CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

la pomul laudat...

Moderator: Sebastian

Scrie răspuns
Avatar utilizator
sorin1362
Veteran
Veteran
Mesaje: 2053
Membru din: 03 Feb 2009, 00:06

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de sorin1362 » 30 Iul 2011, 14:08

cosmin mihut scrie:...da drept sa zic mie unu nu-mi place asa betele rasfirate ,asa mai adunate ca vezi tu la o adica ii vorba de a o lua la fuga ,...spre trasatura zic ...
... si nu numai, ci si spre eventualii hoti care bantuie prin zona ... ;)
"O zi în care nu ai râs, este o zi pierdută." Charlie Chaplin

Avatar utilizator
cosmin mihut
Veteran
Veteran
Mesaje: 885
Membru din: 07 Ian 2010, 22:43
Localitate: MEDIAS

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de cosmin mihut » 30 Iul 2011, 17:10

Exact,sa nu mai zicem cat timp mai pierzi pana mai pui mana pe(minciog) topor sau pe bata de baseball,si apoi sa o iei la goana ,tinand cont ca esti si foarte bine hidratat,si nu stii ce trasatura te asteapta {surpriza )pe acolo .. :))
MERCEDES S

Avatar utilizator
Tibi30
Veteran
Veteran
Mesaje: 777
Membru din: 03 Noi 2008, 20:12
Localitate: Bucuresti

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de Tibi30 » 31 Iul 2011, 16:27

eu personal asa stiu pescuitul la dunare(delta)...nu ai lansetele grupate ca la balta..poate sant si locuri unde mergeti voi,care se preteaza pt toate lansetele pe un loc..lansetele erau ancorate(daca dadea de 20kg),guta 0,50,si tamburul strans..poate rupea,dar sa ia fir nu avea cum..cu fugitul,da..am facut cateva ,,curse"...pestele,nu prea a colaborat...dar am stat si putin...vineri-luni...2 zile jumate...manca noaptea,si nu se putea sta de tantari...apa scadea..cativa ciortani la 1kg,un crapcean de 4kg ln ultima zi...nici la undita nu punea botul..caras,platica sau rosioara..nimic...(3-4 kg ln 3 zile)..om vedea la toamna..

Avatar utilizator
tzu_tzu_rel
senior
senior
Mesaje: 201
Membru din: 13 Iul 2011, 10:58
Contact:

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de tzu_tzu_rel » 01 Aug 2011, 08:44

Eu le tin la fel , rasfirate, dar la mine nici locurile nu-mi permit sa stau cu 4 5 , inclusiv la Prut , Siret si de multe ori se intampla sa traga la cele care-s la mama naibii , sa vezi tu dupa aia fugareala prin hatisuri, sa mai fii si un pic ''trosnit'' si ai toate sansele sa se intample cele mai frumoase amintiri(in rau). O data m-am impiedicat , m-am dus pe burta si in fata mea era un ciot..daca ma tranteam un pic mai la stanga..cine stie?

Niciodata nu le-am legat, dar pana nu ma ''ard''.. doar am asistat la colegul meu , stand la masa , cum i-a zburat o lanseta de pe cracana! 3 ore nu a vorbit cu nimeni si a stat pana seara pe ele, a ramas traumatizat! =)) Intr-o secunda !

Imi place lanseta aia rosie, nu mi-o vinzi? :-SS mai am una identica, foarte bune!

Avatar utilizator
Tibi30
Veteran
Veteran
Mesaje: 777
Membru din: 03 Noi 2008, 20:12
Localitate: Bucuresti

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de Tibi30 » 01 Aug 2011, 09:40

Nu e a mea..e a lui taicamiu...de la aia rosie lncolo le avea el puse..dupa masina ln stanga mai erau puse vre-o 4 lansete,ale lui,dar nu am mai filmat eu..

Avatar utilizator
timer
Veteran
Veteran
Mesaje: 1396
Membru din: 14 Ian 2008, 09:29

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de timer » 01 Aug 2011, 19:06

Tibi30 scrie:
Uau, cred c-a fost Rai-ul tantarilor..Da, chiar si-asa, se merita, prea sunt frumoase locurile..Si linistite... :)

Avatar utilizator
Tibi30
Veteran
Veteran
Mesaje: 777
Membru din: 03 Noi 2008, 20:12
Localitate: Bucuresti

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de Tibi30 » 02 Aug 2011, 09:24

tantari,din cauza perioadei(vara)...liniste este,nu te deranjeaza nimeni..

Avatar utilizator
valentin...
Veteran
Veteran
Mesaje: 820
Membru din: 03 Sep 2010, 19:00

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de valentin... » 11 Aug 2011, 14:33

imi poti spune locatia si cum pot sa ajung acolo
mesi

Avatar utilizator
marian_popescu
Veteran
Veteran
Mesaje: 1064
Membru din: 13 Aug 2008, 11:18
Localitate: Prahova

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de marian_popescu » 11 Aug 2011, 23:24

sper sa nu fie cu suparare ca postez de pe un alt forum de pescuit, dar e o poveste intamplata pe bucla la Mahmudia

http://www.crap.ro/forum/phpBB2/mytopic8891-0.html

eu unul sunt tot mai contrariat. amenzi peste amenzi, jmecheri care te haituiesc cu controalele ca sa platesti la ei la pensiune etc...
si eu vreau sa ajung pe bucla la jumatatea lui septembrie. am fost o data in 2009, dar nimic notabil. am intrat cu greu, dupa o perioada ploioasa, locuri destul de multe ocupate. am stat undeva pe exteriorul buclei, intr-un loc cu apa foarte adanca la mal, dar curentul batea destul de tare. timp de 4 zile, nimeni nu a prins decat moace foarte mici. nu spun ca si lipsa noasra de experienta in zona nu si-a spus cuvantul, dar nimeni din intreaga zona nu a prins. abia am gasit de cumparat un salau si un crap sa cumparam de la cei cu plase

oare se pot gasi locuri de pescuit pe malul celalalt, pe interiorul buclei? am vazut ca localnicii intrau cativa metri in apa si colegeau scoici. deci papica e acolo. si sarituri se auzeau numai spre malul celalalt

inca o intrebare. am un nash oval umbrella. e posibil sa-mi iau amenda pentru instalarea unui astfel de cort in delta (impropriu spus cort)?
Fishing is life. The rest...just details

Avatar utilizator
valentin...
Veteran
Veteran
Mesaje: 820
Membru din: 03 Sep 2010, 19:00

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de valentin... » 11 Aug 2011, 23:50

si eu as vrea sa stiu daca primesc amenda daca ma campez cu cortu in delta?
as vrea sa merg in zona crisan

Avatar utilizator
catalinmas
utilizator
utilizator
Mesaje: 12
Membru din: 04 Mai 2011, 17:49

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de catalinmas » 12 Aug 2011, 18:47

Va salut! merg saptamana ce vine in Delta la Partizani cazat la un localnic de acolo , as vrea sa sa mi ziceti cateva locuri bune de pescuit, ceva canale aproape, eu stiu informatii de genu asta.
Va multumesc!

Avatar utilizator
valentin...
Veteran
Veteran
Mesaje: 820
Membru din: 03 Sep 2010, 19:00

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de valentin... » 13 Aug 2011, 09:52

sa ne spui si noua ce ai facut si cum e treaba pe acolo cu cazarea si cat te costa sa inchiriezi o barca
fir intins

Avatar utilizator
Nessi
junior
junior
Mesaje: 9
Membru din: 04 Aug 2011, 14:43
Contact:

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de Nessi » 14 Aug 2011, 00:15

catalinmas scrie:Va salut! merg saptamana ce vine in Delta la Partizani cazat la un localnic de acolo , as vrea sa sa mi ziceti cateva locuri bune de pescuit, ceva canale aproape, eu stiu informatii de genu asta.
Va multumesc!

Plec si eu maine seara ...
Da ... eu am scris ;)

Avatar utilizator
valentin...
Veteran
Veteran
Mesaje: 820
Membru din: 03 Sep 2010, 19:00

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de valentin... » 14 Aug 2011, 00:28

in ce zona?

Avatar utilizator
miyagi
Veteran
Veteran
Mesaje: 530
Membru din: 15 Aug 2010, 18:55

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de miyagi » 14 Aug 2011, 00:37

valentin... scrie:si eu as vrea sa stiu daca primesc amenda daca ma campez cu cortu in delta?
as vrea sa merg in zona crisan
Vali nu cumva am vorbit noi doi acum ceva timp despre Crisan? In mod sigur iti iei amenda acolo. Anul trecut a venit inspectorul cu Tudose a lu` SOV si l-a prezentat plutonier major sau agent principal, nu retin exact, de era sa-i iau capu` cu maceta la cati a rasturnat el si inecat cu barca. Ne-a bazait apoi cu americana aia de viteza zilnic pana ne-am saturat de locul ala de pescuit. A scapat cu ai nostrii ca eram vreo cativa si ei erau mai "gulerati".
Colegului cu oval umbrela i-am raspuns de-asemenea. Nu ideea de umbrar ii face sa te amendeze ci ceea ce ai sub el. Daca arata totul sub umbrela a campare atunci nu te mai intelegi cu ei. I-au instruit ca sunt baietii buni care aduc bani la buget.
Luati numarul asta de telefon si spuneti ca il aveti de la Cornel din Bucuresti. 0743.129.154 - Nea Bebe/Crisan.
....restul e folclor ca istorie n-are cum.

Scrie răspuns

Înapoi la “Delta Dunarii”