cum sa pescuiesc linistit in delta?

la pomul laudat...

Moderator: Sebastian

Scrie răspuns
Avatar utilizator
atu_targoviste
membru activ
membru activ
Mesaje: 77
Membru din: 26 Iul 2012, 13:51

Re: cum sa pescuiesc linistit in delta?

Mesaj de atu_targoviste » 14 Iul 2013, 16:54

N-am gasit , dar iti dau alte contacte Dunavatul de Jos , au apelat prieteni pescari : Costica Serpescu -0742 643030 , D-l Mihai-0740 239077 (primul -barcagiu , cunoaste zonele , celalalt ofera si cazare ). Sper ca tel sa nu le fi schimbat. Am cateva contacte si de la Murighiol , daca doresti , spune .

Avatar utilizator
sorinbv
senior
senior
Mesaje: 460
Membru din: 13 Feb 2010, 17:56

Re: cum sa pescuiesc linistit in delta?

Mesaj de sorinbv » 15 Iul 2013, 06:21

multumesc

Avatar utilizator
Andu105
membru activ
membru activ
Mesaje: 117
Membru din: 21 Dec 2009, 01:22

Re: cum sa pescuiesc linistit in delta?

Mesaj de Andu105 » 15 Iul 2013, 20:52

incearca si aici: Tel.: 0722206225,0735553140 am uitat cum il cheama dar am fost de 2-3 ori cu el (acum mi-am luat barca mea)
Om de nota zece,cunoaste locurile, are destule barci,parcarea/pontonul direct la el in curte etc.

Avatar utilizator
sorinbv
senior
senior
Mesaje: 460
Membru din: 13 Feb 2010, 17:56

Re: cum sa pescuiesc linistit in delta?

Mesaj de sorinbv » 15 Iul 2013, 21:44

multumesc fff mult. eu zic ca-i ajutam si pe oamenii aia daca ne ducem la ei din ce in ce mai multi. inca odata MULTUMESC celor care m-au ajutat cu nr. de tel. =D>

Avatar utilizator
Andu105
membru activ
membru activ
Mesaje: 117
Membru din: 21 Dec 2009, 01:22

Re: cum sa pescuiesc linistit in delta?

Mesaj de Andu105 » 15 Iul 2013, 21:58

eu plec pe 5 septembrie.daca doresti mai multe info da-mi un pm pe data de 10.
ca idee.suna din timp la toate numerele care dispui de ele si intreaba pretul pe ora dus-intors (se pune dusul tau,intorsul lui,adica 4 drumuri).REPET,STABILESTE dinainte cu el pretul,ca sa nu ai supriza pe care am avut o eu..dimineata cu bagaje etc un nene incerca sa ne explica ca pretul este dublu ca bla bla..si asa am dat de domnul cu nr de mai sus.m-am dus din casa-n casa pana am rezolvat pb..toate se rezolva,dar nu si timpul si oboseala din ziua respectiva

Avatar utilizator
sorinbv
senior
senior
Mesaje: 460
Membru din: 13 Feb 2010, 17:56

Re: cum sa pescuiesc linistit in delta?

Mesaj de sorinbv » 15 Iul 2013, 22:06

Andu105 scrie:eu plec pe 5 septembrie.daca doresti mai multe info da-mi un pm pe data de 10.
ca idee.suna din timp la toate numerele care dispui de ele si intreaba pretul pe ora dus-intors (se pune dusul tau,intorsul lui,adica 4 drumuri).REPET,STABILESTE dinainte cu el pretul,ca sa nu ai supriza pe care am avut o eu..dimineata cu bagaje etc un nene incerca sa ne explica ca pretul este dublu ca bla bla..si asa am dat de domnul cu nr de mai sus.m-am dus din casa-n casa pana am rezolvat pb..toate se rezolva,dar nu si timpul si oboseala din ziua respectiva
mai mult ca sigur ca te caut. ms inca odata.vb atunci: impresii, locul, la ce a mers, cat ai dat tu pe transport (barca) etc.

Avatar utilizator
sorinbv
senior
senior
Mesaje: 460
Membru din: 13 Feb 2010, 17:56

Re: cum sa pescuiesc linistit in delta?

Mesaj de sorinbv » 15 Iul 2013, 22:07

scuze am uitat ca ti-ai luat barca :D

Avatar utilizator
Andu105
membru activ
membru activ
Mesaje: 117
Membru din: 21 Dec 2009, 01:22

Re: cum sa pescuiesc linistit in delta?

Mesaj de Andu105 » 15 Iul 2013, 22:11

pot spune ca anul trecut 8 persoane (2 barci au fost) am dat 7mil pret final..dar am mers,in jur de 2ore si 30 min..
la mine anul trecut a mers la mamaliga cu putina miere in ea.facuta direct acolo...bucati cat juma de sapun..crapu de la avatar la asta l-am prins, a mai mers si la bonduell.dar ciortan 2-3kg...si pentru som. am feliat pe lung carasul/platica

Avatar utilizator
Bogdan Melu
carpZone team
carpZone team
Mesaje: 317
Membru din: 18 Mar 2013, 00:22
Localitate: Bucuresti

Re: cum sa pescuiesc linistit in delta?

Mesaj de Bogdan Melu » 22 Iul 2013, 09:54

Asa cum am promis revin cu impresii despre scurta iesire la Dunavat.
Am ajuns joi seara,drumul ok, am plecat din Bucuresti la 4:05 si cu 2 opriri pe drum am ajuns in curtea pensiunii la ora 8:30.
Vineri am luat o excursie cu barca(a trebuit sa se bucure de iesirea asta si partea feminina a echipei) prin delta pana la mare.
Super excursie,plaja de la mare extraordinara,baia in mare si statul la plaja foarte relaxante.
Am avut dupa mine si nu bat de spinning si cam intr-o jumatate de ora de "biciuit" am luat o stiuca si am mai scapat inca 2.
Stiuca foarte bataioasa,colorit superb,super dril cu ea.
Tin sa precizez ca dupa un scurt popas pe mal s-a intors in mediul ei natural vie si nevatamata.
Sambata am fost pe lac si canale la pescuit.
Marea aventura a fost ca la iesirea pe lac am reusit sa trecem print-un plaur,la intoarecere am constatat ca plaurul se inchisese si nu se mai putea trece si ca atare am apelat la un lipoveam de treaba sa ne tracteze,pt a ajunge unde trebuia sa lasam barca trebuia sa tragem serios cam 2 ore la vasle,asa ca am preferat varianta mai comoda...
Ca si capturi,nimic iesit din comun:stiuca,biban,babusca,caras.
Crap nu am reusit sa prindem si din cate m-am interesat nu a reusit nici alti pescari.
Apa a scazut brusc de vineri pana sambata,lucru constatat luand ca reper pontonul de pe care pescuiam seara.
As mai mentiona o partida de seara la albitura, obletele si rosioara oferindu-ne o partida memorabila.
In masura in care imi va permite timpul as vrea revin in zona undeva dupa jumatatea lui Septembrie.
C.S. CARP ZONE

Avatar utilizator
pescarhoinar81
membru activ
membru activ
Mesaje: 51
Membru din: 11 Apr 2013, 14:52

Re: cum sa pescuiesc linistit in delta?

Mesaj de pescarhoinar81 » 27 Iul 2013, 23:23

Promisesem ca o sa postez o poza cu niste cteni capturati pe prut!Imi pare foarte rau ca nu i am putut poza pe malul prutului si sa imortalizez si eliberararea unuia si mi mare !Nu ma asteptam la asta si nu mi am luat aparatul cu mine.
Fişiere ataşate
001.JPG

Avatar utilizator
viorelb73
Veteran
Veteran
Mesaje: 658
Membru din: 29 Iul 2010, 18:49
Localitate: Constanta

Re: cum sa pescuiesc linistit in delta?

Mesaj de viorelb73 » 28 Iul 2013, 19:23

Frumosi !
La ce au venit?

Respect
Plec la pescuit, nu să prind peşte !!!

Avatar utilizator
rhomeoo
junior
junior
Mesaje: 1
Membru din: 30 Iul 2013, 13:09

Re: cum sa pescuiesc linistit in delta?

Mesaj de rhomeoo » 30 Iul 2013, 13:20

Salut

Cred ca in acest weekend am sa iau frumusel bacul spre tudor vladimirescu si de acolo nush unde o sa opresc. Daca poate cineva sa dea vreo veste despre cota apelor in zona,inudatii sau orice fel de impediment. Drumul cum m-ai este...? Am inteles ca in zona este un loc numit Sireasa,loc mult laudat, are cineva vreo idee cum se ajunge acolo sau vreun reper cum se ajunge?

Sper sa nu fiu luat la misto pentru acesta intrebare: Credeti ca presiunea atmosferica are vreo importanta in activitatea pestilor,in modul lor de hranire ?

Va multumesc !

Avatar utilizator
gazaru
Veteran
Veteran
Mesaje: 707
Membru din: 01 Apr 2008, 22:24
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: cum sa pescuiesc linistit in delta?

Mesaj de gazaru » 30 Iul 2013, 20:40

Salut!
Spre Sireasa ajungi pe trumul spre Chilia Veche (TRECI CU BACUL).
Treci de Tudor Vladimirescu, Patlageanca si la postul de control in dreapta incepe canalul Sireasa.
Locuri "fiebinti" nu prea sunt pe canal merge bine (albitura) la varga de 7m sau rubeziana
Canalul are intre 10m la inceput si 25m latime spre Canalul 36 dar e greu de ajuns.
Fir intins si asteptam povesti.
Fişiere ataşate
canal.jpg

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Veteran
Mesaje: 1163
Membru din: 02 Apr 2012, 02:46
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: cum sa pescuiesc linistit in delta?

Mesaj de osc1or » 31 Iul 2013, 08:52

Salutare la toata lumea,
In luna septembrie, mai précis intre 3 si 8 septembrie, impreuna cu cativa prieteni am inchiriat un hotel plutitor sa mergem la pescuit pe bratul Chilia.
Am si eu nevoie de cateva recomandari, daca stiti pe unde am putea sa mergem, ceva locuri fierbinti de pescuit. Speciile vizate: crapul si somnul pt jumatate din grup dar si stiuca si salaul pt cealalta jumatate de grup.
Mentionez ca avem disponibile si 3 barcute pt a pescui din ele, dar eu cel putin prefer pescuitul de pe mal.
Astept cu mare interes informatii
Multumesc
Critic echilibrat

Avatar utilizator
gazaru
Veteran
Veteran
Mesaje: 707
Membru din: 01 Apr 2008, 22:24
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: cum sa pescuiesc linistit in delta?

Mesaj de gazaru » 31 Iul 2013, 10:54

Incearca zona Canal 36 si Pardina. Stai cu barca(hotel) pe Chilia iar cu barcutele margi pe canale.
Intri pe 36 spre lacul Hontu pentru rapitor. Mai sunt si prin Pardina niste ghioluri.
Ps nu uita aparatul foto.

Scrie răspuns

Înapoi la “Delta Dunarii”