Cupa Chiroiu - editia I-a 5-9 Mai 2009

Moderator: florentiniuga

Scrie răspuns
Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Cupa Chiroiu - editia I-a 5-9 Mai 2009

Mesaj de florentiniuga » 11 Mai 2009, 23:21

zarguzon adi scrie:@Dan Mitranescu : banuieli vor exista tot timpul atat timp cat regulametul pentru un concurs este pe jumatate de foaie A4si cu arbitrii asupra carora planeaza banuieli.
PS La Sarulesti organizatorul a mai fost rugat si de alte echipe sa-si aduca cel de-al patrulea om care sa nu participe la pescuit dar au fost refuzate.
Adi, ce legatura are Sarulestiul si organizarea de acolo cu topicul de fata?
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Cupa Chiroiu - editia I-a 5-9 Mai 2009

Mesaj de florentiniuga » 12 Mai 2009, 00:32

dan pop-coman scrie:Aveti tot respectul meu in special tu, George Alexandru, Marian Constantin si Dan Mitranescu care macar la plecare ne-a salutat :) de restul nu zic nimic. Nici macar nu ne-au bagat in seama. Sunteti pescari foarte buni si va doresc succes din tot sufletul in continuare. Nu comentez, nimic despre concurs, nu stam cu nasul pe sus,nu ne bagam la braile, respectam adversarul, acum am fost pe primul loc, la urmatorul putem fi pe ultimele. Pot spune ca Chiroiu, este o balta frumoasa si care are mult peste.
Dane, desi am comunicat pe forum, desi am participat anul trecut la concurs la Socodor, iti jur ca habar n-am cum arati. Pentru voi e simplu sa ma identificati dar mie imi e imposibil sa tin minte numele miilor de pescari cu care am tangenta o singura data. Anul trecut am ajuns la Socodor dupa ce se asezasera toti pe standuri si nu stiam cine e fiecare participant. Acum, la Chiroiu, cand am ajuns, am gasit un grup de banateni, m-am dus la ei, am dat mana cu toti, le-am urat bun venit iar la plecare la fel, le-am urat drum bun si le-am multumit ca au venit, specificand ca nu sunt multe concursuri la care avem participare din vestul tarii. Nici macar la premiere nu mi-am dat seama care dintre voi trei era DPC, pentru ca nu ati venit cu buletinul in mana. Despre supravegherea din spatele vostru in ultima noapte habar n-am avut. Nu am cerut eu asa ceva si nici nu mi-a spus nimeni ca se va intampla asta. Nu-mi caut scuze, nu am nevoie, asta-i realitatea.
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
rares anghel
junior
junior
Mesaje: 1
Membru din: 12 Mai 2009, 17:46
Localitate: bucuresti

Re: Cupa Chiroiu - editia I-a 5-9 Mai 2009

Mesaj de rares anghel » 12 Mai 2009, 17:53

Felicitari tuturor participantilor si in mod special celor care au si castigat! Frumoasa captura si...greu de tinut in brate ce sa mai:))!

Felicitari si fir intins in continuare pentru Ionut, Petre si Cristi - valorosi pescari astia, nu gluma! ---<>< ;)

Avatar utilizator
vlad tepes
membru activ
membru activ
Mesaje: 62
Membru din: 09 Mai 2009, 19:38

Re: Cupa Chiroiu - editia I-a 5-9 Mai 2009

Mesaj de vlad tepes » 12 Mai 2009, 22:29

Ceva poze de la concurs nu posteaza nimeni? 8-> Se vede ca nu a fost Vijelie arbitru.
altul decit Vlad Tepes sa nu se mai creeze confuzii

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Cupa Chiroiu - editia I-a 5-9 Mai 2009

Mesaj de gor965 » 12 Mai 2009, 23:02

vlad tepes scrie:Ceva poze de la concurs nu posteaza nimeni? 8-> Se vede ca nu a fost Vijelie arbitru.
Pai sunt cateva AICI ! :)
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
vlad tepes
membru activ
membru activ
Mesaje: 62
Membru din: 09 Mai 2009, 19:38

Re: Cupa Chiroiu - editia I-a 5-9 Mai 2009

Mesaj de vlad tepes » 13 Mai 2009, 11:36

Decit deloc sunt bune si astea,orcum carasul la kilogram a lui Catalin de fapt e ciortan tota ziua :D Cum de nu a fost Master pe balta ca el mai ne delecta cu poze super sau poate nu a avut aparatul la el
altul decit Vlad Tepes sa nu se mai creeze confuzii

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Cupa Chiroiu - editia I-a 5-9 Mai 2009

Mesaj de gor965 » 13 Mai 2009, 12:39

vlad tepes scrie:...orcum carasul la kilogram a lui Catalin de fapt e ciortan tota ziua :D
E de fapt un caras "rebel" ...care s-a salbaticit si nu si-a mai ras mustata ! :))
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
Master
membru activ
membru activ
Mesaje: 107
Membru din: 31 Dec 2008, 00:31
Localitate: The Land Of Choice
Contact:

Re: Cupa Chiroiu - editia I-a 5-9 Mai 2009

Mesaj de Master » 13 Mai 2009, 13:03

vlad tepes scrie:Decit deloc sunt bune si astea,orcum carasul la kilogram a lui Catalin de fapt e ciortan tota ziua :D Cum de nu a fost Master pe balta ca el mai ne delecta cu poze super sau poate nu a avut aparatul la el
:D Pentru ca am fost atat de idiot incat mi-am luat aparatul dar nu si bateria pe care o pusesem la incarcat cu o zi inainte ... =)) Adevarul e ca nu mai gandesti cand esti disperat sa ajungi acolo ...

Pozele cu captura de la concurs sunt facute cu telefonul ... :(

Am mai incercat sa mai fac si altele dar sunt prea jenante ca sa le postez ...

Dar nu a facut nimeni poze la premiere ??? Din echipa de filmare a domului Iuga nu a fotografiat nimeni ???

Sotia lui Valer este fotograf de mare angajament. Poate posteaza ea ceva ??

Sa auzim de bine ! **==
Traiesc in tara tuturor posibilitatilor. Frumoasa tara... pacat ca e locuita...

Avatar utilizator
Dan Mitranescu
Partener
Partener
Mesaje: 1464
Membru din: 14 Dec 2007, 04:42

Re: Cupa Chiroiu - editia I-a 5-9 Mai 2009

Mesaj de Dan Mitranescu » 13 Mai 2009, 14:04

florentiniuga scrie:
dan pop-coman scrie:Aveti tot respectul meu in special tu, George Alexandru, Marian Constantin si Dan Mitranescu care macar la plecare ne-a salutat :) de restul nu zic nimic. Nici macar nu ne-au bagat in seama. Sunteti pescari foarte buni si va doresc succes din tot sufletul in continuare. Nu comentez, nimic despre concurs, nu stam cu nasul pe sus,nu ne bagam la braile, respectam adversarul, acum am fost pe primul loc, la urmatorul putem fi pe ultimele. Pot spune ca Chiroiu, este o balta frumoasa si care are mult peste.
Dane, desi am comunicat pe forum, desi am participat anul trecut la concurs la Socodor, iti jur ca habar n-am cum arati. Pentru voi e simplu sa ma identificati dar mie imi e imposibil sa tin minte numele miilor de pescari cu care am tangenta o singura data. Anul trecut am ajuns la Socodor dupa ce se asezasera toti pe standuri si nu stiam cine e fiecare participant. Acum, la Chiroiu, cand am ajuns, am gasit un grup de banateni, m-am dus la ei, am dat mana cu toti, le-am urat bun venit iar la plecare la fel, le-am urat drum bun si le-am multumit ca au venit, specificand ca nu sunt multe concursuri la care avem participare din vestul tarii. Nici macar la premiere nu mi-am dat seama care dintre voi trei era DPC, pentru ca nu ati venit cu buletinul in mana. Despre supravegherea din spatele vostru in ultima noapte habar n-am avut. Nu am cerut eu asa ceva si nici nu mi-a spus nimeni ca se va intampla asta. Nu-mi caut scuze, nu am nevoie, asta-i realitatea.
Nici eu nu te cunosteam Dane decat de aici de pe net. In plus nu prea-mi place sa ma bag in seama cu lumea atunci cand nu cunosc. Pe deasupra era prima data cand ma aflam pe Chiroiu si incercam sa ma concentrez cat mai tare pentru a aduna cateva informatii despre balta .

Legat de amplasarea arbitrului in spatele vostru cred ca se stia : EU am cerut asta !

La momentul respectiv nu stiam cine se afla pe standurile 13 si 14 si in plus chiar daca stiam ca esti tu nu cred ca luam alta decizie pentru ca nu bag mana in foc nici pentru mine ! :D

Decizia pe care am luat-o a fost datorata urmatoarelor informatii pe care le pot dovedii oricand :

1. echipele de pe standurile 13 si 14 sunt bune prietene .( chiar mancau la aceiasi masa si ziua si noaptea)

2. Echipele de pe 13 si 14 nu aveau vecini care sa le poata supraveghea nici stanga ,nici dreapta .

3. Echipa de pe 14 era in carti .

4.Echipele de pe 13 si 14 in a 2-a zi de concurs nu au cantarit NIMIC seara !

5. Echipa de pe 14 cantareste dimineata urmatoare in jur de 70 kg !!! cea ce nu a reusit nimeni sa faca pe toata durata concursului nici macar la jumatate !!!!

6.Echipa de pe 13 cantareste in aceiasi dimineata doar un peste de 2 kg desi prietenii lor de pe standul 16 ,care fusesera in vizita la ei , sustineau ca acestia prinsesera 6- 7 pesti in acea noapte (banuiesc ca erau nepunctabili toti ).

7. Echipa de pe standul 17 (angajatul domnului Valer Rus) sustine ca a vazut drumuri intre standurile 13 si 14 pe toata durata noptii datorita lanternelor (nu au vazut driluri pentru ca nu aveau acces vizual decat la inaltimea standului).

Astea au fost faptele care m-au determinat sa iau aceasta decizie fara a stii cine se afla in acele standuri .

Acum ca am aflat ca a fost Dan Pop Coman m-am linistit si nu mai am nici un fel de banuiala. De aceea nu am scris niciodata nimic... !

Avatar utilizator
vlad tepes
membru activ
membru activ
Mesaje: 62
Membru din: 09 Mai 2009, 19:38

Re: Cupa Chiroiu - editia I-a 5-9 Mai 2009

Mesaj de vlad tepes » 13 Mai 2009, 15:10

Dane pe buna dreptate si eu as fi facut la fel ,oricum echipa de pe 13 putea sa favorizeze echipa lui Pop Coman si prin simplu fapt ca renunta sa mai nadeasca ca sa imparta pestii cu ei, dar asta face parte din joc.
PS. Si inca ceva nu stiu ce trebuia sa faca participantii la acest concurs, ca sa se simta bine si domnul Pop Coman,probabil sa vina fiecare la el si sa-l salute, eventual si o plecaciune, inca nu a ajuns unul ca Maty pe care il cunoaste toata lumea,probabil ca mai tre sa cistige niste concursuri si dupa aceea.Decamdata aplauzele de la inminarea cupelor sunt de ajuns =D> =D> =D> .Faptul ca ai declarat ca nu mai participi la concursuri organizate de Carp Zone este o ipocrizie,a fost cel mai bine organizat concurs din cite stiu si tot nu sunte-ti multumiti X-(
altul decit Vlad Tepes sa nu se mai creeze confuzii

Avatar utilizator
dan _city_center
senior
senior
Mesaje: 452
Membru din: 16 Dec 2007, 20:09
Localitate: bucuresti

Re: Cupa Chiroiu - editia I-a 5-9 Mai 2009

Mesaj de dan _city_center » 13 Mai 2009, 16:34

@vlad tepes
[-x :idea: :!:
Baricada Carp Club

Avatar utilizator
dan pop-coman
utilizator
utilizator
Mesaje: 31
Membru din: 06 Iul 2008, 23:52

Re: Cupa Chiroiu - editia I-a 5-9 Mai 2009

Mesaj de dan pop-coman » 13 Mai 2009, 17:50

Dan M. si eu am vazut pescari din alte standuri venind la tine in stand in ultima noapte, :) dar nu am zis si nu zic nimic fara dovada clara.In ultima seara am cerut si noi arbitru in spatele vostru si al echipei de pe 2 si nu a fost nimeni :) Am cantarit 70 kg pt. ca am avut o medie foarte mare, 2 crapi de 10 kg, vecinii nostri nu au mai punctat pt. ca au renuntat la patul lor de nada, cautand captura. Cu toate acestea in ultima noapte, cu arbitru in spate si cu morcovul in c., convinsi de faptul ca ne iei :) am prins 11 crapi. Am cerut arbitrilor in penultima zi de concurs sa fim chemati la cantar in cazul in care ne ia cineva captura de 10,4 kg. Seara ne-am trezit ca s-a luat captura si are 11 kg. Nu contest, foarte posibil, dar ca si detinatori ai capturii pana la momentul respectiv, pt. a evita interpretarile trebuia sa fim chemati la cantar . Nu am zis nimic, nimanui pana acum pt. a nu se isca discutii, acum o spun dar sub forma de gluma :) Ultima mea postare in acest topic, urasc polemicile, va doresc sanatate si fir intins in competile urmatoare !!!

Avatar utilizator
Ion Mironov
Partener
Partener
Mesaje: 2622
Membru din: 18 Iun 2008, 15:20

Re: Cupa Chiroiu - editia I-a 5-9 Mai 2009

Mesaj de Ion Mironov » 13 Mai 2009, 17:58

Ultima mea postare in acest topic, urasc polemicile, va doresc sanatate si fir intins in competile urmatoare !!![/quote]


respecte DPC....asa e cel mai bine
Mironov Ion Valentin alias jonny_23
http://www.barcute-plantat.com
0726.424.099

Avatar utilizator
cosmmaa
utilizator
utilizator
Mesaje: 19
Membru din: 23 Aug 2008, 17:53
Localitate: Lugoj

Re: Cupa Chiroiu - editia I-a 5-9 Mai 2009

Mesaj de cosmmaa » 13 Mai 2009, 18:42

jonny_23 scrie:Ultima mea postare in acest topic, urasc polemicile, va doresc sanatate si fir intins in competile urmatoare !!!

respecte DPC....asa e cel mai bine[/quote]
A fost si varamane pt,cei din banat .Daca ar fi 10% din pescarii de competitie ca acest DPC ar fi minunat .Felicitari inca o data tuturor. =D> =D> =D>

Avatar utilizator
Amstel
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 13 Apr 2009, 16:58

Re: Cupa Chiroiu - editia I-a 5-9 Mai 2009

Mesaj de Amstel » 13 Mai 2009, 18:54

Al dreaq de sport cand isi baga banu' coada!!!
Hai, ca parca va aud si pe voi cu arbitrii straini!?!?

Scrie răspuns

Înapoi la “Crap si somn”