primavara in delta

la pomul laudat...

Moderator: Sebastian

Scrie răspuns
Avatar utilizator
dunareanu
senior
senior
Mesaje: 316
Membru din: 21 Mar 2010, 10:29
Localitate: bucuresti

Re: primavara in delta

Mesaj de dunareanu » 09 Apr 2010, 14:58

ok,s-o luam pe rand,am intrat la repezeala fara sa-mi dau CV-ul :)) pt ca am fost intrigat de anumite persoane care raspundeau la misto unora care aveau nevoie de o info reala,dupa care lucrurile au luat o intorsatura care n-am dorit-o dar nu sant genul care sa fug de "tavaleala'' mai ales cand am oaresce dreptate,nu stiu de unde ai tras concluzia ca am trimis oameni la cai verzi pe pereti,in perioada aia au fost in delta trei grupuri de prieteni in zone diferite,prima care a plecat cel mai devreme au stat la gazda in Crisan si au calarit canalele cu barca de viteza,l-au lovit puternic pe crap doar o zi undeva pe Magearu la o intersectie,fara sa nadeasca fara nimic,pur si simplu au avut noroc sa fie ''hoarda'' acolo,a doua zi cand s-au dus sufletu' nimic ,au plecat acasa,alta a fost la gura Perivolovca au tocat la babusca si cativa somotei,a treia a fost la Ilgani unde s-au intalnit cu nea Ion,n-au prins nimic,s-au distrat cu undita de plictiseala;spune-mi te rog de unde ai tras concluzia ca vreau sa transform forumul in vendeta personala :O ,daca sant atacat direct ar trebuii sa tac ?,nu sant genul ''capul plecat,sabia nu-l taie'' si nici ''Miorita" nu-mi place,sincer!

santem la Primavara in delta,niste poze facute anul trecut in delta pe timpul prohibitiei:


Imagine





Imagine










Imagine





Imagine





Imagine

Avatar utilizator
Sebastian
site team
site team
Mesaje: 1412
Membru din: 08 Mar 2008, 11:48
Localitate: baia mare
Contact:

Re: primavara in delta

Mesaj de Sebastian » 09 Apr 2010, 15:04

superbe pozele.hai ca vad ca intri in spirit te dai pe brazda.hai sa dam mina cu toti si sa ne concetram asupra ceea ce iubim mai mult-DELTA DUNARII- si sa facem ceva pt a o salva pina nu este prea tarziu **==ps.sa nu intepretezi acest post ca o dovada de slabiciune,mai degraba o incercare de a fuma pipa pacii de a ingropa securea.caci la tavaleala te asigur ca, in pofida spiritului molcom de care aminteai,unii dintre noi avem centura neagra cu multi dani{si multe victime} :D .ORICE DUSMAN AL PRIETENULUI MEU ESTE SI DUSMANUL MEU,deci cind o sa aud de la tine glume mai sus de evul mediu si de birou ;) te asigur ca >:) >:) Tooth for tooth and eye for an eye >:) >:)
Ultima oară modificat 09 Apr 2010, 15:46 de către Sebastian, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
dunareanu
senior
senior
Mesaje: 316
Membru din: 21 Mar 2010, 10:29
Localitate: bucuresti

Re: primavara in delta

Mesaj de dunareanu » 09 Apr 2010, 15:07

e ,lasa ca nici cu tine nu mi-e rusine,iti place sa bagi paie pe foc :D ,sa nu-mi spui ca si tie iti plac glumele alea ,sa le spunem frumos ,medievale!cu dl.Neacsu n-am absolut nimic,nu stiu de unde ai tras concluzia asta,doar m-a mirat ca s-a amuzat copios de vocabularul de sant a lui sorin!

Avatar utilizator
dunareanu
senior
senior
Mesaje: 316
Membru din: 21 Mar 2010, 10:29
Localitate: bucuresti

Re: primavara in delta

Mesaj de dunareanu » 09 Apr 2010, 15:11

de acord cu tine,acum plec degraba ca ma asteapta o partida de pescuit de scrumbie la portofel =)) sa fac un gratar,aici s-a facut frumos si merge un gratar,o sa va dau si voua dupa ce la pun pe gratar :D !

Avatar utilizator
Sebastian
site team
site team
Mesaje: 1412
Membru din: 08 Mar 2008, 11:48
Localitate: baia mare
Contact:

Re: primavara in delta

Mesaj de Sebastian » 09 Apr 2010, 15:16

dunareanu scrie:e ,lasa ca nici cu tine nu mi-e rusine,iti place sa bagi paie pe foc :D ,sa nu-mi spui ca si tie iti plac glumele alea ,sa le spunem frumos ,medievale!cu dl.Neacsu n-am absolut nimic,nu stiu de unde ai tras concluzia asta,doar m-a mirat ca s-a amuzat copios de vocabularul de sant a lui sorin!
nu vreau si imi si displace sa vb eu in numele altuia insa cuvinte ca spirit de turma ,amuzament la glume otviste underground :-?? :-?? [mai degraba comercial-unde dracu o fi sediul otv,in bucuresti cumva :D :D -ups greseala mea am uitat ca otv la inceput ,infopescar,domnul iuga....in fine] iti spun ceva?mai la unii le plac atat glumele acelea cat si vocabularul"medieval"caci nu la toti ne a citit mama din Patapievici cind am fost mici [unii gratare]in leagan :D

Avatar utilizator
sorin1362
Veteran
Veteran
Mesaje: 2053
Membru din: 03 Feb 2009, 00:06

Re: primavara in delta

Mesaj de sorin1362 » 09 Apr 2010, 16:24

Dunarene, dunarene, mai bine defectat decat DEFECAT...
Aici nu e vorba de turma ci de un grup pe care ni l-am format in timp si in care tu vrei neaparat sa intri cu bocancii plini de halva. Daca toti cei din grup iti spun ca esti beat, pai du-te mai omule si te culca.
Deschide si tu un topic, asa cum fac si altii si balacareste-te acolo cat vrei, ca dupa felul tau de-a fi o sa te injuri singur...vei fi ocolit de toata lumea.
Nu te-am prea jignit pana acuma. Am facut doar caterinca cu tine, m-am jucat cu tine doar cu bobarnacele, cam asa cum faci tu cand vrei sa scapi de un muc din nas. Pentru tine n-are rost sa-mi pun centura neagra cu 7 dani, te pot rezolva doar din bobarnace, dar de fapt, la cat de mic muc esti, imi ajunge degetul mic de la mana stanga.
P.S. : in legatura cu veleitatile, cred ca totusi le preferi pe alea de noapte, mai usurele, ca sa nu te usture ca dupa vodka :)) , dar te servesc si ziua daca tii mortis...a, era sa uit, in legatura cu scuzele alea, spuneam ca vom vedea...si am vazut...poti sa uiti.
"O zi în care nu ai râs, este o zi pierdută." Charlie Chaplin

Avatar utilizator
Amos
senior
senior
Mesaje: 244
Membru din: 02 Apr 2010, 14:07
Localitate: Constanța
Contact:

Re: primavara in delta

Mesaj de Amos » 09 Apr 2010, 16:44

Cel mai bine lăsați supărările că viața-i scurtă și stabiliți o partidă de pescuit la Dunăre împreună. >:D<

Avatar utilizator
cosmin mihut
Veteran
Veteran
Mesaje: 885
Membru din: 07 Ian 2010, 22:43
Localitate: MEDIAS

Re: primavara in delta

Mesaj de cosmin mihut » 09 Apr 2010, 20:20

Oooooo,brava ,brava,fiti cuminti,fratiorilor :-t :-t :-t Salut dunarene ,acum DA.
MERCEDES S

Avatar utilizator
dunareanu
senior
senior
Mesaje: 316
Membru din: 21 Mar 2010, 10:29
Localitate: bucuresti

Re: primavara in delta

Mesaj de dunareanu » 09 Apr 2010, 20:30

hai salutare,acu' ce-am picat de la pescuit,fratilor pot sa va spun c-a mers foarte bine,a tras foarte ca lumea in 2 ore 5 scrumbii pe la juma de kil si nici nu m-a costat mult balta,25 de roni :)) da' observ ca nici n-am plecat bine si gata,a si aparut baiatu' cu 7 mii de dani la centura =)) sa ma ameninte,ce sa-i faci,astia-s oamenii cu astia defilam,Amos,super tare avataru' nene,trebe sa-mi trag si eu unu' mai smecher sa-mi zici si mie de unde l-ai luat daca nu-i secret ca doar n-o fi loc de pescuit :)) ,si acum nishte poze de la ''paranghelie'' cu dedicatie speciala pt baietii ''rai'' de la Baia Mare si pe care i-am deranjat c-am postat si eu p'aici =)) ,no offence,please!




Imagine


Imagine


Imagine


Imagine




Imagine





Imagine




Imagine

Avatar utilizator
cosmin mihut
Veteran
Veteran
Mesaje: 885
Membru din: 07 Ian 2010, 22:43
Localitate: MEDIAS

Re: primavara in delta

Mesaj de cosmin mihut » 09 Apr 2010, 20:38

Sa-ti fie de bine prietene <:-P <:-P
MERCEDES S

Avatar utilizator
dunareanu
senior
senior
Mesaje: 316
Membru din: 21 Mar 2010, 10:29
Localitate: bucuresti

Re: primavara in delta

Mesaj de dunareanu » 09 Apr 2010, 21:13

salutare nea Cosmine,multumesc pt urare,chiar a fost foarte buna scrumbia,cam maruntis dupa gustul unora :D dar garantat delicioasa,nu stiu daca ajunge si prin vestul tarii,poate pe la metro dar va spun cu mana pe inima ,e cel mai gustos peste in perioada asta

Avatar utilizator
dunareanu
senior
senior
Mesaje: 316
Membru din: 21 Mar 2010, 10:29
Localitate: bucuresti

Re: primavara in delta

Mesaj de dunareanu » 09 Apr 2010, 21:18

nea Ioaneee,ce faci tata,te vad ca esti pe felie da nu mai zici nimic neicushorule?

Avatar utilizator
Paun Ion
Veteran
Veteran
Mesaje: 826
Membru din: 17 Ian 2010, 12:34

Re: primavara in delta

Mesaj de Paun Ion » 09 Apr 2010, 21:20

dunareanu scrie:salutare nea Cosmine,multumesc pt urare,chiar a fost foarte buna scrumbia,cam maruntis dupa gustul unora :D dar garantat delicioasa,nu stiu daca ajunge si prin vestul tarii,poate pe la metro dar va spun cu mana pe inima ,e cel mai gustos peste in perioada asta
Bre abtinete nu mai posta in seara asta ,ca mai devrene erai cu paharul in mina ,,sa nu se interpreteze ,gresit,doamne fereste,,sau poate ne iei la bataie ,,eu inchid calculatorul am plecat

Avatar utilizator
Sebastian
site team
site team
Mesaje: 1412
Membru din: 08 Mar 2008, 11:48
Localitate: baia mare
Contact:

Re: primavara in delta

Mesaj de Sebastian » 09 Apr 2010, 21:21

topicul este PRIMAVARA IN DELTA si nu in fata blocului :-q cu pesti prinsi acolo nu cumparati de la supermarket si poze din fata blocului[casei]rog admin.sau moderatorii sa intervina si sa mute unde gaseste el de cuviinta [recycle bin :D ] dupa cum ai spune si numele -BAIA MARE- este prea mare ca se poata supara pt asa o micime mitica ;) deci no offence.sfat poti sa iti faci un topic separat dupa cum ti s a mai sugerat ,pot sa iti dau sugestii in legatura cu titlul-scrumbia de ferentari,ghibortul de pantelimon sau crapul la capac... de canal,imbibat in aurolac verde de gara de nord etc s.a.m.d :D

Avatar utilizator
Paun Ion
Veteran
Veteran
Mesaje: 826
Membru din: 17 Ian 2010, 12:34

Re: primavara in delta

Mesaj de Paun Ion » 09 Apr 2010, 21:22

Paun Ion scrie:
dunareanu scrie:salutare nea Cosmine,multumesc pt urare,chiar a fost foarte buna scrumbia,cam maruntis dupa gustul unora :D dar garantat delicioasa,nu stiu daca ajunge si prin vestul tarii,poate pe la metro dar va spun cu mana pe inima ,e cel mai gustos peste in perioada asta
Bre abtinete nu mai posta in seara asta ,ca mai devrene erai cu paharul in mina ,,sa nu se interpreteze ,gresit,doamne fereste,,sau poate ne iei la bataie ,,eu inchid calculatorul am plecat
Aduc toporul si il tin linga mine sa sti

Scrie răspuns

Înapoi la “Delta Dunarii”