CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

la pomul laudat...

Moderator: Sebastian

Scrie răspuns
Avatar utilizator
pharaoh
site team
site team
Mesaje: 1745
Membru din: 11 Feb 2010, 17:10
Localitate: Constanta
Contact:

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de pharaoh » 16 Iun 2011, 08:25

Pai imi cereau o baterie de masina imprumut "sa scoata niste peste". Mi-au si explicat ca nu este daunator, doar ii ameteste un pic pe aia mici.
I Fish. Therefore I am.

Avatar utilizator
cosmin mihut
Veteran
Veteran
Mesaje: 885
Membru din: 07 Ian 2010, 22:43
Localitate: MEDIAS

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de cosmin mihut » 24 Iun 2011, 16:20

Nu mai erau ,anul trecut au stat tot anul acolo,pareau oameni de treaba ,nu iam cunoscut personal,dar ei locuiau efectiv acolo,asa ca tot ce se poate sa se fi ocupat cu asa ceva ,ar fi pacat ca este o zona super ,si daca cu, chestii dinastea se ocupau o sa o distruga.
MERCEDES S

Avatar utilizator
pharaoh
site team
site team
Mesaje: 1745
Membru din: 11 Feb 2010, 17:10
Localitate: Constanta
Contact:

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de pharaoh » 24 Iun 2011, 21:31

Pai Cosmine, nu dadeau in zona aia, plecau cu barca in alte parti. Nu erau fraieri. In zona aveau pripoane la care luasera somn mare.
I Fish. Therefore I am.

Avatar utilizator
cosmin mihut
Veteran
Veteran
Mesaje: 885
Membru din: 07 Ian 2010, 22:43
Localitate: MEDIAS

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de cosmin mihut » 25 Iun 2011, 08:39

Somn mare .....da intradevar,am vazut si eu vreo trei batai ,de m-au trecut fiorii,uriasi fratioare ,dar ce mii sa parut interesant era ca sareau unde era curentul mai puternic si deloc aproape de mal.
MERCEDES S

Avatar utilizator
cosmin mihut
Veteran
Veteran
Mesaje: 885
Membru din: 07 Ian 2010, 22:43
Localitate: MEDIAS

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de cosmin mihut » 26 Iun 2011, 14:50

Si daca tot nimic interesant pe celelalte topicuri sa mai punem niste poze cu natura...
cam asa..frumos ,vaporul ...zic
cam asa..frumos ,vaporul ...zic
Fişiere ataşate
la traba..
la traba..
asta nu-i batul meu ,este al prietenului meu bucurestean ,nu-i stilul meu de pescuit....eram vecini ...
asta nu-i batul meu ,este al prietenului meu bucurestean ,nu-i stilul meu de pescuit....eram vecini ...
si asa
si asa
MERCEDES S

Avatar utilizator
Tibi30
Veteran
Veteran
Mesaje: 777
Membru din: 03 Noi 2008, 20:12
Localitate: Bucuresti

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de Tibi30 » 03 Iul 2011, 17:14

Dl.Mihut,sau Mihut,cum preferati,pozele si partida de pescuit tot ln zona Nufarul sant facute??frumoase locatii...
daca aveti timp,si placerea,lmi puteti da si mie cateva sfaturi,fiind novice ln pescuitul,ln delta...cum abordati o partida..ce nada,cum naditi,cu ce(porumb preparat sau doar lnmuiat..am lnteles ca aromele atrag maruntis..platica,babusca..)cat naditi sau daca naditi..vreau sa fac si eu o iesire peste 2 saptamani,pe dunarea veche,bucla care se face din Sf Gheorhge,si am nevoie de toate informatiile,si bunavointa voastra....bucla am lnteles de la prietenii mei care merg acolo(care de altfel sant foarte saraci ln informatii...parca le prind pestele lor..)ca nu are curent..se pescuieste cu arc naditor,la porumb...deci se poate nadi un vad...durata..as vrea sa stau cam 5-7 zile..nu pot mai mult..cunosc locurile bune...tatal meu a fost anul trecut ,,ln recunoastere" cu ei,doar sa vada locurile...dar si ajutorul vostru e binevenit...am lnteles ca trebuie sa arunci aproape de mal..10-15-20 m max...apa fiind adanca...7-8-10 m..latimea buclei ln zona 200m..
orice sfat,si pareri binevenit..multumesc anticipat celor care vor raspunde..

Avatar utilizator
Tibi30
Veteran
Veteran
Mesaje: 777
Membru din: 03 Noi 2008, 20:12
Localitate: Bucuresti

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de Tibi30 » 03 Iul 2011, 17:20

Tibi30 scrie:Dl.Mihut,sau Mihut,cum preferati,pozele si partida de pescuit tot ln zona Nufarul sant facute??frumoase locatii...
daca aveti timp,si placerea,lmi puteti da si mie cateva sfaturi,fiind novice ln pescuitul,ln delta...cum abordati o partida..ce nada,cum naditi,cu ce(porumb preparat sau doar lnmuiat..am lnteles ca aromele atrag maruntis..platica,babusca..)cat naditi sau daca naditi..vreau sa fac si eu o iesire peste 2 saptamani,pe dunarea veche,bucla care se face din Sf Gheorhge,si am nevoie de toate informatiile,si bunavointa voastra....bucla am lnteles de la prietenii mei care merg acolo(care de altfel sant foarte saraci ln informatii...parca le prind pestele lor..)ca nu are curent..se pescuieste cu arc naditor,la porumb...deci se poate nadi un vad...durata..as vrea sa stau cam 5-7 zile..nu pot mai mult..cunosc locurile bune...tatal meu a fost anul trecut ,,ln recunoastere" cu ei,doar sa vada locurile...dar si ajutorul vostru e binevenit...am lnteles ca trebuie sa arunci aproape de mal..10-15-20 m max...apa fiind adanca...7-8-10 m..latimea buclei ln zona 200m..
orice sfat,si pareri binevenit..multumesc anticipat celor care vor raspunde..
PS-Ca fapt divers..merita lncercat boilies-ul?pe 1 lanseta...binelnteles,cel de calitate facut acasa,nu de cumparat...ati prins la asa ceva,sau ati auzit sa se prinda??

Avatar utilizator
zamfi
senior
senior
Mesaje: 457
Membru din: 16 Dec 2007, 20:47

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de zamfi » 03 Iul 2011, 17:51

PS-Ca fapt divers..merita lncercat boilies-ul?pe 1 lanseta...binelnteles,cel de calitate facut acasa,nu de cumparat...ati prins la asa ceva,sau ati auzit sa se prinda??
Da. La unii le-a iesit fum din mulineta... :))

Avatar utilizator
Tibi30
Veteran
Veteran
Mesaje: 777
Membru din: 03 Noi 2008, 20:12
Localitate: Bucuresti

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de Tibi30 » 04 Iul 2011, 10:25

zamfi scrie:
PS-Ca fapt divers..merita lncercat boilies-ul?pe 1 lanseta...binelnteles,cel de calitate facut acasa,nu de cumparat...ati prins la asa ceva,sau ati auzit sa se prinda??
Da. La unii le-a iesit fum din mulineta... :))
:-/ :-/ :-/ :-/ :-/ :-/

Avatar utilizator
pharaoh
site team
site team
Mesaje: 1745
Membru din: 11 Feb 2010, 17:10
Localitate: Constanta
Contact:

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de pharaoh » 04 Iul 2011, 10:47

Tibi, nu stiu daca are rost sa te complici cu boiliesuri. Poate merita sa incerci ceva sweetcorn solubile pe o lanseta. Pe bucla la Mahmudia intr-adevar este curent mai slab si poti pescui aproape ca la balta. Porumbul si mamaliga sunt de baza. Rama neagra si lipitorile la somn.
I Fish. Therefore I am.

Avatar utilizator
Tibi30
Veteran
Veteran
Mesaje: 777
Membru din: 03 Noi 2008, 20:12
Localitate: Bucuresti

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de Tibi30 » 04 Iul 2011, 18:59

ok..multumesc...am mai auzit ca s-a prins sau se prinde si la bila ln delta..de aia eram curios..

Avatar utilizator
Madalin Dirla
Veteran
Veteran
Mesaje: 3312
Membru din: 03 Mai 2008, 14:46

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de Madalin Dirla » 04 Iul 2011, 23:27

Tibi30 scrie:ok..multumesc...am mai auzit ca s-a prins sau se prinde si la bila ln delta..de aia eram curios..
Vladut Mateianu a spus asta,doar nu te asteptai sa spuna ca a luat la mamliga si porumb :D !!

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de gor965 » 05 Iul 2011, 07:55

Madalin007 scrie:
Tibi30 scrie:ok..multumesc...am mai auzit ca s-a prins sau se prinde si la bila ln delta..de aia eram curios..
Vladut Mateianu a spus asta,doar nu te asteptai sa spuna ca a luat la mamliga si porumb :D !!
Tu daca aveai la dispozitie 200 kg de bile mai dadeai la mamaliga sau porumb ? :-?
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
pharaoh
site team
site team
Mesaje: 1745
Membru din: 11 Feb 2010, 17:10
Localitate: Constanta
Contact:

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de pharaoh » 05 Iul 2011, 10:08

Sunt convins ca va pune botul si pe bile cu o nadire corespunzatoare cantitativ si de durata. Daca iti permiti poate merita efortul.
I Fish. Therefore I am.

Avatar utilizator
Tibi30
Veteran
Veteran
Mesaje: 777
Membru din: 03 Noi 2008, 20:12
Localitate: Bucuresti

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de Tibi30 » 05 Iul 2011, 11:08

Madalin007 scrie:
Tibi30 scrie:ok..multumesc...am mai auzit ca s-a prins sau se prinde si la bila ln delta..de aia eram curios..
Vladut Mateianu a spus asta,doar nu te asteptai sa spuna ca a luat la mamliga si porumb :D !!
Stiu de la niste cunoscuti,ca nu le pot spune prieteni,care au fost si se duc frecvent,stii cine...care au luat si la bila,si lti dai seama de care bile..ma gandeam ca,cu ceva de calitate(Nelu...cumparam de la el..)se poate face treaba...am postat sa aflu de la cunoscatori,ce si cum..o sa iau 1 kg la mine sa pun doar la carlig,pe 1 lanseta..nadirea o fac tot cu porumb...vedem..

Scrie răspuns

Înapoi la “Delta Dunarii”