Mixul CRAPTOR

nada mileniului 3

Moderator: florentiniuga

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Amstel
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 13 Apr 2009, 16:58

Re: Mix Boilies

Mesaj de Amstel » 09 Sep 2009, 05:37

Enache Claudiu scrie:M-a deranjat atat transformarea emisiunii in publicitate cat si pupincurismul de care dau dovada unii pe aici!
Pe tine (ca si pe altii ,de altfel) te-a deranjat ca Florentin a scos mixul. Daca il scotea Ftalte sau Meleaca nici nu bagai de seama.
Scuza-ma, mai am pe cineva de pupat...si revin mai tarziu, dar nu pentru a iti da tie atentie, ca te-ai bucurat de prea multa fara sa o meriti. Succes la vanzari si carcoteli!!!

ps: o sa cumperi mixul printre primii, pun pariu :))

Avatar utilizator
nando
Veteran
Veteran
Mesaje: 830
Membru din: 03 Dec 2007, 10:13
Localitate: voluntari
Contact:

Re: Mix Boilies

Mesaj de nando » 09 Sep 2009, 05:37

Poate nu intelegi.
Emisiunea este pe banii lui.Daca nu iti place emisiunea scoate-ti postul din grila de programe sau nu te mai uita la ea.(emisiune)
Felicitarile au fost pentru munca si testele efectuate.Realizarea lui a costat ceva timp si bani.
Daca acest forum nu se ridica la standartele tale nu il mai accesa.DE UNDE STI TU CA EMISIUNEA ESTE BE BANII LUI?
VAPORU PLUTESTE DAR CU PISICA NU POTI SA BATI CUIE

Avatar utilizator
Enache Claudiu
membru activ
membru activ
Mesaje: 87
Membru din: 26 Dec 2007, 12:40

Re: Mix Boilies

Mesaj de Enache Claudiu » 09 Sep 2009, 05:38

Amsterdamer scrie:

Enache Claudiu scrie:M-a deranjat atat transformarea emisiunii in publicitate cat si pupincurismul de care dau dovada unii pe aici!

Pe tine (ca si pe altii ,de altfel) te-a deranjat ca Florentin a scos mixul. Daca il scotea Ftalte sau Meleaca nici nu bagai de seama.
Scuza-ma, mai am pe cineva de pupat...si revin mai tarziu, dar nu pentru a iti da tie atentie, ca te-ai bucurat de prea multa fara sa o meriti. Succes la vanzari si carcoteli!!!

ps: o sa cumperi mixul printre primii, pun pariu :))

Mai bine pui pariu ca 90 % dintre cei care ati sarit pe aici cu multumiri si felicitari nu o sa cumparati mix-ul din mai multe motive! Dar da bine pe forum sa te apuci sa feliciti si sa multumesti ca asta oricum nu costa... :-&

Avatar utilizator
Amstel
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 13 Apr 2009, 16:58

Re: Mix Boilies

Mesaj de Amstel » 09 Sep 2009, 05:39

Enache Claudiu scrie:Mai bine pui pariu ca 90 % dintre cei care ati sarit pe aici cu multumiri si felicitari nu o sa cumparati mix-ul din mai multe motive! Dar da bine pe forum sa te apuci sa feliciti si sa multumesti ca asta oricum nu costa... :-&
Noi nu il cumparam, il primim MOCA. Numai tu si inca 2-3 il platiti. :lol:

Avatar utilizator
silviu toma
utilizator
utilizator
Mesaje: 17
Membru din: 13 Iun 2009, 17:09

Re: Mix Boilies

Mesaj de silviu toma » 09 Sep 2009, 05:39

nando scrie:Poate nu intelegi.
Emisiunea este pe banii lui.Daca nu iti place emisiunea scoate-ti postul din grila de programe sau nu te mai uita la ea.(emisiune)
Felicitarile au fost pentru munca si testele efectuate.Realizarea lui a costat ceva timp si bani.
Daca acest forum nu se ridica la standartele tale nu il mai accesa.

DE UNDE STI TU CA EMISIUNEA ESTE BE BANII LUI?

Pentru ca este producator.

De regula producatorul plateste.De unde are banii este problema lui.

Avatar utilizator
stress
junior
junior
Mesaje: 6
Membru din: 18 Mai 2009, 21:28

Re: Mix Boilies

Mesaj de stress » 09 Sep 2009, 05:40

Oameni buni, nu ne-am dorit noi o tara libera, o tara democratica? **== Daca Florentin a scos mix-ul bravo lui, cine vrea sa-l incerce e liber sa o faca, cine nu NU. Nu ne-a obligat sa-l cumparam....
cat despre certurile astea.. nu pot sa spun decat ca e mai ceva ca in ziarele de scandal de la noi " gargara multa pentru nimic", oricum Florentin o sa-l scoata pe piata si se va vinde, de ce? pt ca e normal ca orice produs nou se doreste testat, este bun se cumpara in continuare, nu e bun o investitie proasta.
Suntem o piata de consum, fie ca achizitionam materie prima pt boilies, porumb; fie ca achizitionam scule de pescuit si asa vom fi mereu.

Sincer ajunge atata cearta :-t
cu stima,
stress

Avatar utilizator
uca
utilizator
utilizator
Mesaje: 38
Membru din: 12 Iul 2009, 13:15
Localitate: Cluj Napoca

Re: Mix Boilies

Mesaj de uca » 09 Sep 2009, 05:40

Atita cacaraie si vorbaraie dea lela.
Cine vrea cumpara, cine nu, nu.
In cea ce priveste emisiunea cu "scop publicitar", mi se pare normal ca in emisiunea ta sa faci reclama la un produs creat tot de tine.
In rest, fire ca sirma!
not kill - respect the fish

Avatar utilizator
vali003
site team
site team
Mesaje: 1380
Membru din: 20 Noi 2007, 23:31
Localitate: Long Sault

Re: Mix Boilies

Mesaj de vali003 » 09 Sep 2009, 05:41

Gata flacai ...... cine vrea sa continue polemica , va invit la sectia Diverse , aici lasati sa discutam de mixuri , boilies-uri . Multumesc de intelegere . :D

Avatar utilizator
Ciuchi
membru activ
membru activ
Mesaje: 98
Membru din: 21 Feb 2009, 02:18
Localitate: Pitesti

Re: Mix Boilies

Mesaj de Ciuchi » 09 Sep 2009, 05:41

Ma uit, citesc, zambesc... si ma minunez. Este un topic cu titlul "mix boilies", in care este vorba de un mix, care a fost prezentat intr-o emisiune, culmea, a producatorului. In momentul cand acest mix apare pe piata, voi, toti utilizatorii de aici impreuna cu alte persoane din afara forumului aveti 2 variante mari si late: cumparati si-l testati, sau nu cumparati ca nu va intereseaza. Eee... nu. Aici trebuie sa "butonam" ca n-avem ce face, trebuie sa iesim in evidenta cu cate ceva si la unii am vazut chestii "d-alea misto" de genul "eu am dat pe masinuta asta 30 de euro si mi-am luat-o din Italia asa ca nu mai vorbi tu de jucarii". Dar sitit cum este... daca nu faci nimic nu te cunoaste nimeni, dar daca vrei sa faci ceva, culmea si de ajutor...
Si sa va spun ceva in legatura cu pretul. Am o reteta de boilies care imi iese undeva la 120 RON/KG, intr-adevar cu ingrediente de cea mai buna calitate, care cateodata nici nu le gasesc. Si voi sariti toti cu gura ca 40 RON/KG de mix care nici nu este testat este un pret absurd... Ati facut vreodata boiliesuri? Stiti cat costa toate ingredientele? Stiti ca pentru al comercializa exista costuri de productie? Stiti care sunt cheltuielile unui mix pentru a ajunge intr-un magazin? Va spun eu... stiti pe dr*cu'. In schimb stiti sa criticati si vreti sa iesiti in evidenta.
In concluzie, ma repet: cine vrea cumpara cine nu, nu. Nimeni nu va obliga si nimeni nu va forteaza sa-l testati.

PS: Pentru foarte multi utilizatori: incercati in cele cateva fraze pe care le etalati aici sa scrieti totusi corect gramatical sa poata intelege toata lumea ce ati vrut sa spuneti, nu sa ne ia durerea de cap incercand sa decodam acele cateva cuvinte aruncate pur si simplu la voia intamplarii. Eu sunt convins ca voi stiti ce vreti sa spuneti, dar multi... nu prea au timp de ghicitori.
Daniel Ciuchendea

Avatar utilizator
IULIAN C
carpZone team
carpZone team
Mesaje: 981
Membru din: 26 Feb 2008, 10:28
Localitate: Buzau,Bucuresti(flotant)

Re: Mix Boilies

Mesaj de IULIAN C » 09 Sep 2009, 05:42

@Vali003-scuze,Maestre,da am ceva precizari care sa mai potoleasca ura si iritarea unora....dar legat de subiect!
@enache claudiu...vezi ca se zice mix nu mixt,deci nestiind un termen,poate nu prea sti ce inseamna de fapt!
nu ma iau de tine,te ajut...si te ajut cu informatii caracteristice unui INFOPESCAR !!!
hai sa-ti spun cum sta treaba:tu urmaresti emisiunile lui Florentin de ceva vreme,ca ai dovedit-o prin ce ai postat!Nu poti sa ma contrazici,ca ceva generatii de ceva ani incoace,s-au format ca pescari dupa ghidurile si toate miile de ateliere si explicatii oferite de Florentin,cat si de toti cei ce au fost pe langa el in emisiuni,oameni care au dat tot "din casa" pt ca stiau cat de mult inseamna sa fii de ajutor celor ce sunt la inceput!
am avut de vreo 2 ani ceva tangente si eu...adica am fost in vreo cateva emisiuni(ultima-concursul "Cupa Iernii" din 2008 M.Vlasiei) cu Florentin,si trebuie sa intelegi un lucru:desi eram in concurs,tot ce se prezenta in emisiune,era chiar ce foloseam noi....cu riscul ca pe ultima suta de metri,dupa emisiune,adversarii sa stie ce facem si sa actioneze ca atare!
Tu,cat si altii..atacati vehement...chipurile reclama mascata!Invocati CNA...pai,frate,ce reclama mascata...a zis cumva Florentin in emisiune ca e de vanzare si ca el il vinde?Crezi ca CNA face legatura cu acest forum? :-? [-x [-x ma-ndoiesc!
Referitor la plata emisiunii...DA-Florentin PLATESTE!!!De unde,din ce bani???Ce dreaq ne intereseaza pe noi,atata timp cat avem "moca" "mura-n gura" cinspe' mii de detalii despre tot ce-nseamna carpfishingul?!?!?
Da' cum se face ca nu-l intrebam ..."bai omule,da' tu mai poti?" mai usor e sa atacam,nu?AM si eu o intrebare : ce tot folositi termenul "aplaudaci"???
Si altceva:daca ai o nada,fie porumb fie mixuri complexe si bile,ready made sau facute de mana ta...mergi sa o testezi,da?Buun...hai sa vorbim ca mai sus....financiar-cat te costa testele?mai pui,mai iei,mai imbunatatesti,mai substitui....asta inseamna cateva partide,cateva balti,timp ,taxa pt balta,mixurile folosite cu ingredientele respective,cantitati,....etc...etc...etc!DEEECI???COsturi imense,de acord?
Crezi tu ca 40/kilogram acopera cumva prea curand aceste costuri?
Hai sa inchei,ca nu vreau sa plictisim lumea nevinovata de pe aici...spunand urmatoarele: eu nu sunt vreun mare pescar,dar am niste rezultate pe o balta destul de bunisoare,si-mi permit sa fac urmatoarea "miscare"-iau mixul asta ultracontroversat,merg pe aceeasi strategie care mi-a adus niste succese personale destul de greu de atins de multi :-@ :-@ clampanitori de pe forumuri,si daca prind o sa vin cu niste felicitari "nesimtite",daca nu prind...atunci am totusi ceva variante:
1-Sunt un pescar prost ca n-am stiut sa folosesc ce aveam la-ndemana
2-Vin pe forum si il fac pe Florentin in toate felurile(si crede-ma ca sunt destul de transant incat chiar o s-o fac!),ca a facut doar reclama la ceva care nu da rezultate!
Si oricum as da-o,tot deasupra ies,si stii de ce?
Pt ca am fost atat de cerebral incat intai sa folosesc produsul si abia apoi sa il laud sau critic!
Asadar,eu zic sa te gandesti mult mai bine si daca nu cumva tu,nando,si alti carcotasi...totusi gresiti!
A...si sa iti mai zic ceva legat de asta!
Daca te uiti in realitatea in care traim,vei observa ca atunci cand cineva(vedete spre exemplu) inta in uitare,in umbra,se folosesc de ceva scandaluri mediatice si brusc atrag atentia din nou asupra lor si-si ridica spectaculos cota! Deci....nici scandalizarea ta nu va avea efectul de stopare,deci iar pierzi!
Concluzia...trage-o tu,dupa ce termini injuraturile pe care sigur o sa mi le adresezi...!!!
P.s.-IN scopul obtinerii de rezultate la pescuit chiar competitional...sti de ce as pescui cu nada de la Dynamit,Nutrabaits,SBS,Senzor,Carpingclub,Carpshop....etc...etc...etc...etc...deci si de la Florentin???
Iti spun eu:pt ca e ULTRATESTATA...deci merg la sigur!! Nu pt ca sunt (te citez)"aplaudac" Pupincurean"...bla....bla...bla...-decat pupincurean mai bine mort!AI/ATI INTELES ???
In rest,sincere ---<>< ---<>< ---<>< ---<>< ---<>< fire cat mai intinse....ORICARE ar fi nada!
SISTEMUL DE VALORI N-O SA MI-L SCHIMB NICIODATA
Imagine

Avatar utilizator
Enache Claudiu
membru activ
membru activ
Mesaje: 87
Membru din: 26 Dec 2007, 12:40

Re: Mix Boilies

Mesaj de Enache Claudiu » 09 Sep 2009, 05:42

Deci mai fac inca un rezumat la tot ceea ce am zis pana acum poate intelegeti. Am semnalat 2 chestii :
1. Emisiunea s-a transformat din emisiune informtativa intr-o emisiune in care se face reclama mascata .
2. Nu am facut nicio referire ca mix-ul e prost sau bun
3. Produsul promovat nu are cum sa se ridice la pretentiile unui mix realizat de o firma renumita din mai multe motive. Dar ceea ce m-a deranjat foarte tare este ca foarte multe persoane au si sarit in sus sa "multumeasca din suflet" ca a aparut pe piatza desi habar nu au de el. Daca citesti AVP-ul de acum un an, o sa gasti un articol in care o anumita firma plateste un anumit tester ( pescar englez cunoscut) sa stea sa pescuiasca 2 (doua) LUNI pe Cassien pentru a testa o nada !!!
Adica aia sunt prosti sa plateasca om sa stea 2 luni pe o balta ca sa testeze bilele?
Acum compara si tu si vezi ce iti iese : Firma englezeasca care produce numai nade -ingredinte pe care ei le inventeaza si le produc - tester care numai cu asta se ocupa - Cassien / Firma de apartament - ingrediente cumparate - producator de emisiune autotester- Chiroiu. Tu in care ai avea incredere?

Si cu asta am incheiat aceasta discutie. Voi chiar nu vedeti padurea din cauza paiului.

P.S. Nu ma ocup de nade decat intr-un singur sens...le arunc in balta ca sa am cu ce face o poza.

Avatar utilizator
Amstel
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 13 Apr 2009, 16:58

Re: Mix Boilies

Mesaj de Amstel » 09 Sep 2009, 05:43

Enache Claudiu scrie:2. Nu am facut nicio referire ca mix-ul e prost sau bun
3. Produsul promovat nu are cum sa se ridice la pretentiile unui mix realizat de o firma renumita...
:-q Carcotashule, n-am chef sa te mai bag in seama ca imi pierd vremea, dar astea sunt doua propozitii scrise de tine, in ultimul tau post. :))

Avatar utilizator
Enache Claudiu
membru activ
membru activ
Mesaje: 87
Membru din: 26 Dec 2007, 12:40

Re: Mix Boilies

Mesaj de Enache Claudiu » 09 Sep 2009, 05:44

Amsterdamer scrie:

Enache Claudiu scrie:2. Nu am facut nicio referire ca mix-ul e prost sau bun
3. Produsul promovat nu are cum sa se ridice la pretentiile unui mix realizat de o firma renumita...

:-q Carcotashule, n-am chef sa te mai bag in seama ca imi pierd vremea, dar astea sunt doua propozitii scrise de tine, in ultimul tau post. :))

Vad ca limba romana inca mai are secrete pentru tine...cere o traducere la ce am scris eu mai sus daca nu intelegi!
Mare e gradina si multi au sarit gardul....
Te bagi in seama neavand argumente !

Avatar utilizator
Amstel
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 13 Apr 2009, 16:58

Re: Mix Boilies

Mesaj de Amstel » 09 Sep 2009, 05:44

Enache Claudiu scrie:Vad ca limba romana inca mai are secrete pentru tine...cere o traducere la ce am scris eu mai sus daca nu intelegi!
Mare e gradina si multi au sarit gardul....
Te bagi in seama neavand argumente !
Amice, lasa-ne in gradina noastra, cu sau fara garduri sarite, cu sau fara argumente, dar numai lasa-ne! Ai dreptate, o sa folosim numai produse ale firmelor consacrate si nu o sa cumparam produsul lui Florentin, ca nu a fost testat pe Cassien de un tester profesionist si pentru ca are doar o firma de apartament. ESTI MULTUMIT? Acum lasa-ne!!!

Avatar utilizator
Beathles
membru activ
membru activ
Mesaje: 73
Membru din: 03 Mar 2009, 21:23

Re: Mix Boilies

Mesaj de Beathles » 09 Sep 2009, 05:45

De la un mix de boiles s-a ajuns..................

Scrie răspuns

Înapoi la “Boiliesuri”