merita atentie.
MTX...daca tu te simti bine cu ele, nu vad de ce lungimea lor ar avea asa o mare importanta. MTX sunt lansete bune, 3.90 nu este un "must have" al zilelor noastre, cu ce simti tu ca ti se potriveste cu aia pescuiesti.
Fir intins in noul an **==
MARIUS VINTILA
AVIATORS FISHING CLUB

Avatar utilizator
roana
senior
senior
Mesaje: 191
Membru din: 08 Iun 2010, 09:55
Localitate: Bucuresti

Re: mulineta spro incognito lcs 855

Mesaj de roana » 20 Ian 2011, 11:07

Si eu ma chinui de ceva timp sa mi achizitionez un set de 4 mulinete Spro 865. Au fost si la reducere un timp, la 310 lei bucata, dar nu am fost pe faza. Acum sub 380 lei nu am gasit nicaieri. Sincer mi s a pus pata rau pe ele :)))

Avatar utilizator
mirceasd
Veteran
Veteran
Mesaje: 2023
Membru din: 11 Noi 2010, 17:36
Localitate: Popesti-Leordeni

Re: mulineta spro incognito lcs 855

Mesaj de mirceasd » 22 Ian 2011, 09:12

golancrap scrie:la multi ani pentru inceput!!!as dori sa achizitionez 6 mulinete spro incognito lcs 855 si as dori informatii de la pescarii mai experimentati ca mine... mentionez ca am bete hakuyo mtx de 3.60m 3.5 lbs.vi se par prea mici pentru pescuitul la crap???as dori sa le tin in mana inainte sa le achizionez si poate ma ajuta cineva care locuieste in bucuresti.multumesc anticipat
Mulinete bune , dar iti recomand LCS 865 pentru pescuitul cu MTX (lansete de crap chiar daca sunt de 3,60 m) ,855 sunt mai potrivite pentru stationar asta daca nu iti place tie in mod deosebit combinatia cu mulinete mici.Am vazut totusi ca se practica 5500 XTB pe lansete de 3,90 si utilizatorii sunt multumiti (eu nu sunt prefer big pit si nu little big pit).
LCS 855 ar merge mai bine pe un Beastmaster de 12"si 2,5 lbs ,super, daca nu ai nevoie de aruncari lungi ci de placere.
Concluzie pentru tine ar fi mai bine LCS 865.
Spor la achzitii si fire intinse.
Nu sunt un pescar grozav dar ma simt grozav pe balta.

Scrie răspuns

Înapoi la “Mulinete”