Trofeu'' Boiles Carp''

Moderator: florentiniuga

Scrie răspuns
Avatar utilizator
desa
utilizator
utilizator
Mesaje: 47
Membru din: 20 Feb 2012, 18:19

Re: Trofeu'' Boiles Carp''

Mesaj de desa » 17 Iun 2012, 11:19

aa,ok..bafta

Avatar utilizator
nicoara mircea
junior
junior
Mesaje: 3
Membru din: 19 Iun 2012, 07:36

Re: Trofeu'' Boiles Carp''

Mesaj de nicoara mircea » 19 Iun 2012, 07:48

Salut referitor la punctul 16 din regulament eu sunt de parere ca organizatorii nu au vazut balata pe care se va tine concursul sau nu se pricep la organizarea unui concurs. De ce , pentru ca din cauza formei pe care o are aceasta balta "Stigma" vor fi vreo 5-7 echipe dezavantajate total nadind doar cu prastia pentru ca cei care vor pica pe locurile din dreptul golfului si zona lata din capat nu vor putea sa nadeasca cu prastia bulgari de nada pana pe celalat mal unde se stie bine ca acolo sta pestele iar cei ce vor pica pe zonele inguste de balta vor putea sa nadeasca cu bulgari mici si continu pe celalalt mal si vor avea rezultate :-? . Daca nu se va schimba regulamentul eu ma voi retrage.

Avatar utilizator
fish30
membru activ
membru activ
Mesaje: 146
Membru din: 13 Apr 2012, 22:42
Localitate: Brasov

Re: Trofeu'' Boiles Carp''

Mesaj de fish30 » 19 Iun 2012, 15:27

eu ma mir cum de nu a intrat domnul popescu59 pe aici.va facea el imediat regulamentul asa cum trebuie.el sfatuieste pe toata lumea in materie de concursuri.are experienta a organizar un concurs =)) =)) =))
Marian Nedelcu
Power Carp Baits
www.powercarpbaits.ro

Avatar utilizator
desa
utilizator
utilizator
Mesaje: 47
Membru din: 20 Feb 2012, 18:19

Re: Trofeu'' Boiles Carp''

Mesaj de desa » 19 Iun 2012, 21:11

pt dl nicoara mircea...data viitoare inainte sa te inscrii la un concurs citeste regulamentul,,!!citeste inainte sa semnezi!!..fiecare concurs are regulamentul lui..nu toate sunt la fel..cei care au organizat concursul au fost pe balta aia de 10 ori.In fiecare loc se poate aplica o strategie diferita..pe orice balta din romania si din lume sunt locuri diferite ,adancimi diferite gropi etc..unele locuri sunt mai bune decat altele..asta e pescuitul,,DAR CAND VREI SA TE RETRAGI DE LA UN CONCURS NU MAI PUNE VINA PE UNII SAU PE ALTII,,DACA VOIA CINEVA SA SPUNA CEVA DESPRE REGULAMENT SPUNEA ATUNCI CAND S/A INSCRIS ,,NU CAND TREBUIE SA PLATEASCA TAXA DE CONCURS..ai fost pe lista de asteptare ,si acum cand te/ai vazut in lista principala nu mai stii cum sa te sustragi..REGULAMENTUL RAMANE ACELASI ,,daca lumea plateste taxa de concurs ,atunci concursul se va tine daca nu,sa fim sanatosi:)) ...concursul este individual.

Avatar utilizator
fish30
membru activ
membru activ
Mesaje: 146
Membru din: 13 Apr 2012, 22:42
Localitate: Brasov

Re: Trofeu'' Boiles Carp''

Mesaj de fish30 » 20 Iun 2012, 22:09

de ce nu impui sa pleci tu cu vreo 50 de kg avans fata de ceilalti.daca accepta regluamentul bine daca nu iar bine.dupa cum spui.regulamentul cred ca trebuie facut sa nu avantajeze sau sa nu dezavantajeze nici un concurent.toti trebuie sa poata pescui si nadi la fel.daca unu pica pe primul stand de la intrare ala normal poate nadi cu mana bulgari de nada.deci dupa acest regulament poate nadi linistit si noaptea ca nu foloseste nici un acesoriu de nadire.
nu trebuie sa o iei asa lata si negrapata daca cineva si-a spus o parere despre regulament.si nu cred ca ii trebuie cuiva vreun motiv sa spuna ca nu mai vrea sa participe
sa nu intelegi ca iau apararea cuiva dar atitudinea ta fata de un posibil concurent nu este tocmai ok

o sera frumoasa si fire intinse tuturor concurentilor **==
Marian Nedelcu
Power Carp Baits
www.powercarpbaits.ro

Avatar utilizator
edy27
junior
junior
Mesaje: 4
Membru din: 07 Ian 2009, 18:05

Re: Trofeu'' Boiles Carp''

Mesaj de edy27 » 21 Iun 2012, 19:58

Domnilor concurenti eu cred k scrie an regulament foarte clar [plumb naditor(ELIMINARE) ] ,Diametrul boilisurilor, maxim 30 mm, Este permisa folosirea saculetului solubil, banda solubila sau firul solubil. La saculetul solubil se admit boiliesuri sparte , intregi si pellete. De nadit se nadeste doar cu cobra, prastia .Va salut

Avatar utilizator
fish30
membru activ
membru activ
Mesaje: 146
Membru din: 13 Apr 2012, 22:42
Localitate: Brasov

Re: Trofeu'' Boiles Carp''

Mesaj de fish30 » 21 Iun 2012, 20:54

edy27 scrie:Domnilor concurenti eu cred k scrie an regulament foarte clar [plumb naditor(ELIMINARE) ] ,Diametrul boilisurilor, maxim 30 mm, Este permisa folosirea saculetului solubil, banda solubila sau firul solubil. La saculetul solubil se admit boiliesuri sparte , intregi si pellete. De nadit se nadeste doar cu cobra, prastia .Va salut
inainte sa scrii citeste tot
,,cu orice nada ,pasta ,,,dar fara boabe intregi prin ea..fara seminte preparate,sau boabe de porumb,in rest malaiuri mixuri nade de cumparat,orice e permis,, ia spune tu malaiuri mixuri si nade de cumparat?le dai cu cobra?sau numai cu naditor?si asa vrei sa concurezi?esti total pe dinafara.citeste tot inainte sa scrii ceva
Marian Nedelcu
Power Carp Baits
www.powercarpbaits.ro

Avatar utilizator
desa
utilizator
utilizator
Mesaje: 47
Membru din: 20 Feb 2012, 18:19

Re: Trofeu'' Boiles Carp''

Mesaj de desa » 21 Iun 2012, 22:12

ba baieti voi nu stiti sa cititi??????cu totii nu stiti sa cititi..in primiul rand fish 30..te/ai retras de la concurs dupa ce ai platit avansul ma gandesc ca ai citit regulamentul inainte...te/ai retras de la toate concursurile de lA ACEASTA BALTA pt ca nu te/a lasat patronul sa stai cu masina in locul de pescuit..deci pt ca nu ai stiut sa respescti regulamentul baltii,,,ai crezut ca esti dezavantajat???..pt ca tu ai vrut sa fi mai presus decat altii si pt ca nu te/ai gandit ca daca te lasa pe tine cu masina trebuia sa/i lase pe toti...regulamentul nu avantajeaza pe nimeni si nu dezavantajeaza pe nimeni ..baiatul asta, nicoara putea sa/si zica punctul de vedere inainte sa vina vremea de platit,,si tu puteai sa te bagi in seama inainte sa te retragi....ps..cumpara/ti un cort...si nu mai fa comenturi la concursurile la care nu esti inscris ,,ca am vazut ca nu e singurul concurs unde te bagi in seama aiurea...administratul baltii este un om de treaba te/a lasat sa/ti duci bagajele cu masina ca apoi sa/ti aduci masina la parcare..asta e regulamentul...dar tu nu prea sti ce/s alea reguli si regulament...nu/ti convin regulile nu te inscri,,,nu/ti convin regulile baltii nu te duci...hai salut

Avatar utilizator
fish30
membru activ
membru activ
Mesaje: 146
Membru din: 13 Apr 2012, 22:42
Localitate: Brasov

Re: Trofeu'' Boiles Carp''

Mesaj de fish30 » 21 Iun 2012, 22:41

bai nene intai invata sa vorbesti dupa aia scrie.nu m-am retras din cauza masinii ci din cauza atitudinii cu care sa spus .si nu ma lua cu texte din astea de JMECHER ca eu am vb si mi-am spus parerea.ca nu iti convine si ca esti taran e problema ta.hai pa
Marian Nedelcu
Power Carp Baits
www.powercarpbaits.ro

Avatar utilizator
fish30
membru activ
membru activ
Mesaje: 146
Membru din: 13 Apr 2012, 22:42
Localitate: Brasov

Re: Trofeu'' Boiles Carp''

Mesaj de fish30 » 21 Iun 2012, 22:42

iar pt mine ca pt multi alyii stigma e capitol inchis.dovada ca se inscriu foarte multi la concursuri.adica nici minimul sa-l tineti de ce oare?
Marian Nedelcu
Power Carp Baits
www.powercarpbaits.ro

Avatar utilizator
desa
utilizator
utilizator
Mesaje: 47
Membru din: 20 Feb 2012, 18:19

Re: Trofeu'' Boiles Carp''

Mesaj de desa » 21 Iun 2012, 22:57

La topicul celorlalte concursuri ,de ce te/ai bagat in seama? ,,daca pt tine balta este un subiect inchis de ce te bagi in seama ???te/a intrebat cineva ceva??? sper ne intalnim pe vreo balta vreodata sa/ti arat cat de taran sunt...nu o sa te mai iau cu texte de/astea ca nu ai argumente sa/mi raspunzi..cumparati cort invata sa respecti unele reguli ,,si apoi bagate in seama....... la concursuri s/au inscris destui,,,dar toti dau inapoi cand trebuie sa plateasca...taran eu nu sunt..taranca/i mata.

Avatar utilizator
fish30
membru activ
membru activ
Mesaje: 146
Membru din: 13 Apr 2012, 22:42
Localitate: Brasov

Re: Trofeu'' Boiles Carp''

Mesaj de fish30 » 22 Iun 2012, 06:52

ca dau altii inapoi cand trebuie sa plateasca nu ma intereseaza.eu asteptam concursul asta si am vrut sa particip.nu e vb ca nu ma lasat cu masina.eram acolo de 2-3 ore.ma deranjat atitudinea cu care sa spus.si nu amesteca mamele te rog ca nu e frumos
Marian Nedelcu
Power Carp Baits
www.powercarpbaits.ro

Avatar utilizator
sanmartinean_alex
membru activ
membru activ
Mesaje: 86
Membru din: 20 Feb 2012, 17:44
Localitate: fagaras

Re: Trofeu'' Boiles Carp''

Mesaj de sanmartinean_alex » 22 Iun 2012, 08:53

1.Sanmartinean Alexandru(ACHITAT AVANS)
2.Desa Andrei(ACHITAT AVANS)
3.Ahmed Aziz Adrian(ACHITAT AVANS)
4.Edy Matei(ACHITAT AVANS)
5.Claudiu CoraiU
6.Mazare
7.Celmare
8.Felix-brasov
9.Damian
10.Slava
11.Maciuca florin
12.Chiticaru Lucian
13.Lukacs Claudiu
14.Gabriel crapfish(ACHITAT AVANS)
15.Ion Iulian
16.Cristian Surdu
17.Radu Popeanu(ACHITAT AVANS)
18.Bucur Alexandru
19.Poiana Sebastian
20.Nicoara Mircea

Lista de asteptare:



21.Draguloiu Adrian



CONTUL UNDE PUTETI PLATI AVANSUL(SAU INTEGRAL) RO42RZBR0000060013787411 VA ROG SA SPECIFICATI NUMELE DUMNEAVOASTRA LA DEPUNERE APOI SA MA CONTACTATI.

Pentru cei din BRASOV dati-mi un mesaj privat si va voi da nr. de telefon al unui prieten de-al meu din
Brasov caruia ii puteti plati taxa de concurs.

Telefon 0767752037 Sanmartinean Alexandru

Din 16 IUNIE participantii din lista de asteptare care platesc avansul sau integral au locul asigurat in concurs
Catch & Release

Avatar utilizator
sanmartinean_alex
membru activ
membru activ
Mesaje: 86
Membru din: 20 Feb 2012, 17:44
Localitate: fagaras

Re: Trofeu'' Boiles Carp''

Mesaj de sanmartinean_alex » 22 Iun 2012, 08:56

baieti incetati cu certurile ca nu rezolvati nimic.
Catch & Release

Avatar utilizator
fish30
membru activ
membru activ
Mesaje: 146
Membru din: 13 Apr 2012, 22:42
Localitate: Brasov

Re: Trofeu'' Boiles Carp''

Mesaj de fish30 » 22 Iun 2012, 09:46

CORECT.AI DREPTATE.SCUZELE DE RIGOARE PT JIGNIRI.
FIR INTINS
Marian Nedelcu
Power Carp Baits
www.powercarpbaits.ro

Scrie răspuns

Înapoi la “Crap si somn”