Carp Expert Long Cast Runner 9000

Moderatori: gor965, florentiniuga

Avatar utilizator
stefan_kwr
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 25 Mar 2009, 21:23
Localitate: Craiova
Contact:

Re: Carp Expert Long Cast Runner 9000

Mesaj de stefan_kwr » 18 Oct 2010, 15:45

mihi78 scrie::))

ei si daca stau bn sa ma gandesc, la cat costa, as prefera totusi 2-3 synex 665 seccond sau oryx (depinde ce cade si in ce stare este per general)
Ai face o alegere mult mai buna decat sa-ti iei rasurile alea de mulinete!!!

Avatar utilizator
Tavi2
Veteran
Veteran
Mesaje: 797
Membru din: 13 Noi 2009, 21:45
Localitate: Bucuresti

Re: Carp Expert Long Cast Runner 9000

Mesaj de Tavi2 » 18 Oct 2010, 20:30

Eu vara asta am dat majoritatea mulinetelor (am pastrat 3 buc Big Ben 10 PI5000) ai aveam de ales intre Synex 65 sh ca noi nu se gaseau, Okuma PL865 si Banax Helicon - pana la urma am luat 4 Helicoane. N-am ajuns de loc pe balta si sper ca la primavara sa nu-mi dau cu pumnii in cap ~x(

Avatar utilizator
florin crapanu
senior
senior
Mesaje: 168
Membru din: 08 Apr 2008, 16:06

Re: Carp Expert Long Cast Runner 9000

Mesaj de florin crapanu » 18 Oct 2010, 22:55

Fii linistit nu o sa-ti dai deloc cu pumnii in cap. Acum am shimano navi xta 8000 si am pastrat si un banax helicon 5600 nf de care nu ma pot desparti pentru ca mie mi se pare o mulineta solida si nu prea am ce sa -i reprosez.Stima

Avatar utilizator
adrian82
membru activ
membru activ
Mesaje: 55
Membru din: 28 Sep 2009, 22:22
Localitate: BUCURESTI

Re: Carp Expert Long Cast Runner 9000

Mesaj de adrian82 » 21 Noi 2010, 16:49

la banaxurile astea din china au o singura problema nu prea aseaza firul cum trebuie pa tambur in rest sunt ok si in drill dar defectul asta cu asezatul nu este o problema se observa doar daca te uiti atent la el atat in rest super mulinete eu am 5 3 korea si 2 china si nu am nici o treba cu ele stima .....

Avatar utilizator
mihi78
senior
senior
Mesaje: 380
Membru din: 16 Noi 2009, 19:24
Localitate: B U C U R E S T I

Re: Carp Expert Long Cast Runner 9000

Mesaj de mihi78 » 27 Noi 2010, 16:13

adrian82 scrie:la banaxurile astea din china au o singura problema nu prea aseaza firul cum trebuie pa tambur in rest sunt ok si in drill dar defectul asta cu asezatul nu este o problema se observa doar daca te uiti atent la el atat in rest super mulinete eu am 5 3 korea si 2 china si nu am nici o treba cu ele stima .....
mie mi se pare ca si cele chinezesti aseaza destul de bine firul, am 4 coreene si am avut 4 chinezesti cumparate de noi, insa au alte minusuri!
diferentele :
cele coreene au un plus de calitate, sunt mult mai compacte fara joc in mandrina chiar si dupa perioade de folosinta tot sunt foarte "legate"fata de cele chinezesti care de noi au toate un joc maricel in special in mandrina:
buza tamburului difera fata de china
nu le-am cantarit dar parca par a fi putin mai grele
frana lucreaza mult mai bine, iar pikupul este mai promopt, mai compact
un mic plus de putere in recuparare care se vede in special la o captura peste 6 kg.
cu siguranta mai sunt diferente, insa astea imi vin momentan in minte.
Se pare ca diacritica ar trebui exclusa din gramatica lb romane,ca sa nu mai sesizam atatea"vipuri" cocosate de statul pe la scoala!So, remember printre altele ca: mi-au nu este=cu miau!

Scrie răspuns

Înapoi la “Mulinete”