CUPA IERNII editia a 2 a MOARA VLASIEI 2008

Moderator: florentiniuga

Scrie răspuns
Avatar utilizator
mosharu
Veteran
Veteran
Mesaje: 544
Membru din: 15 Iul 2008, 22:58
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CUPA IERNII editia a 2 a MOARA VLASIEI 2008

Mesaj de mosharu » 27 Oct 2008, 20:51

florentiniuga scrie:Pot sa stiu exact cine participa din club la concurs?

maica mea.....misto Florentine :shock:
Cristian Surdu
mosharu carp fishing team

http://www.facebook.com/cristimosharu

Avatar utilizator
Madalin Dirla
Veteran
Veteran
Mesaje: 3312
Membru din: 03 Mai 2008, 14:46

Re: CUPA IERNII editia a 2 a MOARA VLASIEI 2008

Mesaj de Madalin Dirla » 27 Oct 2008, 20:57

IULIAN C scrie:
MDI scrie:
Trofim Cristian scrie:As fi participat si eu dar nu am cu cine sa fac echipa :(
Poate la anul se vor mai forma in club si alte echipe...voi fi pe faza.
Cristi nu ai cum sa participi deoarece nu mai sunt locuri s-au anuntat de inceput 20 de echipe iar acum sunt 24 :D ...........fir in drill!! Trebuia sa te inscri din timp! :D
Am vazut pe alt forum ca s-au creat 2 locuri prin abandonarea unora.....asa ca ar mai fi locuri......
De unde sti Iuliane? Esti sigur de ce spui? Poate imi lasi si mie pe privat un mes.! Fir in drill!! :D

Avatar utilizator
nando
Veteran
Veteran
Mesaje: 830
Membru din: 03 Dec 2007, 10:13
Localitate: voluntari
Contact:

Re: CUPA IERNII editia a 2 a MOARA VLASIEI 2008

Mesaj de nando » 27 Oct 2008, 21:39

MDI te maninca???????????????????
VAPORU PLUTESTE DAR CU PISICA NU POTI SA BATI CUIE

Avatar utilizator
iulian petre
Veteran
Veteran
Mesaje: 1392
Membru din: 10 Feb 2008, 02:19
Localitate: BUCURESTI/zona Pantelimon
Contact:

Re: CUPA IERNII editia a 2 a MOARA VLASIEI 2008

Mesaj de iulian petre » 27 Oct 2008, 22:11

da mai sunt 2 locuri......au fost 2 unul A FOST ADJUDECAT de CARP ZONE :lol: :lol: ....MAI E UNUL...

Avatar utilizator
iulian petre
Veteran
Veteran
Mesaje: 1392
Membru din: 10 Feb 2008, 02:19
Localitate: BUCURESTI/zona Pantelimon
Contact:

Re: CUPA IERNII editia a 2 a MOARA VLASIEI 2008

Mesaj de iulian petre » 27 Oct 2008, 22:13

2 locuri libere in concurs , deja achitate !

Din motive obiective, Complexul 2Lakes2Brother nu va putea participa la acest concurs, si cedeaza contracost cele 2 locuri .

Pentru informatii si detalii : Vlad Parfene : 0726.037.389.
_________________

Avatar utilizator
IULIAN C
carpZone team
carpZone team
Mesaje: 981
Membru din: 26 Feb 2008, 10:28
Localitate: Buzau,Bucuresti(flotant)

Re: CUPA IERNII editia a 2 a MOARA VLASIEI 2008

Mesaj de IULIAN C » 28 Oct 2008, 01:35

iulian petre scrie:2 locuri libere in concurs , deja achitate !

Din motive obiective, Complexul 2Lakes2Brother nu va putea participa la acest concurs, si cedeaza contracost cele 2 locuri .

Pentru informatii si detalii : Vlad Parfene : 0726.037.389.
_________________
Da.....de asta ziceam eu...
SISTEMUL DE VALORI N-O SA MI-L SCHIMB NICIODATA
Imagine

Avatar utilizator
dan _city_center
senior
senior
Mesaje: 452
Membru din: 16 Dec 2007, 20:09
Localitate: bucuresti

Re: CUPA IERNII editia a 2 a MOARA VLASIEI 2008

Mesaj de dan _city_center » 28 Oct 2008, 10:43

pregatiti_va vine si MIRCEA GHE :lol: :lol: :lol: :wink: :wink: :wink: :!: :!: :!: PLEACA DIN START CU O BRAILA DE 500E :!: asteptam doritori.
Baricada Carp Club

Avatar utilizator
iulian petre
Veteran
Veteran
Mesaje: 1392
Membru din: 10 Feb 2008, 02:19
Localitate: BUCURESTI/zona Pantelimon
Contact:

Re: CUPA IERNII editia a 2 a MOARA VLASIEI 2008

Mesaj de iulian petre » 28 Oct 2008, 11:49

dan _city_center scrie:pregatiti_va vine si MIRCEA GHE :lol: :lol: :lol: :wink: :wink: :wink: :!: :!: :!: PLEACA DIN START CU O BRAILA DE 500E :!: asteptam doritori.

==============

aoloooooo nu mai vin la concurs atunci :lol: :lol: ......pana la urma vrei sa pariezi CA CE?

Avatar utilizator
george-alexandru
Veteran
Veteran
Mesaje: 765
Membru din: 26 Noi 2007, 15:12
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CUPA IERNII editia a 2 a MOARA VLASIEI 2008

Mesaj de george-alexandru » 28 Oct 2008, 22:27

cred cu tarie ca o sa fie cea mai tare batalie a anului :D
George Alexandru
Presedinte CS.Green Lake
Brand Manager-4Carp
mail - greenlaketeam@yahoo.com
Imagine

Avatar utilizator
mih_IL
senior
senior
Mesaje: 365
Membru din: 23 Noi 2007, 12:44
Localitate: urziceni
Contact:

Re: CUPA IERNII editia a 2 a MOARA VLASIEI 2008

Mesaj de mih_IL » 28 Oct 2008, 22:33

@ Iulian C.
Parca nu mai e un lux pescuitul crapului. nu?
I love carp!

Avatar utilizator
IULIAN C
carpZone team
carpZone team
Mesaje: 981
Membru din: 26 Feb 2008, 10:28
Localitate: Buzau,Bucuresti(flotant)

Re: CUPA IERNII editia a 2 a MOARA VLASIEI 2008

Mesaj de IULIAN C » 29 Oct 2008, 00:13

mih_IL scrie:@ Iulian C.
Parca nu mai e un lux pescuitul crapului. nu?
Daca ai spus-o cu rautate,afla ca eforturile pt asta din partea mea au fost,sunt si vor fi cred imense,dar NU MA LAS!
Daca ai vrut sa ma intrebi daca m-am convins de la povestea din primavara si pana acum,afla ca de atunci si pana acum am cunoscut multe lucruri,multi oameni si mult mai multi de cat mi-as fi imaginat au plecat mult mai "de jos" decat mine!
In speranta ca nu era o dojana..sau o ironie..iti mai spun ca sunt mult mai bogat decat multi de-aici...
Averea mea este insusi faptul ca am avut marea sansa sa am langa mine nu o sacosa de bani ci o "mana" de PRIETENI...o mana de OAMENI care m-au preluat,ajutat,sfatuit,indrumat care mi-au fost alaturi de la inceput si se pare si in prezent....nu m-au uitat!
Poate gresesc,dar pentru orice eventualitate iti enumar cativa cu rugamintea de a nu supara pe careva:
Ia aminte si priveste-i bine pe Florentin Iuga,Maestrul Rosioru,Nini Horn,Dan Marinita,Cosmin Ronta,Iulian Petre,George Alexandru,Claudiu Cozma,Vladut Mateianu,Andrei Vladeanu,Vali Pavaloaia si multi altii care s-au autosesizat si intotdeauna au sarit in ajutorul celor care isi doresc sa faca ceva in carpfishingul romanesc,au dat dovada ca SUNT OAMENI si nu in ultimul rand ca-i intereseaza sa lase in urma pe maini cat de cat bune nivelul competitional!
Aici l-am parafrazat putin pe Maestru,care a spus ca suntem datori sa ne pese de "mostenirea" ce-o lasam
celor care vin dupa noi.
D-asta mi-au sarit in ajutor mie si multor altora,daca deranjeaza pe cineva nu ma intereseaza,eu atat spun ca ...
E UN LUX...dar pe care nu mi-l permit decat cu ajutorul,sfaturile....imboldul dansilor si mai presus de bani si dotare ma ajuta ambitia in asta si faptul ca iubesc natura pesti...implicit acest sport!
Daca n-a fost ironie....atunci a fost "off-topic" tot asa si eu si uite cum suparam pe-aici si chiar nu trebuie....dar trebuia sa raspund pt ca au mai fost ironii pe seama mea si intrebari menite sa faca....hai sa ii zicem...nu chiar bine!
inchei cu ceva luat din alta sursa,nu-mi apartine dar e atotgraitoare:
"Daca vrei sa astamperi foamea unui om pt o zi ii dai un peste,
Daca vrei sa-i ajuti intreaga familie-da-i un sac de peste!
Daca vrei sa-l asiguri pe viata.....da-i o undita si-nvata-l sa pescuiasca"
--aici cu sensul deplin sportiv...nu pescuiesc pt a manca!
SISTEMUL DE VALORI N-O SA MI-L SCHIMB NICIODATA
Imagine

Avatar utilizator
Qnyx
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 1257
Membru din: 25 Ian 2008, 20:30
Localitate: London - UK / Bucuresti
Contact:

Re: CUPA IERNII editia a 2 a MOARA VLASIEI 2008

Mesaj de Qnyx » 29 Oct 2008, 01:31

Respectele mele Iuliane !
Nada si momeli de pescuit
pescuitmania xxx pescuitul crap

Avatar utilizator
sdaniel
senior
senior
Mesaje: 438
Membru din: 17 Iun 2008, 17:58
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CUPA IERNII editia a 2 a MOARA VLASIEI 2008

Mesaj de sdaniel » 29 Oct 2008, 01:38

mih_IL scrie:@ Iulian C.
Parca nu mai e un lux pescuitul crapului. nu?
Daca ai incercat sa fii "glumet" ...ei bine afla ca nu ti-a iesit ... in situatia lui Iulian sunt multi, chiar si eu pot spune ca am fost si inca ma aflu in situatia lui.
Ma indoiesc ca tu le-ai stiut si le-ai avut pe toate la inceput...

Ai face bine sa-ti ceri scuze pentru acest post, chiar nu-si are rostul ...
Scuze de off-topic.
On-topic : FIR INTINS BAIETI
Dan Serban

Avatar utilizator
Marinita
Veteran
Veteran
Mesaje: 1191
Membru din: 08 Feb 2008, 17:43

Re: CUPA IERNII editia a 2 a MOARA VLASIEI 2008

Mesaj de Marinita » 29 Oct 2008, 10:09

IULIAN C scrie:
mih_IL scrie:@ Iulian C.
Parca nu mai e un lux pescuitul crapului. nu?
Daca ai spus-o cu rautate,afla ca eforturile pt asta din partea mea au fost,sunt si vor fi cred imense,dar NU MA LAS!
Daca ai vrut sa ma intrebi daca m-am convins de la povestea din primavara si pana acum,afla ca de atunci si pana acum am cunoscut multe lucruri,multi oameni si mult mai multi de cat mi-as fi imaginat au plecat mult mai "de jos" decat mine!
In speranta ca nu era o dojana..sau o ironie..iti mai spun ca sunt mult mai bogat decat multi de-aici...
Averea mea este insusi faptul ca am avut marea sansa sa am langa mine nu o sacosa de bani ci o "mana" de PRIETENI...o mana de OAMENI care m-au preluat,ajutat,sfatuit,indrumat care mi-au fost alaturi de la inceput si se pare si in prezent....nu m-au uitat!
Poate gresesc,dar pentru orice eventualitate iti enumar cativa cu rugamintea de a nu supara pe careva:
Ia aminte si priveste-i bine pe Florentin Iuga,Maestrul Rosioru,Nini Horn,Dan Marinita,Cosmin Ronta,Iulian Petre,George Alexandru,Claudiu Cozma,Vladut Mateianu,Andrei Vladeanu,Vali Pavaloaia si multi altii care s-au autosesizat si intotdeauna au sarit in ajutorul celor care isi doresc sa faca ceva in carpfishingul romanesc,au dat dovada ca SUNT OAMENI si nu in ultimul rand ca-i intereseaza sa lase in urma pe maini cat de cat bune nivelul competitional!
Aici l-am parafrazat putin pe Maestru,care a spus ca suntem datori sa ne pese de "mostenirea" ce-o lasam
celor care vin dupa noi.
D-asta mi-au sarit in ajutor mie si multor altora,daca deranjeaza pe cineva nu ma intereseaza,eu atat spun ca ...
E UN LUX...dar pe care nu mi-l permit decat cu ajutorul,sfaturile....imboldul dansilor si mai presus de bani si dotare ma ajuta ambitia in asta si faptul ca iubesc natura pesti...implicit acest sport!
Daca n-a fost ironie....atunci a fost "off-topic" tot asa si eu si uite cum suparam pe-aici si chiar nu trebuie....dar trebuia sa raspund pt ca au mai fost ironii pe seama mea si intrebari menite sa faca....hai sa ii zicem...nu chiar bine!
inchei cu ceva luat din alta sursa,nu-mi apartine dar e atotgraitoare:
"Daca vrei sa astamperi foamea unui om pt o zi ii dai un peste,
Daca vrei sa-i ajuti intreaga familie-da-i un sac de peste!
Daca vrei sa-l asiguri pe viata.....da-i o undita si-nvata-l sa pescuiasca"
--aici cu sensul deplin sportiv...nu pescuiesc pt a manca!
@iulian C. Ma simt obligat sa intervin cu unele precizari(ai pomenit si numele meu )Oricand esti binevenit alaturi de noi.Asa cum ai spus te-au ajutat toti care le-ai cerut ajutorul si sunt convins ca o vor face in continuare dar sa sti ca pescarii sunt deosebit de orgoliosi, cei care i-ai enumerat mai sus sunt diferiti de alti si datorita faptului ca nu se lauda cu capturi si rezultate,alti vorbesc de realizarile lor.Eu consider un pescar bun acela care este rezervat in declaratii cu performanta lui.Lasa sa vorbeasca faptele.Ma simt nevoit sa iti amintesc din nou discutia de la concursul individual de asta vara de pe Moara.Ma bucur ca esti ambitios si doresti sa te afirmi cu performantele pe care le vei realiza ,tine-o tot asa si vei avea de castigat.dar nu uita ca intrarea intr-un club se face la propunerea unor membri din clubul respectiv deci "rabdare si vei avea capturi "
:D
Dan Marinita
AVIATORS FISHING CLUB

Avatar utilizator
Marinita
Veteran
Veteran
Mesaje: 1191
Membru din: 08 Feb 2008, 17:43

Re: CUPA IERNII editia a 2 a MOARA VLASIEI 2008

Mesaj de Marinita » 29 Oct 2008, 10:28

george-alexandru scrie:cred cu tarie ca o sa fie cea mai tare batalie a anului :D

Vor fi si strategii noi .Cu totii stim ca Moara Vlasiei are o densitate mare de peste si in concurs sa complica situatia.Deci cine are o strategie bine pusa la punct va avea de castigat.Sa dovedit ca in concursuri balta raspunde diferit datorita presiunii .Fie ca cei mai buni sa urce pe podium.Sunt sigur ca si la acest concurs CARP ZONE va avea un cuvant de spus.Din cate stiu clubul va fi reprezentat de 3-4 echipe asta imi spune foarte multe :wink: .Ce ziceti domnilor?
Dan Marinita
AVIATORS FISHING CLUB

Scrie răspuns

Înapoi la “Crap si somn”