Mulineta spod

Moderatori: gor965, florentiniuga

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Costel Jambu
senior
senior
Mesaje: 314
Membru din: 15 Sep 2009, 15:36
Localitate: Bacau
Contact:

Mulineta spod

Mesaj de Costel Jambu » 31 Dec 2010, 03:26

Salut.
Am si eu nevoie de sfaturile voastre in vederea achizitionarii unei mulinete pentru spod.Am un spod Sert Powerspod si vreau sa-mi iau si o mulineta pentru el.Am contactat cativa "colegi de suferinta" si mi-au fost recomandate unele mulinete.Doresc mai multe opinii,nu ca nu as pretui deja parerile colegilor mei de pana acum.
Am vazut ca s-a mai discutat despre acest lucru pe forum,dar discutiile erau vechi si intre timp unele tipuri de mulinete nu se mai gasesc in magazine.
Ma gandesc in special ca ansamblul de spod il voi folosi atat pentru aruncarea bulgarilor ,cat si pentru racheta.Deci cu alte cuvinte am nevoie de o mulineta cu care as putea obtine si distanta.
Din sfaturile cerute pana acum,m-am orientat catre Banax Poseidon.Vad insa ca tamburul acesteia nu are buza tamburului titanizata si intrebarea mea ar fi daca nu cumva voi avea probleme cu ea deoarece voi folosi inaintas textil?
Astept opinii si pareri in legatura cu aceasta mulineta,si sugestii in legatura cu alte tipuri,cam la acelasi pret ,pot fi chiar si sh.
Numai bine.
La multi ani!
1 Aprilie...Ziua Nationala A Romaniei!

Avatar utilizator
marian_popescu
Veteran
Veteran
Mesaje: 1064
Membru din: 13 Aug 2008, 11:18
Localitate: Prahova

Re: Mulineta spod

Mesaj de marian_popescu » 04 Ian 2011, 00:13

arata-mi o mulineta de crap de la shimano sau daiwa cu buza tamburului titanizata...
si de ce ati avea nevoie de o mulineta cu corp de otel? cand veti lansa cateva zeci de rachete sa bulgari la foc automat, o sa va cam blestemati zilele
de ce nu va orientati catre ceva mai usor?

ma cam streseaza personajul, te lovesti de el pe toate forumurile, isi actualizeaza in permanenta anunturile, dar e un user SULTANELU care are niste okuma oryx la vanzare. daca sunt bine intretinute, mulinetele sunt excelente pentru spod. stiu ce spun, am avut si eu atat okuma oryx, cat si sert powerspod
Fishing is life. The rest...just details

Avatar utilizator
Tibi30
Veteran
Veteran
Mesaje: 777
Membru din: 03 Noi 2008, 20:12
Localitate: Bucuresti

Re: Mulineta spod

Mesaj de Tibi30 » 10 Ian 2011, 20:40

sant..am lncercat sa lncarc cateva poze si nu merge..Daiwa emcast advanced,si au si cei de la shimano mulinete cu buza tamburului titanizata..uita-te pe plat.co.jp.....

Avatar utilizator
robertpescar
senior
senior
Mesaje: 267
Membru din: 02 Dec 2009, 04:41
Localitate: slobozia

Re: Mulineta spod

Mesaj de robertpescar » 24 Ian 2011, 04:20

daiwa emblem spod!

Scrie răspuns

Înapoi la “Mulinete”